Lewactwo w potrzasku

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kluczowym motywem lewackiej narracji jest wyzwolenie, inaczej emancypacja, wyzwolenie od ucisku, którego źródłem, zdaniem lewactwa, jest cywilizacja białego człowieka. Czy to nie jest dziwne, jeżeli uwzględnimy, że taki jest deklarowany cel naszej cywilizacji ? I lewactwo uznaje, że trzeba tę wyzwoleńczą cywilizację obalić w imię wyzwolenia. Ta narracja jest czymś zdumiewającym, jeśli weźmiemy pod uwagę miejsce, w którym jest głoszona. Nie jest ona głoszona w Chinach, Korei Płn. czy Rosji. Tam jej głoszenie by nie dziwiło.

Ten cel jest głoszony w cywilizacji, która zapewnia swoim uczestnikom bezprecedensową wolność, wyjątkową w skali świata. Już pisałem w którejś notce o przedstawicielach zachodniej kultury WEIRD (Western, educated, industrilized, rich, democratic), którzy stanowią margines populacji w skali świata. Jeżeli aktywność lewactwa jest skierowana przeciwko osiągnięciom kultury zachodniej, to zawalenie się tej kultury pogrzebie przede wszystkim lewactwo. 

Nie oczekujmy od lewactwa racjonalnośći, bo podłożem lewactwa jest zaburzenie emocjonalne być może powiązane z zaburzeniem biologicznym. Więc gdy lewactwo głosi potrzebę wyzwolenia, to musi ustalić od czego ma wyzwalać i jaki jest czynnik sprawczy tego ucisku. Tu lewactwo nie ma specjalnego wyboru, bo oprócz jednostek jest tylko społeczeństwo, więc sprawcę nietrudno lewactwu wskazać. To społeczeństwo narzuca jednostce więzi, które ją tłamszą, więc trzeba walczyć ze społecznym uciskiem. 

Konsekwencje są oczywiste - po odrzuceniu aspektu społecznego na placu boju pozostaje ogołocona jednostka postrzegana jako zwierzę. Człowiek w ujęciu lewactwa zredukowany zostaje do zwierzęcości, a zasadniczą cechą tak zredukowanej istoty ludzkiej jest jej seksualność. Stąd nie powinna dziwić nas obsesja lewactwa na tle seksualności i aktualne dziwactwa i objawy zdziczenia związane z ruchem LGBT. 

Widać więc wyraźnie, że lewactwo porzuciło marksizm, bo dla marksistów najistotniejszy był aspekt społeczny, jako że głosili oni, iż "człowiek to całokształt stosunków społecznych". Najbliżej jest więc mu do Freuda z jego obsesjami na tle seksualności. Trzeba pamiętać, że kultura amerykańska przed kilkudziesięciu laty była zdominowana przez freudyzm, a najpopularniejszym meblem była terapeutyczna kozetka. Dopiero później i to tylko na uczelniach pojawiła się moda na marksizm. 

Widać wyraźnie, że lewactwo znalazło się w potrzasku, popełniając poważny błąd antropologiczny. Otóż światopogląd nie jest wrodzony. Światopogląd wyksztalca się pod wpływem zewnętrznych wobec jednostki czynników społecznych, czego dowodzi teoria Jonathana Haidta. Dlatego lewactwo reaguje agresywnie na wyrażaną przez katolików tezę, że krytukjemy ideologię, krytykujemy zachowania, lecz nie potępiamy człowieka. Lewactwo tego rozdziału nie potrafi, albo nie chce, pojąć . Człowiek lewacki jest jednowymiarowy. 

Lewactwo nie jest zdolne do racjonalnego myślenia i refleksji nad naturą ludzką. Ludzka natura ma wprawdzie charakter dwoisty, indywidualnie biologiczny i zbiorowo społeczny, ale wszędzie, na całym świecie czynnik społeczny dominuje, a indywidualizm jest szczególnym, wyjątkowym produktem działania tego czynnika i populacje czysto indywidualistyczne nie są zdolne do przetrwania, takich po prostu nie ma, bo byłby to oksymoron. Tak zadecydował proces ewolucji. 

Mamy tu kolejny problem, z którym lewactwo nie jest w stanie sobie poradzić intelektualnie. Nie jest w stanie wyjaśnić jakim cudem wyewoluowało takie właśnie społeczeństwo i nie jest w stanie zająć się refleksją nad kwestią natury ludzkiej i jej ewolucji. Jak to się stało, że ze zwierzęcego hominida wyewoulował homo sapiens ? Jakim to cudem ewolucja sprawiła, że od ok. 10 000 lat trwa dynamiczny rozwój ludzkości, a potem, w ramach tego rozwoju, nastąpiło jego radykalne przyśpieszenie na Zachodzie ? Tego lewactwo nie jest w stanie wyjaśnić.  

A jeżeli do tego dodamy fakt, że cywilizacja dająca tak szeroki margines wolności jednostki została wygenerowana przez chrześcijaństwo, to wtedy werbalnie emancypacyjnie hasła lewactwa okazują się maską przykrywającą ukryte, antywolnościowe cele tej opcji politycznej..  

I w tym kontekście warto zejść na ziemię i przyjrzeć się temu, czym się zajmuje nauka polska, dzięki grantom z Fundacji Batorego: 

http://niepoprawni.pl/blog/honic/czym-zajmuje-sie-nauka-polska

PS

muszę dopisać komentarz - wolność jest kosztowna,  i o różne koszty tu chodzi - trzeba jej bronić i trzeba ją rozpatrywać w kontekście pozostałych kluczowych relacji i do nich dostosowywać. Lewactwo nie jest zdolne do takiej wyrafinowanej strategii i reprezentuje paradoksalny projekt "wyzwolenia od wolności".

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (10 głosów)

Komentarze

lewactwo jako ruch mający za sobą co najmniej 100 lat "tradycji", czerpie zarówno z marksizmu jak i (co może ważniejsze) z anarchizmu. Anarchizm, bliski pojęciu anarchii, eksponuje największą możliwą wolność. Większą, niż komunizm który jednak poddawał się prawom społecznym (tym które sam wymyślił). Nie zapominajmy, że np. w Hiszpanii w latach trzydziestych komuniści szli ramię w ramię z anarchistami.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1600323

Nie oglądałem dzisiaj faktów TVN ale z wielką przyjemnością obejrzałem Wiadomości na TVP. Miód na moje serducho.
Polska się rozwija i rośnie w siłę dzięki rządowi PIS.... aha była też informacja o dymisji wiceministra Piebiaka i aferach PO i PSL.
A teraz hejterzy i lewactwo zawyje.

8-))))))

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1600364

...doskonałą książkę prof. Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej” (ISBN 978-83-7553-260-9), która w sposób wyczerpujący i sensowny tłumaczy tematykę poruszoną w powyższym felietonie.

Pozdrowienia

Vote up!
4
Vote down!
0
#1600387

Mam, ale jeszcze nie czytałem, bo rodzina zawłaszczyła. Poza tym kupiłem kilka egzemplarzy dodatkowo na prezenty.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1600432

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bez "lewactwa", bez prawicy, bez opozycji DEMOKRACJA nie istnieje !

Sprawdzone w swiecie od antycznej Grecji, przez Rewolucje francuska, faszyzm,
komunizm, RWPG etc

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
-2

H44

#1600421

Jest to spore uproszczenie, bo obecny system to nie jest demokracja, sami się przecież określili minanem demokracji liberalnej.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1600620

Jest to spore uproszczenie, bo obecny system to nie jest demokracja, sami się przecież określili minanem demokracji liberalnej.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1600621

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Liberalanej - pochodzi od Libérte, Liberty

wiec po co sie czepiac WOLNOSCI ?

-Nie bylo dotad bardziej sprawiedliwej formy polityki.

Nigdy i nigdzie....

Vote up!
0
Vote down!
-2

H44

#1600640