Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

Bardzo dobra decyzja!

Rozgonić tą lewacką mierzwę! WHO straciło sens istnienia już dawno!

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że poinstruował swoją administrację, aby wstrzymała finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Prezydent USA powiedział, że WHO „nie spełniła swojego podstawowego obowiązku” w odpowiedzi na wybuch koronawirusa. Oskarżył ten organ ONZ o niewłaściwe zarządzanie i ukrywanie rozprzestrzeniania się wirusa po jego pojawieniu się w Chinach i powiedział, że należy go pociągnąć do odpowiedzialności,wcześniej oskarżył WHO o stronnicze nastawienie wobec Chin.

Sam prezydent USA spotkał się z krytyką w kraju za to, jak poradził sobie z wybuchem.

„Nakazuje mojej administracji  wstrzymanie finansowania,  na czas gdy przeprowadzany jest przegląd  ich dzialan w celu oceny roli Światowej Organizacji Zdrowia w poważnym niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa” - powiedział Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

„WHO nie wywiązała się że swojego podstawowego obowiązku i należy go pociągnąć do odpowiedzialności” - dodał.

Reagując na uwagi pana Trumpa, sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział, że „nie nadszedł czas” na ograniczenie zasobów dla WHO.

USA są największym pojedynczym donatorem finansującym WHO, który tylko w ubiegłym roku zapewnił im 400 mln USD -czyli nieco poniżej 15% całkowitego budżetu.Według strony internetowej WHO wkład Chin w latach 2018–19 wyniósł prawie 76 mln USD w szacowanych składkach i około 10 mln USD w ramach dobrowolnego finansowania.Organizacja ta wystosowała w marcu apel o kwotę 675 mln USD, aby pomóc w walce z pandemią, i planuję nowy apel za co najmniej 1 mld USD.

„Wraz z wybuchem pandemii Covid-19 mamy głębokie obawy, czy hojność Ameryki zostanie jak najlepiej wykorzystana” - powiedział prezydent.

Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa, w której odnotowano 609 614 przypadków i 25 981 zgonów.

Prezydent Trump zarzucił WHO, że nie dokonała właściwej oceny skali wybuchu epidemii, kiedy pojawił się on po raz pierwszy w mieście Wuhan.

„Gdyby WHO rzetelnie wykonała swoją pracę, aby sprowadzić ekspertów medycznych do Chin w celu obiektywnej oceny sytuacji w terenie i wezwać Chiny do braku przejrzystości, wybuch mógłby zostać powstrzymany u źródła przy bardzo niewielkiej skali zakażeń i śmierci” - powiedział dziennikarzom.

„Uratowałoby to tysiące istnień ludzkich i uniknęło światowych szkód gospodarczych. Zamiast tego WHO chętnie przyjęła zapewnienia Chin co do minmalnej skali epidemi i broniła skandalicznych działań rządu chińskiego”

 

Dlaczego WHO spotkała się z krytyką?
To nie pierwszy raz reakcja WHO na wybuch epidemii została poddana kontroli i takiej krytyce.

W lutym stwierdzono, że powszechne ograniczenia w podróżach nie są potrzebne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19 - porady, które ostatecznie zostały zignorowane przez większość krajów .W marcu agencja ONZ została również oskarżona o nadmierny wpływ Chin, po tym jak wyższy urzędnik odmówił omówienia reakcji Tajwanu na wybuch.

Tymczasem eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że wytyczne WHO dotyczące masek na twarz doprowadziły do ​​publicznego zamieszania i chaosu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

Donald Trump kontra Bill Gates?

Już się pojawiły, nawet w tytułach artykułów, teksty  typu "experci krytykują Trumpa",  "experci oceniają: to zbrodnia  Trumpa przeciwko ludzkości".

A expert Zawiedziony i expertka wiesiolek65 w drugim narożniku  kibicują  Trumpowi.:-)

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1625963

Trump wstrzymuje finansowanie WHO?????.

 

Teraz to nam dopiero wypuszczą wirusów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625969

Szef WHO - kłamca, komunista, ulubieniec Chin i Rosji. Kim jest szef Światowej Organizacji Zdrowia

Pierwszy szef Światowej Organizacji Zdrowia, który nie jest lekarzem. Działacz etiopskiej partii mającej korzenie sowiecko-komunistyczne. Radykalny zwolennik aborcji. Były szef etiopskiego MSZ, wychwalający w 2016 roku stosunki z Rosją. Ulubieniec sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga. Oto Tedros Adhanom – człowiek, który wydatnie przyczynił się do globalnego rozprzestrzenia się śmiertelnego koronawirusa.

Do 3 kwietnia 2020 roku petycję w sprawie odwołania Tedrosa Adhanoma ze stanowiska dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) podpisało aż 628 tys. ludzi na całym świecie. „23 stycznia 2020 r. Tedros Adhanom odmówił ogłoszenia epidemii chińskiego wirusa mianem światowego zagrożenia zdrowotnego. [...] Jesteśmy przekonani, że Tedros Adhanom nie nadaje się do roli dyrektora generalnego WHO. Wzywamy go do natychmiastowej rezygnacji. Wielu z nas jest naprawdę rozczarowanych, uważamy, że WHO powinna być neutralna politycznie. Bez żadnego dochodzenia Tedros Adhanom wierzy w statystyki dotyczące zgonów i osób zakażonych dostarczane mu przez chiński rząd” – czytamy w uzasadnieniu petycji.

Koronawirus – reakcja

22 i 23 stycznia 2020 roku członkowie nadzwyczajnego komitetu WHO dwukrotnie głosowali nad tym, czy w związku z rozwijającą się wówczas epidemią koronawirusa w Chinach ogłosić stan zagrożenia zdrowia publicznego. W obu przypadkach wynik był przeczący. Jak pisał francuski „Le Monde”, decyzję taką podjęto pod naciskiem komunistycznych Chin, gdyż „ogłoszenie stanu zagrożenia dla zdrowia publicznego oznaczałoby ograniczenia w wymianie towarów, transporcie i przemieszczaniu się osób” – a to uderzyłoby w chińską gospodarkę.

28 stycznia Tedros Adhanom – jak relacjonowała chińska agencja Xinhua – „z uznaniem wypowiedział się o środkach podjętych przez władze ChRL w celu powstrzymania epidemii”. Stwierdził też, że WHO nie zaleca ewakuacji zagranicznych obywateli z terenów dotkniętych koronawirusem, jak również zaapelował do społeczności międzynarodowej o... spokój i unikanie nadmiernych reakcji.

Na tym skandaliczne działania Adhanoma się nie skończyły. 30 stycznia, gdy 11-milionowe Wuhan zostało odcięte od reszty kraju, a oficjalne chińskie statystyki mówiły o 8 tys. zakażonych, Etiopczyk ogłosił, że Światowa Organizacja Zdrowia jest... przeciwna ograniczeniom w podróży i handlu z Chinami z powodu koronawirusa. „Widzę potencjał w Chinach i jestem przekonany, że zahamują rozprzestrzenianie się wirusa tak szybko, jak to możliwe” – podkreślił. Zaraz potem – gdy niektóre państwa wprowadzały zakaz wjazdu dla obywateli Chin – Pekin reagował atakami dyplomatycznymi, skarżąc się, że jest to postępowanie „sprzeczne z wytycznymi WHO”.

Na początku lutego 2020 roku dyrektor generalny WHO osobiście pochwalił Chiny za działanie, które podjęto w walce z epidemią wywołaną przez koronawirusa. 6 lutego „Financial Times” opublikował obszerny tekst oskarżający Światową Organizację Zdrowia i jej szefa o uległość wobec Pekinu oraz brak reakcji wobec rozprzestrzeniania się epidemii. „WHO jest tak uległa wobec Chin, że czuła się zobligowana do trzymania się wyznaczonej przez nie linii” – takie opinie zawarto w artykule.

24 lutego, gdy przypadki zakażeń odnotowano już od Afganistanu przez Iran i Oman po USA, Adhanom przekonywał, że używanie słowa „pandemia” wobec tego, co się dzieje, „nie pasuje do faktów”. A towarzyszący mu na konferencji prasowej urzędnicy WHO wyjaśniali, że koronawirus wcale „nie wymknął się spod kontroli” i „nie powoduje śmierci na szeroką skalę”.

Wcześniej to właśnie WHO pouczała prezydenta USA Donalda Trumpa (który mówił o „chińskim koronawirusie”), że „wirusy nie mają narodowości”.

Sierp, młot i aborcja

Jak wyglądały początki kariery krytykowanego dziś niemal powszechnie szefa WHO – nawiasem mówiąc, pierwszej osoby na tym stanowisku niebędącej lekarzem?

(...)

Całość na: https://niezalezna.pl/322727-szef-who-klamca-komunista-ulubieniec-chin-i-rosji-kim-jest-szef-swiatowej-organizacji-zdrowia

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1625971

i już tylko z tego powodu organizacja ta powinna być rozwiązana. Rozwiązana powinna być także organizacja ONZ.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1626037

"Rozwiązana powinna być także organizacja ONZ."

Globaliści już się na taką ewentualność zabezpieczyli.

Po tym jak D.Trump podczas sesji ZO ONZ w 2018 roku zapowiedział politykę:

- stop globalizacji

- stop NWO

w odpowiedzi na poczatku 2019 roku, Niemcy i Francja powołały do życia globalny „Sojusz multilateralistów", by kontynuować dotychczasową politykę związano z NWO i Rządem Światowym

https://www.dw.com/pl/niemcy-i-francja-powo%C5%82a%C5%82y-do-%C5%BCycia-globalny-sojusz-multilateralist%C3%B3w/a-48175239

Po wybuchu pandemii COVID-19, lewaccy politycy, np. brytyjski były premier Gordon Brown odświeżył swoją dawną propozycję z 2009 roku, z okresu pandemii "świńskiej grypy" , by...... powołać Gospodarczy Rząd Światowy.

2009 rok:

"Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown chce, by G20 stała się w przyszłości światowym rządem gospodarczym - pisze we wtorek dziennik "Die Welt"."

https://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/powstanie-swiatowy-rzad-gospodarczy,109728.html

2020 rok:

"Gordon Brown wzywa G20 do ustanowienia rządu światowego z powodu CoVID-19.

Były premier Wielkiej Brytanii upatruje jedyną nadzieję na uratowanie upadającej globalnej gospodarki z powodu pandemii, w stworzeniu światowego rządu, w skład którego wejdą najbardziej wpływowi ludzie na naszej planecie."

https://www.geekweek.pl/news/2020-03-28/gordon-brown-wzywa-g20-do-ustanowienia-rzadu-swiatowego-z-powodu-covid-19/

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1626084