Powrót historii

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Kraj

Gazeta Warszawska  w numerze datowanym 7 stycznia 1925 roku opublikowała dane o sytuacji na wschodniej granicy w grudniu 1924 roku.

Z sowieckiego terytorium na polskie przedarło się 18 grup liczących od 5 do 30 ludzi. Odnotowano 14 przypadków przejścia podobnych grup w drugą stronę wracających po wykonaniu akcji dywersyjnych na polskim terytorium. W tym 15 zbrojnych ataków na obiekty ochrony granicy. W starciach zostało zabitych 14 osób, ujęto 60 bandytów, dywersantów i szpiegów, aresztowano 70 osób za nielegalne przekroczenie polskiej granicy.

Gdyby nie wygrana "bitwa pod Kuźnicą", to mielibyśmy powtórkę z historii.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

- na całej granicy z Kaliningradem a nie z Białorusią - za koszty związane z ochroną granicy z Białorusią TSUE powinna nałożyć na nich kary i obciążyć Łukaszenkę wszystkimi kosztami.

Jak wiecie mimo że UE przekazała miliony euro na Białoruś aby załatwić sprawę z emigrantami zarobkowymi to ataki nie ustały i należy zażądać od nich zwrotu pieniędzy bo się nie wywiązali z umowy.

Jeśli PiS tego nie zrobi to putin taką samą zadymę zorganizuje na granicy Polską - wtedy Rosja będzie pro live i OK a Polscy "faszyści" będą bić imigrantów - taki obraz pójdzie w świat.

Łukaszenka (sowiecki agent) nie będzie żył wiecznie.

Vote up!
6
Vote down!
-3

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639784

Kiedy Putin wycofa się z pogranicza z Ukrainą (przekalkuluje, że się nie opłaca i się wycofa) to środek ciężkości skubania się z Europą przeniesie się na naszą granicę z Białorusią, bo gdzieś się po wyciofaniu przenieść musi.          

Vote up!
5
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1639797

- i ich państwo rozmontować na drobne części i nawet rozdać innym krajom za darmo to daliśmy im czas na regenerację a skutki odczuwamy do dziś sami stając się ich łupem.
Jest naczelna zasada że bandyty żywego się nie wypuszcza.

W naszych dowódcach było za dużo litości dlatego potem własnymi głowami zapłacili za to w Katyniu.
My ciągle robimy te same błędy dlatego spotykają nas cięgle te same kłopoty.

Vote up!
4
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639804

Rozmontować ich państwo. Podobnie po II wojnie światowej alianci powinni zrobić z Niemcami. A w centrum ich niegdysiejszego terytorium powinien stać tylko obelisk z informacją, iż niegdyś w tym miejscu istniał naród, który zasłynął w historii świata, jako największy złodziej i zbrodniarz. Ku przestrodze innym narodom. A co się okazało? Niemcy stały się największą potęgą gospodarczą w Europie. Dzięki pracy całego narodu? Nie, bo Niemcy to nygusy, wysługujący się innymi nacjami. Plan Marshalla ? Wątpię. Niemiecki cud gospodarczy, pan Rafał Brzeski, wyjaśnia w szczegółach na tym filmie tutaj.

  https://www.youtube.com/results?search_query=rafa%C5%82+brzeski+niemiecki+cud+gospodarczy

Oraz o tym  samym, szeroko opowiada pan dr Leszek Pietrzak na kanale YT zakazane historie pod tytułem "Złodzieje Europy" część pierwsza i druga.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1639821

- dałeś link do kanału i całej oferty filmów tego Pana - czy możesz i potrafisz dać konkretny link aktywny jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=TUtFyz6H87M   -do konkretnego filmu ? (dotyczy to i dwóch pozostałych filmów pt. "Złodzieje Europy".

Nie wszyscy potrafią przeszukiwać i mają czas i wtedy wielu zrezygnuje z zapoznania się z materiałem a szkoda bo czasem są to rzeczy bardzo wartościowe.

Vote up!
1
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639837

Wykłady i materiały nt niemieckiego rabunku Europy mam w tekstach. Sa rozrzucone w różnych miejscach sieci. Sam nie wiem gdzie. Mogę je wrzucać jeśli okaże się, że są chętni czytelnicy. A może zgrupować je jakoś inaczej?  

Vote up!
1
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1639847

Aktywny link, który podałeś jest właściwy, (sprawdziłem, otwiera się). Co do pana Leszka Pietrzaka to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę YT hasło złodzieje europy i wyświetli się pierwsza część tego filmu. Gdyby było inaczej to proszę wpisać w wyszukiwarkę YT hasło zakazane historie i wybrać z listy właściwy tytuł.  Dodam jeszcze link.

https://www.youtube.com/watch?v=dJGf01PSULw

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1639856

Historia się nie skończyła, jak chciał jakiś Fukuyama czy Jokohama czy Fudżijama. Ona znów się rozpędza. Białoruś, Ukraina, teraz Kazachstan. I bunty ludów w Europie. Muzułmańskie getta w EU. Afganistan. Nowa odsłona na linii Iran - Izrael. Dziwna pandemia. Zbyt wiele danych, żeby przewidzieć dzisiaj kierunki rozwoju sytuacji, ale jest pewne jedno. Będzie niespokojnie. Nawet bardzo.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1639835

Dlatego właśnie obrona naszej wschodniej granicy jest sprawą niezwykle ważną - przez nieszczelną granicę mogą się bowiem przedostawać nie tylko emigranci... Oby obecna akcja Białorusi nie okazała się tylko próbą szczelności naszej granicy, by spróbować czegoś poważniejszego... Choć myślę, że postawa SG, WP i WOT mogła dać im do myślenia ;) Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

MK

#1639916