Trump w natarciu

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Zakończona w ubiegłą niedzielę w Orlando na Florydzie trzydniowa Konserwatywna Konferencja Politycznego Działania (CPAC) była wielkim festynem konserwatystów i tryumfem Donalda Trumpa, który pokazał, że chociaż nie siedzi za biurkiem w gabinecie owalnym Białego Domu, to jednak nie wybiera się na polityczną emeryturę.

Reakcje zebranych w Orlando świadczyły, że na nic się zdały głoszone przez Demokratów i powtarzane przez medialne tuby głównego nurtu slogany o “insurekcji”, o podburzaniu tłumu do ataku na Kapitol, o niejasnych powiązaniach z Kremlem, o hańbie impeachmentu, itp. Tłumy “trumpistów” słuchające wystąpień polityków nadal lojalnych wobec byłego prezydenta i uczestniczące w licznych dyskusjach panelowych wiedziały lepiej i wymieniały się informacjami o sytuacji w swoich stanach. Zamiast nastroju przegranej, w Orlando zapanowała atmosfera konstruktywnego odwetu: trudno daliśmy się oszukać, ale teraz trzeba pracować dla zwycięstwa. Ostatniego wieczoru Donald Trump skierował tę energię ku konkretnym zadaniom kreśląc nowe ramy programowe “trumpizmu”. 

Przede wszystkim mowy nie ma o tworzeniu “trzeciej partii”. Pogłoski o planach budowy trzeciej partii to “fejki” - ogłosił Trump i dodał, że   zamiast tworzyć nowe ugrupowanie, wzbudzać niesnaski i dzielić głosy konserwatywnego środowiska (o czym marzą Demokraci) trzeba zjednoczyć, oczyścić i zreformować Partię Republikańską. 

Zjednoczyć, to znaczy skończyć ze sporami i podziałami na skłócone frakcje. Ruch konserwatywny winien łączyć ugrupowania i organizacje o różnych zapatrywaniach, ale wspierać swą emanację, czyli Partię Republikańską i jej struktury.

Struktury te trzeba jednak oczyścić, to znaczy pozbyć się ludzi “ze szczytów republikańskiego establishmentu” pogrążonych w waszyngtońskim “bagnie”, które tworzą politycy, lobbyści, specjaliści PR, biznesmeni i szemrani prawnicy powiązani ze sobą interesami i skorumpowani do szpiku kości. Ludzie tacy, 10 reprezentantów i 7 senatorów, którzy są gotowi iść ręka w rękę z Demokratami i rozpowszechniać ich narracje nie są godni reprezentować w Waszyngtonie środowisk konserwatywnych, a więc należy ich wypchnąć w głosowaniach na polityczne cmentarzysko, poczynając od przyszłorocznych wyborów uzupełniających do Kongresu. Dobrze jest wcześniej publicznie ich ocenzurować i obnażyć ich przeniewierstwo. Tak jak to zrobili Republikanie ze stanu Wyoming, którzy za poparcie wniosku o impeachment prezydenta  wystawili negatywną cenzurkę i wezwali do złożenia mandatu swą przedstawicielkę w Izbie Reprezentantów, Liz Cheney.

Oczyszczoną  partię należy zreformować to znaczy awansować młodych, gdyż krajowi potrzebni są “twardzi, silni i energiczni liderzy republikańscy” o “kręgosłupach ze stali”, którzy potrafią przeciwstawić się “Demokratom, mediom i radykałom planującym zamienić Amerykę w krainę socjalizmu”. 

Trump ostrzegł przy tym, żeby nie lekceważyć Demokratów, którzy są “przewrotni i niebezpieczni”, ale “zawsze trzymają się w kupie”. Mają “haniebny program “ - granice otwarte dla imigrantów, komuny w miastach, czy ograniczanie funduszy dla policji - ale są “cwani i trzymają się razem”, chociaż nie potrafią stworzyć porządnej wizji rozwoju państwa.  

Planem Republikanów winna być według Trumpa kontynuacja programu MAGA, od skrótu hasła Uczynić Amerykę Wielką.  Natomiast do chwili powrotu do władzy konserwatyści winni na wszystkich politycznych poziomach paraliżować poczynania radykalnych Demokratów, zwłaszcza w sferach imigracji i edukacji. Administracja Joe Bidena wstrzymała bowiem budowę muru na granicy z Meksykiem i wpuszcza bez kontroli ludzi stanowiących terrorystyczne i kryminalne zagrożenie dla państwa. “Sprzedała też dzieci” zlewicowanym związkom zawodowym nauczycieli, którzy korzystając z pandemii wymigują się od pracy. 

Zastopowano budowę rurociągu Keystone XL i 42 tysiące ludzi straciło pracę a kraj traci suwerenność energetyczną - grzmiał Donald Trump wymieniając “katastrofalne” decyzje nowego prezydenta. W imię “Zielonego Ładu” zamiast rurociągu stawiać będą wiatraki, aby po latach stały lasy rdzewiejących konstrukcji szpecących krajobraz. 

Obowiązkiem konserwatystów jest teraz walczyć z “tyranią” środowisk radykalnych socjalistów, które narzucają “toksyczną kulturę wykluczania”.  Celują w tym “pełne fejków” media społecznościowe  tytanów Big Tech atakujących wolność słowa oraz  “najcenniejsze wartości i swobody Amerykanów” . Monopole te trzeba rozbić drogą podziału platform i przywrócenia uczciwej konkurencji. Równolegle konserwatywnie myślący powinni tworzyć i wspierać własne platformy medialne, zamiast korzystać z platform i serwerów lewackich rzeczników cenzury. 

Program Trumpa został przyjęty entuzjastycznie, czemu nie można się dziwić, gdyż przeprowadzony przez dziennik Washington Times doraźny sondaż wykazał, że 97 procent obecnych na konferencji uznaje go za lidera Partii Republikańskiej, 95 procent opowiada się za realizacją przedstawionego przez niego programu a 70 procent chce, aby kandydował w 2024 roku. Pytany w kuluarach  konferencji przez dziennikarza telewizji Newsmax, czy wystartuje w wyborach prezydenckich, Donald Trump odparł krótko: “a zna pan lepszego kandydata?”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Texas jako pierwszy wprowadza ustawę zabraniającą big tech cenzurowanie wypowiedzi. Jestem pewien, że wkrótce się przyłączą wszystkie inne prawicowe Stany.

https://www.american1.com/texas-governor-announces-bill-to-end-big-tech-censorship/

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1664047

Sąd uznał lokalne wybory w Mississippi za nieważne i mają się odbyć ponownie. Skazał też winnych za przestępstwa z tym związane. M. in. okazało się że 78% kart wyborczych przesłanych pocztą było sfałszowane.

Wszystko nt uczciwych wyborów w USA

https://trendingpolitics.com/judge-makes-huge-discovery-78-of-mail-in-ballots-fraudulent-election-re-do-ordered-knab/

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1664049

wybory ,w ktorych udowadniano falszerstwa i nic nie pomogło,ba "udawadniający " mieli na dodatek duze kłoPOty  prawne

to wtedy ,gdy PSL osiągnął kosmiczny wynik

pozdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664077

Niech Bóg błogosławi wam, byście wygrali z lewactwem od Bidena i jemu podobnym.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1664079

Jeszcze raz byliśmy świadkami jak niedoskonałe są obecne systemy wyborcze. Ten "nasz" też od lat jest bardzo niedoskonały i budzi zawsze wiele wątpliwości. Czy nas nie stać na wprowadzenie "czegoś lepszego"? Zastanawiałem się nie raz co można by zmienić, aby nie głosowali zmarli, osoby nie istniejące, lub pod "wieloma postaciami". Proponuję do rozważenia ze swojej strony coś "nowego" (szkic, projekt, motyw do poszukiwania lepszych rozwiązań)..

PROJEKT BANKU WYBORCZEGO (BW)

1.Wyjaśnienie celowości

Utworzenie Banku Wyborczego (BW) jako nowego systemu przeprowadzania wyborów, referendów i badania opinii publicznej, miałby na celu:

zwiększenie demokratyzacji, poprzez zwiększenie udziału społeczeństwa w życiu publicznym,

ograniczenie manipulacji, nie uczciwych działań, zwiększenie sprawności i szybkości uzyskiwania wyników wyborczych, zlikwidowanie nieprawidłowych głosowań, możliwości odwoływania osób ze stanowisk publicznych w trakcie kadencji, zmniejszenie kosztów wyborów, referendów, badania różnych opinii. likwidacja zbędnych komisji wyborczych (ograniczenie czynnika ludzkiego).

2.Ogólny opis funkcjonowania systemu

System BW powinien funkcjonować podobnie jak funkcjonują obecnie banki

Każdy obywatel RP (narodowości polskiej) powinien posiadać w tym banku konto wyborcze, a numer tego konta powinien zawierać jego PESEL ( możliwość usuwania osób nieuprawnionych lub wielokrotnie głosujących).

Dostęp do tego konta powinien być tylko w formie elektronicznej, po wprowadzeniu loginu i osobistego hasła .

Dla osób nie posiadających bezpośredniego dostępu do internetu  system powinien zawierać możliwość głosowania  w bankach,  na poczcie lub innych bezpiecznych miejscach (likwidacja urn i lokali wyborczych).

Głosowanie powinno odbywać się po zalogowaniu na konto, wybraniu pozycji na liście (zaznaczeniu pozycji), zatwierdzeniu poprzez wpisanie kodu potwierdzającego (otrzymanego telefonicznie SMS) i wylogowaniu.

3. Zabezpieczenia

Kontrolowanie funkcjonowania systemu podlegałoby „odpowiedniej społecznej komisji”.  Każdy głosujący mógłby wydrukować sobie potwierdzenie „stanu głosowania” w celu  ewentualnej weryfikacji całego głosowania.

System można by wprowadzić szybko i sprawnie niezależnie od obecnego systemu wyborczego. Dla sprawdzenia prawidłowości jego funkcjonowania i wdrożenia (nauczenia społeczeństwa) można by zacząć od „badania nim opinii publicznej” .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

RAK

#1664089

W wypadku głosowania internetowego z zaufanym kontem internetowym wstawianie krzyżyka może dodatkowo ułatwić oszustwa. Wystarczyło by samemu wpisać jedno wybrane nazwisko ( przy wyborach prezydenckich) lub dwa czy 3 w parlamentarnych i nie trzeba by było  zagmatwanych pism. Kazdy mógłby w dowolnym czasie sprawdzić czy jego lista jest nie naruszona. To samo przy głosowaniu przy urnie . Jeden głos, jedno nazwisko  - a reszta nazwisk niszczona na sali w niszczarce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Mozets

#1664145

Reakcje na wystąpienie Trumpa to bardzo dobry prognostyk. Cieszy też duża ostrożność i nieufność wobec krętaczy z tzw. Partii Demokratycznej. Oby tak dalej. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1664111

Czy mogę Pana prosić w imieniu swoim i innych Pańskich fanów na "Niepoprawnych", a zwłaszcza tych, którzy nie słuchają Pańskich audycji w Radio Wnet, aby zechciał Pan zamieszczać je tutaj do poczytania!

Ja słucham i nie mam z tym problemu, ale wiele osób nic o poruszanych przez Pana cotygodniowych przeglądach ze świata, nie słyszało.

No, a poza tym, zawsze mamy szansę się do czegoś "przyczepić".

Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1664243

Zrobione. Już jest w "Niepoprawnych". 

Serdecznie pozdrawiam

RB

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Rafał Brzeski

#1664359

... że jest Pan jedyną uśmiechniętą osobą na "Niepoprawnych"

Nieprawdopodobne, ale jednak.

Dziękuję, i pozdrawiam serdecznie.

Dzisiaj, już nie zdążę "poczytać ze zrozumieniem", ale juto na mur-beton

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1664361

Nie byłoby tego cyrku z wyborami, gdyby wybory odbywały się w jedynej dopuszczalnej formie - przez głosowanie osobiste, albo przez upoważnionego notarialnie pełnomocnika. Żadne tam korespondencyjne, czy internetowe szwindle. I to powinno być zapisane na zawsze w konstytucji. Każda inna forma wyborów to oszustwo.

W dodatku wybory tylko jednomandatowe.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1664248

- to na dziś "bułka z masłem" i dla mnie niepojętym jest dlaczego znowu nikt nic z tym nie robi ?

Politycy podejmują dyskusję tylko na 5 minut przed wyborami i 5 minut po wyborach.

Prawie wszyscy dziś mają telefony komórkowe i jak wiecie każdy ma przydzieloną kartę SIM z indywidualnym, unikatowym kluczem szyfrującym "ki".

Gdyby ktoś chciał fałszować wynik wyborczy oddany tel. komórkowym - musiał by zdublować oddany głos i takie można by łatwo wyłapać programem kontrolnym (tysiące razy łatwiej wyłapać fałszywy oddany telefonem niż głos oddany na karcie papierowej -

- fałszerstwo wykrywane było by natychmiast) - lub wprowadzić dodatkowy element potwierdzający tożsamość na zasadzie autoryzacji w bankowości.

Z takim systemem każdy wyborca mógł by skonrolować jak został zaliczony jego głos !!! - a to dopiero problem dla fałszerzy :)

Samą kotrolę już dziś można częściowo przeprowadzić (po za plecami fałszerzy z KW aby im uniemożliwić wpływ na kontrolę) - czyli po wyborach np.Republikanie umawiają się że głosują jeszcze raz kontrolnie i porównują wynik z oficjalnym. Komputery w ułamku sekundy sprawdzą czy Komisje Wyborcze dokonały fałszerstwa.

Tylko powiedzcie - kto będzie chciał wprowadzić taki system kntroli ?

Przed laty, tak w połowie lat 90-tych nijaki Sośnierz chciał wprowadzić jako pierwszy w Europie a może i na Świecie komputerowy system ewidencji pacjentów który by bardzo ułatwił pracę lekarzy i Służb Medycznych ale wszyscy się wtedy zbuntowali że nikt nie będzie ich kontrolował !!! -

Na dziś można też podnieść kary za fałszerstwo wyborcze do 15 lat więzienia tylko tym nikt się nie zajmie bo tu nie o uczciwość wyborów wszystkim idzie tylko o czerpanie jak największych korzyści materialnych i przywilejów z władzy czego afera SKOK-ów jest najlepszym przykładem.

Tych nadchodzących wyborów bez rozliczenia tej afery PiS nie wygra choć by "stanął na głowie".
Notowania cały czas spadają i są już poniżej 30% poparcia. Oni dalej palą głupa z Narodu Polskiego i biorą na przeczekanie aż afera ucichnie.

Nie ucichnie nigdy !!!

Identycznie utraciliśmy niepodległość przed 225 laty. Tamci łapówkarze i chciwe łajzy wyzdychały a Polska zniknęła z map świata na 123 lata.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1664251

"...bo tu nie o uczciwość wyborów wszystkim idzie tylko o czerpanie jak największych korzyści materialnych i przywilejów z władzy czego afera SKOK-ów jest najlepszym przykładem..."

---> Jak masz problem z aferą SKOK, czyli z aferą PO/PSL/WSI/Bronisława Komorowskiego/ Donalda Tuska/...?

https://www.salon24.pl/u/tomek-laskus/637729,jak-to-robi-wsi-skok-wolomin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1664427

- nie dziwię Ci się bo już napisałem że z 97% ludzi kompletnie nie ma pojęcia co tam się wydarzyło.

Nawet dziś znaczną część tych pieniędzy można odzyskać ale "umaczani" są wszyscy (kilknij w moją obecną miniaturkę profilu - to jest odpowiedź) - zamysł był od początku, od 2000 roku aby to były wielomilionowe bezzwrotne pożyczki aby wyprowadzic kasę z Fuduszu Gwarancji Bankowych.

Jak obejrzysz około 15 godzin filmów i audycji z poszkodowanymi i przeczytasz kilkadziesiąt artykułów i opracowań na ten temat tak jak ja - to się odezwij bo posiadam wiedzę pogłębioną z innych źródeł - w tym od człowieka który dostał taki "kredyt" jako zabezpieczenie dał "budę dla psa" ale musiał zrzec sie 70% kredytu na rzecz kredyto-dawcy.

Dla mnie to jest smutne i uwłaczajace godności jakie "władza" właściwie to banda złodziei może numery robić rodem z filmów gangsterskich i prosić ich potem o głosy w wyborach.

Tu masz link do strony poszkodowanych - na górze na pasku nawiguje sie po menu (aktualności i inne). Tylko czytaj i oglądaj wszysko uważnie - aż przyswoisz całą wiedzę ze zrozumieniem. Ja wykonałem sobie jeszcze tabelkę z datami i chronologią wydarzeń".

Sięgaj zawsze do źródła:

http://swsfsm.pl/co-postanowi-rada-wierzycieli-skok-wolomin/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1664506

Na górze na pasku nawigacji strony trzeba odnaleźć inne wątki z innymi filmami ale dużo jest na You Tube (wszystkie filmy zgrałem na dysk aby nie zniknęły :) 

http://swsfsm.pl/co-postanowi-rada-wierzycieli-skok-wolomin/

Z tego co wiem to obecny Rząd potajemnie dogaduje się z tymi ostatnimi poszkodowanymi którzy mieli lokaty powyżej 100 tys. euro aby im wypłacić stratę żeby nie szumieli. Wszystko zamiecione pod dywan ale ja już na wybory nigdy nie pójdę bo przez to i  Kaczyński stracił u mnie szacunek.

Wygląda na to że jesteśmy Norodem złodziei a miało być transparentnie i "pilnujmy najpierw swoich" jak mawiał J.Kaczyński - nieupilnował.

Darmowe, ukradzione bezkarnie bardzo Duże pieniądze zaślepiły im rozum. Koszty poniesie cały Naród  (już poniósł częściowo)  i Ojczyzna. Proces upadku Państwa rozpoczęty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1664508

A upewniliście się czy Biden jeszcze żyje? Ostatnio wyglądał mniej korzystnie niż pompowany transfuzjami krwi Leonid Breżniew u schyłku swego żywota.
Mogą być z nim problemy, jak Chińczycy wprowadzą embargo na "części zamienne"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1664820

Co jeśli D.Trump w 2022 roku wystartowałby do kongresu z Florydy. Wygrałby, a Republikanie objęli by House of Representatives. Trump zostałby "Speaker of the House" i przeprowadziłaby Impeachment Bidena i Kamali. A w 2024 roku mógłby startować na prezydenta. Fajna fantazja?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1664928

Nie kwestionowanym prezydentem USA TRUMP !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Zakamarnik

#1665085