Pierwsze nominacje Morawieckiego

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Morawiecki rozpoczął urzędowanie od zmian w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To zrozumiałe. Kancelaria Premiera jest to struktura organizująca pracę premiera, a więc oczywiście muszą tam być ludzie którym premier ufa. Szefem KPRM został Dworczyk, dotąd sprawny zastępca szefa MON. Dawniej współpracował też z Morawieckim. Wydaje się że to dobry wybór. Zastąpi Beatę Kępę. Joanna Kopcińska została nowym rzecznikiem rządu w miejsce Bochenka, a Elżbietę Witek zastąpił Marek Suski jako szef gabinetu politycznego premiera. Trudno przewidzieć jakim rzeczniiem będzie Kopcińska, Bochenek nie był zły  Suski za Witek? Suski będzie w istocie łącznikeim między premierem a Nowogrodzka.

Nominacje Morawieckiego, jak piszą media i blogerzy osłabi Komisję śledczą ws. Amber Gold. Odchodzi Suski i Kopcińska. Osobiście się z tymi ocenami nie zgadzam. Wprawdzie odejście Kopcińskiej jest dla Komisji stratą. Zawsze była przygotowana do kolejnych posiedzeń Komisji, zadawała bardzo trafne pytania, była wsparciem dla przewodniczącej Wasserman. Odejście Suskiego (ps. Wazelina) będzie dla Komisji pozytywną zmiana i zapewne Komisję wzmocni, gdyż był jednym z najsłabszych jej członków. Kiepsko przygotowany, pseudozłośliwy (przy czym te "złośliwości" czasem godziły w Niego - przypomnę te dopytywania o "cesarzową Katarzynę"). Także jego wypowiedzi dla TV po posiedzeniach Komisji nie były specjalnie głębokie). Natomiast zajmując stanowisko szefa gabinetu politycznego premiera, Suski będzie mógł oddać się swej ulubionej czynności, czyli intrygowaniu i "donoszniu" PJK o tym co się wydarzyło, czy się nie wydarzyło, kto jest bardziej wierny Prezesowi, a kto mniej itd. O ile więc nominacje Dworczyka i Kopcińskiej można uznać za trafne, nominacja Suskiego jest niewypałem. Miejmy nadzieję, że nie przyniesie to szkód, zarówno dla relacji Morawiecki - Nowogrodzka, jak i w relecjach między premierem a ministrami.

Ze spraw zagranicznych. Nowa koalicja rządowa w Austrii (OVP i FPO) - Kurz kanclerzem, Strache wice, to dobra wiadomość. Prasa niemiecka już wyje z zaniepokojenia, bo przewiduje że Kurz będzie kontestował politykę Merkel w sprawach imigracji. Kurz i Strache zapowiedzieli to już zresztą. Nowy rząd austriacki może zbliżyć się do V-4, co będzie korzystne dla całej piątki.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:15)

Komentarze

To rzeczywiście niewypał, między Morawieckim a Suskim jest przepaść intelektualna...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1554740

o to chodziło, żeby w Komisji d/s Amber Gold, był ktoś inny, oczywiście w miejsce Suskiego? Teraz mniej go będzie w mediach i dobrze!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

viki

#1554744

-

i mr  Suski  i  m-me Kopcińska  - byli w tzw. wysokiej komisji  - niestety NIEpotrzebnie.

Co NIEznaczy, że  słusznie z w/w odeszli  a k u r a t  do PM Morawieckiego.

Ja - w tę "dobrą" zmianę  NIEwierzę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1554760

Pan Marek to jeden z najjaśniejszych postaci PiSu, wykształcony elokwentny i dowcipny. Niewielu jest w stanie za nim podążyć, dlatego szefuje różnym komisjom i wyjeżdża na zagraniczne sympozja, gdzie czystą polszczyzną odczytuje swoje kwestie. Mówi się, że jest jednym z think tanków PiSu, odpowiedzialnym za strategię partii, z którym liczy się nawet Naczelnik. Pan Marek to creme de la creme swojej partii. Więcej takich, a przyszłość partii rysuje się jasno ...

PS

Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał, służąc Polsce. (…) Dla niego przyszedłem do Porozumienia Centrum i dla niego jestem w PiS. To wielki patriota, dla którego dobro Polski to najważniejsza rzecz.

Źródło: Marek Suski ujawnia, dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił, onet.pl, 24 września 2016

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1554778