„Pinokio” Morawiecki, a nasze emerytury

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Kilka dni temu w swych opowiastkach jak to dobrze będzie w Polsce, gdy kolejny raz wybierzemy PiS, „nasz” premier Mateusz Morawiecki, coraz częściej określany pseudonimem „Pinokio” ogłosił przyszłoroczny budżet jako „zrównoważony”, czyli dochody równe wydatkom.

 

Ekonomiści szybko wykazali naszemu „Pinokio” iż budżet ten nie uwzględnia, obiecanej. przecież emerytom, przyszłorocznej „13 emerytury”. Zapytany o to Mateusz Morawiecki, zapewnił iż 13 emerytura w przyszłym roku nie jest zagrożona. Do kogo te słowa kierował? Chyba nie do myślących Polaków? Gdy nawet na poziomie podstawówki, stosując równania matematyczne, uczniowie wiedzą iż jeśli w działaniu odejmowania wychodziło zero, to po jednej i drugiej stronie znaku równości muszą być wartości równe. Jeśli jednak od jednej strony odejmiemy znaczącą sumę, potrzebną na wypłatę „13 emerytury”, to wartość w żaden sposób nie wyjdzie na zero. Inną szkołę kończył nasz „Pinokio”? Więc albo kolejną blagą „Pinokia Morawieckiego jest „budżet zrównoważony” albo emeryci, nie liczcie, że jak już zagłosujecie na PiS to oni wywiążą się z obiecanek, jak nie wywiązali się z wielu wcześniej złożonych obietnic wyborczych. Pamiętajcie, nikt wam nie da tyle ile może obiecać rząd… zwłaszcza przed wyborami.

 

Ale przypomnijmy tym, co dziś zbierają na emerytury, które będą pobierali w przyszłości o planach Morawieckiego dotyczących skoku na ich zbierane pieniądze.. Prawda, nie pierwszy to rząd, co postanowił okraść Polaków w imię tzw. „reformy systemu emerytalnego” z ich pieniędzy zbieranych na czas gdy po całym życiu ciężkiej pracy już pracować nie będą w stanie.

 

Swego czasu oświadczono Polakom iż z ZUS pieniądze będą takie, że na życie nie starczy, ale również umrzeć nie będzie za co, bo jak rodzina nie wesprze, to nie będzie nawet na najtańszy nagrobek. Polacy „wiciwe, rozumicie”, musicie zbierać  pieniądze, by jak ostatnio oświadczył Kaczyński nasza stopa była wyższa Or stopy wrażych niemieckich emerytów. No i Polacy zbierali. Ale gdy już zebrali nasz rząd chciwym okiem na to popatrzył i powiedział, teraz zreformujemy ten system, około połowy wam zabierzemy wlewając w system z którego już nikt złotówki nie zobaczy („rozumicie”, „sprawiedliwość międzypokoleniowa”, dzisiejszym emerytom trzeba dać), a resztę zostawimy, zbierajcie dalej w nadziei godnej emerytury. Kolejny rząd „dojnej zmiany” czyli naszego „Pinokio” Morawieckiego znów tęsknym okiem zerknął na te pieniądze, bo przecież dajemy wam 500+, za co przecież musicie „rodacy” zapłacić, nie bądźcie narodem głupim, któremu da się wmówić iż rząd te pieniądze wam daje? Z czego? Z przyznanych sobie premii? Chcecie, to płaćcie. Ten rząd znów planuje „reformować/deformować*” (*wybierz odpowiednie) system, chcąc przelać resztę pieniędzy pozostawionych przez rząd Tuska na znowu bliżej nieokreślone konta. Ale Morawiecki chce być lepszy od Tuska, w dyscyplinie rządowej… „dojenia Polaków”, przecież on dziś jest twarzą „dojnej zmiany” i co by nie mówić w tej dyscyplinie są lepsi. Morawiecki jeszcze od tej operacji 15% w formie podatku pragnie pobrać. Przecież im się należy. Łaskawy „pan” nie 18% a 15% pobierze.

„Pinokio” Morawiecki, z przynależnym mu wdziękiem, tłumaczy ten skok na kasę przyszłych emerytów „sprawiedliwością społeczną”. Przecież te pieniądze nie były opodatkowane, a on opodatkować musi wszystko.

 

Dobrze panie „Pinokio” nie będę się o to spierał, przynajmniej w tym tekście. Ale na emeryturę pójdę za kilka ładnych lat, z tych pieniędzy skorzystam za kilka lat, kiedy mam nadzieję pana rząd będzie już historią. Te pieniądze były na moim indywidualnym koncie i będą na moim koncie. Dlaczego mam płacić „daninę” dzisiejszej „dojnej zmianie”, a nie „dojnej zmianie” która dorwie się do „żłoba’, gdy ja przejdę na emeryturę? Tam też będzie taki jak pan „Pinokio Morawiecki” a pieniądze podatnika, danina to łatwa. Opodatkować? Oczywiście, ale zostawmy to dla kolejnych, „co im się będzie należało” dla dobra kolejnej „rewolucji”, Wy już nakradliście wystarczająco.

 

 

 

źródła:

https://www.parkiet.com/Finanse/304159958-Morawiecki-100-proc-srodkow-z-OFE-na-prywatne-konta.html

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.3 (głosów:11)

Komentarze

Po to była druga nocna zmiana aby posadzić na stanowisku premiera osobę, która zablokuje wszelkie reformy finansów i jeszcze bardziej odda nas w łapska zachodniej finansjery (i nie tylko on ale m.in. Czaputowicza czyli jądro AWS). Oczywiście wszystko pod osłoną, że to jest patriota, inteligent syn słynnego antykomunisty i takie tam różne dyrdymały. Polecam obejrzeć wywiad z byłym ambasadorem Krzysztofem Balińskim, można się dowiedzieć różnych smaczków m.in. o dymisji minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która potrafiła przeciwstawić się panoszeniu izraelskich służb w ministerstwie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1601817

Ruskievitz vel Fanpis vel Spiryto  twierdzi że mu bardzo,ale to bardzo pomogły,i dziękując mi za pomoc prosi by ci podesłać, co niniejszym czynię, bo strasznie mu ciebie żal

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1601822

ścierwoneonówki!

Typowe manipulacje i bolszewickie łgarstwa jakie są typowe dla Neon24, czyli załganych bolszewicko-rosyjskich politruków z rusofilskiej ścierwoneonówki sterowanej przez sowiecką zbrodniczą agenturę z WSI i SB.

Politruk co mu "zwisa" z niebieska widocznie dostał jakiego kopa od prowadzących... i szaleje ze swoimi łgartswami. Czyżby rosyjska agentura na Neon24 obiecała politrukom jakieś ekstra premie za ilość szkalujących polskich patriotów wpisów z bolszewickimi łgarstwami?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601823

Co za jeznach. Kolejna dezinformacja polityczna. Szczęśliwie, jak wszystkie inne, to tylko poziom neonu. już od dawna żeście tam pitolili, jak to nie będzie kasy i jakie to zadłużenie i co? Napiszcie od razu, że wasz tusek z komorem a nawet ukochany putas pozwolą rwać szczaw i mirabelki a Polacy mają żyć jak niewolnicy. Z 500+ też tak było. Jak krytykowano putasa za ruską ruinę, to żeście wyciągali jego odpowiednik 500+ ale jak wprowadzano w Polsce, to już źle, nie stać nas i socjalizm. W tępocie swej przebijacie durniów z opozycji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1601825