Filip to się wyrwał z konopii, a niektórzy salonowicze - z kontekstu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

“Owsiak jest całkowitym przeciwieństwem polityków. Ludzie go lubią, bo jest apolityczny, pozytywny i pomaga nie oglądając się na ideologie czy partyjne odznaki. WOŚP stawia przed nimi lustro, które pokazuje, że są małymi, zawistnymi ludźmi, którzy zredukowali samych siebie do szczucia jednych na drugich w bezsensownej partyjnej wojence. I to właśnie tak ich wkurza.”

 

Skąd się wziął ten kuriozalny fragment ? A stąd:

 

]]>http://dziennikarstwoobywatelskie.salon24.pl/747808,skad-sie-bierze-fenomen-wosp]]>

 

Fenomen ??? A niech mu będzie. Ale “apolityczny” ? Działalność publiczna ma zwykle charakter polityczny, a przynajmniej się o politykę ociera, a nawet do niej łasi, jak w tym przypadku.

 

Czasu by mi nie wystarczyło gdybym miał komentować i wytykać autorom wszystkich kontrowersyjnych tekstów w s24 rozmaite nieścisłości. Tak więc moja taktyka jest taka – tekstów o charakterze ewidentnie wściekle propagandowym, których autorzy zasłużenie zdobyli sławę czystych propagandystów, nie mam zamiaru komentować, bo to strata czasu. Warto zaś zająć się autorami łatwowiernymi bądź podekscytowanymi, którzy nie są w stanie objąć wzrokiem całego otaczającego ich krajobrazu.

 

Tekst jest dowodem na kompletny brak kompetencji socjologicznych autora. Jakikolwiek tekst bowiem musi być świadomie i wyraźnie osadzony w kontekście możliwie najszerszym, a takie podejście jest, jak widać, zupełnie obce autorowi.

 

Tak więc najpierw mamy do czynienia z kontekstem systemowym, ustrojem społeczno-politycznym. Jak dobrze wiemy żyjemy w systemie postkomunistycznym, w którym władzę formalnie lub nieformalnie przez większą część historii tzw.III RP sprawował uklad postkomunistyczny. A WOŚP był doskonale wkomponowany w ten krajobraz, więc rzeczą oczywistą było i jest nadal, iż był przez układ akceptowany jako element jego propagandy i socjotechniki.

 

Ponadto WOŚP jest zjawiskiem ze sfery popkultury, dla której działalność charytatywna jest tylko pretekstem, co przecież doskonale widać w kolejnej imprezie tego cyklu jaką jest przystanek Woodstock. Zachowania popkulturowe zaś nie są skierowane na jakieś cele, są skierowane same na siebie i, z szerszej perpektywy, bezsensowne.

 

Trzeci aspekt działalności Owsiaka przypomniał nam to, co ujawnił o Orkiestrze bloger Matka Kurka, a wzmocnił blamaż Mateusza Kijowskiego z fakturami. Tak jak KOD dla Kijowskiego to źródło dochodu, tak Orkiestra jest sposobem na zycie dla Owsiaka.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Oczywisty fakt - ale czy moze byc zarzutem? Na calym swiecie aktorzy, wykonawcy, jednym slowem artysci uczestnicza w najrozniejszych akcjach zbierania pieniedzy - czesto sa bardziej znani z tych akcji - niz ze swojej zawodowej dzialalnosci - i co? I nic - bo to norma w dzisiejszym spoleczenstwie. Wazne jest, ze uczestnicy bawiac sie - chca pomoc innym - jesli to komus nie pasuje - to nie musi w tym uczestniczyc.

Jezeli wierzyc Autorowi - to w  "system postkomunistyczny" z ktorego wywodzi sie WOSP doskonale wpisuja sie takze Prezydent Duda czy Marszalek Kuchcinski... Gratulacje...

Vote up!
1
Vote down!
-5

mikolaj

#1530547

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Duda niestety nie reprezentuje Polakow tylko jakies gudlajskie lobby do ktorego Owsiak nalezy.
Duda kompletnie jest zazydzony, na samym poczatku swojej prezydentury wypowiedzial sie na temat Jedwabnego, ze nie bedzie robic ekshumacji tzn. bedzie dalej kultywowac klamstwo o zekomej zbrodni Polakow na Zydach i dokladnie to samo zrobil nie tak dawno w Kielcach w rocznice pogromu, kiedy to potwierdzil zydowskie klamstwo, ze to Polacy dokonali w Kilecch zbrodni na zydach
Jesli chodzi o Jedwabne to prezydent Polski niepowinien decydowac czy robic ekshumacje czy nie ,tym powinna zajac sie tylko prokuratura.
Owsiak jest skompromitowany i trzeba byc durniem zeby tego nie wiedziec taki Kijowski to przy tworcy hasla ROBTA CO CHCETA niszczacego polska mlodziez to maly pikus.
Kogo wiec tak naprawde reprezentuje Duda ? I w co gra?

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1530553

Duda jest politykiem, reprezentującym całe państwo i musi uwzględniać cały międzynarodowy kontekst i tylko z tej perspektywy należy oceniać jego dzialania,. bez wyrywania ich z  p e ł n e g o  kontekstu.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1530574

Czy aby Waść nie masz przypadkiem owsików

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1530555

Marszalek Kuchcinski i wielu poslow i senatorow PiS-u z Czarneckim na czele, ksiadz Marian Subocz (szef Caritasu).

Oczywiscie istnieje wielu PiS-owcow, ktorzy sa zagorzalymi przeciwnikami Owsiaka (moge to zrozumiec). Nikt nikogo nie zmusza do "dawania" a ci co "nie daja" sami sobie robia krzywde, na temat jalmuzny wiele razy wypowiadal sie Chystus - widac nie wszyscy czytaja Nowy Testament - i wiedza lepiej...

Vote up!
0
Vote down!
-1

mikolaj

#1530581

Początkowo sądziłem, że nie rozumiesz pewnych rzeczy, teraz widzę, że celowo dezinformujesz.

Bo jeśli wiemy, że w tzw.III RP panował system postkomunistyczny z domieszką konsumpcjonizmu, to przecież trudno zalczyć siły antysystemowe, takie jak PIS czy Ruch Kukiza do klasy obiektów postkomunistycznych. To są ruchy antykomunistyczne i antypostkomunistyczne, a więc antysystemowe.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1530573

bylych czlonkow PZPR? Czy tez sa to "sily antysystemowe"?  Czyzby Walesa mial racje mowiac, ze jest za a nawet przeciw?

Vote up!
0
Vote down!
-1

mikolaj

#1530582

Owsiak to zasłużony "kanalizator" buntu młodych od ćwierć wieku, wymyślony przez slużby PRL i opłacany z tego co udało się "zebrać" na ulicach...z tym ,że jego "puszki" sa znacząco bogatsze niz brodatego alimenciarza...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1530565