DRŻYJCIE SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY

Obrazek użytkownika prof Rycho
Idee

Dziś ważny dzień w Sejmie!   Niewątpliwie jakiś przełom i bat na skorumpowanych przestępców w togach, a jednocześnie nadzieja dla pokrzywdzonych dla skutecznego dochodzenia swych  praw!   Nowy projekt przewiduje utworzenie w Prokuraturze Krajowej po połączeniu do Ministerstwa Sprawiedliwości, specjalnego Wydziału Spraw Wewnętrznych do prowadzenia śledztw - "w sprawach najpoważniejszych czynów przestępczych popełnionych przez sędziów, asesorów sądowych, prokuratorów i asesorów prokuratury".   Prawica ocenia, że przestępczość w tej grupie zawodowej porównywalna jest do przestępczości zorganizowanej!

Informacje od prawych sędziów i prokuratorów, sprzyjących potrzebie zmian,  potwierdzają ten odczuwany i społecznie fakt, ze co drugi z nich uwikłany jest w jakiś UKŁAD! Potwierdził medialnie  ten stan nawet jeden z prokuratorów, który powiedział przed kamerą, że aż 60% niefunkcyjnych, a 80% funkcyjnych prokuratorów jest właśnie uwikłanych w jakiś układ!

Według badań opinii publicznych, instytucje te nigdy nie zlustrowane, mają najniższy stopień zaufania społecznego / nie ufa ponad 80% społeczeństwa/. Skręcanie śledztw, haniebne wyroki to codzienna rzeczywistość, wobec bezkarności tego środowiska, posiadania immunitetów i realnie braku środków dyscyplinujących. Nawet A. Kwaśniewski stwierdził, że prokuratura to najbardziej zdeprawowana instytucja państwa polskiego!   O prokuraturze wojskowe , choćby w kontekście śledztwa smoleńskiego, ich niezwykłych apanaży emerytalnych, wieku emerytalnego i przywilejów trudno opisywać. To formacja bez wątpienia w całości do rozwiązania!

Nie ma komu ścigać korupcji i powiązań mafijnych, szczególnie lokalnych sitw na prowincji. Ochronę temu stanowi rzeczy dało PO i PSL, które zmieniało w tym kierunku prawo, nawet tuż przed wyborami!  Te partie upolityczniły prokuratury i sądy, pokażcie jedna aferę rozliczoną w tym czasie w których przecież  same były zaangażowane?  Prokuratura i wymiar sprawiedliwości to gwarant prawidłowego funkcjonowania państwa prawa i demokracji. Czy ta zasada w systemie od 26 lat, tzw "przepoczwarzonej komuny"  funkcjonuje?   Zdecydowanie nie!

Korupcja w prokuraturach i sądach to codzienność IIIRP, krzywdzenie ludzi zawiadamiających, niezasadne umorzenia, bezkarność lokalnych oligarchów to przykłady chociażby ostatnie z doniesień z Rzeszowa. Tam to już działają mafie powiązane nawet rodzinnie. Znam z tamtego środowiska sprawy w których wymiar sprawiedliwości zniszczył wielu zycie, faktycznych sprawców nieszczęść wybielił, pisma skargowe kierowane do bojazliwego Seremety, dbającego o zatwierdzenia sprawozdania przez premiera wracały z powrotem ....do apelacji, do żródła w ktorej to dopiero korupcja i układ panuje o czym media donoszą i sami pokiereszowani.    Afera Amber Gold stała się symbolem, podobnie "usłuzni" sędziowie dla państwa tuska, unaoczniają potrzebę radykalnych reform.    Muszą zatem nastąpić radykalne zmiany, muszą jesli Polska ma być krajem praworządnym, państwem równych, a nie równiejszych. Wymiana zdeprawowanych ludzi z tych środowisk i zmiana prawa.  Dziś ten dzień  w Sejmie dla wielu dzień nadziei,  dla wielu krzyk ostatniej rozpaczy!

IDZIE NOWE, POKRZYWDZENI BĘDĄ DOCHODZIĆ SWYCH PRAW, BĘDZIE MECHANIZM DO ŚCIGANIA PRZESTĘPCÓW W TOGACH. TERAZ JUŻ DZIAŁA "DUDA POMOC".   PISZCIE TAM POMAGAJĄ... MYŚL PRZEWODNIA JEST TAKA: ŻADEN WYROK NAWET PRAWOMOCNY NIE MOŻE SIĘ OSTAĆ WOBEC KRZYWDY LUDZKIEJ!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Ja założyłem stronę "Osądź sędziego" - http://www.sedzia.info.pl - będą w niej wszyscy sędziowie z całej Polski, osądzajmy ich, jednoczmy się. Liczę na zapoczątkowanie w ten sposób systemu amerykańskiego - ław przysięgłych. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1558641