OT TAKA OCENA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, CHOC Z PROWINCJI

Obrazek użytkownika prof Rycho
Idee

      Prokurator Generalny Andrzej Seremet odwołał Annę Habało z funkcji Prokuratora Apelacyjnego w Rzeszowie. Ma to związek z prowadzonym w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie śledztwem dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach przez biznesmenów z Podkarpacia. Nieoficjalnie wiadomo, że utrzymywała ona kontakty z osobami, które już usłyszały zarzuty w tej aferze. W zeszłym roku agenci CBA przeszukali między innymi biura Habało, Burego i innych.

     To pierwszy w najnowszej historii Polski przypadek odwołania tak wysokiego rangą pracownika prokuratury -tyle komunikat. Choć zapomniano o poprzedniej "Pani prokurator", co w hipermarkecie narobiła, a ludowe powiedzenie mówi - "ryba gnije od głowy", ale jak takie są ich ELITY  to  i   podległe sądy i prokuratury.

    Rzeszów z mieściny,stał się miastem, lecz z ludnością napływową, okolicznych wsi i miasteczek z małą tradycją elit, a jak już to z "gomułkowską"... Do niedawna Prezesem Sadu Okregowego był nawet...sekretarz propagandy KW PZPR. Brylują nadal ci, co skazywali opozycję, a teraz ich już dzieci, ubrane np. w sędziowskie, czy prokuratorskie togi. Znamienne, np. mąż sędzia, zona adwokat, a tata prokurator, a córa, no jakże- też. Dbają szczególnie, by do tego zamkniętego układu nie wparowywali obcy po aplikacji... 

    Ale do tego dodać trzeba miejscowych notabli i oligarchię, tzw. tutejszych nietykalnych.   Co chronić ma ich przed przestępstwami, głównie gospodarczymi? - Miejscowy układ!

   Korzyści wszyscy mają wielkie. Podatki, "zusy"- co tam? Jakiś przykład? Proszę np. - " spółka działa ",dalej ogłasza się upadłość, sąd zatwierdza, a prokuratura pilnuje, by umarzać...zgłoszone zawiadomienia nawet o gigant oszustwach, czy przekrętach. Co tam wierzyciele, czy poszkodowani? Ich należało "po prawie" oskubać! Znamy takie zatwierdzone sądownie wierzytelności ściągalne, sprzedane przez syndyków swoim jak konkretnie - za 400zł warte 120000zł, albo kupione za 3500zł, dziś warte 2.5mln. No przecież sądy są niezawisłe i słuszne wyroki dają, aby krzywdy swoi nie mieli...Wiele tu o tym by mówić i przykładami słać.

Kiedyś SOLIDARNOŚĆ tutejsza, publikowała listy - " UJAWNIC PRAWDĘ" z nazwiskami tych, którzy skazywali opozycję, są wielu do dziś, ale prof. Strzębosz kiedyś twierdził, że to wszystko w sądownictwie i prokuraturze jakoś się ułoży - jak że jednak strasznie wtedy pomylił się!!!

    Oligarcha z ZSLu, czy tam PSLu, Jan Bury czuwający z Warszawy nad tutejszymi wymiarem i oczywiście swoimi z biznesu, także i z Urzędu Marszałkowskiego i tak dalej, przeraził się, bowiem jak grom, rzecz niezwykła się stała - CBA jakiś jednak wyłom zrobiła, widać za dużo już tego było, nawet na obecne rządy.

    A pani Habało, koleżanka?   Cóż pilnowała interesu, znamy wiele spraw, o których była informowana, o przestępstwach ewidentnych, o korupcji, lecz jak czas dowiódł - chowała je pod dywan...A czego miała by być inna niż np. prokuratorzy wojskowi od Smoleńska? Prokuratury inne, nie reagujące na setki afer jak w każdym państwie demokratycznym by było, przecież są i tam swoi i nietykalni.  Ale stało się w skali IIIRP cos wyjatkowego własnie w Rzeszowie.

    "PRZEPOCZWARZONY KOMUNIZM" obowiązuje - jak twierdzi prof. Wolniewicz i są tacy co go 25 lat pilnują, lokalnie i zza garniturów ministrów...

   Jak pilnują? To widać jak na dłoni, choćby skazując Kamińskiego i Wąsika, bo nie wolno "wkładać ryja do czyjego koryta" to przecież zasada. Dobrze, że tylko tyle, bo ilu i życie straciło w ostatnich 25 latach. Zatem pilnujcie się i obecni szefowie CBA!

    Kiedyś z komitetów dzwoniono, do swoich - znajdz, komu tam "nada" - paragraf. Dzisiaj to samo, lecz za wielkie pieniądze co widać po ich willach i majątkach z pewnością nie z pensji... Choć pewien optymizm z rzeszowskich sądów i prokuratur ostatnio powiewa. Niektórzy buntują się na to wszystko, a nader szczebel średni. Maja dość nacisków i widocznej niesprawiedliwości i coraz głośniej o tym. Słowa mafia, padają coraz częściej, w końcu stała się dla nich rzecz niezwykła - w opiniach społecznego zaufania, są na samym końcu! Nie dość tego, tworzą się nieformalne stowarzyszenia, ślą nazwiska i sprawy nie tylko do Warszawy, lecz i zagranicę, co tutaj i w IIIRP się dzieje!   Ślą coraz odważniej, od roku zaczęła się lawina... Mówią "przyjdzie i na nich czas".  Są zakładane sprawy odszkodowawcze  za winy winy sądów polskich, także w wymiarze międzynarodowym, coraz skuteczniejsza droga.  Lecz bata, na schowanych za immunitetami co łamią prawo praktycznie nie ma!  Często, nadal są na "usługach" i polityków... 

    Kiszczak ma ubaw historii, że tak wyreżyserował to wszystko, że Magdalenka jest i działa, lecz tak myślę sobie, po co za Polskę, pełną korupcji/ byliśmy  3 od końca z państw Unii/,  także padlinożerców i sprzedawczyków jak w XVIIIw,   gnić i mi było w więzieniach - nie za taką POLSKĘ Panowie Sędziowie i Prokuratorzy, pozbawieni SUMIEŃ!

     I jeszcze - jak na dłoni widać, najważniejszą i pierwszoplanową sprawę, nowego rozdania - MUSI BYC RADYKALNA ZMIANA FUNKCJONOWANIA POLSKICH SĄDÓW I PROKURATUR Z ELIMINACJĄ HANIEBNYCH LUDZI,  bowiem sienkiewiczowskiego zdania z taśm- "państwa nie ma" - to podstawa!!!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Witam

 

Świetny wpis, a "przepoczwarzony komunizm" to bardzo dobra etykieta.

 

Niestety tak jest w całej prowincjonalnej Polsce. To będzie chyba najtrudniejsze zadanie przyszłych władz, obok likwidacji wpłuwu służb.

 

Sedecznie pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1472052

stonki

 

kacapskiego chowu

są te resortowe stonki

więc pod garniturami

noszą kufajki i walonki

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2

jan patmo

#1472065