Rozmowa o Arabskim, Tusku i katastrofie z hiszpańskim adwokatem...

Obrazek użytkownika prof Rycho
Świat

Miałem ostatnio możliwość porozmawiania ze znanym mi, 80 letnim adwokatem madryckim o Arabskim, Tusku i katastrofie smoleńskiej.

Bliskim mi dlatego, że kiedyś poślubił znajomą mi Polkę, z którą często przyjeżdżają, a ja miewałem okazje do porozmawiania o... polityce, o tym co dzieje się w Hiszpanii, czy znienawidzonej przez niego UNII.
Człowiek o nienagannych manierach,pełnił role Decano i ma rozległe stosunki w Consejo General de la Abogacía Española/to taka ich najwyższa rada/.Twierdzi, że to Unia wykończyła Hiszpanię dyrektywami, a Barroso to komunista portugalski/z czym się zgadzamy/.

Lecz tym razem o katastrofie, o polskim rządzie, o nowym być może ambasadorze. On doskonale zorientowany i ciągle interesujący się śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej- zaatakował mnie pytaniem jak to możliwe, że Tusk wypuszcza swojego ministra i najbliższego współpracownika - Tomasza Arabskiego do Madrytu na ambasadora Rzeczypospolitej?

Nie mógł pojąć,że Tusk deleguje człowieka tam na tak ważną funkcję, ministra choćby obciążanego z raportu NIK i potencjalnie Prokuratury /w TV Hiszpańskiej ponoć była relacja już o tym i że Arabski lubi, kocha Hiszpanię i byłby szczęśliwy będąc tam ambasadorem!/

Jak to możliwe, że "degraduje się" z ministra na... ambasadora tylko?
W rozmowie stawiał pytania jak to możliwe, że nie tylko Tusk, ale i szef MSZ wyraził na to aprobatę?
Stwierdził, że to jakiś - cytuję z angielskiego tłumaczenia - " mafijny związek" , po hiszp.powiedział/Conexión de la mafia/- skoro śledztwa trwają, a ten "trójwirat" deleguje go na to stanowisko. Dlaczego? Skoro jest obciążany przez prawo?
Ba, dodał jeszcze, że Arabski /bo czytał/ nie ma przecież przygotowania do tej funkcji dyplomatycznej... W każdym razie był tym mocno poirytowany.

Podzieliłem jego pogląd i oceny, nawet tłumacząc mu słowa prof. J. Saniszkis, które tu przypomnę, że
Donald Tusk jest beznadziejny, bo nie ma wizji rozwoju, strategii długofalowej, a horyzont jego decyzji coraz bardziej się skraca jak oceniła w "Piaskiem po oczach". Jej zdaniem, szef rządu obecnie jest "w panice" i czuje się zagrożony, o czym świadczyć mogą jego decyzje o "absurdalnej" reorganizacji służb oraz wysłaniu szefa swojej kancelarii na placówkę zagraniczną.

Ta decyzja o Tomaszu Arabskim wysłanym na ambasadora, kiedy nawet raport Millera mówi także o konieczności pociągnięcia go do odpowiedzialności politycznej i służbowej, jest dla mnie arogancją i to mnie drażni - stwierdziła Staniszkis.
Nie mógł uwierzyć, że jakaś profesor tak ostro mówi i setki innych,a jak tak-to nie podają się do ...dymisji?

To, że jest on również pociągnięty do odpowiedzialności w raporcie lotniczym - Millera doprowadził go do wściekłości i użył sformułowania, cytuję: "to u was nie ma już demokracji, jest jak za czasów hiszpańskiej junty".
Twierdzi,że za czasow junty Franco -był porządek w Hiszpanii ,choć był dyktat.
Opowiedziałem mu tez z tekstami jak to on, kandydat na ambasadora, a szef kancelarii premiera Tuska, Tomasz Arabski, przed katastrofą smoleńską dwukrotnie spotykał się w restauracjach z zaufanym człowiekiem Putina, Jurijem Uszakowem. Spotkania miały miejsce w lokalach w Warszawie i Moskwie. W spotkaniach tych, odbywających się bez udziału MSZ, brali udział Igor Sieczin, ówczesny wicepremier i najpotężniejszy partner Władimira Putina, oraz ambasador Rosji w Polsce Władimir Grinin.

Także, że w wątkach śledztwa smoleńskiego są opisane rozmowy w cztery oczy, jakie prowadził Tomasz Arabski w restauracji "Dorian Gray" w Moskwie z Jurijem Wiktorowiczem Uszakowem, że Uszakow odesłał dwie inne osoby z rosyjskiego MSZ, że zostali sami. Tłumacz - pracownica ambasady RP Justyna Gładyś mówiła, że rozmowa prowadzona była w języku angielskim. Arabski zapytał, "czy lotnisko będzie gotowe na przylot delegacji", na co Uszakow odparł "tak".
Arabski surowo zabronił Gładyś informowania Jerzego Bahra o treści rozmów z Uszakowem, co później w końcu ambasador - określił jako "dość niezwykłe i rzadkie".
Dziś powiemy bezczelne - cóż to dyktatura Arabskiego?

Sam Jerzy Bahr, powiedział prokuratorom również, że nic nie słyszał o zmianie lotniska do lądowania Tu-154Mz prezydentem. Lotniskiem, na którym "musiał" wylądować było Siewiernyj...
I że płk Krasnokucki informował obecnych na lotnisku, że samolot będzie "podchodził"...
Wyraził na te teksty hiszpański adwokat zdumienie, że polityk tej rangi po knajpach spotyka się z sowietami /i to jakimi i jakiej rangi/ bez protokołu dyplomatycznego, bez ambasadora, w cztery oczy?
Gdzie Protector del Gobierno de Polonia- pytał?
Mówił wręcz, że to niemożliwe, że niegodne polskiego ministra i cywilizowanego europejskiego kraju. Stwierdził, że za taki sposób załatwiania tak ważnych spraw, wyleciałby z rządu, przy skardze do Króla Karola natychmiast, czy nawet premiera /jego jednak nie znosi za stosunek do Unii/.
Powtarzał wiele razy niemożliwe....
Zdumiony był też, że na wieży kontroli lotów tak wysokiej rangi oficer sowiecki był? A polskiego oficera - nie!

Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Obciąża szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. Inspektorzy zarzucają mu niedopełnienie wielu obowiązków jako szefowi kancelarii - wiec i przestępstw.
Ta i następna informacja, że brał udział w
informowaniu rodzin w Moskwie,ze trumny w Polsce nie będą otwierane co potwierdzili przedstawiciele rodzin- wspomnieć tez trzeba było mu, bo wskazuje na jakaś niezwykła bezczelność tego człowieka.
Powiedział mi, że to nie tylko bezczelność, ale za to samo wprowadzanie w błąd i danie "bólu familii"/ engañó a la familia/ -powinien trafić do wiezienia .

Pytał czemu za to, czemu procesy rodziny mu nie robią, bo nie miał prawa i działał przeciw rodzinom i ich woli, tym bardziej, że wiedział o lipnych sekcjach robionych niby przez tylko sowieckich patologów!
Co też wywołało jego zdziwienie, dlaczego nie robili sekcji polscy lekarze?
Zrozumiał, że Arabski "ucieka do Madrytu", ponieważ gdzieś uciec musi. Musi uciec tam, gdzie będzie miał immunitet dyplomatyczny, gdzie będzie miał nadzieję na bezkarność za swa role w katastrofie i niedopełnianie obowiązków, a może i co więcej.

Arabskiemu załatwiono więc taką stołek odpowiedni, aby mógł być bezkarny.
Przeczytałem mu, że sprawa Arabskiego to kolejny przykład na to, że rząd w imię solidarności i obrony osób zamieszanych w smoleńską winę państwa jest w stanie niszczyć aparat państwowy, narażać Polskę i Polaków na destrukcję, śmieszność, utratę wiarygodności w oczach wszystkich oraz zmniejszać polskie bezpieczeństwo narodowe co opisuje pięknie - Stanisław ŻARYN.

Sprawa Arabskiego jest szczególnie groźna właśnie z tego ostatniego punktu widzenia. Dla służb specjalnych obcych krajów Arabski, jako ambasador stanie się łakomym i łatwym do zdobycia kąskiem.
Tomasz Arabski, jako ambasador RP w Hiszpanii będzie odpowiedzialny nie tylko za prowadzenie polityki na linii Warszawa-Madryt, ale również będzie częścią polskiej sieci informacyjno-wywiadowczej. Placówki oficjalne zawsze w pewien sposób współpracują ze służbami specjalnymi, zawsze biorą udział w wymianie informacji związanych z bezpieczeństwem narodowym kraju macierzystego.

Tak hiszpański adwokat dodał tu, że Madryt był zawsze centrum i w wojnę /Franco/ i po- miejscem gry wywiadów.
Potwierdził, że jeśli sowieci będą mieli, argumenty, czyt.: "haka" na Tuska, czy Arabskiego to znajdą sposoby na ich zdrady - różnych tajemnic Rzeczypospolitej.
Stwierdził, że pomimo kilkugodzinnej rozmowy - dalej nie rozumie jak może tak być w Polsce? Jak można takiego człowieka wysyłać na ambasadora - podkreślał nieprzygotowanego i oskarżanego?
Cały czas powątpiewał, bo sądził, że jednak w Polsce jest inaczej...
Powiedział, że poinformuje przyjaciół hiszpańskich o swych spostrzeżeniach i nawet ich dyplomacje, "bo wszystko to mu się nie podoba "/y que el Gobierno llegará a Madrid a delincuente-co ona mi napisała/.

A jak będzie Arabski ambasadorem, to będą i Hiszpanie i Polacy robili przed ambasadą polską w Madrycie strajki!
Dalej rozmowa zeszła jak zawsze na temat oczywisty - co dzieje się z ukochanym REALem ...

Powiedział jeszcze na koniec coś, że po tym weekendzie nie wierzy w "naturalną katastrofę samolotu prezydenta Polski" i dodał, że czas da jeszcze odpowiedzi w tej sprawie, bo jak ocenił - Tusk i inni robiąc takie niedemokratyczne rzeczy, dają psychologiczny dowód swojej bojaźni i winy!
To Polska jest w NATO, a katastrofę badają Sowieci - to czy wasz rząd - tłumaczę: "idiota"?
Zatem szybko dzielę się tu z Państwem, na gorąco i pozdrawiam .

Brak głosów

Komentarze

... tylko kontakt z kimś z zewnątrz, kto zadaje takie pytania, ma takie wątpliwości i jest tak zbulwersowany, pozwala na chłodną ocenę - znaczy, nie zwariowaliśmy i tu jednak jest COŚ nie tak.

Momentami ma się wątpliwości...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#324499

". tylko kontakt z kimś z zewnątrz, kto zadaje takie pytania, ma takie wątpliwości i jest tak zbulwersowany, pozwala na chłodną ocenę - znaczy, nie zwariowaliśmy i tu jednak jest COŚ nie tak."

Ja się dziwię tylko jednemu - że ciągle są tacy, którym trudno uwierzyć, że rządzi nami mafia...

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#324559

Mnie czasem ciężko uwierzyć w to o się stało 10.04.2012.
Nadal.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#324623

Najczesciej dlatego, ze argumentem tym graja wszy medialne i kanalie z mafii POstkomunistycznej. Ale rowniez dlatego, ze Polakow nie powinno nic a nic obchodzic "co pomysli sobie zagranica", albowiem obowiazek wobec ojczyzny jest wazniejszy niz to kto i jak nas bedzie odbieral. My, jako narod slaby i potwarzony przez stulecia, mamy kompleks podlizywania sie wszystkim (tylko nie nam samym). Z tym nalezy skonczyc i stad moje zwyczajowe mienie tego wszystkiego w (nosie).

Tym razem jednak robie wyjatek, nie ze wzgledu na to skad byl rozmowca a wylacznie dlatego, ze czlowiek to rozsadny i nieskazony postpeerelowska propaganda.

Wiec - dyszka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324502

Jan Bogatko

...była pełną demokracją w porównaniu z II PRL.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#324512

Uderzająca jest różnica oceny zdarzeń dokonana przez człowieka inteligentnego i odpowiedzialnego w porównaniu z tutejszą sieczką medialną. Do nie rozwiązanych do końca spraw w otoczeniu Arabskiego należy jeszcze samobójstwo Michniewicza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324527

Carmina
Cieszę się bardzo ,że trafiłam na Pana wpis. Bardzo dobrze, że udało się panu przekazać jakieś wiadomości o Polsce. Gratuluję.
Chcę podzielić się swoimi doświadczeniami z kontaktów z Hiszpanami oraz obserwacjami wynikającymi z lektury prasy hiszpańskiej. Jest tam obraz PiSu, Kaczyńskich i naszych zmagań z rządem, manifestacji, problemu Radia Maryja, smoleńska przedstawiany w karykaturalnej formie, takiej jak to robią nasze główne media .
Bierze się to stąd, że w prasie hiszpańskiej wiadomości i analizy dotyczące Polski i głównych partii ukazują się w oparciu o PAP i Gazetę Wyborczą. Wyłącznie. W Polsce natomiast o Hiszpanii pisze się, w tym w gazetach prawicowych np. Codzienna Gazeta Polska, w oparciu o wiadomości z gazety „El Pais”, która jest lewicową , będąca prawie dokładnie odpowiednikiem naszej Gazety Wyborczej.
Ponadto w Polsce jest bardzo silna kolonia Hiszpanów o poglądach lewicowych -republikanów, którzy tuż po wojnie na mocy decyzji Stalina zostali tu osiedleni. Oni lub ich dzieci są wykładowcami na polskich uczelniach, na wydziałach iberystyki , w Instytucie Cervantesa szkołach z wykładowym hiszpańskim, w konsulacie, jako niższy personel ambasadzie. Są w świetnych relacjach z naszą lewicą, z Michnikiem i wieloma dziennikarzami głównego nurtu w Polsce. Stałym bywalcem w Madrycie jest Michnik, z wykładami , zapraszany przez Polski Instytut Kultury i spotyka się jednocześnie z elitą dziennikarska Hiszpanii. Dla nich jest to guru, dawny opozycjonista, który przecież tyle lat siedział w więzieniu wiec jego oceny przyjmuje się na wiarę, bez sprawdzenia.
Na czele organizacji polonijnych w Hiszpanii stoją ludzie, którzy pozostają w świetnych relacjach z politykami SLD, PO i dawnej Unii Wolności. Wydaje mi się, że dopóki dziennikarze z „naszej” strony nie nawiążą bezpośrednich kontaktów z dziennikarzami prawicowych gazet hiszpańskich, nie zaczną przedstawiać też inny obraz Polski, przede wszystkim wyjaśniać na czym polega konflikt w Polsce między nami, a rządzącymi, o co nam chodzi, to będziemy traktowani jako jakieś ciemne siły, destrukcyjne tego kraju, bo taka nam gębę tam przyprawiają przedstawiciele obecnej władzy Polski w Hiszpanii i wspierający ją aparat propagandowy.
Nie wiem jak to zrobić. Może „nasi” winni zaprosić do Polski jakiś dziennikarzy z prasy prawicowej np. ABC, czy La Gaceta, La Razon lub innych, z organizacji społecznych ruchów antyaborcyjnych , które tam też są. Osobiste kontakty są nie do przecenienia. Przecież gdyby w prasie hiszpańskiej rzetelnie opisano osobę Pana Arabskiego, jako przyszłego ambasadora, jego drogę życiową, wszelkie „dokonania” uwikłania, łamania prawa, zachowania jako urzędnika w Rosji, jego relacji ze służbami rosyjskimi, wyłącznie o wnikliwą lekturę polskich gazet, w tym prawicowych, to być może po ukazaniu się publicznie takich informacji rząd hiszpański byłby zmuszony zastanowić się, czy nie powinien dyskretnie poinformować nasze władze ,ze nie koniecznie życzy sobie u siebie w Hiszpanii takiego przedstawiciela Polski. Tam jest większe oddziaływanie opinii publicznej na władzę niż w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#324533

Napisałaś sporo bardzo trafnych rzeczy. W ogóle ciekawy wątek, za który Autorowi daję 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324599

prof Rycho: Widzi Pani to ja b.pozytywnie odbieram Pani głos.
Sprawa jest niezwykle prosta . Otoz kazde niedemokratyczne, czy półdemokratyczne,nie mowiac o totalitarnym państwie uprawia w najwyższej możliwej skali PROPAGANDE! Jeśli 132 pracowników MSZ w tym 7 ambasadorow zidentyfikowano jako TW, jeśli propaganda sukcesu np "zielonej wyspy" uprawiana jest przez takich ludzi jak Agentura,ludzi interesów Tuska o jednym opisze o Turowskim:Były jezuita, absolwent wydziału filologii rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, funkcjonariusz wywiadu PRL przy Watykanie. Podczas pobytu Turowskiego w Rzymie, w „domu polskim” gościł również Radosław Sikorski, o czym wspomniał w rozmowie z Janem Pospieszalskim kierujący wówczas tym domem ksiądz. Jako pracownik polskiej ambasady w Moskwie przygotowywał wizyty w Katyniu: 7 kwietnia premiera Donalda Tuska i 10 kwietnia prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. Komorowski i Turowski znali się już w latach 90., a ich wspólnym znajomym – miał być spokrewniony z Komorowskim dyplomata Stanisław G. - Turowski i ppłk Leszek Tobiasz też dobrze się znali. Byli razem na placówce dyplomatycznej w ambasadzie w Moskwie w latach 1996–1999. Na przyjęciach w polskiej ambasadzie często gościł wówczas m.in. Władimir Grinin, który w 2010 r., gdy przygotowywano wizytę prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu, był ambasadorem Rosji w Polsce (Grinin doprowadził grą dyplomatyczną do rozdzielenia wizyt prezydenta Kaczyńskiego i premiera Tuska w Katyniu ). Dział polityczny, gdzie Turowski był radcą i ministrem pełnomocnym, był niedostępny dla pozostałych pracowników ambasady, prowadziło do niego specjalne przejście. Klucz miały do niego tylko wybrane osoby.
Europoseł PiS, Ryszard Czarnecki, napisał 7 stycznia 2011 r.: „Tomasz Turowski wielokrotnie publicznie chwalił się, że wysokie stanowisko w naszej placówce w stolicy Rosji w lutym 2010 r. załatwiał dla niego ówczesny marszałek Sejmu RP, obecny prezydent Bronisław Komorowski. Obaj panowie są zaprzyjaźnieni, są ze sobą po imieniu i utrzymywali również kontakty nie tylko służbowe, ale i towarzyskie poza gmachem na Wiejskiej w Warszawie”.
Teraz tacy ludzie jak Arabski-znajacy wszelakie tajemnice -coż ma tam robić, bedzie uprawiał propagande w Hiszpanii i tą agenturalną i medialną -przeciez nie przeciw ekipie TUSKA. To sowiecki model zsyłki, lecz z losem niepewnym Panie Arabski! W tej sprawie dostają instrukcje, komunikaty, artykuły do propagowania ,wypowiedzi jedynie słusznych manipulantów...A ,że to propaganda nasączona kłamstwami -to i tamte społeczenstwa daja sie nabierać!!!
Ale są wyjatki W USA ,KANADZIE, Wlk Brytanii i NIEMCZECH nie wierza !!! Duzo w telewizjach tam o tej fałszywej propagandzie. Kazdy przyjazd notabli z IIIRP w tym Komorowskiego , czy Tuska to demonstracje!!! A szczególnie po katastrofie.
STWORZONY W MAGDALENCE USTRÓJ tzw "przepoczwarzony komunizm" jak głosi prof Wolniewicz i trwajacy po dziś to nic innego jak zorganizowana wtedy MAFIA,rzadzaca wg tych schematow tj kiszczakowskich-do dziś. Z propaganda Michnika i mu podobnych usłuznych,a w gruncie rzeczy OGRABIAJACYCH POLSKE!!! /słusznie to nazwał powyzej Stanisławos- MAFIA!/
To są w gruncie rzeczy ci sami ludzie lub ich dzieci z PRLowskiej soldateski,ktorzy nawet doktoraty robili nt- wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem -tacy Rossati, Cimoszewiczowie, Siemiatkowscy...Jako PRLowscy agenci bezpieki pieli za socjalizmem -dziś za wygodną im IIIRP. To zawodowi piewcy tego NOWEGO-KOLEJNEGO -teraz przez Tuska "reprezentowanego"/o ludziach okrągłego stołu nawet nie wspomne -bo wstyd/ Oni nawet nie rozumieja tej rozmowy z zacnym adwokatem. ICH POSTRZEGANIE SWIATA JEST TAK SKAZONE,ZE INNE! Tacy "Arabscy" w Hiszpanii beda mieli swą role -chociaż troche boje się o tego Pana -o jego nie tylko samopoczucie ....

PŁACIMY STRASZLIWĄ CENĘ ZA BRAK DEKOMUNIZACJI!
Przypomne dla Pani dwa słowa o NAS ...Jesteśmy naiwni i lekkomyślni /wczesniej o tym pisalem/ To ogromne przywary!
Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych!-Churchil,
a Piłsudski:Naród wspaniały, tylko ludzie kur.y, a moze i to Norwida:Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem...
TRZEBA MOCNO ZASTANOWIC SIE, BOWIEM WLADZA JEST POCHODNA POSTAW SPOLECZNYCH. W HISZPANII NIE TYLKO KIEDYS W CENTRACH PALILI HIPERMARKETY, ALE I OSTATNIO DEMONSTRACJAMI ZMIENILI RZAD

Pozdrawiam i na kawe...

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#324753

A jeszcze tak niedawno, my byliśmy zdziwieni, kiedy
Prezydent Lech Kaczyński mówił o zagrożeniu ze strony
Rosji...
Zagrożeniu DLA WSZYSTKICH, których łubianka uznała za swoje
dominium.
NRD też przywrócą.
Niemiecko-Rosyjskie Dominium.
A wtedy niemcy będą badać "katastrofę" samolotu
z Hiszpańskimi władzami na pokładzie...
Ale to przecież niemożliwe, to się w głowie nie mieści...
No może tylko w umyśle terrorysty-moskala,
pieszczotliwie w unii "demokratą" nazywanego.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#324547

Carmina
No właśnie ich siła wynika z ogromnych pieniędzy, powiązań, o kórych Pan pisze etc.
Wydaje mi sie ,ze my powinniśmy podobnie jak Pan, w takich realacjach osobistych, starać się wyjaśniać co się u nas dzieje, kto jest , kto i dlaczego tak a nie inaczej zachowuje się.
Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#324621

 z marszu "Obudź się, Polsko" do znajomych do Szwajcarii i czekam na odpowiedź. Oni - Szwajcarzy - też wierzą w oficjalną propagandę, a poza tym jakoś dziwnie lubią komunistów. To znam z autopsji, bo spędziłem wśród nich parę lat mego pięknego życia...

Vote up!
0
Vote down!
0
#324760

prof Rycho:
Narody ,ktore nie zaznały biedy -nie rozumieją czym jest KOMUNIZM! Propaganda sukcesu trwa...Tak samo było z Hiszpanią ,tak samo było z ...Grecją.A czym si e skonczyło? Gdyby taj jak moj kolega prof Rybinski przewiduje tzn -zle to kto za ten stan rzeczy bedzie opowiadał w Polsce - NIKT!!!Propaganda jest bezkarna dla naiwnych i nierozumnych ...
Wczoraj
np Durczok gościł w TVN "medialny autorytet"-Urbana.
Urban mówił - Kwaśniewski jako członek władz totalitarnego państwa, który przeszedł do demokratycznego państwa jako prezydent jest najlepszym doradcą dla Azarbajdzera.
Tak, to my dopuscilismy do tego, aby komuch został naszym prezydentem, i to dwie kadencje.
Palikot - czytam wywiad w GW i widzę męża stanu. Słuchajcie młodzi ludzie, Urban, znienawidzony komuch, przedstawia Palikota jako męża stanu!
Nieodparcie przypomniało mi się jak po stanie wojennym -Urban zawsze kojarzył się nam ze ...Świnią, z propagatorem kłamstw, z Gebbelsem. Pamietam ,ze mowił"Rząd jakoś się wyzywi", Reagan to cowboy, wysyłał do USA ...koce bla bezdomnych. I choć wiedzieliśmy ,że to człowiek komunistycznej soldateski to czekaliśmy na jego "konferencjie"-potem porównując z wiadomościami z Wolnej Europy /Pamietacie : Fakty wydarzenia, opinie i Alina Grabowska/ Byliśmy przy jakieś nadzieji,ze coś sie odwróci, że ta znienawidzona junta wojskowa rozpadnie się ,ze Urban za kłamstwa też. Ale nie ! Urban przyjaciel właśnie Olejnik i Michnika,wspolsprawca zozkradzenia koncernu PRLowskiego medialnego -ma się doskonale podobnie jak "jedynie słuszna" junta wojskowa.Dziś to wszyscy niezwykle bogaci ludzie!Bryluja w mediach/przecież o ich niezależność "walczyli"/ Zrobili wielki biznes na ...stanie wojennym i okragłym stole.To autorytety IIIRP - obecnie!
Jedzcie do Biłgoraja -jak ludzie oceniaja tego MEZA STANU-Polikota. Byłem slyszałem -jak najgorzej. Tak oto bezkarni dreczyciele,czasem nawet mordercy -NARODU POLSKIEGO -ZWYCIEZYLI.Maja sie doskonale -nikt ich nie wsadził do wiezień.Ci z prawa co tworzyli też okragły stół -sazniste "odszkodowania" biora za ...te zasługi!! Zatem nasuwa się pytanie -czy żyję w jakimś zidiociałym kraju, gdzie ciemięzcy stają się podwojnymi ciemięzcami, a uciskani- gnbieni podwójnymi ofiarami?
Prosze to powiedzieć Szwajcarom, ja próbuje -ONIE nie wierzą.Mowia ,czy to tak jakby nazistowski oficer teraz autorytetem moralnym był?Odpowiadam -coś takiego!
Chce się krzyczeć -nie tylko naiwny i lekkomyślny narodzie, ale i GŁUPI! Co ma zrobić jeszcze mysąca czesć narodu, co? Ano juz tylko karabiny w rece...I z tych cech i powodów, Norwid powiedział-"Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem".. Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#324827