Cóż tak groźnego jest w Kościele, że prowokuje prześladowania ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Dlaczego chrześcijaństwo jest tak zwalczane ?

Czy chrześcijaństwo jest aż tak groźne ?

Czy chrześcijaństwo grozi użyciem przemocy ?

Czy chrześcijaństwo jest choć w przybliżeniu tak groźne jak islam, który nie stroni od przemocy ?

Istotą chrześcijaństwa jest jego przesłanie, a przecież jest ono jak najbardziej pokojowe. Mimo tego, jest najwyraźniej uważane przez rozmaite siły za niebezpieczne. Dlaczego zaś islam, który jest agresywny a więc i niebezpieczny, nie jest przez te same siły uznawany za równie, albo nawet bardziej groźny ?

Nie da się znależć takiego niebezpiecznego czynnika w chrześcijaństwie i to w tym przekazie musi najwidoczniej tkwić niebezpieczeństwo. Jak wiadomo z przysłowia, prawda w oczy kole i to pewna prawda zawarta w chrześcijaństwie najwidoczniej uznana została za niebezpieczną. Otóż w chrześcijaństwie tkwi imperatyw poszukiwania prawdy i na tym imperatywie zbudowana została cywilizacja Zachodu. Islam takiego przesłania nie zawiera, więc jest mniej groźny.

W Kościele Katolickim poszukiwanie prawdy zostało wyraźnie wskazane w dogmatach i zinstytucjonalizowane, wskutek czego nie mozna się go w żadnen sposób pozbyć. Na tym właśnie polega też katolicka instytucja osobistej spowiedzi. Tymczasem rozmaite siły prące do władzy nad światem zainteresowane są głównie manipulowaniem i ukrywaniem prawdy, więc konflikt z chrześcijaństwem jest nieunikniony, bo nie da się dążenia do prawdy zlikwidować bez likwidacji Kościoła. A Kościół można poddać procesowi systematycznej, powolnej likwidacji przez eliminację instytucji spowiedzi, co obserwujemy w protestantyzmie i rozwodnionym katolicyzmie zachodnim. Ale z KK nie jest tak łatwo, bo jest autonomiczny. Instytucje państwowe, w tym kościoły państwowe, takie jak szwedzki luteranizm czy anglikański, można przejąć i nimi przez jakiś czas sterować, w sposób dość podobny do tego, jak to mogliśmy obserwować w przypadku prokuratury i komisji zajmujących się śledztwem smoleńskim, ale instytucje KK są niezależne od państwa.

Macherzy od manipulacji wpadli na pomysł – wybić klin klinem i zlikwidować chrześcijaństwo w białych rękawiczkach przy pomocy islamu, poprzez import islamistów do Europy a następnie wprowadzenie regulacji tolerancjonistycznych redukujących publiczne zachowania religijne, ale chyba, jak to zwykle bywa z uczniami czarnoksiężnika, przedobrzyli.

Z prawdą nie ma żartów. Z prawdą związane są ponadto inne wartości/relacje, takie jak miłość i wolność i zamach na któryś z elementów tego trójkąta burzy porządek społleczny i wywołuje przeciwdziałanie i całą kaskadę nieoprzewidywalnych konsekwencji. A oni, ONI, są za głupi, są sprytni, chytrzy, ale głupi.

Z pewnością zachodni gracze są głupsi od elit sowieckich, które miały dużo czasu by dobrze poznać granice swoich kompetencji i pole na którym można grać. Widać to u Putina, który wspiera rosyjską Cerkiew Prawosławną, bo zna zakres swoich politycznych możliwości i widzi kwestię w realnej długiej perspektywie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Dodalabym tu jeszcze, że w kościele katolickim jest ważny każdy człowiek i jego godnośc. Tego nie da się pogodzić ze społeczeństwem, ktorym można sterować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1511398

personalizm chrześcijański jest śmiertelnie niebezpieczny, gdyż  podkreśla on godność osoby ludzkiej, jej prawo do życia od narodzenia do naturalnej śmierci, podnosi wartość rodziny, wolności jako wartości danej ale i zadanej człowiekowi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1511426

Od poczęcia , a reszta się zgadza

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1511428

Doskonale oddana kwintesencja zagadnienia podstawowego dylematu cywilizacyjnego: czy prawdę ROZPOZNAJEMY (katolicyzm, Cywilizacja Łacińska) czy USTALAMY (wszystkie inne sposoby życia zbiorowego).

Temat rozszerzony we wpisach:

1. http://"...Cóż to jest prawda?..." czyli czemu Cywilizacja Łacińska

2. http://"...Cóż to jest prawda?..." czyli Cywilizacja Łacińska cz. 2

3. http://"...Cóż to jest prawda?..." czyli Cywilizacja Łacińska cz. 3

4. http://"...Cóż to jest prawda?..." czyli Cywilizacja Łacińska cz. 4

oraz podsumowanie:

a) http://Czy Prezydent Duda odpowie na wezwanie Premiera Orbana?

b) http://Projekt Konstytucji Narodu Polskiego Cywilizacji Łacińskiej

 

Pozdrawiam niepoprawnie

/-/ Obserwator

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Obserwator

#1511410

Zydostwo moze ekpansowac w dzisiejszym Swiecie jedynie na obszarze Chrzescijanstwa. Na ten przyklad w takiej Japonii nie ma zadnych szans. I to zarowno jezeli rozchodzi sie o zycie polityczne jak rowniez gospodarcze. Tam drzwi sa szczelnie pozamykane. I to jest glowny problem z jakim boryka sie Chrzescijanstwo. Niech przykladem bedzie sredniowieczna Hiszpania, gdzie Zydostwo przycisniete do sciany zaczelo oddawac jedno ze swoich dzieci na ksiedza i... tu zaczelo sie rozsadzanie Kosciola Katolickiego od wewnatrz..., ze o wystawianiu gotujacej sie wieprzowiny przed dom w sobote nie wspominajac. Dzisiejsze mechanizmy dzialania tego towarzystwa sa bardziej wysublimowane. Paradoksem jest, ze obecnie Zydostwo posluguje sie nawet Islamem, by tylko zwyciezyc nad Chrzescijanstwem. Paradoks ten wskazuje na ile ten narod wyPrany zdecydowany jest w swoim postepowaniu. Bowiem Tajemnica Poliszynela jest fakt, ze np. Izrael finansuje Turcje, by ta "wysylala i szkolila " terrorystow do Syrii. I nie tylko tym kraj polozony w Palestynie przysluguje sie do "rozmontowania " krajow Bliskiego Wschodu. Ostnimi czasy Zydostwo bardzo starannie wtopilo sie w Protestantyzm i opanowalo przede wszystkim stanowiska Pastorow. Idea ta przyszla ze Stanow Zjednoczony. Sa bardzo dobrze zorganizowani i ich ekspansja wzrasta zastraszajaco szybko. Sa prawie na wszystkich Kontynentach . Jest to rowniez dzialanie majace na celu  " rozwalenie " Kosciola Katolickiego. Poprzez uczestnictwo w wielu spotkaniach niedzielnych w roznych grupach i w roznych krajach monitoruje to zjawisko i nie ma " spotkania " w ktorym nie krytykowano by Kosciola Katolickiego. Krytyka ta jest nadwyraz agresywna i demoralizujaca. Bardzo zdgrabie mieszaja oni Stary Testament z zydostwem jako takim. Naturalnie w zadnym miejscu nie wdrazaja Talmudu jednak w podtekscie jest to bardzo czytelne. Cala ich praca polega na praniu mozgu w imie narodu wyPranego i to jest glowny nacisk ich pracy. Europejczycy maja miec swiadomosc, ze tylko pod zydowska hegemonia mozliwa jest ich egzystencja i to zarowno ta materialna jak i duchowa. Na zewnatrz sa bardzo " glosnymi " Chrzecijanami, ale wewnatrz tych grup wyznaniowych wdrazaja zydowskie swieta, zydowska kulture i zydowska mentalnosc. W kazdej z tych grup przynajmniej 30 do 40 % stanowia Zydzi reszta to " ulepione niczym z gliny " zagubione duchowo cienie ludzkiej egzystencji, ktorych ci pierwsi niczym slepego z opaska na oczach prowadza w " ICH " Swiat Czrzescijanstwa... I j jest bardzo niepokojace zjawisko. Grupuja bowiem ludzi, ktorzy maja okreslony status spoleczny tj. sa zamozni i majacy wplywy w danym otoczeniu w ktorym mieszkaja. Mozna powiedziec, ze to zjawisko ma byc dopelnieniem masonstwa na danym obszarze, tj. inne ujecie tematu, ale ten sam skutek i cel.

pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

chris

#1511414

Dlatego:

http://bit.ly/1qLIC3R

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1511418

Prawda to stan, kiedy coś jest pewne, jednoznaczne, jedyne i niepodważalne. To jest pozom fundamentu na którym budujemy nasze ludzie konstrukcje, poziom, od którego zaczynamy dostrzegać nasze ludzkie wartości, czyli to, czemu my jako ludzie służymy. A służymy poprzez organizację świata polityki.

Jeżeli narysujemy prawdę jako poziomą kreskę, to nad nią mamy człowieczeństwo, które jest zarazem światem ducha ludzkiego (i Ducha Bożego), a pod kreską świat polityki - świat władzy- jej wyłaniania, zmieniania i sposobu sprawowania, czyli administrowania strukturami państwa tak, by służyło celom ludzkim obywateli w szczególności roztropnie gospodarowało dobrem wspólnym Narodu. Dalej świat prawodawstwa (uchwalania zgodnie z systemem ludzkich wartości typowym dla Narodu, oraz wykonania a praktyce tak, by nie powodowało żadnych przywilejów, ani dyskryminacji), a także ekonomii, gospodarki, obronności czy innych dziedzin życia wspólnego powierzonych przez Naród Państwu w Konstytucji. Właśnie to jest tutaj punktem spornym między światem polityki, a światem człowieczeństwa, że Naród sprawuje władzę w interesie człowieczeństwa, a Państwo sprawuje władzę w interesie polityki. Naród służy wartościom ludzkim, gwarantującym mu przetrwanie i pełnię życia w człowieczeństwie, natomiast Państwo jako własność i dobro wspólne Narodu, ma służyć jemu.

Hierarcha służby jest z dołu w górę (polityka jest służebną duchowi, człowieczeństwu, w tym moralności), władzy - z góry w dół, czyli od wyższego poziomu duchowemu, ku niższemu, ku władzy, prawu, materii). 

Tam, gdzie władza państwowa zejdzie na złą drogę, chce żeby to Naród dał się wobec niej zatomizować, rozbić na podległe jej jednostki i podporządkował niezależnie od jej poczynań moralnych. Demokracja, która nie ma wykształconego systemu ciągłej kontroli władzy i procedur szybkiej jej wymiany kiedy chce iść w złą stronę przestaje służyć Narodowi, a służy wszelkiej patologii. W szczególności służy oligarchii i nieodłącznie z nią związanemu faszyzmowi (przede wszyskim jako "związkowi korporacji prywatnych i państwa") - dziś związkowi korporacji prywatnych, syjonizmu i globalizmu.

Im silniejsze się wytworzą te faszystowskie związki, tym silniejszy pojawia się pęd do zniewolenia Narodu i likwidacji Państwa, zawłaszczenia dóbr wspólnych Narodu, a zaraz za nimi własności obywateli, nadto ich zadłużenie, a zadłużonych zniewolenie.

Żeby to mogło nastąpić, trzeba tak zdemoralizować i ogłupić ludzi, aby dali się zniechęcić "do uprawiania polityki", a także wpoić obywatelom, że "kościół nie powinien wtrącać się do polityki".

Kościół w tym wszystkim to jest atakowany i niszczony tylko dlatego, że "psuje interesy patokracji" - stanowi elitę ducha, a więc i zna hierarchię wartości, więc i co jest co, co jest dobre, a co złe, zna związki przyczynowe i zasady logiki, cieszy się zaufaniem Narodu, że pilnuje, iżby wszystko w relacjach nie tylko indywidualnie międzyludzkich, ale i społeczno-politycznych było budowane na prawdzie.

A pierwsza prawda to: Duch jest nad materią.

Druga to: Naród powołuje Państwo i jest w nim władzą nadrzędną nad władzą polityczną.

Trzecia: Polityka musi służyć najpierw Narodowi jako całości i człowieczeństwu, oraz ludzkim celom obywateli.

miarka

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1511419

Więc próżne są te diabelskie plany

Mogą wierzgać ,oraz podskakiwać

W POdróż do piekła w kłamstwie zakiwać

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1511429

Kwestia definicji z mego punktu widzenia - prawda jest relacją między stanem faktycznym rzeczy a danymi, jakie zdobyliśmy na temat tego stanu. Musimy w procesie poznawania wciąż oscylować między jednym a drugim by powiększać pulę informacji, którą następnie wykorzystujemy do dalszej analizy stanu faktycznego.

Nauka polega po prostu na badaniu relacji między obiektami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1511439

Zachodzi w głowę, jak to jest, tyle kasy wydaliśmy dla POlskich pachołków i sługusów, by Polacy wyrzucili Boga i Ojczyznę ze swoich serc, a tu na opak i jeszcze bardzie Polacy pokazali wierność wiary swoich przodków, oraz wielką miłość i wielki patriotyzm względem swojej Ojczyzny.

Te ścierwa nigdy tego nie POjmą, że nasza siła bierze się stąd, że Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu.

Dzisiejsze uroczystości 1050 lecie chrztu Polski, dobitnie o tym świadczą.

Kto z Bogiem to Bóg z nim.

A zachód wybrał Sodomę i Gomorę i złotego cielca.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1511459

Taka dyskusja na tematy ważne, najważniejsze, dotyczące chrześcijaństwa, kościoła, wiary, Polski Naszej, BOGA, 

że postanowiłem i ja włączyć się do dyskusji.

Ale nie swoim słowem.....

TO będą słowa Kardynała Tysiąclecia, jakże ważne w tym jubileuszowym Roku 1050 lecia Naszej Ojczyzny.

Naszej Matki Polski, Która przetrwała te długie wieki w ciągłej walce o TO trwanie i także dzisiaj siły zła usiłują JĄ unicestwić na różne sposoby, czego przykładem choćby ostatnia rezulucja, uchwała tego cudacznego, obrzydliwego tworu, noszącego nazwę Parlament Europejski.  

Przez tę swoją europejskość rości sobie prawa do decydowania o losie suwerennych państw Europy.

Nie uda wam się schultze i tuskie makrele i rodzima, naćpana targowicka hołoto.

POLSKA POLSKĄ BĘDZIE !

 
Dla nas, po Bogu, największa miłość to Polska !
Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej"
                
                Ks. kard. Stefan Wyszyński
 
https://spblazkowa.edupage.org/text8/?subpage=1
 
 
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1511486