Rozterki Andrzeja Dudy

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Świat

Prezydent Andrzej Duda pytany o swój wyjazd do Izraela na World Holocaust Forum odpowiedział Dla mnie warunkiem koniecznym jest to, abym jako prezydent Polski mógł zabrać tam głos obok innych prezydentów

 

Zaraz, hola - zapyta Polak. Przecież jesteśmy jednym ze znaczących krajów Europy zarówno pod względem obszaru jak i liczby ludności czy też położenia geograficznego. Polityka obecnego rządu jest spolegliwa zarówno dla Izraela jak i USA. Ostatecznie kupujemy broń produkcji tamtego przemysłu, kupujemy myśliwce, będące typową bronią zaczepną, czyli jeśli przyjąć za dobrą monetę deklarację rządu jako państwa nie agresyjnego wobec sąsiadów to broń, która będzie wspierała różne działania USA w misjach zagranicznych. Polska to kraj w którym Niemcy wymordowali największą liczbę obywateli narodowości żydowskiej, gdzie Niemcy zbudowali m.in. obóz Auschwitz będący jakby tematem przewodnim dla tej konferencji i polski prezydent ma się upominać, wręcz dobijać o prawo przemawiania? Coś tu mocno nie gra.

 

Prawda jednak jest smutna, by być prezydentem na arenie międzynarodowym nie wystarczy wygrać wybory w kraju, nawet tak znaczącym jak Polska, ale trzeba potrafić zbudować swój autorytet na arenie międzynarodowej. A tego Andrzej Duda nie potrafił, czego dał rozliczne dowody. Kampania wyborcza Andrzeja Dudy jest zagadkowa. Zanim przedstawiono go Polakom został zaprezentowany podczas wyjazdowego posiedzenia izraelskiego Knesetu na krakowskim Kazimierzu, gdzie prezentowali go tacy ówcześnie prominentni politycy jak Anna Fotyga (były szef MSZ). Po tej akceptacji prasa głównego nurtu zmieniła swój przekaz. Bronisław Komorowski, mający wcześniej status pewniaka na ponowną kadencję stał się człowiekiem śmiesznym, skaczącym po stołkach w Japonii, zaś Andrzej Duda urósł do pozycji młodego, wykształconego, poważnego człowieka, któremu warto zaufać.

 

Jeszcze przed zwycięstwem PiS w wyborach parlamentarnych w czasie swojej wizyty w Niemczech Andrzej Duda donosił na Polskę całemu światu iż Polska to nie jest demokratyczny kraj, bo nie rządzi w nim PiS.

 

Pamiętamy wizytę Andrzeja Dudy w USA, gdzie najwyższym urzędnikiem administracji państwowej jaki się z nim spotkał był burmistrz miasta, którego odpowiednikiem w Polsce byłby burmistrz Będzina (pozycja na liście wielkości miast w danym kraju). Pamiętamy kolejną wizytę Dudy w USA, gdzie podpisywał umowy z prezydentem USA stojąc, podczas gdy prezydent USA siedział. Co to oznacza w dyplomacji widzieliśmy w czasie wizyty szefa MSZ Rosji, Siergieja Ławrowa, który również w czasie wizyty w Białym Domu stał obok siedzącego Prezydenta USA. Warto też wspomnieć "niewypał dyplomatyczny", jakim była lizusowska wręcz propozycja nadania bazie wojsk amerykańskich w Polsce nazwy "Fort Trumph", od razu storpedowany przez amerykańskich wojskowych.

 

Pamiętamy słynną wizytę w Australii, gdzie Andrzej Duda jechał by podpisać umowy na zakup zdezelowanych korwet, a w czasie drogi dowiedział się, iż tych korwet Polska nie kupi. Andrzeja Dudę tamtejsze władze przywitały jako prezydenta znaczącego kraju, ale żegnały już prawie jako politycznego turystę.

 

Ostatnio pozycję Andrzeja Dudy ustalono podczas konferencji, gdy wraz z ambasador USA Andrzej Duda ogłaszał iż Polacy uzyskali status zapewniający możliwość bezwizowego wjazdu do USA. Tu Andrzej Duda przemawiał na równym statusie z ambasador USA. Oboje mieli swoje mównice oznaczone flagami krajów. To wszystko pokazuje, że w dyplomacji międzynarodowej nasz prezydent Andrzej Duda wypracował sobie pozycję gdzieś między ambasadorem USA a szefem MSZ Rosji, a na tej ważnej dla Żydów konferencji ani ambasadorowie krajów ani szefowie MSZ nie będą przemawiali. Czy w świetle tego trudno zrozumieć, dlaczego Andrzej Duda, pomimo tego iż Polacy w temacie konferencji mają wiele do powiedzenia, musi dobijać się o to, by potraktowano go jako prezydenta kraju. A jeśli nawet tam wyjedzie, jego pozycja będzie marginalna. A przecież możemy przypuszczać, choćby na podstawie ostatnich wypowiedzi prezydenta Putina iż część winy za holokaust niektóre kraje w niej uczestniczące będą chciały na Polskę zrzucić i taka informacja w świat pójdzie. A powiedzieć możemy wiele, choćby to iż to Polacy informowali zachód, w tym organizacje żydowskie w USA o tym co się dzieje w obozach zagłady. Tu warto wspomnieć postać Karskiego, który dokładnie poinformował zarówno Wielką Brytanię jak i organizacje żydowskie w USA. A oni palcem nie kiwnęli. O tym, że niesiono pomoc do gett.

 

Należy się również spodziewać iż poruszane będą tam sprawy majątku bezspadkowego Żydów wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, sprawy niezwykle ważne, bo przecież zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego majątek obywatela danego kraju, który nie pozostawił spadkobiercy przechodzi na rzecz skarbu państwa, a Żydzi byli przecież obywatelami Polski nie USA.

 

Czy Andrzej Duda będzie tę konferencję oglądał w telewizorze z relacji międzynarodowych stacji telewizyjnych, a my na forach blogerskich będziemy wypisywali iż Polska jest szkalowana przez niedobrych…? Trudno dziś powiedzieć. Faktem jest, że naszego blogerskiego głosu nikt słuchać nie będzie, a nasi „dyplomaci” zrobili bardzo wiele, by głosu Polski nikt nie uważał za wartościowy dla posłuchania. W świat pójdzie zupełnie inna informacja.

 

Dyplomacja to nie zabawa dla dzieci. To twarda walka inteligentnych ludzi. To dziedzina układów, podchodów, to dziedzina w której buduje się grupy państw o wspólnych interesach, tyle, że to powinni robić ludzie mający o tym wiedzę, inteligencję i zdolności a nie zupełni amatorzy, jak dzisiejsi nasi szefowie MSZ, co z San Escobar swój obóz współpracy budują, jak kancelaria prezydenta co pozwoliła by urząd prezydenta ośmieszyć i sam prezydent, co słynie bardziej z głupkowatych min, niż z tego do czego Polacy go powołali. Prezydent nie wyjeżdża na wycieczki, które dyplomatycznie nie są przygotowane. Nie jedzie po korwety, bez ustalenia, czy chcemy je kupić. Nie bierze się za dyplomację ten co tego nie potrafi, bo to ważna dla kraju dziedzina polityki a nie gierki małych dzieci. Już lepiej niech Andrzej Duda na narty pojedzie, zamiast ośmieszać nasz kraj.

 

Z Polski wyprowadzane są ogromne pieniądze na Polską Fundację Narodową. Tym co czeki podpisują trzeba postawić pytanie, jaką rolę w tej sprawie fundacja ta pełni? Gdzie w tej sprawie oni są? Czy to tylko kolejny kanał okradania Polaków, pod patriotycznie brzmiącymi hasełkami? Bardzo wiele wskazuje na to, że tak.

 

Patrząc również na inne „sukcesy” naszego rządu w innych dziedzinach dyplomacji, jak np. Parlament Europejski, gdzie była premier naszego kraju, mimo, że dwukrotnie była jedynym kandydatem na stanowisko komisarza, stanowiska tego nie otrzymała. Gdy inny kandydat Janusz Wojciechowski otrzymał tekę komisarza d.s. rolnictwa tylko na zasadzie, „kończy się czas, nie przedłużajmy, dajmy mu to stanowisko” mimo bardzo słabej oceny jego zdolności do sprawowania tego urzędu. Praktycznie w obecnym parlamencie parlamentarzyści z nadania PiS pełnią rolę „dietetyków”, czyli pobierających diety parlamentarne.

 

Widząc to wszystko trudno nie przypomnieć sobie słów Władysława Bartoszewskiego, który wiele lat temu oceniając umiejętności polityków PiS na arenie międzynarodowej określał ich „dyplomatołkami”. Czy można było jeszcze bardziej obniżyć rangę naszego kraju na arenie międzynarodowej? No cóż, czasami coś co się wydaje niemożliwe staje się całkowicie realne. Oby nie.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:24)

Komentarze

-- przypomina słowa latami opłacanego i honorowanego przez Niemców łgarza Władysława Bartoszewskiego, który w czasie okupacji niemieckiej na ulicach bał się Polaków, lecz nie bał się niemieckich zbrodniarzy...

Zwisający inaczej, załgany bolszewicko-rosyjski politruku -- czyżbyś nie potrafił zapamiętać nawet tego, co sobą reprezentował nienawidzący polskich patriotów sklerotyk W. Bartoszewski?

Nie przeszkadza także udającym "narodowych" patriotów politrukom ze ścierwoneonówki i to, że gadatliwy skądinąd minister SZ W. Bartoszewski nie zdobył się nawet na słowo riposty w izraelskim parlamencie – Knesecie, gdy w jego obecności rzucano najgorsze kalumnie na Polaków za zachowanie w czasie wojny. Oszczerstwa m.in. wygłaszał wtedy nawet wiceprzewodniczący Knesetu Ruby Rivlin z partii Likud, który stwierdził, że Polacy są współodpowiedzialni za to, co się działo na polskiej ziemi podczas holokaustu.

Takich przykładów antypolskiego zachowania degenerata W. Bartoszewskiego można przytaczać znacznie więcej.

Nic więc dziwnego, że załgani politrucy z filorosyjskiej ścierwoneonówki w rodzaju "zwisu czerwonego" biorą z niego przykład...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1614095

Nie potrzeba niemieckich ani czerwonych łgarzy aby obniżyć rangę państwa.

Dyplomacja to nie zabawa dla dzieci...pisze autor.

To również nie paradowanie w marszu z przebierańcami.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1614117

wór i wzór

 

to wór z wora

kolejny wór

na antypolski

uszyty wzór

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1614104

dziękuję za wnikliwą analizę tekstu, za przedstawienie ważkich argumentów jak na wasze możliwości. Obawiam się, że doradcy prezydenta Andrzeja Dudy podobny do was poziom analizy polityki światowej reprezentują stąd takie wyniki naszej dyplomacji a nie inne. Stąd takie miejsce Polski w świecie, że naszego prezydenta nikt nie chce słuchać. 

Andy-aandy, tak się zastanawiam, czy rano goląc się w lustrze nie widzisz bolszewika Aandy Ścierwoneonówkę. Myślę, że to bardzo prawdopodobne. Nie wiem, kiedy i za co wyrzucono cię z polskiego portalu Neon24, ale na pewno zrobiła to mądra osoba. 

Ale bardzo ciekawa analiza afery fundacji PFN, przez którą PiS wyprowadza ogromne pieniądze ze spółek skarbu państwa.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1937368,1,polska-fundacja-narodowa-111-mln-zl-na-promocje-kraju-czyli-na-co.read

myślę, że Polak powinien się z tym zapoznać, bo warto poznać niezliczone afery tych co dziś Polskę okradają. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614119

na niebiesko...

 

na niebiesko się ubierają

do matrioszek upodabniają

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1614121

czyli kształcenia narodu głupiego co wszystko kupi mały wykład o kolorze niebieskim.

Barwa niebieska w symbolice Grecji i Rzymu była barwą przynależną najwyższym bogom Zeusowi, Jupiterowi. W naszej polskiej symbolice to kolor nieba, często stosowany przy wizerunkach Maryi matki Jezusa. Kolor ten rzadko występujący w ubiorach ludowych, gdyż był trudny do uzyskania, stąd drogi. Matrioszki to zaś dziewczyny w strojach ludowych, tam inne kolory występują. 

Do notesu wiedzy:

Wioskowi wierszokleci

Warto się poduczyć

Zanim wiesz się skleci.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614122

przebieraniec

 

w kolory bogów

się przebiera

a u matrioszek

nauki pobiera

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1614125

do Izraela, pod warunkiem udzielenia mu glosu przed, lub po wypowiedzi Putina. Teraz dowiedzialem sie (ale tylko z jednego zrodla), ze odwolal swoja wizyte. Bardzo mnie to niepokoi, poniewaz moga tam lzyc Polske na dwa glosy, a przy okazji, moga tez ustalic swoje strefy wplywow.

Czy szanowi Panstwo, tak gleboko zajeci okladaniem sie inwektywami, juz zupelnie zapomnieliscie o Bozym swiecie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614170

Dokładnie tak, jak Pan napisał, niektórzy dostają małpiego rozumu, gdy przykrą prawdę o PiS się napisze. Po wypowiedzi Putina nie ma wątpliwości, że na tej konferencji Polska będzie oskarżana, bo inni tym kosztem będą chcieli się wybielić. Dlatego potrzebny jest tam silny i mądry  głos Polski. A co robi nasza dyplomacja, gdy prezydent mówi iż jemu nie dadzą wypowiedzieć się? Co robią ci, co za wizerunek polski grube pieniądze biorą?

Jestem przekonany iż po konferencji pojawią się dziesiątki tekstów o tym, jak to inni opluwają Polskę, tylko, że nikt nie zapyta dlaczego naszych racji nie przedstawiliśmy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614175

-- ponownie  przypomni antypolskie słowa słowa latami opłacanego i honorowanego przez Niemców łgarza Władysława Bartoszewskiego, który w czasie okupacji niemieckiej na ulicach bał się Polaków, lecz nie bał się niemieckich zbrodniarzy...

Politruk z czerwonym zwisem zawsze pozostanie bolszewickim łgarzem nienawidzącym polskich patriotów...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1614178

Duda skarżył się, że istnieje niebezpieczeństwo iż nie będzie mógł się wypowiedzieć jak inni prezydenci, dziś The times of Israel podaje, że kancelaria prezydenta nie wystosowała wniosku. Kto tu kłamie, czy prasa Izraelska czy nasze dyplomatołki znów dały plamę?

https://fakty.interia.pl/swiat/news-kancelaria-nie-zawnioskowala-o-wystapienie-dudy-w-izraelu,nId,4248349

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614182

Mam wrażenie, że takowej nie posiadamy. Ktoś słyszał o jej działaniu? Jakiś protest ambasadora w Izraelu? Nota dyplomatyczna? Wezwanie na dywanik ambasadora Izraela...? Sam Prezydent usiłuje coś wywalczyć, tylko jakoś bez widocznych efektów...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Maciek

#1614193

Wszyscy przewidują zwycięstwo pana Andrzeja w wyborach prezydenckich w maju.Tusk odpuścił, lewica wystawia płotki, wg mnie - dając mu fory. Tak więc ciemno widzę los Polski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1614194

akcja "Ekscelencja"...

 

akcja "Ekscelencja" się zaczyna

wspieranie przez antypolonitów

antypolskich wystąpień w Izraelu

"ekscelencji" kagiebisty Putina 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1614202

... czy pojedzie do Izraela, czy nie pojedzie, czy wyjawi prawdy objawione, czy będzie coś plótł od rzeczy - nie ma żadnego znaczenia albowiem:

- tu chodzi tylko i wyłącznie o 447  Miały nas Jankesy doprowadzić do pionu i co? Cicho.

Bo jaki inny sens jest organizować uroczystości wyzwolenia obozu w Auschwitz we w Telawiwie jakimś? Od kiedy to Auschwitz jest we w Telawiw? I dziwią się, że Polaki to antysemity. Może i tak, ale czy teraz w Jad Waszem posadzą drzewka Niemcom i Ruskim na miejscu 3 i pól tysiąca drzewek ...

A jeśli Ty Niebieski tego nie kumasz, to jest to jeszcze bardziej śmieszne niż te uroczystości o Auschwitz organizowane w Telawiwie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1614230

a lobbyści żydowscy do pionu w sprawie 447 stawiają. Będzie konferencja, narciarz i strażnik żyrandola chowa się jak wystraszone dziecię a tam powiedzą iż Polacy Żydów mordowali, więc odszkodowania im się należą. A dziś rządząca nami targowica milczeniem ich słowa potwierdzą. Śmieszni są ci, co nie pojmują iż dziś historię piszą ci, co wymordowali bohaterów. Te uroczystości w Tel avivie ukształtują w świadomości świata widzenie Polski jako tych, co za swe "zbrodnie na Żydach dziś reparacje mają płacić".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614234

oczy. Nie mam zamiaru Ciebie nawracać, choćby dlatego, iż masz tu na NP kiepski pijar, ale jeśliby wziąć na poważnie to co piszesz, to nie dostrzegasz w tym szaleństwie pewnej metody. Pozytywów: oni ci lobbyści żydowscy robią to czego my nie zrobiliśmy przez minione wieki. Integrują nas, otwierają nam oczy na niebezpieczeństwo, na śmiertelne niebezpieczeństwo zagłady nie naszego państwa, ale naszego narodu. Sami będąc w letargu codzienności, bylejakości zaklepanej przez media (ogólnie ujmując) nie dostrzegli byśmy tego, gdyby właśnie nie 447. Ich bezwzględnego parcia do przejęcia naszych kopalin, naszych drobnych bądź co bądź majątków. Do zrobienia z nas niewolników.

Oni także nie są jednorodni. Są pazerni i głupi, ale są także mniej pazerni (jedzta łyżeczką!) i zaczynają dostrzegać że się zagalopowali, zbytnio odkryli. Vide: kongres (czy coś tam) Żydów polskich, który staje w obronie, nas Polaków tłamszonych przez lobby (jak to nazywasz) holokaust industry.

Tak więc narażę się tutejszym autorytetom i być może Twojej frakcji, ale stwierdzę:  dziękujemy wam holokaust industry, że otwieracie nam, Polakom oczy. To czy my - dymani - zdamy sobie z tego sprawę, to się dopiero okaże, to przed nami: zjednoczenie się i odpór, albo mogiła. Tak, tak Niebieski Łbie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1614270

Mój PR tutaj wynika z prostej sprawy, jestem adminem portalu, gdzie trolliki traktuje się krótko. Albo rozmawiasz językiem kulturalnych Polaków albo wylot. Tu jest dość silna reprezentacja takich co do poziomu kulturalnego Polaka dociągnęła, mogą się odegrać, choć to tylko śmiech wzbudza. Rzeczywiście, choćby sprawa 447 integruje większość nas Polaków, oskarżenia o holokaust też i jest to jakiś plus. Problem w tym, że naprawdę nie mamy dyplomacji a tylko dyplomatołków. Rolą dyplomacji jest, by prezydent Polski mógł silnym głosem wyrazić opinię Polski, a jeśli nie potrafili zapewnić mu takiej możliwości to są tylko dyplomatołkami, nikim więcej. Dzięki nim sprawę Polski światu wyjaśnią Rosja i Niemcy.

Reprezentacja Izraela na tym portalu popiera decyzję prezydenta, która jest wynikiem nieudolności naszego MSZ i kancelarii prezydenta, a także ucieczką prezydenta przed trudnym zadaniem, gdyż w ten sposób siły wrogie Polsce jakie reprezentują będą miały pełną możliwość oczernienia Polski, bo kto będzie słuchał jakiegoś tam urzędnika ministerialnego. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614277

PiS już popuszcza w majty ze strachu i to ma być ten Polski rząd który ma bronić dobrego imienia Polski.

A gminy żydowskie mają więcej do powiedzenia jak Polacy, czego byliśmy świadkami, jak bardzo utrudniali swoimi wpływami by nie było promocji książki "Powrót do Jedwabnego"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1614278

To, że dlatego iż A.D. nie pojedzie konferencja będzie nic nie znacząca, to w bajki włóżmy. Żydzi mają tak sile wpływy w mediach światowych, że głos tej konferencji popłynie w cały świat. Sprawę udziału Polski w holokauście przedstawią światu Rosja, Niemcy, Izrael i Francja. Stąd taka radość przedstawicieli obcych służb, tu na tym portalu, nikt nie zakłóci przekazu zgodnego z interesem ich mocodawców. Z drugiej strony Duda to fircyk a nie dyplomata, przy słabym wsparciu dyplomatołków mógłby narobić tyle głupot, że stał by się pośmiewiskiem całej Polski, jeszcze większym niż jest. A wtedy wynik wyborów byłby dla niego ewidentnie niekorzystny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614279

A dziwisz się, jak szefem MSZ jest uczeń żyda Geremka, nazywany "małym Geremkiem" Czaputowicz.

A w samym MSZ aż się roi od żydokomuny, to teraz mamy co mamy, czyli totalną rozpierduchę i wielką słabość tego ministerstwa rządowego.

I przez to ogrywani jesteśmy jak dzieci, przez zawodowców.

O! Uderz w stół a pejsate już pałują.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1614282

zachowuje się, jak typowe dyplomatołki, które nic nie potrafią, które idą w zaparte tam gdzie bój już dawno przegrany i warto się wycofać zanim zostanie się całkowicie obśmianym? Słynne 27:1, gdzie zamiast przygryźć wargi Szydło do końca walczyła brnąć w ośmieszenie. To wyjaśnia, dlaczego tam gdzie winniśmy bronić naszego interesu oni są nieporadni do tego stopnia iż załatwić możliwości przemówienia Dudzie nie potrafili. Jak twierdzi prasa izraelska nawet o tę możliwość nie wystąpili. Są granice idiotyzmu, są granice nieporadności za którymi zaczyna się celowe działanie tyle, że przeciw a nie za. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614286

Ty znowu o tym 27:1 - to ja znowu powiem, że to była bardzo dobra decyzja Szydło i polskiego rządu wtedy. 27:1 to tylko zwykłe liczby dla durnych lemingów ale jeśli byśmy poparli antypolaka tuska, to nie byłyby to już tylko zwykłe liczby, a odpowiedzialność za to co sie popiera

Podobnie z Dudą teraz. Uważam, ze bardzo dobrze zrobił, że nie pojechał do Izraela, skoro nie miał tam być tylko po to, aby pluć mu w twarz, a on nawet chusteczką sie wytrzeć nie może - jak by pojechał, to by była dopiero połajanka na Polskę. Już Forum Żydów Polskich powiedziało, że w Izraelu spotkają się i będą przemawiali tylko ci, co doprowadzili do Pakty ribentrop-mołotow, ci co wzniecili II wojne światową i co, którzy ochoczo wydawali Żydów oprawcom niemieckim (czyli Francja) - cytat. Więc jak obecny Izrael chce sobie świętować z oprawcami to sami pokazująkim są, a my z tego "towarzystwa" jak najdalej - wkurza mnie tylko, ze durny czaputowic już zapowiedział, że ktośinny zamiast Dudy pojedzie - to pokazuje, jak żydy z izraela trzymaja rząd za jaja, skoro mimo wszystko takiego barana czaputowiczca ciagle trzymajana stołku.

Ps. aha jakby co, to ten minus to ode mnie - jednak daleko mi do pejsatego, bardziej wciskanie naszego przedstaiciela na ośmieszenie do odstrzału jest stanowiskiem pro pejsatym.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1614288

Mamy odmienne podejście do obrony celu utraconego. W mojej opinii nie traci się sił, twarzy by bronić coś, co już jest stracone. Oczywiście kwestia oceny co jest sytuacją straconą a co nie. W historii mieliśmy zarówno Trembowolę gdzie rozpaczliwa obrona przed wojskami Tureckimi zakończyła się odbiciem twierdzy przez wojska odsieczy. W przypadku 27:1 obrona tylko ośmieszyła Polskę, i stała się początkiem tego co mamy dziś. Cała Europa przeciw PiS. Jako kraj o naszej liczbie ludności, gospodarce powinniśmy być krajem skupiającym kraje wspólnego interesu tej części Europy, w dziś nawet Węgrzy z nas się śmieją, prowadząc zupełnie niezależną politykę.

Co do decyzji Dudy, w tej sytuacji jest to decyzja słuszna, przy czym należy zapytać o to, dlaczego doprowadzono do sytuacji w której bardzo niekorzystna dla Polski jest najkorzystniejsza? Trzeba było myśleć by głos Polski był jednym z głosów w dyskusji i nie dopuścić do sytuacji iż winni holokaustu opowiedzą "nową historię II wojny światowej" i taka zostanie powielona tysięcznymi ustami mediów będących w rękach żydowskich. To niestety jest klęska.

Zgodzę się za to z tym, że dzisiejszy rząd jak i prezydent nie reprezentują interesu Polski a interes USA i Izraela. O tym mówiłem od dawien dawna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614300

No widzisz, dla Ciebie lepiej by było układać sięz diabłem aby Cie nie wyśmiał, że z nim nie jesteś, bo już tylu grzeszników ma w swoim kotle - a ja uważam, że właśnie najlepiej pokazuje się charakter w takich sytuacjach, kiedy nie idzie się z lemingami z prądem do kotła tylko odważnie stawia się prawdzie w oczy - inni normalni nawet jak na początku byli z lemingami, to po czasie przyznają racje. Niestety zmienił się rząd na lumpeciarski i nie zdążyli inni normalni przyznać nam racji, a my sie głupio cofnęliśmy w stronę kotła.

Fakt też, że Duda powinien zrobić takie uroczystości w Oświęcimiu - jeszcze by mógł ale to trzeba chcieć i mieć ikre, a on nie che podskoczyć żydom, bo Oświęcim to w Polsce praktycznie teren żydowski eksterytorialny jest.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1614345

Dyplomacja to przewidywanie ruchów przeciwników w dyplomacji. Nasze dyplomatołki zostały całkowicie pobite. A przecież było wiadomo, że taka konferencja i będzie ona miała silny przekaz międzynarodowy. Winni holokaustu wypowiedzą swe słowa obrony, a "Adrian" będzie to w telewizji oglądał. Znów coś przespali? Masz jako klasyczny przykład tegoroczne obchody 100 lecia bitwy warszawskiej i co na to te "patryoty"? Znów namiot za 1 mln zł wynajmą by sobie pogadać, trunki wysączyć? 

Duda zależny jest od Żydów, wszakże to człowiek desygnowany na prezydenta w trakcie wyjazdowych obradów Knesetu, by dostać wsparcie od mediów zależnych od Żydów, które na razie nie są mu przychylne, pokazując iż jest fircykiem strojącym głupie miny pośród poważnych polityków zachodu nie wykaże się żadną inicjatywą . Dziś to jest po prostu Komorowski skaczący przez fotele w Japonii. On jest im wygodny bo po prostu w polityce jest nikim, biorąc pod uwagę powagę prezydenta kraju. Jest małym śmiesznym człowieczkiem, którym można manipulować. Nasi tutejsi agenci obcych sił, nie będę wymieniał, go każdy co ma oczy ich widzi będą krzyczeli iż biedny Adrian, siły wrogie mu przeszkodziły.  Typowe "wina tuska". Bo jaką linię obrony wykazać przy całkowitej porażce naszych dyplomatołków.  Pytanie, czy chcemy polityków co naszą sprawę będą bronić czy czy przedszkolaków w pampersach, co płaczą, że nie dobra dyplomacja innych krajów znów im pampersa przetrzepała.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614563

Nie do końca się z Tobą zgadzam co do tego że to dobrze że Duda już odwołał swój wyjazd na tą konferencję
To że jest dość mocno prawdopodobne że będąc tam i tak i tak pewnie walnąłby jakąś gafę czy durny wyskok to jedno, ale REPREZENTOWANIE POLSKI i prawdy historycznej to drugie

Sprawa z zabraniem głosu jest jasna jak słońce chociaż skrzętnie ukrywana przez PIS gdyż pokazuje jakimi durniami i miernotami obsadzona jest Kancelaria Prezydenta RP
Ale tak to jest gdy zamiast profesjonalistów kadry obsadzane są ludźmi dobieranymi na podstawie zasady: Mierny Bierny ale Wierny

Oficjalnym powodem nie ujęcia w planie przemowy Prezydenta RP jest to że NIKT z Polskiej dyplomacji NIE WYRAZIŁ TAKIEJ CHĘCI - czyli nie zgłosił tego
To nie rodzinna impreza urodzinowa którą ustala się telefonicznie - to spotkanie na najwyższym dyplomatycznym poziomie więc tu wszystko jest ustalane szczegółowo i poparte dokumentami: PAPIERAMI

Bałwany z Kancelarii nie wysłali nawet takowego zapytania czy też od razu chęci/żądania zabrania głosu przez Prezydenta RP

Oczywiście czym innym jest wyrażenie takowej chęci a czym innym jej uwzględnienie - ale tutaj dzięki miernotom z kancelarii Prezydenta organizatorzy mają mocną podkładkę

Duda nie powinien się od razu fochać tylko najpierw powinno pójść jedno konkretne i stanowcze PISEMNE ŻĄDANIE skorygowania planu przebiegu konferencji o przemowę Prezydenta RP co powinno też pójść w świat
Dopiero po ew. odmowie na takie żądanie powinna oczywiście zostać ogłoszona decyzja o odstąpieniu prezydenta od wyjazdu na nią
Taka decyzja powinna zostać ogłoszona oficjalnie w TV osobiście przez prezydenta wraz z szeroką rozbudową tego wystąpienia o to co miałby tam do przekazania

Co więcej to taką mieszankę orędzia, informacji i konferencji zrobiłbym life na terenie obozu a nie w pokoiku z książkami w tle

A tak to: ...uj dupa i kamieni kupa

Są jeszcze 2 tygodnie czasu - a to bardzo dużo - tyle że ludzie mierni, więc może być tak a może być siak

W innym przypadku fajansiarz z gwiazdą na czole obesra Polskę jak nigdy dotąd

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1614322

Ostry - racja (ten plus to ode mnie ;)

Ja też nie słyszałem aby Duda wysyłał konkretne pismo, jednak nie wydaje mi sięteż aby było ono potrzebne skoro oficjalnie Duda sie wypowiedział, że chce przemawiać - tamte spotkanie katów żydów jest organizowane przez ruskiego żyda oligarche, a więc putin miesza aby Duda nie mógł nic powiedzieć - nie chodzi przecież o to, że nie znajdą 5-10 minut czasu na wystąpienie Dudy - i dlatego Duda dobrze, ze nie jedzie ale fakt, ze powinien to rozegrać inaczej, tak jak piszesz i co więcej, powinien w takim razie sam zorganizować takie obchody z Oswięcimiu!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1614347

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

+ tnx

Dokładnie nie było żadnego oficjalnego pisemnego zgłoszenia a tylko słowne medialne pogadywanki
A powinien to zrobić nawet teraz
Wiem że miejsce organizacji jest celowe bo gdyby było w Polsce to trochę ciężko byłoby nie dać głosu prezydentowi RP
Ale nie wolno odpuszczać choćby po to aby nie być popychadłem i nie dawać opluwać Polski i Polaków - ale jak widać PAD'owi zbytnio to nie przeszkadza - może na tą datę dostał zniżkę na wyciąg i rezerwację stoku?

I zgadzamy się z tym że powinien zorganizować coś tu u nas bezpośrednio w obozie
Ja posunąłbym się jeszcze o krok dalej i poza samą przemową zrobiłbym obchód po całym obozie aby przekaz był mocniejszy - zaś później zadbał-wywalczył aby materiał ten był ukazywany dla jak najszerszej publiczności oczywiście z międzynarodową - z mediami-komunikatorami internetowymi włącznie/bądź głównie

Tego w żaden sposób kacapy już by nie zablokowały ani nie zmanipulowały
Słowa to słowa, mogą być przetłumaczone tak a mogą być inaczej, zrozumiane tak albo inaczej - ale przekaz wizualny jest tylko jeden i tylko w jeden sposób odebrany - podsycany wyobraźnią tego jak to tam mogło wyglądać

Ale do tego trzeba ludzi z głowami zamiast doopami i CHĘCI

A tak mamy to co kacapy chciały:
Przekaz o zafochanym Prezydencie Polski

I dzisiaj kolejny BUM - kolejny cios z liścia:

Kacapska Rossijskaja Gazieta podaje w świat taki oto przekaz:

"Kiedy polski przywódca Andrzej Duda zrezygnował z udziału w zaplanowanych na 23 stycznia wydarzeniach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Oświęcimia przez wojska radzieckie, wielu w Izraelu musiało odetchnąć z ulgą" - pisze rządowa "Rossijskaja Gazieta" w artykule zatytułowanym "Czego bo się Polska".

"Według dziennika "przywódca kraju, który w państwie żydowskim uważany jest nieoficjalnie za wspólnika Holokaustu, nie ma moralnego prawa do obecności pośród szefów państw, które wyzwalały więźniów obozu". Portal twierdzi, że "dokumenty jednoznacznie wskazują, że znaczna część polskiego społeczeństwa była bezpośrednio zaangażowana w zagładę Żydów".

"Rosjanie przypominają, że były przykłady, kiedy to Polacy ratowali Żydów, ale to "kropla w morzu". "Polacy chętnie współpracowali z nazistami w Holokauście m.in. aby przejąć ich majątek albo w zamian za nagrody od Niemców". "RG" twierdzi, że Polska chce "pisać historię na nowo". Przypomina też wypowiedź Władimira Putina o ambasadorze w III Rzeczy Józefie Lipskim."

"Zdaniem "Rossijskiej Gaziety" polskie władze chcąc ukryć te fakty przegłosowały ustawę o IPN-ie, co miało "uciszyć niektórych historyków". Przypomina też, że Polska wycofała przepisy dotyczące kary więzienia za zniesławienie Polski po "protestach ze strony Izraela i naciskach ze strony społeczności międzynarodowej"

"Dziennik pisze również o śmierci z głodu w żydowskim getcie, o i tym, że "Polacy dokładnie wiedzieli co się tam działo". Bardzo niewiele osób miało przekazywać jedzenie głodującym, a Armia Krajowa miała odmówić pomocy polskim Żydom, kiedy wybuchło powstanie. Portal przypomniał również kontrowersyjne słowa szefa MSZ Izreala. Israel Katz wspomniał Icchaka Szamira, któremu nasi rodacy mieli zamordować ojca. "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" - powiedział"

"Rosjanie uważają, że nasz kraj tworzy własny Holokaust - "Polokaust". Na tej podstawie mamy domagać się reparacji do Niemiec. Polacy mają się również obawiać ustawy 447 dotyczącej zwrotu mienia żydowskiego. "W Izraelu nie zapomnieli, że Polska współpracowała z faszystowskimi Niemcami, kiedy armia radziecka wraz z sojusznikami koalicji antyhilterowskiej wyzwoliła Europę od nazizmu"

https://wiadomosci.wp.pl/rossijskaja-gazieta-andrzej-duda-nie-mial-moralnego-prawa-uczestniczyc-w-forum-w-izraelu-6466204883601537a

I co pójdzie w Świat?
Te kacapskie pomyje wylane na nasze głowy - czy jakaś przebitka z jakąś wypowiedzią ze stoku narciarskiego?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1614558

Dlaczego nie w Oświęcimiu?
Dlaczego nie zaprosi przedstawicieli wszystkich krajów skąd pochodziły ofirary...na czele z przedstawicielami oprawców niemieckich?
Dlaczego dobija się o wyjazd do Izraela?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1614285

trzeba mieć dyplomatów, co to załatwią. Bo zorganizować konferencję, na którą przyjedzie sam Duda byłoby pośmiewiskiem na cały świat. Dziś wiadomo, że politycy krajów najważniejszych w tym temacie będą w Izraelu, do Polski na powtórkę nie przyjadą. Ale biorąc pod uwagę, że nie potrafili nawet upamiętnić 100 lecia Bitwy Warszawskiej, gdzie nie będzie konkurencji w organizacji to co by im wyszło z konferencji w której Żydzi zrobią wszystko, by grać pierwsze skrzypce?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614287

dobre pytanie, które pokazuje, że jak sie chce to można ale niestety izrael trzyma naszych durnych czaputowiczów za jaja i m.in.dlatego ten rząd i Prezydent nie jest całkowicie Polski

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1614289

odpowiem Ci tak i mogę przyjąć zakład: PAD pojedzie do Telawiwu.

Te une podzieliły się na zły policjant i dobry policjant. Zły policjant postraszył, że nie będzie przemowy, a dobry policjant przekonał kogo trzeba i będzie przemowa. Więc pojedzie. Byłaby afera na cały świat, gdyby nie było przedstawiciela Polski, gdyż jeszcze nam psiej mordy nie przyspawali i ktoś tam mógłby się zdziwić, albo zniesmaczyć i spytać : jak to jest że zaproszono kata o wygnano ofiarę!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1614299

W. K. - działaczka PPS-Lewicy, szlachcianka oczadziała socjalizmem (do tej pory mdli mnie na jej wspomnienie z lekcji historii)  Pewnie chciałeś Veritę obrazić, ale tylko świadczysz o sobie.

Używasz formy bezosobowej: (cyt.) "jak to jest że zaproszono kata o wygnano ofiarę!" co pozbawia wypowiedź znaczenia. Kto zaprosił kata, a wygnał ofiarę - i po co? Oto jest pytanie!

Co do pana Andrzeja: lepiej, żeby abdykował.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1614303

To jest logiczny wniosek, dlatego nie przyjmuje zakladu. Natomiast PAD juz wspomnial, ze te swieto powinno sie odbyc w Oswiecimiu i chyba bedzie tam osobiscie 27 stycznia. Jadac do Izraela bedzie traktowany jako worek bokserski i opinia o nim bedzie jeszcze gorsza. Natomiast moglby wiele zyskac, gdyby jako szef sil zbrojnych polecil usunac dotychczasowego dyrektora Muzeum, wstawil tam Polska asyste honorowa z kompanii honorowej i flagi polskie.

Powinien tez zabronic przebywania na terenie Muzeum i nie tylko tam, uzbrojonych agentow Mossardu. To bylaby gwarancja jego ponownego wyboru. Tyle, ze do takiego gestu trzeba miec charakter.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614350

Leszek1 - 100% racja

Ps. tylko Polski żal, że nie mamy lepszego Prezydenta...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1614384

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dobija się a w zasadzie udaje że się dobija
Powinien się dobijać aby móc przekazać prawdziwą historię wobec tej która zostanie tam przekazana przez kacapskiego gnoja z KGB

Proszę poczytać co już dzisiaj kacapy puszczają w świat:

"przywódca kraju, który w państwie żydowskim uważany jest nieoficjalnie za wspólnika Holokaustu, nie ma moralnego prawa do obecności pośród szefów państw, które wyzwalały więźniów obozu"

"Polacy chętnie współpracowali z nazistami w Holokauście m.in. aby przejąć ich majątek albo w zamian za nagrody od Niemców"

Nieznający prawdziwej historii, czyli jakieś 99% globu wyczyta z tego że:

- obozy były Polskie (pewnie te "pomyłki" od lat są zamierzone a nie pomyłkami)
- w obozach żydów tłukli i zabijali Polacy
- z obozów żydów wyzwolili Sowieci
- a Polacy tłukli żydów w zamian za ich majątki i nagrody od Niemców

"Chyba" WARTO dać temu szambu opór

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1614561

W przypadku pana Andrzeja - ma zastosowanie prosta fraza: Nieobecni nie mają racji. To walkower.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1614567