ZAPALMY W TYCH DNIACH PŁOMYK MĘCZENNIKOM

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Od dzisiejszego wieczoru przez następne dni w oknach Kresowian w Polsce i w wielu miejscach na świecie, w oknach rodzin kresowych, ludzi uczciwych i dobrych, w oknach wszystkich, którzy swoje życie chcą oprzeć o Chrystusową prawdę, zapłoną lampki duże i małe, ku pamięci i w modlitwie Tym wszystkim Męczennikom Wołynia i Kresów, którzy tam za graniczną rzeką Bug pozostali już na wieczną wartę. Zapraszam tym samym wszystkich niepoprawnych blogerów w ojczyźnie i poza jej granicami, byśmy również zdobyli się na ten piękny, patriotyczny gest wobec tych wszystkich, którzy od 73 lat walczą o prawdę o ludobójstwie, dokonanym na ludności polskiej przez zdziczałe bandy OUN – UPA, mordujące bez miłosierdzia setki tysięcy niewinnych kobiet, dzieci i ludzi w podeszłym wieku. Oby połączyła nas niewidzialna nić miłości, oby zespoliła nas raz jeszcze we wspólnym froncie o honor naszego narodu, o właściwe spojrzenie na ojczystą historię, a tym samym na zdrowe i właściwe relacje ze współczesną Ukrainą. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary!

W tym duchu także pisał do mnie w niedzielę 10 lipca 2016 r. ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski: „Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! Apel rodzin pomordowanych przez OUN-UPA i SS Galizien o zapalenie zniczy i wywieszenie flag w dniu 11 lipca, a także o udział w uroczystościach w dniach 3 - 17 lipca br. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary!

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/11-lipca-ofiarom-ludobojstwa-dokonanego-przez-upa-zapal-znicz-i-wywies-polskaflage/9m0nr2?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Szczegółowy program uroczości w dniach 1 - 17 lipca br. Proszę o nadsyłanie na mój e-mail informacji o wydarzeniach w innych miejscowościach:

http://isakowicz.pl/harmonogram-ogolnopolskich-uroczystosci-upamietniajace-ofiary-ludobojstwa-dokonanego-przez-oun-upa-1-17-lipca/

Inne felietony na tematy bieżące i historyczne są pod linkiem:

http://wiadomosci.onet.pl/autorzy/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski

Jeszcze inne pod linkiem:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi

Szczęść Boże! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski”.

www.isakowicz.pl

 

W związku z powyższą, b. szlachetną akcją, na szczególną uwagę zasługuje wpis posła Pawła Kukiza z 9 lipca na portalu prawy.pl, w którym tak pisze: „11 Lipca minie 73. Rocznica Rzezi Wołyńskiej. Wbrew zapowiedziom z kampanii wyborczej rządzący dziś PiS nie zdecydował o godnym uczczeniu pamięci bestialsko wymordowanych blisko 200 tysięcy ludzi, w większości bezbronnych dzieci, kobiet i starców. Nie zdecydowano się mimo naszych próśb oraz złożonej przez nas ustawy aby nazwać tę haniebną zbrodnię ludobójstwem.

Nie wnikam co powoduje liderami PiS. Ale czuje się osobiście głęboko dotknięty nie tylko dlatego, że jestem Polakiem lecz również i z tego względu, że moi Przodkowie ze strony Ojca byli Kresowianami. Często gdy myślę o tych wydarzeniach mam przed oczyma przerażające sceny mordów, które zapamiętałem z opowieści tych członków mojej Rodziny, którzy cudem przeżyli bandyckie napady ukraińskich nacjonalistów.

Proszę – uczcijmy razem pamięć o Ofiarach! Zapalmy w najbliższy poniedziałek w naszych oknach świeczki, by dać wyraz że pamiętamy o tym nierozliczonym do dziś ludobójstwie.

Jestem chrześcijaninem, jestem za wybaczaniem ale wiem że warunkiem uzyskania wybaczenia jest szczery rachunek sumienia. Wiem również, że niewybaczalnym jest bierne przyglądanie się sytuacjom, gdzie bandytów kreuje się na żołnierzy i bohaterów. Niewybaczalne jest również przymykanie przez nasze władze oczu na coraz częstsze pojawianie się w Polsce banderowskiej symboliki. Naród który nie pamięta o swojej historii o ofiarach składanych na ołtarzu wolności i walki o przyszłość – nie będzie miał tej przyszłości! Nigdy.”.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

 Nie o zemstę, ale o prawdę chodzi, nie o kłamstwa, ale o  pamięć o tych, którzy jak piszesz pozostali za Bugiem na wieczną wartę. Niestety są tu i tacy (należą do olbrzymiej mniejszości), którzy kłamią, manipulują, zamiatają fakty pod wycieraczkę, a jeden z nich (jasnowidz) wie, że ukraińcy przeproszą nas gdy ich państwo okrzepnie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1516224

ściepa

 

gdy ich państwo

już okrzepnie

na widły i siekiery

się ściepnie

 

PS A ściślej sfinansuje im ten zakup neobanderowska chołota w Polsce, oczywiście z pieniędzy polskich podatników. No bo takich mamy "polskich" polityków!  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1516236

...... a to dlatego, że ma w sobie Imię samego Boga. Po temu Jezus wyniósł ją tak wysoko, gdy mówił: "Ja Jestem Drogą Prawdą i Życiem". Nic zatem dziwnego, że szatan, ten który jest przeciwnikiem, ten właśnie jest zabójcą i ojcem kłamstwa, gdyż nie ma w nim niczego z prawdy albowiem kiedy mówi od siebie mówi i zawsze nie ma w tym nic z prawdy. Może jest to pewnym zaskoczeniam, że przywołałem te słowa i aż z kanonu naszej świętej wiary, lecz i wołyńskie ludobójstwo należy do materii z najcięższych jakie widziano na tym świecie pod słońcem. Wielką radością napawa fakt, że losy wołyńskich i kresowych rodzin są dziś znane coraz większej liczbie naszych rodaków, bez ich wsparcia, bez tego społecznego larum nie byłoby, tych dobrych owoców, o których mówił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński na Wołyńskim Skwerze na Żoliborzu w Warszawie, a które lada dzień będziemy oglądać w Sejmie w odpowiednim kształcie. 

Serdecznie dziękuję Romanie za Twoje wpisy i ten ostatni, one zawsze dodają sił, pokrzepiają, tchną dobrym duchem, że warto, że trzeba pracować dla dobra nas wszystkich dla ojczyzny. Bo choć prawda broni się zawsze sama, tą jedną ma słabość, że czyniąc to z miłości do człowieka w nim samym pokłada nadzieję. O Boża mądrości, któż Cię pojąć zdoła i któż Twój sztandar, raz jeszcze poniesie.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1516279