Czy uda się Petru-fikacja układu?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wydarzenia wokół Polski na scenie europejskiej inspirowane przez opozycję, pokazują jakimi strategiami ona się kieruje. Muszą bowiem uwzględniać nie tylko czynnik europejski ale także i kwestie wizerunku w kraju.

Wygląda na to, że to Petru uruchomił cały proces ingerencji unijnej w nasze sprawy, ale też rozgrywa to znacznie sprytniej niż Platforma. Platforma dała się wypuścić i przyjąć na siebie rolę Targowicy, co grzebie jej szanse na forum krajowym. Za to Petru starał się zachować pozory dystansu do tego, co się działo w europarlamencie. Debata w europarlamencie pokazała, że jest w nim opór przeciwko piętnowaniu PIS, i stanowiła wizerunkowy cios dla jej polskich promotorów, co Petru wziął pod uwagę świadom, że swoje cele będzie musiał realizować innymi środkami.

Teraz, po głosowaniu w Radzie Europy okazało się ponownie, że reprezentanci Platformy dali się wpuścić w maliny, a Nowoczesna się wstrzymała i w ten sposób osłabiła negatywne oceny w opinii publicznej. Petru najprawdopodobniej stawia na zakulisowe gry na forach europejskich, co jest zgodne z duchem działania lew-lib elit europejskich. W ten sposób liczy na zbieranie punktów na obu scenach, krajowej i europejskiej.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)