Jan Kubań: Konfederacja to słowo miłe dla zwolenników demokracji bezpośredniej

Obrazek użytkownika piko
Idee

Polecam poświęcić 17 minut na wysłuchanie wystąpienia prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE), które miało miejsce na otwarciu VII Konferencji Prawicy Wolnościowej, która odbyła się w dniach 9 – 10 listopada 2019 roku w Warszawie.

Dla tych co wolą czytać poniżej skrót wystąpienia ze strony ]]>PAFERE]]>

Jan Kubań odwołał się w swoim wystąpieniu do wojen toczonych pomiędzy potomkami Aleksandra Wielkiego a Rzymianami, przybliżając strategię obydwu armii. “Rzymianie zwyciężali dzięki temu, że byli elastyczni, że samodzielnie rozwiązywali problemy u ich źródła, a nie przez konsultacje z oddaloną centralą i dlatego, że nie zawsze pomagali, ale tylko wtedy, gdy zachodziła ku temu rzeczywista potrzeba. Rzymianie odkryli, że stosowanie zasady subsydiarności – bo tak nazywa się delegowanie władzy w dół – i pomaganie tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne przynosi wymierne korzyści”

“Państwo bogate jest bogactwem swoich obywateli. Państwo mądre jest mądrością swoich obywateli. Państwo skuteczne jest skutecznością swoich obywateli. Natomiast państwo nie jest ani bogate, ani mądre ani skuteczne, dlatego że jakiś krzywousty i niedowidzący tyran ma pomysł na to, by budować samochody elektryczne”

Kubań zwrócił się bezpośrednio do nowo wybranych posłów Konfederacji: “Drodzy posłowie… Stworzyliście związek podmiotów różnorodnych by załatwić jeden cel, cel, który w pojedynkę był nie do osiągnięcia. Celem tym było dostanie się do sejmu. Został on osiągnięty. Cel główny pozostaje ciągle ten sam – zlikwidować koryto, a teraz to w zasadzie już dwa koryta: to nasze polskie i to większe, europejskie. Cel to przywrócić wolność indywidualną i niepodległość. Cel to dać więcej władzy i odpowiedzialności obywatelom.

Kubań określił Konfederację forpocztą ruchu wolnościowego, antysystemowego. “Musicie zmienić ten system, który daje zbyt wiele władzy zbyt nielicznym. Musicie zmienić ten system, gdzie przez 4 lata społeczeństwo nie ma już żadnej władzy nad wybrańcami, a ci wiedzą o tym, że po wyborze mogą już bez umiaru swawolić i swawolą”

 

Polecam również inne wystąpienia z tej konferencji, które są dostępne na stronie ]]>wRealu24.tv]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)

Komentarze

Berkowicz:

Właśnie dostaliśmy taki dokument. Horała wycofuje projekt ustawy. Czyżby Konfederacja odniosła poerwszy sukces w blokowaniu szaleństw podatkowych PiS-u?

https://nczas.com/2019/11/19/sukces-konfederacji-projekt-zniesienia-limitu-30-krotnosci-w-zus-wycofany-zablokowano-szalenstwo-podatkowe-pis/?fbclid=IwAR1irx6a-zFmsHqoy73dgfyICpCUIK_G0GrpDAkPicjLznZ4csGTtdoWinA

 

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1609667

Przeczytałem skrót. Generalnie z założeniami wolnościowymi i niepodległościowymi wypowiedzi się zgadzam.

Powiem Ci co dla mnie będzie testem dobrych intencji wierchuszki Konfederacji (bo co do dobrej intencji wyborców tej partii nie mam powodów wątpić) - druga tura wyborów prezydenckich. Czy Konfederacja poprze przeciwnika Dudy,? Jeśli tak, to dla mnie to będzie jednoznaczne działanie bardzo szkodliwe dla Polski.  

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1609669

I z tym się w pełni zgadzam. Zawsze powtarzam i będę powtarzał - PiS to nie to samo co (pfuuu) PO-KO, PSL-owskie sprzedawczyki, o lewakach ze zbokami nie wspominając. Na wygraną kandydata Konfederacji, jeśli taki się pojawi, nie wierzę. To jeszcze nie ten czas.

Vote up!
1
Vote down!
0

...

#1609903

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I z tym się w pełni zgadzazam. Zawsze powtarzam i będę powtarzała - PiS to nie to samo co (pfuuu) PO-KO, PSL-to coś duuuużo  gorszego. Tamci - lewacy i z tym się nie kryją. PiS to socjalistyczna międzynarodówka, która udaje katolicką prawicę.

Czy może  być coś gorszego?

Konfederacją się  nie martw. Da sobie radę jeżeli PiS nie będzie im sypał piaskiem po oczach.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1609912

Może, oj może być coś gorszego od PiS.

POKO, Lewica ze zboczoną przybudówką i sprzedajna prostytutka polityczna PSL. Nie martwię się o Konfederację, wiem, że sobie poradzi. Potrzebna jest jedynie zgodna współpraca w całym zespole. Ufam, iż Ruch Narodowy będzie rósł w siłę.

Vote up!
2
Vote down!
-1

...

#1609916

Żeś podle ujawnił coś, czego ujawniać nie można. Że przekazujesz innym materiały i informacje których sami z różnych powodów nie znaleźli. Żeś piaskiem w trybach "idealnej" maszyny.

Martwi mnie niejakie rozdarcie w szeregach Konfederacji. Pragnąłbym, by JKM nie gwiazdorzył, ględząc czasami głupoty, by GB nie mentorzył tak bardzo odlatując w przestworza, by nie było rozbieżności wśród Konfederatów. Liczę, że po okrzepnięciu z powyborczych uniesień, będą konstruktywnie pracować na przyszłością Polski. Tą przyszłością, która mimo roku 1989 jeszcze nie nadeszła.

Vote up!
1
Vote down!
-1

...

#1609902

Jak chcesz znać wystąpienia konfederatów polecam stronę

https://konfederacja.net/

Są tam krótkie filmiki z ich wystąpień w Sejmie i różnych tv. Na FB też są.

Humpty-dumty, abakus, zawiedzony, ronin i reszta towarzycha ma za zadanie obsmarować to ugrupowanie i tyle. Oni niczego nie szukają, oni maja z góry ustaloną tezę a potem piszą pod nią różne głupoty, bo w większości przypadków niewyrobieni czytelnicy nie będą konfrontowali informacji i opinii ze źródłami.

Ostatnio po wymianie zdań z p. Gawrionem (o banowaniu) przeczytałem jaka jest misja portalu. To co tu się dzieje nie ma wiele wspólnego z deklarowaną misją.

A minusy mam tam gdzie tę zgraję.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1609915

Czasem sobie myślę, że dla własnego zdrowia dobrze by mi zrobił rozwód z tym forum. Jestem impulsywny, szczególnie jak mam do czynienia z chamem. A że artykułuję czasem zbyt dosadnie... cóż, nie potrafię bawić się w układną politykę. Moją życiową misją jest czyszczenie środowiska z padliny, nie zaś ciuciubabka z nimi.

W wolnej chwili odwiedzę https://konfederacja.net/

 

Vote up!
3
Vote down!
0

...

#1609921

... ale nie tylko oni są chyba tu na forum etatowymi. Za prawdę, trzeba mieć czas i swobodę w dostępie do materiałów, by co dzień prezentować treści i grafiki zgodne z jedynie słuszną linią propagandy.

Vote up!
3
Vote down!
-1

...

#1609932