Sensacyjna wiadomość w sprawie Działań Mafii Amber Gold cd...

Obrazek użytkownika prof Rycho
Kraj

Kilka dni temu opisałem pod tym samym tytułem ustalenia prowadzące do tezy zaczynającej się od słów: Rząd Donalda Tuska zmienił prawo dla jednej prywatnej firmy Amber Gold.
Dziś uzupełnię wiedzę o tym i postawię wiele pytań. Szkoda, że nie dla Komisji Śledczej, której się tak obawiają przedstawiciele "umiłowanego" rządu z coraz bardziej poznawalnych przyczyn. Otóż Marcin Plichta prowadził dom składowy od 6 stycznia do 21 czerwca 2010 r. Wtedy Waldemar Pawlak jako szef Ministerstwa Gospodarki wydał decyzję zakazującą spółce Amber Gold prowadzenia tego typu działalności, ponieważ okazało się że Plichta był karany. Jednak przez pół roku Plichta skład prowadził ,dlaczego tak długo? Minister gospodarki nie miał w końcu wyjścia, ponieważ istniał wymóg ustawy o domach składowych z 2000 r. jednoznacznie mówiący, że prowadząca skład osoba nie może być karana!
Ministerstwo w międzyczasie wystąpiło do spółki Amber Gold o dokumenty, w tym zaświadczenie o niekaralności prezesa Marcina P. W należnej odpowiedzi Amber Gold "potwierdziła", że "niekarana jest Katarzyna Plichta", tając właściwy sens zapytania, co miało znamiona wprowadzenia oczywistego w błąd? Po sprawdzeniu w krajowym rejestrze karnym okazało się, że Marcin Plichta jest wielokrotnie skazany i wobec tego podjęto decyzję o zakazie prowadzenia działalności w przedmiocie przedsiębiorstwa składowego,zupełnie słusznie.

Departament Ministerstwa Gospodarki przesłał do KNF, prokuratury i sądu rejestrowego w związku z tym, informację o wykreśleniu spółki z rejestru domów składowych dodając, że Marcin Plichta był karany. Odpowiedź prokuratury, która nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego, ponieważ zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego na który się powołała, oświadczenie przesłane, "musi być fałszywe nie tylko obiektywnie, ale też subiektywnie"! Ta POkrętna odpowiedź prokuratury, zaskakująca jednak sama w sobie oraz decyzja, winna zostać WYJAŚNIONA!

Ministerstwo powinno zaskarżyć decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa do sądu, nie zrobiło jednak tego, bo sąd w tym czasie badał taką samą decyzję odmowną, wobec doniesienia skierowanego przez KNF i podtrzymał decyzję prokuratury! Tu kolejny element układanki do WYJAŚNIENIA! Ministerstwo nie zaskarża, choć winno... dlaczego? Sąd wadliwie, aczkolwiek gorliwie podtrzymuje decyzje prokuratury... dlaczego?

Wcześniej jednak od 2009 r. trwały prace nad ustawą o ograniczaniu barier administracyjnych, tzw pierwszą ustawę deregulacyjną. Kolejne projekty poddawane były konsultacjom społecznym. W dniu 8 listopada 2010 r. do projektu tej ustawy dołączono autopoprawkę dotyczącą domów składowych. Było to już po konsultacjach, na kilkanaście dni przed skierowaniem projektu do Sejmu. Autopoprawka miała ten sens, że Marcin Plichta na nowo mógłby... prowadzić skład!

Najbardziej kuriozalne jednak jest uzasadnienie autopoprawki. Według niego obostrzenia nie są potrzebne, ponieważ „w ciągu dziesięciu lat funkcjonowania rejestru przedsiębiorstw składowych w Ministerstwie Gospodarki dokonano wpisu tylko jednego podmiotu, który figurował w nim niespełna pół roku". Tym przedsiębiorstwem był nie kto inny jak... Amber Gold, skreślony z rejestru właśnie za złamanie rzekomo niepotrzebnych przepisów.

A wiec chytre "masło maślane " i wyjaśnić zatem trzeba kto był autorem autopoprawki? Jaki przyświetlał mu cel? Przecież jeśli zarejestrowany był jeden skład to autor MUSIAł wiedzieć, że przysługuje się Plichcie!!! To wymaga również WYJAŚNIENIA! Właśnie kuriozum polega na tym, że po 1 lipca 2011 skład złota mogła de facto prowadzić osoba karana!! Zaświadczenie o niekaralności stało się zbędne?
I jeszcze jedno,skoro już w listopadzie 2010 r. projekt rządowy po wszystkich uzgodnieniach trafił do Sejmu własnie wraz autopoprawką ( art. 104), który ustawę o domach składowych uchylał. Po uchwaleniu przez parlament, firma Amber Gold mogła wydawać certyfikaty depozytowe, co wcześniej zgodnie z prawem, po wykreśleniu jej z rejestru domów składowych, było nielegalne. Marcin P. przestał łamać ustawę, bo ustawa przestała de facto obowiązywać. Certyfikaty ? W imieniu kogo? Grupy przestępczej zalegalizowanej?
Współtwórcą i koordynatorem ustawy deregulacyjnej, która weszła w życie 1lipca 2011 był Adam Szejnfeld z Ministerstwa Gospodarki, znany działacz PO. Kto w jego zespole zaproponował autopoprawkę? Działania wydają się podobne jak w przypadku, skazanej prominentnej działaczki SLD - Jakubowskiej? Całe zródło nieszcześcia ok 7000 osób tkwi tu! Kto i jeszcze raz kto, pytam? Bo w jakim celu to już wiemy! I wszystko co potem, to pochodna tego faktu, działania ABW ,zawiadomienie BGZ i dalsze nieszczęsne działania prokuratury... Wymaga to pilnego WYJAŚNIENIA!

Co można sądzić o tym, że młody człowiek z wyrokami sądowymi, bez pieniędzy nagle zaczyna obracać milionami i tworzy firmę lotniczą, mającą docelowo konkurować z LOT-em? { pisałem o tym "Bursztynowe bagno...") Skąd ten człowiek nagle miał na to pieniądze. Przecież kuratorowi sądowemu "tłumaczył" ,ze nie ma na ...grzywny! Sąd rozkładał na raty. Już wiadomo, że fundusze, którymi operował szef Amber Gold, znacząco przekraczały wartość posiadanych przez tę spółkę depozytów w złocie. Musimy dowiedzieć się, skąd wzięły się dodatkowe „źródła dochodu". Choć już prawie wiemy, wskazania są, że od opisywanych w innym artykule gangsterów, znanych z "plaż" ...Gdańska. Pisałem coś o tym w " Czy trzeba Siłą już zmieniać... To Bursztynowe bagno"
To także wymaga WYJAŚNIENIA!

Bez wątpienia za stan rzeczy odpowiada także, oligarchia polska, związana z układem rządzącym, o roli której pisałem " Kto rządzi , kto wpływa..."

I ciągle nachodzą mnie myśli, że dopiero wszystko przed nami, ze jakieś walki nastąpią , no i nieodzowne wtedy "samobójstwa"... I już zabieram się, by zacząć o tym pisać ,mam juz tytuł w głowie, "Ach dziennikarze..."

Sprawa ta może stanowić zasadniczy wątek dla tezy, że za Amber Gold stała zorganizowana grupa i nie ryzykuję ,że przestępcza. Plichta vel Stefański, bo przecie nie bez celu przyjął nazwisko żony, wielokrotnie skazany, lecz tylko na "zawiasy", stanowił rolę "słupa" MAFII!

Dochodzimy prawdy, bo właściwe ku temu organa państwa, jej nie chcą poznać! C D N...

Brak głosów

Komentarze

 podobno sa jakies tasmy kompromitujace wysoko postawione osoby (jako zabezpieczenie dla pana P) Niedawno przeciez  ginely osoby rowniez dysponujace niewygodna wiedza wiec trudno powiedziec czy to polisa na zycie czy na smierc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288867

To seryjny samobójca zaciera już ręce

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#288872

Oj, długo będziemy czekać na Twoje odpowiedzi, ponieważ dzięki głosom wazelinujących platformersom pawlaków i pawlakopodobnych - nie powołano sejmowej komisji śledczej. A na prokuraturę nie mamy co liczyć. Ona chodzi na smyczy tych, którzy majstrują przy przy Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

Pozdrawiam, Satyr
______________________________________
 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta"
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#288871

Obawiam się że ten który trzymał sznurki na których wisiał Plichta trzyma również na krótkiej smyczy bardzo wielu prawników i POlityków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288873

stadionach(czytaj tyle nabrali LAPOW!), ze musieli stworzyc maszynke do prania pieniedzy - Marcina Blotki Amber Gold
Proste
Jest ktos innego zdania?
richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#288895

Dodałam swoją dziesiątkę.
Doskonałe są te Pana ostatnie notki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288903

Dodałam swoją dziesiątkę.
Doskonałe są te Pana ostatnie notki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288904

Z pewnością jakiś nastąpi. W końcu grupa trzymająca władzę na smyczy musi sobie wyrobić solidne alibi. To zaś może powodowac że będzie się działo.
Bardzo ciekawe są te kolejno odkrywane akty działania mafii, chyba jednak rodem z Gdańska. Hmmm... z Gdańska...
Ciekawe jaki będzie finał tego spektaklu aktorów ukrytych za kotarą?

Vote up!
0
Vote down!
0
#288930

oświadczenie przesłane, "musi być fałszywe nie tylko obiektywnie, ale też subiektywnie" to tak jakby napisać, że coś co jest pewne to za mało: musi być również wątpliwe i niesprawdzone! Toż to nic innego jak tylko przesłanie, że "napiszemy co nam sie chce, bo jesteśmy ponad wszystko, nawet ponad logikę i państwo"! Jest taki idiotyczny zarzut wobec prokuratora w prawie, jak obraza przepisów prawa materialnego. Dopuszcza się, że prokurator może się mylić i nie ponosi za to odpowiedzialności. I nie chodzi tu o jakąś złą kwalifikację faktu wobec prawa, ale bardzo często o ("nieumyślne"?) pominięcie jakiegoś faktu albo jego wytworzenie. Natomiast zwykły obywatel, nie ma prawa się pomylić z uwagi na nieznajomość prawa. Tyle, że tutaj mamy nie obrazę jakieś jednego przepisu prawa. Tutaj mamy obrazę prawa w ogóle. Od młodych ludzi, licealistów, których karze się za pisanie na płocie przeciw Komoruskiemu i Tyskiemu, wymaga się poszanowania urzędu i państwa. Tutaj mamy ewidentną obrazę państwa, które ten prokurator reprezentuje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Chrust

#288937

prof Rycho: Z pewnością ma Pan rację!Dodam jeszcze ,ze tzw niezalezność prokuratorska wraz z imunitetami powoduje ,ze powolany na 4 lata de facto jest bezkarny! Zgoda KRP musi byc ,ale jeszcze takiego przypadku nie ma. Zatem np miernota moze robic co chce ,bo co? Ciagle pytam po co im relikt komunistyczny - Imunitet? Klarowna ocena ich pracy i skuteczności jest pilnie potrzebna! Niezalezne dane wskazuja ,ze 30% prokuratorow to dna ,korupcja i miernoty ...do wymiany!
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#288940

prof Rycho: moze do przeczytania piekne słowa Anity: Ciągłość władzy jest gwarancją sukcesu takich miast jak Gdańsk – uważa jego platformerski prezydent Paweł Adamowicz, który rządzi tam już 14 lat. Sukcesy Adamowicza widać i słychać w całej Polsce. Wśród największych było umacnianie megaoszusta z Amber Gold i OLT Express (słynne „jesteście tak innowacyjni jak Lech Wałęsa" i targanie samolotu na linie).

Tak, władza w osobie Adamowicza była gwarancją sukcesu – tych wszystkich mrocznych układów kwitnących pod jego bokiem w mieście, w którym krążą grube ryby, „Grube Rychy", i w którym nawet syn premiera używał pseudonimu. Dlatego nie zdziwiło nas, że prezydent Gdańska za swoje sukcesy otrzymał laur Lidera Samorządności, przyznawany przez „Rzeczpospolitą" przy współpracy z Instytutem Studiów Wschodnich. W końcu wyboru dokonała kapituła z przedstawicielami samorządów i ministerstw. Tacy musieli wiedzieć, że Adamowicz ma wszystkie cechy pożądane w III RP. I dlatego nie zdziwiło również nikogo, że laur Liderowi Samorządności wręczał (wraz z właścicielem „Rzeczpospolitej" Grzegorzem Hajdarowiczem) osobiście... szef resortu sprawiedliwości Jarosław Gowin. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#288941

Obsadzone jest "swoimi", a o nich, kim są, mam nadzieję,  dowiemy się, kiedy zmieni się władza , chociaż domyślamy się, że to nie tylko sitwa. Podobnie obsadzony jest Wrocław z Schetyną na czele..Tu miał  kiepską opinię jako bezwzględny szef i także otoczony swą "świtą"  miejscowy  "mafioso".

W tej  konfiguracji politycznej, jaka jest, tylko PiS może im pokrzyżować szyki. Stąd ta bezprzykładna nagonka, od początku, na tę formację, a przede wszystkim na PiS. Ziobro skompromitował się doszczętnie, dołączając się do ogólnej wrzawy p/ko Kaczyńskiemu , jak ostatnio,  krytykując Jarosława za zwołanie ekspertów ekonomicznych. Zawsze przypisuje mu się złe intencje, tym samym, próbując się wybielać przed nieświadomymi ich prowokacji i intryg.

Może Tusk jest na tyle naiwnym głupcem, że dał się omotać przez sprytniejszych i bardziej perfidnych graczy ? Jeśli, to  tylko w sferze biznesu. We wszystkich innych - jest nie tylko nieudolnym premierem, ale działa przeciwko interesom Polski i wyrażnie nie jest to jego ulubiony kraj. Myślał , początkowo, że zrobi karierę europejską i podlizywał się swoim ew. mocodawcom na lewo i prawo. Kiedy się zorientował, że nie ma  tam szans (od początku było wiadomym, że nie jest im potrzebny taki chłopek-roztropek, nie mający żadnych predyspozycji na  pełnienie wysokich stanowisk; oni mają swoich i lepszych , po stokroć, od niego) zaistnienia - wrócił na kurs - Polska i teraz usiłuje nadrabiać zaległości, ale widać gołym okiem, jak marne są te jego ew. próby naprawiania czegokolwiek.

Takich Amber-Goldów wykryje się jeszcze nie raz. A facet nim kierujący jest nikim innym, jak podstawionym  kumplem i ofiarą tej zastanej kliki , jaką jest formacja obecnie rządząca. Wierzchołek góry lodowej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288960

nie "a przede wszystkim PiS", a przede wszystkim Kaczyński.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288961

prof Rycho: A to piekne Aforyzmy dla Panstwa....

Putin pyta Tuska – Dlaczego u Was tak dużo „Samobójstw”?

Tusk do szefa BOR-u Janickiego… Za co dostałeś drugą gwiazdkę? Janicki melduje – ZA SMOLEŃSK, Panie Premierze.

Największy Szczyt Szczytów. Tusk rządzi 1800 dni. Zadłużył na 1 bilion złotych. Nie robi nic dla Państwa, a poparcie wzrosło… do 45%!

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#289151