Gnida – czyli niebieskie jajo wszy...

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Humor i satyra

„Usuwanie gnid jak i dorosłych osobników wymaga powtarzania zabiegów dezynsekcyjnych.”

Przeczytajmy co na temat niebieskich gnid zawiera podstawowe źródło wiedzy obecnego admina Neonu i jednocześnie ministranta z świątyni św.A.Michnika przy Czerskiej

 

Przez setki lat mało zbadane slumsy Warszawy były źródłem opowieści o dziwnych stworzeniach, w tym o "ludziach" podobnych do wszy. Jest to o tyle dziwne, że na Saskiej Kępie  nigdy wcześniej nie znaleziono wielkich insektów człekokształtnych.
Ale do czasu.

Największe warszawskie  wszy  to wszy ważące od 40 do 50 kg. 
Skąd zatem wzięły się dowody  o mieszkających w tej dzielnicy W-wy dużych insektach, podobnych do ludzi?
Według różnych opisów wzrost tych istot ma wynosić nie więcej niż 1.2m. Mierząc z rycerskim hełmem . Większość ludzi, którzy toto widzieli twierdziło, że to na pewno nie byli to ludzie, ponieważ istoty te używały kamiennych narzędzi i polowały za pomocą łuków i strzał.Tacy "współcześni" rycerze. 
Według świadków, te wszy to mają własny język, który wyróżnia się obfitością gwizdów,smarkania,plucia i chrząkania. Lokalne słoiki z Saskiej Kępy nazywają te stworzenia różnie, ale najczęściej używane jest określenie Tuskoid. Pierwszym "człowiekiem", który się o nich dowiedział, jest legendarny Spiryto Libero 

Ach te manipulację w genetyce.
Do czego zdolni są sowieccy naukofcy

ps.

„Gnida – jajo wszy. Kształtu owalnego, otoczone grubą otoczką, najczęściej koloru białego lub biało-żółtego. Ma zamknięcie w postaci wieczka. Otoczka jest najczęściej pokryta ornamentacją.

Samice wszy w czasie składania jaj przytwierdzają je do włosów lub sierści żywiciela specjalną wydzieliną. Wielkość gnid waha się – w zależności od gatunku wszy – w granicach od 0,5 do 1,5 mm.

Jaja wszy głowowej, wszy łonowej, wszy odzieżowej są małe, owalne, lśniące, składane przez samicę przy nasadzie włosów lub do ubrania (wesz odzieżowa).

Usuwanie gnid jak i dorosłych osobników wymaga powtarzania zabiegów dezynsekcyjnych. U ludzi dokonuje się tego poprzez pranie i prasowanie odzieży oraz pościeli. Gnidy wszy odzieżowej giną w wysokiej temperaturze (np. w czasie prasowania żelazkiem). U zwierząt domowych wykonuje się dezynsekcję pomieszczeń preparatami używanymi do zwalczania wszawicy u tych zwierząt.

 

Zapamiętajmy najważniejsze - jak radzić sobie z gnidami:

„Usuwanie gnid jak i dorosłych osobników wymaga powtarzania zabiegów dezynsekcyjnych.”

Dodam: czynności powtarzać aż do skutku !

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gnida_%28jajo_wszy%29

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Pani Agnieszka wykonała utwór, „Ja swoje konto skasowałam, co dzień logować się na nim nie zapomniałam”

Pan Mirosław wykonał skecz, to nie ja jestem Mind Service

Pewien gość z Gdyni opowiadał, jak to oskarżał, podstaw oskarżenia nie sprawdzając

Przyjazny pies Husky pokazał jakim językiem w domu rozmawia,

Ty z Joszko daliście piękny pokaz posługiwania się językiem trolli.

 

Widzę, że po koncercie noc była upojna. Jeszcze po nocy nie wytrzeźwiałeś. Bredzisz a teksty ci się dwoją.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1594195