O "Teoriach Spiskowych" dla opornych

Obrazek użytkownika piko
Idee

Poprzednią notkę zakończyłem opisem skąd się wzięła zbitka słowna Teoria Spiskowa (TS). Przypominam – działania ze strony CIA polegające na zaetykietowaniu osób poddających w wątpliwość oficjalną wersję zamachu na JFK jako paranoików i „teoretyków konspiracyjnych” zakończyła się sukcesem. Od tego czasu mem TS jest starannie pielęgnowany i konserwowany, ilekroć ktoś chce podważyć (słusznie czy nie) „głównonurtową” narrację.

Można stwierdzić, że TS uodporniła część społeczeństw  na informacje pochodzące spoza głównego nurtu przekazu. Powstał swojego rodzaju „klosz” pod którym mają być prowadzone spory, w którym są różne  linie narracyjne - z reguły dwie, bo po co wprowadzać jakieś dodatkowe dylematy -  odnośnie widzenia rzeczywistości.  Wyjaśnienia zdarzeń,  inne niż przedstawione w głównym nurcie medialnym, są etykietowane jako TS. Jest to skuteczne, bo większość odbiorców papki medialnej jest już tak wytresowana, że sama wlot wie, co należy  „myśleć”.

Jednak spora grupa  ludzi otwartych na rozważanie różnych idei, które często mają źródło w sieci,  „budzi się” i zaczyna wychodzi  spod „klosza”. Ale proszę się nie martwić, służby państwowe i inne nie pozostawiają ich bez „opieki”. Nie robią tego poprzez wpychanie ich z powrotem pod „klosz”, bo takie działanie mogłoby tylko utwierdzić „wpychanego” że coś jest na rzeczy. W celu zdyskredytowania dociekań, które idą pod prąd oficjalnych narracji, trzeba wpuścić poszukującego w „kanał”, w ślepą uliczkę. Jak to się robi?

Jednym z najprostszych sposobów to podsunąć „spiskowe” naświetlenie jakiegoś zdarzenia, które jak się później okazuje,  ma prozaiczne wyjaśnienie nie ocierające się o żadne spiski.

Inną metodą jest „hodowla” przez służby osobników walczących o wolność , gorących patriotów i opozycjonistów koncesjonowanych (tak zwane legendowanie). Działanie stare jak świat – proponuję poczytać o agencie ochrany Azefie i jego rewolucjonistach i spiskowcach. W naszych warunkach mamy Andrzejka  Hadacza – obrońcę krzyża i jak trzeba to kolegę Bronka.  Z poważniej zalegendowanych był Leszek Moczulski z KPN, że o Bolku nie wspomnę.

Charakterystyczny jest przypadek nijakiego Leszka Bubla – głównego tropiciela Żydów, narodowca, niedoszłego prezydenta. Był (a może i nadal jest) współpracownikiem służb (legendowali go przez 8 dni internowania).  Można powiedzieć, że to zawodowy, koncesjonowany antysemita, którego działanie generalnie znieczuliło ludzi na ten aspekt związany z obsadzaniem ważnych stanowisk.

Są też działania bardziej subtelne związane z neutralizacją TS. Załóżmy, że jesteśmy szefostwem NWO (cokolwiek to oznacza) i obserwujemy, że rosną rzesze osób zdających sobie sprawę, że polityka światowa i krajowa to nie jest jakiś spontan, demokracja, itd., lecz ktoś tym z drugiego rzędu (albo i trzeciego) kieruje, nie koniecznie zgodnie z naszymi zapatrywaniami.  Co powinniśmy zrobić? Należy powołać ruch anty NWO, który ma „budzić świat”, „walczyć o wolność i prawdę” itd. tylko trzeba postawić przed tym ruchem takie cele i metody działania, które spowodują, że pozostali ludzie będą pragnęli, żeby było już to „NWO”, bo teraz jest chaos, anarchia, palą im samochody i obrabowują sklepy. Lekarstwo ma być gorsze od choroby.

Można powiedzieć, że to jest mistrzowskie posunięcie w stylu aikido – wzbudzamy energię tych co wyszli spod „klosza” i kierujemy ją tak, że faktycznie będzie służyła tym co ten klosz zbudowali.

Na koniec dla tych co nie wierzą w teorie spiskowe, krótkie wyjaśnienie zdarzenia  9/11 w NYC.

 

Ci co chcą się zanurzyć w teorii spiskowej niech klikną ten link:
]]>http://piko.salon24.pl/605535,matrix-11-09-10-04-i-nie-tylko-czyli-jest-do-d]]>

 

ps.1.
JFK został zamordowany, bo planował zlikwidować system Rezerwy Federalnej, co oznaczałoby stopniowe uniezależnienie się rządu amerykańskiego od przymusu pożyczania pieniędzy z Rezerwy Federalnej. Bankierzy (czyli masoneria) stała za zamachem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (8 głosów)

Komentarze

w podręcznikach i ta wyłaniająca się z tajnych meldunków służb ,są mocno rozbieżne obecnie. Co też nie oznacza ,że ta "służbowa" ,jest absolutnie prawdziwa. Natomiast zdaje się do abecadła dezinformacyjnej pracy wywiadów należy mnożenie teorii spiskowych ,czyli chowanie igły w stogu siana. Tzn. prawda jest jakaś , oficjalna fałszywa narracja jest oczywiście inna ,a oficerowie z premedytacją mnożą coraz to nowe wersje .
To chyba jest najbardziej typowa sytuacja.

Tylko takie postępowanie anihiluje zaufanie między ludźmi . A niestety świat bez zaufania nie może istnieć . Po "zabawie" służb teren staje się skażony,radioaktywny,jałowy . Podobne efekty zresztą przynoszą siatki agenturalne .

:-)
http://pilsudczyk.wrzuta.pl/audio/1YkcBssjb4a/andrzej_rosiewicz_-_chcemy_prawdy
:-)
Bo zabawa w "demokrację" ,chyba mija się z celem ,gdy suweren jest traktowany jak upośledzone dziecko ,albo
http://w675.wrzuta.pl/audio/7QCgk5tAy9Z/wojciech_mlynarski_-_po_co_babcie_denerwowac
:-)

Vote up!
0
Vote down!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1544134

W lesie.

A jak nie ma lasu?

To trzeba posadzić.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1544195

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pdbństw WTC „Smlńsk” jst jż chyb góln znn...l wcąż pnj wlbn PS, prwd n mż sę przbć mł kt chc wrzyć, ż król jst ng. Bztrsk rząd chc sprwdzć d Plsk 3 mln krńców (k 1 mln jż jst w Plsc). krną dlj rządz lgrch, ddtkw wsprny przz Plków, który zstąpł pprzdng mlnr...l swj ntrsy czkldw prwdz ndl z Rsją...Wszystk pprzdn rządy n mgły nzwć zbrdn krńskch ldbójstwm, b cągl kmś był t n n rękę. Njbrdzj przcwny tm był prf. Grmk. Czy n jst tk, ż PS, który rb błędy cągl trzymj Plskę w stn „trtycznśc”...(tk był równż cl wszystkch pprzdnch rządów)... t tk jst chwlny n zsdz „mnjszg zł” w prównn z pprzdnm, złdzjskm rządm? B! Nwt wzbdz zchwyt nczlng Npprwng? T j jż wlę być t pprwn :-) Pzdrwm
Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1544137

nie mogę jeszcze powiedzieć ,że mój kredyt zaufania wobec PiS-u już się wyczerpał. Trzeba mieć świadomość ,że ilość spraw które wymagają odkręcenia jest ogromna .

Natomiast zdaje się nieodłączną częścią duszy człowieka jest:
http://tujek.linuxpl.info/tworczosc/wiersze/oblawa-iv/

Wizją państwa według socjalistów jest maszyna z trybikami ,czy organizm składający się z komórek. Każdy ma określony zakres obowiązków, przeznaczoną dla niego wiedzę i najlepiej gdyby nie interesował się całością . Państwo ma zapewnić bezpieczeństwo , warunki do życia , regulować wszystko itd. . Trwanie państwa jest celem najwyższym ,któremu wszystko jest podporządkowane . Ale ten system nie może się domknąć ze względu na wrodzoną potrzebę wolności.

A poprzednia władza podnosiła podatki ,multiplikowała administracje , komplikowała przepisy , rozbudowywała służby i ta to robi więc :-) .

Zdaje się z perspektywy tzw. służb priorytetem jest Stabilność ,w drugim rzędzie wiarygodne informacje ("prawda") ,ale tylko do użytku wewnętrznego . Natomiast z punktu widzenia przeciętnego obywatela ,który chce się trzymać z dala od "kręgów służbowych" i jednocześnie wywiązywać się z roli suwerena jest to sytuacja trudna do zaakceptowania .

Poza tym , o ile mnie pamięć nie ,to myli Brytyjczycy utajnili materiały dot. "incydentu gibraltarskiego" na kolejne lata ,a normą u nich jest ujawnianie zebranych materiałów po jakimś okresie ? 50 -lat ? . Czyżby dalej to może to mieć wpływ na bieżącą sytuację ? Chociaż to i tak lepiej niż mieliby ujawnić jakieś świstki i skłamać ,że więcej nie mają .

Vote up!
1
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1544148

Sprawa Smoleńska jest według mnie na razie nie do ruszenia. Nikt oficjalnie nie powie że tam była inscenizacja.

Ale sprawę Ukrainy trzeba stawiać jasno i otwarcie. Żadnej kasy dla nich, żadnych kredytów, nic. To Ukraina ma zabiegać o naszą przychylność. Traktowanie ich jak upośledzone dziecko do niczego dobrego nie doprowadzi. Póki mają Banderę na sztandarach i roszczenia terytorialne  nie ma wspólnej płaszczyzny do rozmów.

Po za tym to jest państwo upadłe i nie bardzo wiadomo z kim tam rozmawiać.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1544197

Pozwolisz, że zacytuję Cię?

Czy to, co nam pokazują, to jest to co się faktycznie zdarzyło?
Czy to co obserwujemy jest złudzeniem, czy rzeczywistością
?

I świetna kwintesencja - co mamy robić, kiedy głupiejemy i nie wiemy w jakiej rzeczywistości żyjemy:

Dużo - czytać, uczyć się, mieć przyjaciół, cieszyć się słońcem, nie ufać pozorom, kształcić dzieci

I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam Gospodarza :))

Vote up!
2
Vote down!
0
#1544144

A propos czytania, ostatnio dostałem książkę od profesora Dakowskiego z jego dedykacją.

Polecam:

Dakowski Mirosław
"O to, co najważniejsze. Krzaczek na drodze lawiny"
Wydawca:  Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski

Vote up!
1
Vote down!
0
#1544198

i właśnie w ten sposób jest uwiarygodniany przez PiS postmagdalenkowy byt jakim jest tzw. III (IV. V itd...) RP

Vote up!
0
Vote down!
-1

antyleming

#1544235

Nie bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć. Jak PiS uwiarygadnia III RP i "magdalenkę"?

Raczej stara się zdemontować (za wolno i mało radykalnie) co nie co z magdalenkowej konstrukcji.

Uważam, że innej realnej siły politycznej nie było i nie należy specjalnie wybrzydzać na PiS. Sam fakt zachowania się "opozycji" czyli targowicy i ubeków świadczy że coś tam ich boli.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1544254