Kto jest większym zagrożeniem dla demokracji, Putin czy Zuckerberg ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kto stanowi większą groźbę dla demokracji, Putin czy Zuckerberg ? Myślę, że trudno byłoby na to pytanie udzielić krótkiej odpowiedzi.

Spróbujmy pozbierać informacje. 

Oto co o Facebooku twierdzi ekonomista, Jacek Giedrojć, w książce "Pułapka": 

"Dzisiaj w rozwiniętych krajach obowiązują regulacje ograniczające praktyki monopolistyczne i bezkarne zatruwanie środowiska naturalnego. Są jednak wyjątki. Weźmy Facebook. Firma ta ma dominującą pozycję wśród mediów społecznościowych. Co prawda nie pobiera opłat od swoich użytkowników, ale narzuca im drakońskie regulaminy i niemal bezkarnie handluje ich prywatnością. Wybierając najbardziej szokujące informacje, przyciąga uwagę i sprzedaje ją reklamodawcom. Wypierając rzetelne dziennikarstwo, segmentując użytkowników i zamykając ich we własnych komorach pogłosowych, zniekształca (zanieczyszcza?) publiczną debatę ze szkodą dla demokracji. Korzyści są prywatne - mimo afer i kar Facebook jest wart ponad 500 mld dolarów. Szkody są publiczne." 

Z kolei Tomasz Rożek pisze w Gościu Niedzielnym, co następuje: 

"Google rocznie zarabia kilkadziesiąt miliardów dolarów, Facebook kilka miliardów. Skąd te pieniądze pochodzą ? Przecież nie płacimy za pocztę elektroniczną, filmy na YouTubie oglądamy za darmo, za wyszukiwanie haseł też nikt od nas nie pobiera pieniędzy. Nikt nie każe nam korzystać z facebookowego komunikatora. 

Pieniądze, które firmy internetowe zarabiają, w ogromnej wierze pochodzą z reklam. Nie takich zwykłych, z jakimi mamy do czynienia w gazecie albo na słupach ogłoszeniowych. Komentując, czytając, pisząc e-maile czy wyszukując informacje w internecie, dajemy się poznać. A odpowiednie algorytmy z tej wiedzy korzystają.. I tworzą pod nas konkretne przekazy reklamowe. Bardzo skuteczne, bo trafiające idelanie w nasze upodobania i pragnienia. Ta skuteczność rzeliczana jest na miliardy, o których wspomniałem na początku. 

Na naszej rozrzutności zarabiają jednak nie tylko internetowi giganci. Z informacji o nas (które sami ujawniamy) żyją także brokerzy danych.. To ludzie, którzy zbierają o nas informacje. Dane te w odpowiedni sposób się klasyfikuje, a następnie sprzedaje kolejnym podiotom./.../ odpowiednie oprogramowanie podaje nam informacje tak bardzo skrojone pod nas, pod nasze preferencje, pod nasz charakter, że dajemy się wodzić za nos jak dzieci. Dzięki tym danym mozliwe jest ingerowanie w wyniki wyborów czy w nasze wybory konsumenckie. Te dane umożliwiają generowanie konfliktów społecznych i huśtanie społecznymi emocjami."  

Wiadomo nam już o cenzurze uprawianej przez Facebook, bo Mark Zuckerberg przyznał się do interwencji w sprawie ubiegłorocznego referendum w sprawie aborcji w Irlandii. Kontaktował się z władzami Irlandii w sprawie blokowania treści ogłoszeń ruchu pro-life. Proaborcyjny rzad nie udzielił mu odpowiedzi, lecz Facebook zastosował cenzurę. Podobnych praktyk dopuścił się YouTube. 

No to możemy teraz spóbować porównać. Na jaką populację ma wpływ Putin, a na jaką Zuckerberg ? 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Tak się strzyże frajerów zwanych szumnie (tak naprawdę dla kamuflażu) Suwerenem.
Demokracja jest to metoda (metoda a nie ustrój) wymyślona przez żydów po to aby bezboleśnie dymać frajerskich gojów i to ich własnymi rękoma. To tyle.
Nie ma co ich żałować. Wody w uszy musi się im nabrać, bo inaczej pozostaną bezwartościowi.

W szlacheckiej Sarmacji, każdy poseł miał dyspozycje od swoich wyborców i ich reprezentował na sejmie walnym czy elekcyjnym. Nigdy nie działał na własną rękę. Teraz każdy zasraniec uważa, że nie musi się z niczego tłumaczyć. Uważa taki ciul, że jest tak genialny, że nie tylko dyspozycje wyborców są mu do niczego potrzebne, ale nawet nie musi niczego swoim wyborcom wyjaśniać. Zauważcie Państwo, że nikt nie powiedział dlaczego zdymisjonowano p. Szydło, Macierewicza, Szyszko itd. Tak wygląda żydowska demokracja w porównaniu z demokracją szlachecką.

W pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż« ks. profesor cytuje żydowskie źródło: 
„Czym jest demokracja dla żydów, to najlepiej to wyjaśnia żydowskie pismo
pt. "Napiink", wychodzące w Rumunii, gdzie powiedziano:
"Nie można zaprzeczyć, że stosunek żydów do światowej demokracji jest
zawsze jak najprzychylniejszy. My żydzi jesteśmy jak najgłębszymi wyrazicielami
tej demokracji. Musimy być także jej wytrwałymi obrońcami. Żydzi
w Nowym Yorku słusznie uczynili, oświadczając, że 5 milionów żydów może
znaleźć jedyny ratunek walcząc o prawdziwą demokrację, organizującą cały
świat"”436.
Tak więc demokracja to groźna choroba roznoszona (na siłę) po całym świecie przez żydów.
___________________________________________________________
436) Cfr. Nar. Ag. Inf. z 19 maja 1938 r.

Demokracja wynosi tumanów na piedestał jak wzburzona woda szumowinę. Demokracja to choroba. Roznoszona na siłę po całym świecie przez żydów.
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1597159

Przestań Pan pleść bzdury na temat demokracji.

Demokracja polega na pewnej zasadzie dystrybucji praw. W demokracji wszyscy, kierując się rozumem i logiczną analizą przyznali sobie wolność - każdy dostał taki sam, równy kawałek wolności, wolności potencjalnej, bo nikt go nie zmusi, żeby z niej korzystał i to korzystał rozumnie. A ponieważ żyjemy w dużych grupach, nie możemy kierować się znajomością ludzkich charakterów, lecz musimy polegać we wspólpracy na takich uprawnieniach formalnych, bo się nie znamy. Jeżeli kogoś dobrze znamy, możemy isć z nim na skróty. Nie znamy - musimy przestrzegać demokratycznych procedur. NIe ma sposbu, by w dużym społeczeństwie wszyscy mogli się dokładnie porozumieć, ale nie ma innej drogi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1597165

- znowu PiS-oskie ciepłe kluchy nie wykorzystały najlepszego momentu do zaatakowania komunistycznych morderców przez stworzenie lipnych ich partii "BIS" (np. polskie PSL) - aby czerwonym bandytom z PSL-u i innych zboczeńców z sld i peo odebrać resztę siły i położyć ich na łopatki !!!!

Powiedz prawico - dlaczego z Was takie tłumoki i ciemniaki ?

Uczcie się od czerwonych morderców i s...synów !!!!- i twórzcie ich partie klony aby im rozproszyć głosy.

Lepszy głos stracony niż oddany na czerwonego morderce który przywdziewa coraz to inne szaty !!!

Przegapiliście piękny czas tuż po wyborach do PE.

To gówno prawda że "prawda się sama obroni".

Nie macie stratega do ogrywania czerwonych s...synów - to nie tylko dobre ustawy ale powinno się postkomunistycznym bydlakom podkopywać fundamenty każdego dnia i w każdej sekundzie aż zdechną oni wszyscy za to co uczynili Polsce i Polakom !!!

Won czerwone świnie i pasożyty po emerytury do moskwy bo tamtemu panu służyliście całe swe podłe i zdrajców q...skie życie !

PS- kliknij w obrazek w moim komentarzu (zwykły polak ---->).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1597171

Dokładnie tak.
Problem polega na tym, że tych fundamentów nie tylko nikt nie podkopuje, ale nawet nie zamierza podkopywać. Widać to na każdym kroku.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1597319

tym razem szydo-amerykanów - żont w Polsce, który haniebnie, cichaczem, na szkodę Polaków usiłuje przepchnąć przepis wprowadzający w Polsce niszczycielską i skrajnie szkodliwą technologię 5G, wbrew raportom naukowców!

Na spotkaniu komisji ds. ochrony środowiska w dniu 16 lipca br. jakaś nikczemna przedstawicielka ministerstwa cyfryzacji kłamała jak z nut, że nie ma informacji na temat szkodliwości sieci 5G.
To samo potwierdzali dobrze opłacani urzędole z resortu zdrowia, podczas gdy łódzki Instytut Medycyny Pracy dopiero co przygotował i opublikował, dostepny teraz w necie, raport o szokdliwym wpływie tej technologii na zdrowie ludzkie! Jak trzeba być zakłamanym i chamskim, żeby tak łgać i działać na szkodę Polaków, którzy fundują pensje tych niedouczonych i zmanipulowanych prostaków!

Ci polityczni nikczemnicy, gotowi za pieniądze "zjeść spod siebie", ale w swojej bezmiernej głupocie nie rozumieją, że jest to także działanie wbrew ich interesowi, bo siłą rzeczy musi się zdarzyć, że członkowie ich rodzin też znajda się pod wpływem takich stacji i w związku z tym nagle urządzeń i zachorują na raka, czy nawet umrą!

Dzisiaj, w Warszawie, pod TV rządową, na Woronicza odbył si e protest przeciwko m.in. wprowadzaniu technologii 5G do Polski oraz cenzurze w mendiach głównego ścieku!

Niestety to co się obecnie dzieje w Polsce, to przypomina zupełnie sytuację za czasów zdradzieckich platfusów, z czasów konsekwetnej zdrady i zaprzaństwa na rzecz niemczurów, ale teraz dzieje się to na rzecz szydo-amerykanów i innych nikczemników:
to czołganie się przed szydo-amerykańskimi zdrajcami i agresorami,
to czapkowanie ukrańcom, z lekceważeniem ok. 150 tysięcy polskich ofiar zamordowanych na Wołyniu, przez zbrodniarzy ukraińskich, którzy nawet za to nie przeprosili, w tym przez sodomitę banderę,
to karanie Polaków za mówienie prawdy o ukraińcach i szydach,
to przyzwolenie na panoszenie się w Polsce szydo-amerykanów,w tym wyreperowanej, tandetnej nosnabakier i spasionego dnielaksa,
to finansowanie z naszych podatków szydowskich i amerykańskicj zachcianek i socjalu dla mionów już najeźdźców (ok. 700 tysięcu ze wschodu i pd oraz ok. 4 milinów ukranów), w tym potomków ukrańskich zbrodniarzy,
to wszystko świadczy, że obecny żont nie służy Polakom, chociaż bierze chetnie nasze pieniądze, w tym wysokie nagrody z naszych polskich podatków, ale konsekwentnie wysługuje się obcym i jest jedynie żontem w Polsce, któremu dłużej ufać już nie można!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1597178

Uwaga, żont w Polsce usiłuje cichaczem wprowadzić niszczycielską i wysoce szkodliwą echnologię 5G, chociaż raport na temat jej szkodliwości został opracowany i opublikowany przez łódzki Instytut Medycyny Prawy. Kłamcy z resortów cyfryzacji i zdrowia łgali jak z nut na komisji, że nie ma informacji o szkodliwym działaniu na zdrowie człowieka.

Można znaleźć w sieci wiele wypowiedzi byłych wojskowych z usa i WB twierdzących, że dzięki 5G można precyzyjnie namierzać i niszczyć niewygodne jednostki i grupy - do tego wojsko wykorzystywało tą technologię! \

Jaką zagładę więc szykuje żont w Polsce osobom o innych niż on poglądach, czy tak chcą pozyskać majątek na szydowskie roszczenia niszcząc i likwidując rdzennych Polaków???

Sa już obecnie przypadki wzrostu liczby zachorowań na raka oraz liczby zgonów w posesjach zlokalizowanych blisko stacji nadawczych - ostatni przypadek w Krakowie! Młodzi wyprowadzili się z kamienicy, a starsi, bez pieniędzy i możliwości leczenia chorują i w szybkim tempie umierają - czy o to właśnie chodzi???

Co zatem żont planuje usiłując wprowadzić tak niszczycielską, wosjkową technologię używaną do zabijania???

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1597184

Widzę,że nawiedzeni, albo podpłaceni, nie beę w to wnikał, wekslują dyskusję na manowce. Jakie są zagrożenia możemy ocenić po faktach, a nie po przeczuciach a nawet proggnozach. Z Facebookiem, Googlem mamy do czynienia na codzień, więc mamy dane by się wypowiadać tak czy inaczej. Poza tym mamy sporo informacji na temat dzialania korporacji jako formy organizowania działalności gospodarczej, Więc ograniczmy się do faktów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1597508