Ożywczy powiew normalności

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Te parę dni ŚDM to był, dzięki TVP, ożywczy powiew normalności. Zniknęły z mediów publicznych te wszystkie gęby kodziarzy, platfusów, po-czesnych i czerskich, plujących do mikrofonów i robiących grymasy do kamery, rodem z peerelu, spychających polską politykę w rejony paranoi.

Dzięki nieobecności tych ludzi, na parę dni przywrócona została właściwa skala i hierarchia wartości. Przecież nie można uznać za rzecz normalną sprowadzanie złożonośći ludzkiego życia do kwestii wyłącznie materialnych i bicie pokłonów przed cielcem PKB. Pozbawieni poczucia wartości najemnicy medialni sprowadzają życie ludzkie do parteru podporządkowując je jako środek służący realizacji celów ukrytych grup interesów.

Dominacja w mediach kwestii gospodarczych to przejaw manipulacji polegającej na podstawieniu środków w miejsce celów. Cele są, ale ukryte i nie są to cele powszechnie uznane lecz partykularne. Dla ludzi nie odróżniających środków od celów, lub celowo dokonujących takich manipulacji nie powinno być miejsca na scenie publicznej.

ŚDM pokazały, jak można realizować określone cele w megaskali. A udział w nich telewizji publicznej pokazuje jaki pożytek płynie z właściwego wykorzystania tych mediów. Najlepiej widać było kontrast między telewizją z misją a telewizją komercyjną gdy po transmisji następował czas na blok reklamowy. I to te reklamy wydawały się jakby były z innego świata, ze świata globalnej paranoi.

ŚDM pokazały też, że przekładając cele religijne na cele świeckie, na pierwszym miejscu musimy stawiać kwestie jakości i rozwoju międzyludzkich interakcji. Te dni udowodniły, że takie interakcje są nagrodą same w sobie i nie potrzebują dodatkowych motywacji.Wtedy cele realizują się samorzutnie, niejako przy okazji, jako produkt uboczny. Szczęście, też pojawia się przecież , jak to kiedyś ktoś trafnie zauważył, nie jako cel, lecz jako produkt uboczny naszych dzialań.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)

Komentarze

pokazały, udowodniły z Polska to normalny , nowoczesny kraj ludzi kochających innych i pomagającym obcym , dowodem tego są wypowiedzi papieża Franciszka a przede wszystkim pielgrzymów z różnych stron świata.
Oglądając dziennik o 19.30, słuchając do jakich podłości chwytali się ""dziennikarzyny "" wielu wrogich piśmideł czy stacji TV aby zdyskredytować to co się wydarzyło w ostatnich dniach należy się zastanowić o zdrowiu owych osobników o ich szefów.
Jedno jest pewne ze żaden fałsz i kłamstwo oraz podłości osobników przeżartych zgnilizna moralna nie zaszkodzi Polsce i Polakom ,gdyż i tak prawda będzie na wierzchu a te 1,5-2 miliony pielgrzymów z papieżem a czele będzie świadczyć przeciw kłamstwu i fałszowi osobników przeżartych nienawiścią ,podłością do Polski i Polaków.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1517577

Najważniejsze, że wydarzenia te usunęły zaslonę bełkotu jaki wytwarzają media i środowiska postkomunistyczne.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1517583

Ostatnie dni ustawiły wreszcie hierarchie wartosci na nogach z głowa w górze...tłum płatnych pętaków powłaził do dziur i mógłby tam zostac na stałe...to wielkie wydarzenie potrzebne było Polsce - pokazało tez profesjonalizm władz i prawdziwe - życzliwe i dobre - oblicze Polsków...to była całkowita klęska elyty III RP i sprzedajnych me(n)diów...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1517593

Jak spojrzeć na to co się teraz dzieje w mediach to można zacząć żałować, że ŚDM nie trwają cały rok. Były niczym urlop od tego szumu, sporów i protestów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1517607

Jak się okazało, coś takiego jak ŚDM i klimat jaki na nich panował są mozliwe, wykonalne i  należy tylko włożyć trochę wiecej wysiłku, a da się ten okres  przedłużyć. Kwestia woli.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1517620