Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym łamie Konstytucję RP!

Obrazek użytkownika prof Rycho
Idee

WIELU NIEDOUCZONYCH POSŁÓW PO I PSLu oraz armia ICH PROPAGANDZISTÓW-DZIENNIKARZY "wyjących" obecnie w mediach, niech zapozna się z opinią niezależną w sprawie ustawy dot. TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, przeforsowanej niedawno przez poprzedni SEJM!!! 

 Analizując poszczególne zapisy przeforsowanej przez PO tuż przed wyborami do Sejmu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym nie ma  wątpliwości też, że powołanie nowych sędziów TK, temat nr jeden w mediach, odbyło się przy rażącym naruszeniu Konstytucji.

A wiec przepychana ustawa w tym nocami po wyborach prezydenckich przez PO z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz.U. z 2015, poz. 1064) dotyczące wyboru sędziów Trybunału w 2015 r. są niezgodne z Konstytucją!!!

A robiono to by mieć SWOICH w tzw niezależnym i niezawisłym sądzie, jakim jest i TK!!!

Opinia prawna poniżej z podpisem konstytucjonalisty, prof. B. Banaszaka, stanowi odpowiedź na dwa kluczowe pytania:

1. Czy przepisy ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz.U. z 2015, poz. 1064) dotyczące wyboru sędziów Trybunału w 2015 r. są zgodne z Konstytucją?

2. Czy nie zakończona ślubowaniem przed Prezydentem procedura obsadzania stanowiska sędziego TK, ma – w świetle wzorca konstytucyjnego i ustawowego – charakter zamknięty, a w szczególności czy podlega zasadzie dyskontynuacji?

Pytania kluczowe, czym zyje dziś Polska i setki audycji medialnych z lewej i prawej strony...

Podsumowując wątpliwości związane z pierwszym pytaniem, do którego odnosi się opinia, jej autor - konstytucjonalista wyraża jednoznaczną opinię, że w wielu punktach ustawy, złamano KONSTYTUCJE.

„Przepisy ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym dotyczące wyboru sędziów Trybunału w 2015 r. są NIEZGODNE z Konstytucją RP: art. 19 ust. 1 i 2 oraz art. 137 są niezgodne z art. 112 (zasada autonomii parlamentu) i art. 2 (zasada poprawnej legislacji) Konstytucji; art. 137 w związku z art. 19 narusza zasadę demokratycznego państwa prawnego wyrażoną w art. 2 Konstytucji; art. 19 ust. 5 ustawy o TK narusza regułę poprawnej legislacji wywiedzioną z wyrażonej w art. 2 Konstytucji; art. 137 stanowi naruszenie art. 4 Konstytucji RP; art. 18 pkt. 2 powinno się uznać za dyskryminację osób starszych i naruszenie art. 32 ust. 2 Konstytucji” - czytamy w przytaczanej opinii.

Odnosząc się do drugiego pytania i wątpliwości związanych z tym „czy nie zakończona ślubowaniem przed Prezydentem procedura obsadzania stanowiska sędziego TK, ma – w świetle wzorca konstytucyjnego i ustawowego – charakter zamknięty, a w szczególności czy podlega zasadzie dyskontynuacji?

  Autor opinii prawnej wyjaśnia: „W świetle powyższych rozważań uzasadniających pogląd, iż procedura obsadzania stanowiska sędziego TK nie jest zakończona przed złożeniem ślubowania przed Prezydentem i uznać powinno się, że procedura ta podlega zasadzie dyskontynuacji.

Tym samym po zakończeniu kadencji Sejmu Prezydent nie odbiera ślubowania od osób wybranych na stanowisko sędziego TK."

Jest to jednoznaczna opinia mówiąca o łamaniu przez ustawę z 25 czerwca 2015 KONSTYTUCJI RZECZPOSPOLITEJ oraz prawidłowym zachowaniu Prezydenta Andrzeja Dudy!

Pod opinią widnieje zdanie, że została ona sporządzona przez eksperta zewnętrznego, który został wskazany przez podmiot uprawniony. Opinia została sporządzona przez zespół prof. dr hab. Bogusława Banaszaka - Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapoznałem się wnikliwie z tą niezależną opinią i komunikuję Państwu na szybko z przekazem jak skandaliczna potrafiła być WŁADZA  i w tej materii  i jak zadufana w sobie, ze sforą sprzedajnych DZIENNIKARZY, broniących metod uprawianych w  IIIRP.

Ba! Cel tak szybiej zmiany ustawy tuż po przegranych wyborach prezydenckich, a przed wyborami do Sejmu był chyba dla wiekszości jasny...Ustawę pisali mi na zlecenie SEDZIOWIE TK! Pisali we własnej sprawie i PO i interesie trwania IIIRP.

TO NAJWIĘKSZY PRZEKRĘT PRAWNY OD 26 LAT-zobaczymy wkrótce... Pozdrawiam 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

Jednoznaczna opinia prawna o "peowskiej" hucpie, która daje podstawę do działań mających na celu przywrócenie konstytucyjnego porządku prawnego. Każdych koniecznych działań! Na to trzeba być przygotowanym. Nie ma co liczyć, że zakłamani złodzieje naszego Państwa ustąpią, czy przyznają się do winy. Nie ustąpią, nie przyznają. Oczekiwanie od bandyty że odstąpi od swoich zamiarów pod wpływem apelu do jego uczciwości, do jego sumienia nie ma sensu. Oni nie mają sumień, niej pielęgnują cnót. Dla nich Polska to nic nie znacząca nazwa. Szacunek dla konstytucjonalisty, który miał odwagę, który się nie przestraszył jazgotu.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1499880

Dopowiadam co się dzieje (dla nieprawników): http://niepoprawni.pl/blog/obserwator/po-jakiemu-trzeba-mowic-w-domu-zeby-albo-znaczylo-to-samo-co-oraz

 

Pozdrawiam niepoprawnie

/-/ Obserwator

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Obserwator

#1499881

Ustawe pisali pod siebie sedziowie .....TK, wczesniej na i wniosek...tez Komorowskiego!!! Stad to i ich WYCIE i ich dwoch prezesow? I TVN i innych mediów? Rozumiecie- to najwiekszy prawny przekret IIIRP W takiej ustawie mogli blokowac wszystkie ustawy PIS a nawet odwołac PREZYDENTA!!! TK MOGŁ BLOKOWAC WSZYSTKIE KONIECZNE ZMIANY , CZYLI UTRZYMYWAC DALEJ IIIRP.  

  R Piotrowicz

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#1499883

moja muzyka.
Az sie zapluwali w sejmie,az sie zagotowali bo tyle energi z siebie wydawali przy mownicy w propagandowej sztafecie obrzucania blotem PISu.Swetrowcy czyli nowa PALIOCIARNIA to PObolszewiccy przebierancy rodem ze WSI.
Nagle im sie demokracji zachcialo,znalezli sie obroncy od szeciu bolesci.
Zamiast zadawac pytania to szczekali jak te pokopane psy co to ich od michy odciagnieto.
Tumany belkocza cos o demokratyzmie, ktory zostal napadnity przez PIS,debile nie wiedza chyba ze PIS to demokratycznie wybrana partia i na tym koniec PObolszewickich rzadow.Opozycja moze tylko PISowi naskoczyc z psiarnia zydokomuchow i z ich TK.
PO podstawilo konia trojanskiego w postaci swojej bandy TK,ktora miala na celu paraliz rzadow PISu.
Szechter ruszyl z kopyta, jak widac dla ratowana koryta i pociaga za wszytkie medialne sznurki,uruchamiajac swoich pajacow wszedzie gdzie sie da.
Cale ta antypolska w wiekszosci jewrejska i szabesgojowa bande nalezalo by spuscic do szamba.
Komitete Ochrony Koryta na pomoc wzywa jakies zachodnie autorytety oraz bratnie antypolskie media ,ktore mieszaja sie w sprawy suwerennej Polski.Moze PObolszewia z post PRLowska banda i zydokomuna licza na jakas pomoc z zewnatrz i dlatego tak glosno krzycza na swiat o zamachu na demokracje w Polsce.
Ale czas nocnje zmiany juz przeszedl, i teraz czas na rozliczenie tych co do tej zmiany doprowadzili,bo byl to pierwszy zamach stanu-drugi to SMOLENSK.
PIS jak najszybciej musi wyczyscic media zeby sie manipulacja i klamstwa nie saczyly w glowy Polakow,bo to wciaz jest grozne dla ludzi naiwnych.Bo po tej szczekaninie w sejmie mogla czesc sie bezmyslnych lemingow przestraszyc i uwierzyc ze PIS jednak podeptal demokracje.
Moim skromnym zdaniem marszalek byl za delikatny i za wolny w reakcji w stosunku do szczekaczy nie na temat i ponad czasowy wstep,chociaz z drugiej strony marszalek dal czas i to czesto ponad przyslugujacy, zeby ta swolocz pokazala swoje oblicze, przypomne chama Noselbauma czy jak mu tam temu od motyli, ze wylaczal mikrofon jak tylko czas minol.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1499894

nic dodać...nic ująć. Ciekawa jestem kto ze zwolenników partii Petru loguje się na NP? I kto ci dał te trzy pały? Wprawdzie łatwo się domyślić...ale po co? Niechby wreszcie sam się odkrył i powiedział np:" za to,że nad słowem wyczyścić brakło ci kreseczki nad c, albo ,że w słowie aż zabrakło kropki nad z dostajesz pały i wkrótce wylecisz z portalu. A to, że Petru dostanie się do sejmu...nieważne. Ważna jest poprawna polszczyzna.
Oto Polska właśnie. Ode mnie masz zawsze najwyższe oceny, ale tylko teoretycznie, bo takim państwem jesteśmy no i takim portalem....&....&.....i kamieni kupa.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1499931

dwuinstancyjne.

Ten art, jest lamany, bo przeciez orzeczenia Trybunalu Konstytucyjnego sa ostateczne - wiec co na to prawnicy?

Chyba maja klapki na oczach... a wystarczyloby np. (skoro juz musi byc TK - bo przeciez jego funkcje moglby smialo przejac Sad Najwyzszy) wprowadzic jako druga instancje  Zgromadzenie Narodowe. Dawaloby to wyzszosc wladzy ustawodawczej (wybieralnej ) nad sadownicza (mianowana).

Mozna tez - wzorem USA - wprowadzic wybieralnosc sedziow ( w wyborach powszechnych).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1499895

gosowania, na znak protestu platformiana chołota wyszła z sali sejmowej. Skoro wyszli to niech nie wracają już do końca kadencji. Polska tylko na tym zyska.

Pełne poparcie dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Pani premier Beaty Szydło.

Tak trzymać. Wymiatanie śmieci z pod dywanu to zdecydowanie za mało. Wyrzucić na śmietnik cały zatęchły dywan i reszte gratów  i dokładnie przewietrzyć mieszkanie. Tylko w ten sposób skutecznie można pozbyć się smrodu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1499899

PO-szuści złamali przepisy konstytucjiw październiku wiedząc,że wybory przegraja. Ale liczyli i licza nadal na chór wyjców me(n)dialnych no i "ekspertów" i "autorytety", opłacane latami z publicznych środków. Hucpa z "komitetami obrony" to tez element tego samego planu...wczoraj zamiast głosować zwiali z sejmu...może by tak zwiali na stałe...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1499901

konstytucjonalistów jak prof. J. Szymanek, prof. B. Banaszak i prof. Bogumił Szmulik zamówiło Biuro Analiz Sejmowych, które jeszcze wczoraj biadoliło razem z platfonsami, że ustawa przyjęta przez PiS nie została mu uprzednio przedstawiona do rozpatrzenia, a ustawa koalicji PO-PSL nie miała w sobie nic, co możnaby jej zarzucić. 

Mam takie wrażenie, że większość sejmowa długo przygotowywała się (i rzetelnie) do utrącenia tego bubla rzeplińsko-komorowskiego. I podobnie - tworząc nową ustawę. Mam nadzieję, że gdy Biuro Analiz Sejmowych zamówi opinię o niej, dostanie odpowiedź - ustawa w każdym szczególe jest zgodna z ustawą zasadniczą. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499958