NATO mówi "Nie!" Rosji

Obrazek użytkownika Inicjatywa Solidarni z Gruzją
Świat

Wobec niewycofania się rosyjskich wojsk z Gruzji NATO postanowiło zamrozić kontakty z Rosją. Odpowiedzią Moskwy jest... zawieszenie współpracy z Paktem.

- NATO wspiera przestępczy reżim Saakashviliego.- powiedził w reakcji na oświadczenie Paktu Północnoatlantyckiego ("w obecnych okolicznościach nie widzimy żadnego interesu we wzajemnych stosunkach") mocno zirytowany minister spraw zagranicznych Rosji, Sergiej Ławrow.- Saakashvilli musi odejść!

- Rosja nie ma prawa rysować nowych granic Europy i odcinać drogi do NATO niepodległym państwom.- odpowiedziała sekretarz stanu USA, Condoleezza Rice.

Ostra wymiana zdań zakończyła się zamrożeniem stosunków między NATO a Rosją. - W związku z postawą NATO wobec konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, Moskwa planuje, na chwilę obecną, zerwanie wszelkiej współpracy wojskowej z Sojuszem - powiadomiło w środę norweskie ministerstwo obrony, z którym skontaktowało się rosyjskie MSZ. Oficjalne pismo w sprawie zawieszenia współpracy Moskwa ma przesłać w najbliższych dniach do Oslo i innych państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów