O demokracji, o świadomości społeczeństw, o tym, dlaczego chaos jest wygodny dla prawie wszystkich o …

Obrazek użytkownika piko
Idee

Koniecznie do obejrzenia. Tytuł - "Sfałszowano wynik wyborów do PE w Polsce?" trochę mylący.

W wywiadzie mowa o wielu istotnych, zasadniczych sprawach - o demokracji bezpośredniej, o świadomości społeczeństw, o tym dlaczego chaos jest wygodny dla prawie wszystkich, o systemach głosowania, o bierności i wielu innych sprawach.

 

 

Może za e-głosowaniem przemówi taki argument - można w sposób bezpieczny poprzez internet zarządzać swoimi pieniędzmi więc również można bezpiecznie głosować.

Pomysł Sośnierza na głosowanie za którym się opowiadam:

1. głosowanie elektroniczne,
2. głosowanie odpłatne (drobna kwota np. 10 zł) - eliminacja tych co wolą pójść na "piwko",
3. dwa, trzy pytania testowe odnośnie ugrupowania na które będzie się głosować - pytania formułowane przez to ugrupowanie,
4. negatywny wynik testu blokuje możliwość oddania głosu – eliminacja nieświadomych wyborców.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (13 głosów)

Komentarze

Sposób na wybory, który tutaj podajesz jest interesujący, ale nie we wszystkich punktach bym się zgodził.

Szczególnie te testy nie wiem czy to dobry pomysł. Przecież można kogoś lubieć z wyglądu i jeśli ten ktoś należy do partii którą ja popieram to nie muszę znać jakichś tam szczegółów o nim  aby oddać ważny głos.

W USA większość stanów używa odpowiednich komputerów, wkłada się do takiego komputera kartę z odpowiednio zaznaczonymi kandydatami i komputer od razu policzy Twój głos jak i wyrzuci spowrotem kartę, jeśli popełniłeś jakiś błąd. Prawie że nie ma możliwości oszukania. Oczywiście komputery te są z pewnością drogie, ale taka inwestycja napewno się opłaci.

Pozdrawiam

 

Jerzy

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jerzy

#1592679

Chodziło mi o chociaż podstawową znajomość programu partii do której należy kandydat. Pomysł na test dotyczy   polskich realiów. Lepiej żeby frekwencja była niższa niż żeby głosowało dużo osób które nie wiedzą w sprawie czego głos zabierają.

Pomysł nietypowy i pewnie nigdy nie będzie zrealizowany. :)

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1592699

Sądzę Piotrze, że problem znajduje się gdzie indziej. Ponieważ te wybory, wszystko na to wskazuje, były również "poprawiane", więc należało by mieć więcej swoich ludzi odpowiednio przeszkolonych we (najlepiej) wszystkich komisjach wyborczych.Ludzie ci powinni przejść odpowiednie szkolenia, w jaki sposób kontrolować pracę komisji przy istniejących regułach gry. Wtedy ograniczyło by się oszustwa do miniumum.

Swoją drogą to bardzo martwi mnie brak doświadczenia i sprytu politycznego u większości naszych polityków, nawet tak znanych jak Braun czy Bosak. Przecież dali się dobrowolnie nieomal ośmieszyć w ten wieczór wyborczy. Kiedy ogląda się ich na you tube to ręce same składają się do oklasków i słuchało by się tych młodych chłopców godzinami z przyjemnością. Po ich języku jakim się posługują widać, że to nie są aparatczyki partyjne okresu PRL-u. Wyczuwa się też wielki patriotyzm.

Jednak brak mi u nich przebiegłości i sprytu na przykład Leszka Millera. Oby nauka nie zajęła im zbyt długo.

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy

Vote up!
2
Vote down!
-1

Jerzy

#1592708

masz RACJĘ,brak sprytu u wielu innych ale tego sprytu nie zabrakło jak widzimy Cimoszewiczom,Millerom,czy im POdobnym na plecach Schetyny wleżli do brukselki i jeszcze się smieją ustami Czarzastego 

pozdrowienia z troszkę innych ścieżek,ale tych samych dróg doPolski i dlaPolski :)

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1592790

Mogą się śmiać, pomimo tego sprytu i cwaniactwa nie przewerbowali się jednak na stronę służb naszych, polskich.

Potrafią się wysługiwać obcym a w kraju w którym żyją śmiecą i brudzą, ale już niedługo czas i nasza pogarda odstawią ich na ubocze życia politycznego i społecznego. Mam taką nadzieję.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Jerzy

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy

#1592876

masz Rację :) ale mnie jednak bardzo martwi ta współczesna Targowica i ludzie popierający 

"krula europy" tego co to mu polskość nienormalnością. Martwi ta część społeczenstwa która bezmyslnie powtarza wytarte slogany 

i mówi jezykiem pewnej telewizji,tej co to  przez 24 godziny mówi prawdę i tylko "prawdę",

na dodatek zaczyna być problem z tzw "wolnym miastem " nad Bałtykiem i jego włodarzami

Urodziłam sie co prawda już po wojnie ,ale dom i rodzina wydrukowały  mi duszy i sercu prawdę o tamtych strasznych latach najazdu niemców a póżniej radzieckich bandytów

TO wszystko na prawdę nie wygląda zachęcająco,

na dodatek wciąż mam przed oczami pewien esej,pewnego "malarza kominów",

 jego obrzydzenie do polskiej historii

i jak ówczas pisał  i tego "niechcianego bagażu"

minęło wiele lat i zrzucił "niechciany bagaż uciekając pod opiekuncze skrzydła niemieckiej ciotki,do ciepłej brukselskiej posadki,skąd nadal szczuje i intryguje,

Nigdy również nie zapomnę jego usciskow z Putinem nad ciałami Smoleńskich Ofiar

Dzięki Bogu  mamy mocnych Patronów w Niebie,

więc wierzę mocno,

ze dobrze jest być dumnym Polakiem  i że Warto takim być :)a Królowa Polski mimo,ze obrażana przez idiotów 

nadal ochroni swój Kraj,jak  i niegdyś bywało

serdeczne nocne pozdrowienia :)

Zofia

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1592909

Ja również bardzo się martwię z powodu dużej części naszego społeczeństwa, która wydaje się nie jest świadoma co nam grozi. Naszym zadaniem więc jest upowszechniać prawdę. Byłem ostrożnym optymistą w 2015 roku, nawet pamiętając niegodne zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie kiedy podawał rękę temu, dla którego Polska to nienormalność.

Teraz jeszcze dochodzą inne zdarzenia jak grożenie posłance z własnego klubu poselskiego na oczach całej Polski. Droga Zofio nie możemy udawać że takich zachowań nie było. Jest jeszcze wiele innych przypadków, o których ciagle przypomina jeden z odważnych Niepoprawnych Jestem Jakim Jestem. Przypominanie tego wcale nie znaczy, że chciał bym obalić_(jeśli bym miał taką możliwość) ten rząd. Nie, nawet dlatego, że ci młodzi chłopcy o których często wspominam nie są jeszcze przygotowani do rządzenia takim dużym narodem. Ale cieszę się, że się organizują, nabierają doświadczenia patrząc władzy na ręce i może w przyszłości będą na tyle mądrzy, że będziemy mogli z zaufaniem postawić ich na czele naszego narodu. Wierzę w to mocna, że przyszłość należy do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Ruchu Narodowego i Konfederacji.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

 

Jerzy

Vote up!
2
Vote down!
0

Jerzy

#1592914