Kolejna wojna na razie informacyjna

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Tak zwana debata w Parlamencie Europejskim przypominała zebranie kolektywu stalinowskiego Związku Młodzieży Polskiem z potężnym dodatkiem teutońskiej buty i głupoty. Brakowało tylko strojów organizacyjnych -  białych koszul  i czerwonych krawatów.  Szkolne zebrania ZMP widziałem podglądając przez uchylone okno, teutońska buta wiała z każdego zdjęcia w rocznikach Volkischer Beobachter wykorzystywanych do rozpalania w piecu. Teraz oglądałem powtórkę utrzymaną w tym samym klimacie wdeptywania w błoto. Stanęło mi przed oczami znane zdjęcie Witolda Pileckiego na sali sądowej. Uderzał deficyt argumentów merytorycznych. Nawet u przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która bezczelnie groziła polskiemu rządowi twierdząc, że broni polskich obywateli. Nad salą uniósł się duch Himmlera stającego w obronie Volksdeutschów przed "bandytami". Tylko jednej rzeczy zabrakło - samokrytyki biczowanego, na którego już wydano wyrok. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

troski pani komisarz o moją skromną osobę. O jedno proszę panią komisarz. Ursulo won. Jedno co możesz dla mnie zrobić to o-ć się ode mnie i mojej Ojczyzny, Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1633607

Dzisiaj znów przeszła przed nosem niesamowita okazja by zmieniać obraz Polski, rządu, pokazywać kto jest tym złym a komu doszywa się łatki. I co? Nic. Rząd nic z tym nie zrobił i nie robi. Ale jak zwykle nagadał się i nawrzucał temu złemu Łukaszence! Oj nawrzucał... tyle że w Polsce, na swoim własnym podwórku.  A na świecie sza, cicho cicho sza... czekamy aż się sami obudzą prawda? Będzie o co płakać że nas znów.... eh

Co się właściwie stało? Ano Jeden emigrant utonął bodaj w Bugu a drugiego żywego acz przemoczonego znalazła polska straż graniczna. Zeznawał że białoruscy pogranicznicy wpychali ich do wody żeby ci przepłynęli do Polski.

Jeśli to nie jest najlepszy materiał propagandowy dla Polski, to ja nie wiem co nim jest! Dlaczego słyszę o tym jedynie w polskich madiach? Dlaczego nie widzę w CNN, NBC, CBC, materiałów nadesłanych w języku angielskim z Polski? 

Gdybym był na miejscu rządu, to zrobił bym z tego taki materiał że każda stacja by się o niego biła. Wywiad z tym ocalałym, dziesiatki opisów płynących bezpośrednio z jego ust i z jego ust wskazanie sprawców, w tym Łukaszenki jako zwierzchnika białoruskich sił zbrojnych. Nazwisko dowódcy służb granicznych. Wezwania do postawienia ich przed międzynarodowe sądy... Do tego inscenizacja nad dowolną rzeką, tak jak to robią wszyscy by za serce chwytało i do znudzenia powtórki z metod stosowanych przez Białoruś. Mógłbym obiecać mu nawet pomoc w uzyskaniu azylu w Niemczech, byle kooperował. Obietnica nic nie kosztuje. Każdy tak robi. Zarzucił bym tym materiałem zachodnie media w tym społecznościowe, robiąc przy tym "sztuczny tłok" by stało sie to "viral". Założe się że codziennie można zmontować nowy materiał bo codziennie coś się dzieje. Wszystko wyłącznie po angielsku.

Ale jest sza. Cicho sza. Przecież świat zna język polski i śledzi polskie media, prawda?

Dam sobie rękę uciąć że jutro usłyszę po angielsku materiał białoruski: Polacy nie ratują tonących uchodźców! Obojętnie przyglądają się śmierci niewinnych ofiar szukających ratunku w ich ojczyźnie.

A zachodni ogłupiały odbiorca wszytsko to łyknie. I znów będziemy mieć pretensje do całego świata. Straciłem nadzieję...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1633629

TVN ma umowę z CNN na wyłaczność informacji z Polski. Jak TVN czegoś nie wyśle, nie będzie w CNN. Kilka lat temu CNN taką umowę miał z Polsatem, ale zmienił źródło na "bardziej wiarygodne"

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#1633896