W poszukiwaniu „onuc”

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Humor i satyra

Pewien naukowiec, Joszko z Tel Awiwu, znany poszukiwacz „ruskich onuc” na zlecenie grupy emigrantów „z ziemi Polski do Wolski”, podjął się określić liczbę „ruskich onuc” na polskich portalach. Próbował na jednym z portali, metody badawcze opracowywał, typował i co próba to pudło. Jedyną informację jaką uzyskał to fakt iż w ramach podnoszenia średniego poziomu inteligencji w Polsce grupę „onuc” wysłano do Londynu, by na zmywakach kompetencje swe podnosili.

Inne „onuce” na portalu były sprytne, dobrze się kamuflowały i Joszko za nic ich wykryć nie potrafił. Zniechęcony wynikiem własnych poszukiwań, po uzyskaniu dodatkowych dotacji z macierzystej uczelni zadanie przekazał profesjonalnemu instytutowi badawczemu. Tam określono warunki przy jakich „onuce” się ujawnią.

Nic tak nie prowokuje „onuc” jak teksty niepochlebne dla ich ideowego bożyszcza Stalina a także ośmieszające uwielbiane przez nich metody działania, jak przykładowo cenzurę. Stąd zamieszczono wiersz polskiego nauczyciela, Zbigniewa Turka „Runą” napisany po zajęciu przez Rosjan Lwowa w roku 1939. Wiersz ten czytany zgodnie ze zwrotkami chwalący Stalina, czytany wersami zwrotek 1-3, 2-4 ośmieszał władzę radziecką. Ten patriotyczny wiersz był strzałem w dziesiątkę, „onuce” zareagowały. Powoli zaczęły pojawiać się pierwsze nieśmiałe pały, później „onuce” się ośmieliły, pałując już składnie i z dużą wprawą, na koniec odważyły się ujawnić w komentarzach wykazując typowe zachowanie, zero odniesienia do tekstu, tematu artykułu, za to język rynsztokowy w pełni swej barwy. Wyniki były wręcz zaskakujące, na próbę 17 głosowań znalazło się tylko 3 Polaków, co polską poezję patriotyczną docenili, a reszta to tylko doskonały materiał badawczy dla naukowca Joszko.

Dzięki temu wybiegowi naukowiec Joszko ma już szeroki materiał do swych dalszych badań. Tymi „onucami” okazała się grupa emerytowanych ZOMOwców, którzy na portalu pały ćwiczą by nie wyjść z wprawy i być gotowym gdy wódz ponownie ich wezwie do walki z polskimi patriotami. Bo pomyślmy logicznie, czy Polak może krytycznie ocenić wiersz patriotyczny?

Szanowny naukowcu, życzymy powodzenia w dalszych badaniach.

Badanie: http://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/o-uwielbieniu-wodzow-narodu

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:13)

Komentarze

jest tekst poniżej zera, z wulgaryzmami. Nie wiem jakiemu celowi może służyć taki tekst i taka dyskusja. Ja się na nią nie piszę. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Anna K.

#1595134

Zgadzam się z panią, że tekst nie jest wysokiego lotu, ale czasami tekst trzeba dostosować do ludzi, do których jest kierowany. Pisząc opowiadanie dla dzieci trzeba wznieść się do poziomu miłości jakie one rozumiejąc, pisząc dla trolli trzeba zniżyć się do języka jaki one stosują. Inaczej tego nie pojmą,

Powyżej Pani wypowiedzi ma Pani jakość jęzka trolli w wykonaniu pewnego Jozia. Jeśli by się Pani zapoznała z wypowiedziami trolli pod linkowanym tekstem, zrozumie Pani jak wygląda język trolli i dlaczego Polacy trollom muszą się przeciwstawić bo inaczej trolle zanieczyszczą cały teren dookoła. 

Wyobraża sobie Pani Polaka, który pałuje patriotyczny wiersz polskiego patrioty? Ja sobie nie wyobrażam.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1595143