Nigdy nie miałem wątpliwości. Polacy to mądry naród

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Ci co wstyd nam tu wmawiają sami siebie wstydzić się powinni. Oni zaś wstydu nie mają.Nigdy się nie wstydziłem i nie będę.A że mamy się wstydzić ,wmawiają nam tutejsi bolszewicy z trzeciego pokolenia. Polska to kraj bohaterów którzy niejednokrotnie przedkładali własne życie ponad życie innych. Niestety, ale jak wszędzie są wyjątki.

Owsiak kiszący społeczne pieniądze na koncie czy europarlamentarzyści opozycji kalający własną ojczyznę.I opozycja negująca wszystko. Mam pewność że jak PAD, PMM lub ktokolwiek z prawicy stwierdzi, że Ziemią krąży wokół słońca, odezwą się "Zawiszaki" ( albo jakieś  inne przygłupy) z zaprzeczeniem.Dzieje naszego narodu pokazują wielką wspólnotę w czasie wojen,w czasie zagrożeń pogodowych to jest tzw. pospolite ruszenie i wtedy jesteśmy twardzi zwarci i na wzajem sobie pomagamy dlatego jestem dumny że jestem Polakiem.Pandemią koronawiusa wiele rzeczy zmieni, między innymi postrzeganie europejskich nacji."Głupi jak ......" - nie trzeba wielkiej wyobraźni, by trafnie uzupełnić wykropkowanie (bolesna to konkluzja i piszę ją z żalem).
"Mądry Polak po szkodzie" - jest nieaktualne.

123 lata pod rozbiorami, 6 lat wojny, okupacji niemieckiej i rosyjskiej, utworzenie struktr państwa podziemnego, akcje dywersyjne, kilkadziesiąt lat komunizmu. Przetrwaliśmy. Mamy wewnętrzną moc. Jesteśmy Polakami! 
Ten kryzys też przetrwamy.

 Trzeba stanowczo przyznać że doczekaliśmy się w końcu, jedności w ludziach, nareszcie jakieś normalne i rzeczowe działania władz, to jest przełom, żaden z dotychczasowych rządów, nie miał pojęcia jak rządzić naszym krajem i jak się zachowywać w takich sytuacjach. Brawo! Nie ma drugiego takiego, i dlatego Polacy tak kochają swoją ojczyznę,pomimo że dwie bestie kąsają przez wieki, raz z lewa raz z prawa.

Pokażcie mi drugi taki kraj!
Gastronomia gotuje posiłki dla służby zdrowia, firmy szyją maseczki,inne  przekazują kasę na walkę z koronawirusem, a zwykli ludzie okazują serce pomagając potrzebującym w potrzebie.

Nikt nigdy nam już nie wmówi, że mamy się wstydzić bycia Polakiem.
Nikt!

 

„Oto teraz czas właściwy,
Dany nam przez dobroć Boga,
Aby poprzez umartwienie
Świat uleczyć ze słabości”.
Życzę wszystkim dobrej soboty i spokojnego, przeżytego w zdrowiu, weekendu.
Niech Wam Pan Bóg błogosławi

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Dałam "max".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1622396

"Historia jest tak naprawdę dziełem Bożym, tak jak natura i wszystko, co istnieje; nic bowiem, co istnieje, nie może istnieć bez Boga. Wszystko to, co ma miejsce w historii, zostało przewidziane, określone i uporządkowane przez Boga. Z tego też powodu filozof historii musi zacząć każdą dyskusją od Boga i na Bogu ją zakończyć. Bóg nie tylko istnieje, zależy Mu na stworzonych przez Niego istotach, nagradza i karci racjonalne stworzenia zgodnie z ich zasługami i wykroczeniami. Jak uczy katechizm św. Piusa X, Bóg za dobre wynagradza, a złych karze ze względu na Jego nieskończoną sprawiedliwość. Jak tłumaczą teologowie, sprawiedliwość jest jedną z nieskończonych doskonałości Boga. Nieskończone miłosierdzie Boga zakłada także Jego nieskończoną sprawiedliwość".

A zatem, oprócz ludzkich szlachetnych działań, istotna jest też modlitwa o pomoc Bożą.

Polecam przepiękne i głęboko optymistyczne rozważania de Mattei:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-koronawirus-jest-boza-kara-rozwazania-roberto-de-mattei

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1622397

Tez sie wielokrotnie wczesniej zastanawialem, dlaczego Stworca zezwala czlowiekowi bezkarnie niszczyc swoje dzielo. Latwo zauwazyc, ze kultury zgnusniale i zboczone, musialy runac tak jak Grecja, czy Rzym. Teraz Europa wyglada podobnie. Mnie sie wydaje, ze On to widzi i reaguje, jak zwykle w nieodgadniony sposob. Teraz nakazal ludziom ukrecic powroz na ich wlasna szyje. 

Serdecznie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622509

tak, to jest zasmucające, jak ludzie nie wykorzystują wspaniałych możliwości danych im przez Boga, a często po prostu niszczą jego dzieła. Stąd i nierzadko kara Boska, w postaci dopustu różnych nieszczęść.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1622520

albo za grzech kłamstwa obdarzyć niegojącymi się ranami. Taki los co poniektórych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1622523

Ktoś ma spore kłopoty z przekroczeniem granicy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1622443

- "mojej miniaturki" kliknąć w obrazek.

Walka z czerwonymi, komunistycznymi mordercami i platformianym gangiem rudego bandyty (teraz uciekł do Brukseli) - to coś więcej niż walka z koronawirusem bo ci zbrodniarze szczególnie
uwzięli sie na zabijanie polskich małych, bezbronnych i nienarodzonych dzieci oraz na propagowanie zboczeń seksualnych.

Ktoś ich wreszcie zatrzymał z tymi paradami LGBT.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1622518

Ten za Tuskiem i Hubner to Zawisza?

Na bank!!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622588

- zdradzieckie świnie i kanalie tak jak walęsa piszemy z małej litery.

Swoja drogą to straszne jak łatwo Polacy dali sie oszukać tej SB-eckiej bandzie żydo-faszystów,postkomunistów i TW-u.

Pamiętajcie że te zdradzieckie rury dla odzyskania władzy i dokończenia rozbioru Polski bez wachania podpalą nam Ojczyznę.
Za ich władzy staliśmy na skraju śmierci Narodu i upadku Polski na kolejne stulecie.

Nie rozumiem dlaczego jeszcze nasze służby specjalne nie strzelają im ze sztucerów z tłumikami w te pie*dolone i zbrodnicze łby.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1622628