Papież Franciszek chwycił za serce polskie owieczki

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Papież Franciszek znany ze swej spontaniczności, pamiętał wczoraj o uroczystości Maryi Królowej Polski. I gdy na placu św. Piotra 3 maja zgromadziło się 15 tys. pielgrzymów z całego świata, nadto przekaz ze spotkania trafiał do mediów na całym świecie. Papież dał takie świadectwo: „Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe”. Po czym chwycił Polaków za serce, mówiąc: „Proszę o brawa dla Królowej Polski!”. Naturalnie tymi słowami papież Franciszek zachęcił do spontanicznego aplauzu właśnie na cześć Królowej naszej ojczyzny, a Polsce i jej mieszkańcom udzielił specjalnego błogosławieństwa.

Następnie Ojciec Święty jeszcze powiedział: Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: ‘Tyś wielką chlubą naszego narodu’. W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej Ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i w świecie, z serca błogosławię. Niech żyje Polska!”.

Pomyślałem sobie od razu: wspaniale! Niech żyje papież Franciszek! I żeby było do całości, miłosiernie, logicznie, sprawiedliwie i spójnie, dodałem na gorąco w swoich komentarzach na portalu prawy.pl , to co wydało mi się konieczne. A zatem: precz z gender, precz z grzechem śmiertelnym cudzołóstwa, precz z grzechem śmiertelnym homoseksualizmu, precz z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie.

Pisałem zatem dalej tak oto: „Serdeczne pozdrowienia dla papieża Franciszka i zarazem prośba, by w tym radosnym uniesieniu, raczyl odpowiedzieć na oficjalne i zgodne z długą tradycją Kościoła „Dubia”, czterech kardynałów w tym kard. Raymonda Leo Burke. Na pewno w niczym to Ojcu Świętemu nie umniejszy, a papieska miłość i odpowiedzialność, będzie pięknym darem duchowym dla Maryi Częstochowskiej, Krolowej Polski. Niech żyje papież Franciszek! I zapewniam każdego, że nie ma w tym moim zawołaniu, nawet krzty fałszu, czy szyderstwa!”.

Odezwał się niejaki Paweł: „Jak mało trzeba, żeby zadowolić pewnych ludzi. Wystarczy populizm i puste słowa. Odnośnie Franciszka niech odejdzie jak najszybciej.”

Poczułem się więc odpowiedzialny, by mu odpowiedzieć i napisałem: „Pawle prawda może nas tylko wyzwolić, prawda nigdy nie zniewala. Papież Franciszek nas pozdrowił, vivatuje przed całym światem na cześć Polski i naszej Królowej, co to w Ostrej Bramie świeci i z Jasnej Góry nam obroną. To wypada i ładnie podziękować. Aha; jakby tak jeszcze papież Franciszek, zechciał raz jeszcze przemyśleć i przemodlić, a potem cofnąć, naturalnie jeśli to możliwe i zgodne z wolą Bożą proces beatyfikacyjny dla podłego abp Szeptyckiego, co to samego Adolfa Hitlera pełną gębą błogosławił, to byłoby cudownie i po prostu słodko, jak miodzio.”

Paweł nie dawał się jednak łatwo przekonać i pisał: „Skoro prawda wyzwala to dlaczego cieszysz się, że kłamca i hipokryta nas pozdrowił? Ironię warto zaznaczyć w tekście, żeby później nie było wątpliwości.”

No wobec takich słów odpowiedź, była już konieczna: „Pawle pewnie zauważyłeś, że ja nie żałuję atramentu i pióra i wyrażam się jasno i klarownie, sypię przykładami. Tymczasem Ty walisz w papieża Franciszka z grubej rury: hipokryta, kłamca. Ja nie mam odwagi tak pisać! A może raczyłbyś w takim razie podać jakieś przykłady, ważne argumenty dla swoich zniewag i ataków personalnych?! W mojej duchowości niezmiennie ważne, poczytne miejsce zajmują słowa Chrystusa Pana: ‘Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądzcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi!’. To jasny i b. konkretny plan działania dla każdego!”.

Z kolei inny komentator dodał pod moim wpisem: „Ty się decyduj! Najpierw ’Niech żyje Franciszek’, a potem Go krytykujesz protestując przeciwko temu co On popiera.”

Temu zatem odpowiedziałem wprost: „Ej te z Najwyższej Izby Kontroli (podpisał się prawNIK) to takie trudne dla Ciebie, by to pojąć?! Przecież to proste, jak barszcz: papież Franciszek jest namiestnikiem Chrystusa na ziemi i za to mu chwała, ja sam jestem praktykującym katolikiem. Zatem jako głowa Kościoła niech robi to do czego został powołany i za co już przed Bożą Opatrznością odpowiada. Im większy kaliber sprawy, tym większa odpowiedzialność! To takie trudne do pojęcia prawNIK-u?! Troszkę w główce rozjaśniłem, to się cieszę.”

Ja sam zaś w następnych komentarzach jeszcze pisałem: „A sorki drogi nam papieżu Franciszku niemal zapomniałem, że w Holandii, w Belgii i bodajże chcą także w Kanadzie, w Australii, w Portugalii i już nie wiem gdzie jeszcze, wszędzie tam już zabijają ludzi w drodze eutanazji, lub szykują sie właśnie tę zbrodnię w białych rękawiczkach legalizować. Polecam to żywotnie Tobie zatroskany Pasterzu ziemskiej owczarni, Twojej modlitwie i działaniu!

Po czym jeszcze dopisałem:Korzystając z tej niezwykłej okazji z Twojej szczególnej radości nad naszą ojczyzną, chciałbym jeszcze napisać Tobie papieżu Franciszku o paskudzie, która w stołecznym teatrze od miesięcy grają i która pięknie nazywa się „Klątwa”. Zbulwersowałem się tym ja i wielu innych z naszego narodu również ale niewiele, co pomogło. Otóż ci co tam po deskach biegają, powołują się na bowiem na księżycową wolność artystyczną. Zawierzam zatem i to Twojej uwadze, a nóż widelec jakimś cudem dotrze, ta informacja do Ciebie, tam na Watykanie. I za Twoją przyczyną, Boże miłosierdzie ogarnie, tych co zagubili wiarę i rozum, nawrócą się, zaprzestaną wystawianie tej wielce bluźnierczej sztuki, ogłoszą publiczną pokutę! Będzie to wielki dzień w naszej ojczyźnie. Prosić zawsze można.”

Zaś w godzinie Apelu Jasnogórskiego jeszcze dopisałem: „I pozwól papieżu Franciszku że napiszę Ci jeszcze o czarnych marszach w Polsce, które takie hasła ze sobą na transparentach niosą i opubliczniają, że włosy na głowie dęba stają! Te dziesiątki tysięcy w większości młodych kobiet, domagają się ostro prawa do aborcji. Niestety naszych obrońców życia jest wtedy zwykle tyle, co kot napłakał. Raz jednak pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza i abp Henryka Hosera zebrało się Ich podobnież na przemarszu 5 czy 7 tysięcy. No to już coś ale do liczby uczestników czarnych marszy jeszcze nam daleko. Ufamy jednak, że i nad tym Wasza Świątobliwośćmpochyli się dobrodusznie w modlitwie.”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

...to Benedykt XVI...dopóki żyje jest Papieżem...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1539056

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539060

Może to i sposób na życie! W końcu powiadają, że każda trudność jest darem! Jednak po szarpaninie musi przyjść pogłębiona refleksja, zastanawiam się JSC, czy stać Cię na taką, każdorazową, pogłębioną refleksję? Jeśli jednak nie to szansa ucieka i nie ma wzrostu. A każdy głupi wie, że jak nie ma tego wzrostu, to nie ma też zarostu, a bez zarostu, to nieco łyso nieprawdaż?! Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1539065

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539067

J. Międlar :-)

na Papieża :-D

a taki kościół narodowy już istnieje a może i dwa. komuna też o takim marzyła.

obawiam się, że takie secesje kłócą się z ideą katolicyzmu, a jeśli to w kręgach internetowych narodowców i tradycjonalistów, to śmiech tym większy- ekstremalna reformacja czy protestantyzacja. albo market z religiami

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1539078

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539095

Kontrik weź daj na luza. W tym dniu niezwykłym polecam piękną pieśń która na pewno w tym pomoże, a która powstała specjalnie na tę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Pieśń ułożona i wykonana przez Wspólnotę Guadalupe 3 maja 2017 r., która prowadziła Koncert na Wałach Jasnogóskich na cześć Najświętszej Maryi Panny. Samo nagranie powstało podczas Koncertu Chwały w Lublinie na Boże Ciało 2017 r. oraz w Studiu Fanfara (mix i mastering: Łukasz Jakubowski) sł. i muz. Agnieszka Beszłej. Tekst i akordy na naszej stronie: www.guadalupe.com.pl :) Naprawdę warto to odsłuchać:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588531

......i jak widać Boża Opatrzność mu błogosławi, bo ma się dobrze, a nawet poza modlitwą niekiedy dzieli się swoimi przeżyciami. Natomiast odbyło się ważne konklawe i urzędującym papieżem jest Ojciec Święty Franciszek. Takie są nagie fakty i nie warto z tym walczyć, bo to walka z wiatrakami! Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1539061

Tak, zgadzam się całkowicie. Pomimo czasu, który już upłynął od Twojego wpisu i głębszego wglądu na stan rzeczy, który zauważył już natychmiastowo Prof. Bogusław Wolniewicz, Pęknięcie, które rozczepia całą naszą cywilizację= abdykacja Papieża  Benedykta .XVI - PRAWOSKRĘTNEGO.....

        ( 3 min)]

hmm....dziwne....a może NIE ! , że odłożono beatyfikację biskupa Fultona Sheena a o zgrozo ! chce się wynieść na ołtarze abp. Andrzeja Szeptyckiego....

post.scriptum, na jakie ołtarze, pytam się... SMUTNE....de facto , mało [powiedziane...

Moim Papieżem jest Benedykt XVI 

pozdrawiam,

z powaźaniem,

Agnieszka Nowak

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1617749

Precz, precz....zapomniałeś dodać precz z otwarciem na braci muzułmanów, których nam wciskają....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1539248

I właśnie z Królową pokonamy wszelkie zło i wszelkie błędy! Polecam Tobie szczerą i mocną wiarę w polską pobożność, oparta jest po prostu na kulcie maryjnym. Wrogowie katolików wiedzą, że aby wyrwać z nas wiarę w Pana Jezusa, trzeba zerwać te nici łączące nas z Matką Boga. Dlatego Ją atakują! Jednak ostatecznie pokonamy wszelkie trudności i zwyciężymy! A zarazem ten wywiad, w którym z Bogusławem Bajorem, redaktorem naczelnym "Przymierza z Maryją", rozmawia Łukasz Karpiel. Opublikowany 2 maja 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589070

.....ja to Królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam. Ponieważ osobliwą miłością, ku mnie pałają Jego synowie.” Tak mówiła w mistycznym widzeniu sama Matka Boża 14 sierpnia 1608 r. w Neapolu do włoskiego jezuity O. Juliusza Manczineliego.

Maryja jest Królową Polski, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że to nie my Ją wybraliśmy, a przeciwnie, to Ona nas przygarnęła. To sama Matka Boża domagała się aby tak ją właśnie nazywać, tak cudownie tytułować, jak w powyższym tytule i w rozszerzonym dalej wstępie. Piękną tę historię opowiada ks. prałat Roman Kneblewski, proboszcz parafii NSPJ w Bydgoszczy, na VI niedzielę wielkanocną - 5 maja A.D. 2013. Prezentowane informacje zostały zaczerpnięte od ks. Ksawerego Wilczyńskiego, proboszcza w Koszutach Małych k. Słupcy - wybitnego znawcy w temacie. Filmik opublikowany w maju 2013 r. przez Tuba Cordis, a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588523

(22 min)  Maryja pragnie być nazywana Królową Polski. Istotne jest, że większość proroctw nie pochodzi z Polski. Warto dodać, że ukazując się, jak piszesz Sławku: " Matka Boża 14 sierpnia 1608 r. w Neapolu do włoskiego jezuity O. Juliusza Manczineliego " , Maryja uczyniła to pół wieku przed Lwowskim Ślubowaniem Jana Kazimierza, nadając Jej tytuł : KRÓŁOWEJ POLSKI. 

Dziękuję Sławku za Twoją wytrwałą działalność i poświęcanie czasu na tym Blogu- Niepoprawni.

Ciągle powtarzam, Dziękujmy Bogu, źe jesteśmy Polakami, ALE !!! to zobowiązuje !!!

pozdrawiam,

z powaźaniem,

Agnieszka Nowak

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1617760