O Unii Europejskiej, Konfederacji i wyborach – również do pisiorów i lemingów

Obrazek użytkownika piko
Kraj

Czym jest Unia Europejska (EU) pisałem wielokrotnie (np. ]]>tu]]>), pisali o tym różni publicyści i redaktorzy (Michalkiewicz, Karoń, Gadowski, Sommer, Wielomski, Krajski, itd).
W skrócie – obecnie to realizacja chorych pomysłów komunisty Altiero Spinellego, które sprowadzają się do likwidacji państw narodowych, stworzenia jednego superpaństwa z ideologią komunistyczną (neomarksizm, marksizm kulturowy). To się już jawnie dzieje. Kierownikiem politycznym tego projektu są Niemcy z Francją u boku.


W Unii Europejskiej, czyli eurokołchozie wiodącą rolę odgrywa Komisja Europejska, która jest organem wykonawczym i jednocześnie mającym inicjatywę ustawodawczą. Jest to organ powstały nie z wyboru tylko z kooptacji.
Parlament Europejski (PE) może sobie wydać co najwyżej jakieś odezwy, czy rezolucje. Jest ciałem bez istotnego znaczenia. No może nie do końca, bo z uwagi na profity materialne, jakie spływają na europosłów, ma istotną rolę w kupowaniu poparcia i promowaniu idei eurokołchozowych przez wyselekcjonowanych przedstawicieli państw członkowskich. W wielu przypadkach jest też miejscem ewakuacji podejrzanych typów.

Dlaczego i na kogo głosować w wyborach do tej chorej instytucji jaką jest EU i PE?

Polecam głosować na Konfederację (Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, Godek) z powodów zarówno bieżących jak i perspektywicznych.
Z bieżących – obecność osób mówiących jak jest z tą EU jest niezbędna. Większość ludzi karmi się papką propagandową, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Dzięki relacjom posła Dobromira Sośnierza chociaż niewielka część dowiedziała się jak to jest z PE i EU. Na końcu tekstu zebrałem filmy i relacje z eurokołchozu – warto zobaczyć jak ten chory organizm działa.

Co do realnego wpływu Konfederatów na losy EU czy PE w najbliższym czasie nie należy mieć specjalnych złudzeń. Natomiast dobrze jest poszerzać bazę ludzi rozsądnych, uczciwych, reprezentujących konserwatywne wartości. Ich obecność może wpłynąć na innych e-posłów i doprowadzić do jakiegoś otrzeźwienia. Możliwe jest również stworzenie koalicji parlamentarzystów i uniemożliwienie wprowadzenia głupich i szkodliwych rozwiązań jak np. ACTA2.

Uważam, że projekt pod nazwą EU, z wielu względów, nie jest do zreformowania. Wyjście z EU, nawet jakby się większość Polaków zgodziła, nie byłoby proste – patrz na GB która jest przeczołgiwana a która ma siłę nieporównywalnie większą od RP. Najlepszym rozwiązaniem jest szybkie doprowadzenie do rozwalenia od środka tej chorej organizacji. Na jej miejscu powinien powstać normalny obszar wolnego handlu i swobodnej, konkurencyjnej współpracy gospodarczej suwerennych państw. Wolność podróżowania zapewni tak jak teraz przynależność do Schengen.

Co do powodów perspektywicznych, to oczywiście dobry wynik w tych wyborach (do PE 26.05.2019) ułatwi start w jesiennych do krajowego parlamentu. Obecność poza okrągłostołowej reprezentacji w Sejmie jest bezwzględnie konieczna. Jej rolę widzę w popieraniu dobrych i blokowaniu złych pomysłów PiSu, który niestety nadal będzie miał decydujące znaczenie. Być może PiS da się pomału wyprowadzić z koleiny „sanacyjnej”.

Jeszcze kilka zdań o reakcji mediów gównego nurtu na pojawienie się Konfederacji.
Dla mnie jest ona (reakcja) logiczna i niezaskakująca. Obecnie scenę medialną okupują nie  dziennikarze tylko wyrobnicy frontu ideologicznego, jacyś funkcjonariusze medialni od propagandy i inne tuby różnych służb i grup nacisku. Szczególnie to pięknie widać po wypowiedziach ]]>p. Sakiewicza]]>, ]]>Targalskiego]]>. Również ]]>minister MSW Brudziński]]>  wpisuje się w ten ton. Nie będę komentował wypowiedzi o ruskich agentach i innych bzdetów.

]]>Blokada informacyjna]]> jaka dotyka Konfederację przed wyborami wynika z obawy przed naruszeniem podstaw układu okrągłostołowego oraz z obawy PiSu przed pojawieniem się ugrupowania faktyczne prawicowego. Jak wiemy „jedyną prawdziwą prawicą” do tej pory był PiS i nie jest przewidywane w grafiku, aby było inaczej.
Inscenizatorzy naszej sceny politycznej (taki teatrzyk kukiełkowy) nie mogą dopuścić do pojawienia się ugrupowania, które nie jest przez nich sterowalne a może mieć realny wpływ na postrzeganie rzeczywistości przez obywateli. Na scenie ma być tylko PiS i PO, i mają szczekać na siebie, obsikiwać się do końca świata i dzień dłużej.

Na koniec drobny apel:
- do pisiorów – rozumiem, że część z was jest rozczarowana PiSem i również rozumiem, że nie chcecie powrotu PO do władzy. Ale w tych wyborach możecie bezpiecznie głosować na Konfederację, dzięki czemu pokażecie p. Kaczyńskiemu, że nie należy stwarzać pozorów a  naprawdę zabiegać o elektorat prawicowy.
- do lemingów – czy chcecie żeby wasze dzieci wychowywali zboczeńcy, czy uważacie że historii Polski mają nas uczyć Żydzi i Niemcy? Czy uważacie, że będzie się wam dobrze żyło pod zarządem Niemiec lub w kraju Polin? Wasz wybór.

 

 Jak się głosuje w Parlamencie Unijnym, czyli patologie unijnej legislacji

 

Analiza korzyści i strat jakie ponosimy należąc do Unii.

 Co przeciętny kowalski sądzi o Unii, co z czym mu się kojarzy.

„Tam, gdzie rosną dyrektywy” czyli raport z miasta obłędu — reportaż, a może nawet dokument, ukazujący Parlament Europejski od środka.

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (41 głosów)

Komentarze

...masz rację i Konfederacja jest partią dobrą dla Polski i Jej nadzieją. Dobrze że jeszcze pięć miesięcy (cztery?) do wyborów. Można im (Konfederatom) się będzie dokładniej przyjrzeć.

Szanuję Twój wybór i pozdrawiam

Romek

Vote up!
19
Vote down!
-5
#1591734

"(...) Faktycznie Braun ma za ostrą retorykę i jak widać może odpychać a nie przyciągać niezdecydowanych. Z drugiej strony uważam, że powinien być taki jeden, który jak to się mówi, wali między oczy.

Korwin jak widać jest trzymany za twarz i jak na razie nie wywinął żadnego numeru (ad hitlerum, czy innych tekstów niepełnosprawnych).

Myślę że Konfederaci są realistami i siły politycznej PiSu nie mogą pomijać. Widzę ich jako trudnego, ale sprzymierzeńca.

Kampania wyborcza ma swoją retorykę więc jest jak jest, a PiS niestety cenzurując Konfederację w mediach tylko ją zaostrza".

Zobaczymy jak będzie.

Vote up!
25
Vote down!
-11
#1591736

Witaj Piko,

Dobrze, że zamieściłeś tutaj ten wpis, jest on jeden z nielicznych na tym portalu, pod którym mogę się podpisać. Wyważona, udokumentowana, rzeczowa analiza i wnioski.

Pozdrawiam

 

Jerzy

Vote up!
22
Vote down!
-5

Jerzy

#1591746

Dzięki za miłe słowa.

Zapraszam jak będziesz u nas

Vote up!
13
Vote down!
-10
#1591782

Zajrzę  do nas oczywiście, ale wiesz- zniechęciła mnie do PT ta cała gadka szmatka różnych Polelów i innych szmondaków.

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy

Vote up!
10
Vote down!
-4

Jerzy

#1591835

miałem na myśli Polskę. :)

A na blogu PT nie było już dawno poleli i fatamorganów

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1591852

- to dlaczego atakują tylko PiS ? - partię która zablokowała kolejny rozbiór Polski !

Tym czerwonym zdrajcom i całej agenturze zboczeńców nie mają nic do zarzucenia ? - bo nawet jednym słówkiem ich nie dotknęli.

To dlatego bo z tego środowiska komunistów i TW-u się wywodzą i utożsamiają dlatego nie uderzają w komunistów i tą plejadę wywrotowców.

Czerwoni po to zrobili tyle partyjek aby wchłonąć wszystkich niezdecydowanych a tym samym odebrać PiS-owi szanse aby oni w dniu wyborów zasilili szeregi PiS-u.

Uwarzam za poważny błąd że Polacy nie tworzą czegoś podobnego - dajmy na to "Polskie-PSL" aby odebrać komunistycznym władzom PSL-u elektorat i jak najbardziej rozbić czerwonych. Walcz bronią przeciwnika - tylko lepiej a wygrasz napewno !

Vote up!
18
Vote down!
-12

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1591768

niestety wpadłeś w koleinę popisową i dobrze ci w niej.

Wygląda że twój stan jest nieuleczalny i nawet nie zadajesz sobie z  tego sprawy.

Vote up!
19
Vote down!
-13
#1591783

  Witam! Kolego Piko, to nie "koleina popisu". Marnie siejesz propagandę, bo pozytywnych i namacalnych faktów o obecnym rządzie jest mnóstwo. Polskie społeczeństwo, właśnie dzięki PISowi wstało z kolan, odzyskując poczucie swojej godności. Dlatego, nie da się już zmanipulować rzeczywistości, nawet śmieciowym TVNem i Wyborczą. To już przestało działać.

Vote up!
15
Vote down!
-13

ronin

#1591801

Widać że jesteś lekko sformatowany i odmienne zdanie od twojego nazywasz sianiem propagandy. Czy zdajesz sobie sprawę że tak mówiąc zachowujesz się jak zwykły propagandzista. Po co to etykietowanie? Inaczej już nie potrafisz?

Nie wiem czym się zajmujesz. Jak prowadzę firmę i patrzę z dużym niepokojem na działania rządu w sferze biznesu.

PiS na rozdawaniu kasy podatników daleko nie zajedzie. Śrubę można przykręcać do czasu, potem się gwint urwie.

ps.

W tekście napisałem na czym polega koleina po v pisu. Jak nie rozumiesz to się dopytaj - wytłumaczę przystępniej.

Vote up!
17
Vote down!
-13
#1591811

A propos namacalnych faktów i konkretów to jakie konkretnie konsekwencje spotkały np. TVN za faszystowskie prowokacje? Albo jakie firmę Emitel za wyłączenie telewizji publicznej w połowie kraju? A może coś wiadomo ilu aresztowano nauczycielskich kodomitów i lewaków za ostatnie fałszywe alarmy bombowe? Konkrety faktycznie by się jakieś przydały bo bardzo ich brakuje.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1591827

„Modliliśmy się o deszcz. Teraz módlmy się, żeby przestał padać” powiedział szef polskiego rządu.

PiS kłamie w sposób gorszący...  Kto głosuje głosuje na kłamców...? Wiadomo !

https://www.youtube.com/watch?v=LSbutWQu-LQ

https://www.youtube.com/watch?v=IFVpoy4RE8M

https://gloria.tv/language/VhNsBNkAXCbW6LyxcWeq7Yt4F

 

Vote up!
15
Vote down!
-13

Verita

#1591785

Czesc z nich (zwlaszcza Braun) kolaboruje z rosyjskimi agendami rzadowymi  (np. ze Sputnikiem). To wystarczy, zeby przekreslic ich jako przedstawicieli polski gdziekolwiek - nie tylko w PE.

Vote up!
13
Vote down!
-9

mikolaj

#1591872

nie rozumiesz prostego słowa "kolaboracja". Rozumiem, że jak udziela się wywiadu w prasie US czy Niemczech to kolaboruje się z ich rządami

Nie pojawiaj się więcej u mnie , OK?

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1591907

Tak czytam, czytam te Twoje odpowiedzi tutejszym blogerom i dam Ci radę: uważaj abyś się nierozpuknął z tej mądrości. Urodziłem się bowiem w PRLu, wówczas także jedni byli ci mądrzejsi, a reszta barachło. Jeśli to Twoi ziomale mają być moimi wymarzonymi Narodowcami "to dziękuję ale w domu mam krupnik".

Jjj pogratulować! Teraz gdy jeszcze nie decydują już widać słomę w butach, a gdy staną się "Trzecią siłą" ? Czy będą strzelać w spinu, jak bolszewicy?

Vote up!
6
Vote down!
-8

Apoloniusz

#1591914

Jak chcesz żyć to nie głosuj na nich.

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1591924

to wolałbym sobie rękę odgryźć.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Apoloniusz

#1592022

Nie wiem jaki jest twój poziom edukacji i umiejętności analityczne (ucz się tutaj od Agnieszki podpisującej się AS), więc nie mogę ocenić dlaczego dajesz się takiemu Braunowi tak łatwo zwodzić. Wystarczy by facet był złotoustym kaznodzieją, by grono wyznawców przestało zwracać uwagę na ewidentne głupoty, jakie ten człowiek propaguje. Tak ładnie przemawia. Tak wali prosto z mostu. A on mąci i tumani.

Myślcie wszyscy i zastanówcie się dobrze, komu ufać.

Najlepiej nie ufać żadnym politykom - czy to z pisu, czy koalicji, czy konfederacji. Ufać tylko konkretnym ludziom.

Komu w Konfederacji można na prawdę zaufać? Może ewentualnie jednemu Lirojowi. Tylko kim on tam jest? Leszczem.

Vote up!
9
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591890

blogera jazgdyni i spółce.

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1591925

OTO prawdziwe oblicze Konfederacji! Debata wykorzystana do szerzenia nienawiści

Portal politykawsieci.pl opublikował analizy, z których wynika, że przekaz Konfederacji opiera się na ataku na Prawo i Sprawiedliwość.

Ze statystyk wynika, że przekaz profili wspierających Konfederację opiera się wyłącznie na frontalnym ataku na obecny rząd. (...)

Vote up!
16
Vote down!
-13

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591747

nazywa się według Ciebie szerzeniem nienawiści. Ok, można i tak.

ps

Coś z tobą nie tak. Podajesz link do TV Republika związanej z PIS jako źródła niezależnej analizy. Poza tym PiS się przedstawia jako obrońca polskich interesów o sprawę 447 olał. Nie dziwne że Bosak z nalepką podszedł do Wiśniewskiej.

Zastanawiam się ile ty masz lat.

Vote up!
16
Vote down!
-15
#1591784

Argument "mowy nienawiści" powinien przestać istnieć! To euro-nowomowa.

A propos gestu pana Bosaka. Ileż by zyskała biało-czerwono wystawiona posłanka PIS, gdyby, zgodnie z ich dekklaracjami, zamiast się obruszyć, przyjęła by znaczek z uśmiechem?

Bosak byłby rozbrojony!

Vote up!
17
Vote down!
-3

CISZA

#1591809

No właśnie. Pomijając wszystko jakieś nadęcie panuje u polityków PiSu. Niech spuszczą powietrze, przestaną pieprzyć o ruskiej agenturze i trochę pomyślą.

Vote up!
16
Vote down!
-13
#1591813

Nawet przyjęcie dwóch znaczków i broszki à la Szydło nic nie da.

Słuchając jej wypowiedzi w RM, nakręconej, monotonnej ale płynnej i bez sensu, podobnie jak innych podobnie brzmiących "wybitnych" posłanek,  zastanawiałam się czy są po szkoleniach NLP czy pod wpływem narkotyków. Bełkot. Tak przemawia większość prominentnych PiSowców.

Vote up!
16
Vote down!
-15

Verita

#1591820

Vote up!
11
Vote down!
-12

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591849

Domieszka kilku kropel chrześcijaństwa do lewicowych poglądów zamienia głupca w głupca doskonałego. 

Nicolás Gómez Dávila

Vote up!
16
Vote down!
-13

Verita

#1591824

Przypomne Romku taki fakt :

16.12.2015, 

Nie minęły dwa miesiące od wyborów, a PiS już spadł na drugie miejsce w sondażach poparcia. Nowym liderem jest Nowoczesna Ryszarda Petru.

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1591789

Popieram tylko PIS

 

bo tylko PIS popiera moją Ojczyznę - Polskę

Vote up!
15
Vote down!
-11
#1591765

Tak "kochasz" swoją ojczyznę, że zwiałeś do Londynu za kasą...
Tak wygląda wasza miłość.
Kasa, kasa, kasa...
Skoro tam jesteś, to popieraj sobie jakąś brytyjską partyjkę i nie wtykaj nosa w nieswoje sprawy.
I nie pouczaj tych, którzy są tu, na dobre i złe.
Nie pracujesz dla Polski więc nie mieszaj.
Jest wielu patriotów na emigracji, ale ty do nich na pewno nie należysz.
Obrażasz Polaków pracujących na swoją ojczyznę, płacących tu podatki, i mimo trudnej sytuacji, znoszących niewygodę, trudności, a często też biedę.
NIE MASZ ŻADNEGO PRAWA NAS POUCZAĆ !!!.

Vote up!
8
Vote down!
-9
#1591922

Ich tylko interesuje tylko pałowanie, jak retorycznie rozmawianie, z automatami trudno rozmawiać.

Ale mają prawo do swoich poglądów, tylko po co tyle chamstwa wobec ludzi którzy nie myślą tak jak wyborcy PiS i zaraz wyzywają nas od kacapskich agentów i czerwonych onuc.

A może być na jesieni że będą musieli nas zaprosić do koalicji, bo sami nie będą mogli rządzić i co w tedy. Też będziecie nazywać nas kacapskimi agentami i czerwonymi onucami.

A ja wam to przypomnę jak dożyję, porobiłem skany co bardziej chamskich wpisów, na temat Konfederacji.

Pozdrawiam

Vote up!
18
Vote down!
-9

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591775

Jak widać są ludzie i ludziska. Pojawienie się Konfederacji jest zadrą w środowiskach okrągłostołowych. Jest też problemem w PiSie, który według rozpiski jest jedynym ugrupowaniem "na prawicy". Naruszenie tego dogmatu, pokazanie że jednak działają źle i pokrętnie, i że powstaje nowa siła po prawej wzbudza agresję.

W RP scena polityczna jest teatrzykiem kukiełkowym w którym dyskurs polityczny ma się sprowadzać do naparzania PO z PiSem. I nagle pojawia się coś czego nie da się sterować. Tak nie może być :)

Vote up!
18
Vote down!
-14
#1591787

Przepraszam za pomyłkę, ale moje grube palce na ekranie iphona to nieporozumienie. Ten wpis miał się ukazać pod komentarzem Jestem Jakim Jestem.

W polityce tylko wyborcy kierują się emocjami. Politycy zazwyczaj kierują się jakimś interesem. Zatem kto rozumie naczym poliyka polega, powinien wiedzieć że polityk nie brzydzi się żadnym układem tak długo jak spełnia on JEGO oczekiwania. Co zupełnie nie musi mieć ścisłego związku z tym co myśli wyborca. Taka zawiłość pewnej oczywistości :/

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1591797

Coś mi faktycznie nie pasowało.

Pozdrawim

Vote up!
12
Vote down!
-8
#1591819

kilka postów wyżej jest do Ciebie moje przesłanie. A tak przy okazji: na chamstwie i arogancji Narodowcy daleko nie zajadą. Chamstwa mam już po dziurki w nosie. Tym Narodowcy powinni się różnić a nie "wchodzić w koleiny". Plujesz na mośków i słusznie, ale czym się w retoryce od nich różnicie Ty i tak zwani Narodowcy. To Wy pretendujecie do zostania "Trzecią siłą"? Wolałbym sobie rękę odgryźć a nie na takie coś zagłosować, aby później mnie wnuczęta przeklinały. Aby ugrać głosy kilkunastu milionów Polaków trzeba pokory, polskiej kultury i miłości bliźniego, a nie ubeckiej arogancji. To już przerabialiśmy i Ty i ja, ale Ty widocznie zapomniałeś.

Pozdrawiam serdecznie (mimo wszystko)

Vote up!
8
Vote down!
-9

Apoloniusz

#1591921

A ja mam dość kłamstw i obłudy i nadstawiania drugiego policzka przez sPiSkowców.

Wolę twardą walkę, jak jęczenie o litość na kolanach jak to czynią sPiSkowcy i ich wyznawcy, a ty możesz jak taka twoja wola, dołączyć do tych co na kolanach i jęczą o okruchy z pańskich stołów.

Pozdrawiam i bez urazy.

Vote up!
9
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591926

No slabo, akurat wątek prorosyjskości i to jawnej jest istotny, nie da się zamilczeć zwł. Ze zw. jest z ich wizjami politycznymi. Przecież to nie latka ruskiego agenta tylko jawna prorosyjskosc.

No i i idea, by zaglidowac dla pokazania czegoś, jest równie kiepska. Czyny i zaniechania mają swoje konsekwencje. A ci przecież są tylko zbieraniną, by wprowadzić tych od Korwina na stolki, grając na emocjach a nie przedstawiając żadnego kierunku ani programu. Urwać jednym, to wzmocnić drugich, co znacznie ważniejsze niż jacyś pojedynczy bez znaczenia

Vote up!
12
Vote down!
-13

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1591780

konkretnie na czym polega wątek prorosyjski. Kto jest agentem i dlaczego.

Proszę również przytoczyć punkty programu Konfederacji wskazujące na rosyjską agenturalność

Vote up!
18
Vote down!
-12
#1591788

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie no jak jestem za Konfederacją, tak ta Moszeczkowa Lilja to faktycznie zwykła ruska jest (niedawno zwykła ukrainka) i na ruskich robi - takie "kwiatki" nie przynoszą chluby Konfederacji, choć w PiS mozna znaleźć podobne ale w stronę żydów

Vote up!
7
Vote down!
-9

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1591815

Napisałem jasno, że są otwarcie prorosyjscy, przecież to oczywiste a nie będę pisał książki z roboty tylko po to, by ktoś znów manipulował i chciał dowody na ruskich agentów. To nie ja zamilczam celowo ten wątek. 

O jakim programie Konfy mowa? Nie mają żadnego a swoich skłonności nie muszą zawierać w programie. Choćby bredów Korwina, ostatnio w sputniku jest przeciwny sankcjom. 

Vote up!
11
Vote down!
-12

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1591823

tylko w kilku punktach podać co jest prorosyjskiego w ich wypowiedziach i działaniach.

To że wytykają pisowi błędy już zaliczyłem do działań prorosyjskich. Proszę podać kolejne.

Vote up!
16
Vote down!
-11
#1591825

Pytanie o "wątek rosyjski"  powinien p. Piko skierować raczej na Berdyczów? Nikt z tasaków na takie istotne pytanie p. Piko nie odpowie. Dlaczego? A dlatego, że ani stosowne służby, ani pan minister Ziobro przez 3,5 roku nie mają w tym temacie sukcesów! Kacapska onuca, etc. to słowo wytrych... taki straszak jeden z tych najbardziej żenujących! PiS aktualnie zatraciła zdolność zarządzania emocjami i nastrojami. Zauważalne są konflikty nie tylko w jądrze i widać, że zaczyna brakować zgrania, sił i pomysłów. Tu na NP dominuje tylko kacap i wyświechtane argumenty! Wyłożono na stół kolejne ogromne pieniądze na transfery społeczne i ok, ale nie mają z tego żadnego uzysku. A co do hektarów PMM to okazuje się, że cenę zaniżono omijając zgłoszenie w celu uzyskania  zgody Watykanu. Ciekawe jak zareaguje Papa Franciszek?

Przez  3,5 roku tasaki wyzywały UE a zwłaszcza jej urzędników od najgorszych. Jak przyszło do wyborów, do PE z ust płynie sam miodzio. Obiektywnie patrząc na gardłujących panów (Kaczyński, Morawiecki, Schetyna czy Tusk  wymieniam alfabetycznie) mają status uzdrowicieli uniwersalnych i są w stanie, w kwadransie wyleczyć każdą bolączkę narodową lub regionalną! Zawsze po ręką mają gotowy projekt ustawy lub są skłonni powołać z partyjnych kolegów komisję do załatwienia sprawy na cito. Hitem zaś jest gotowy projekt ustawy "CZYSTE RĘCE", sic! To qźwa czy mamy do czynienia z politycznymi lemingami? 30 lat z TYM czekali??? Co oni biorą w tej Warszawie, że cały czas brakuje im wrażeń bo twierdzi ten i ów , że to najnudniejsza kampania w ostatnich latach? Pedofilia, LGBT, seks i masturbacja w przedszkolach, milionowe majątki władzy? To za mało? To jest nudne? Co będzie latem i jesienią przed wyborami do polskiego parlamentu? Nie samymi kacapskimi onucami będziemy tu owijać w bawełnę?

PS

Zniechęcenie elektoratu z braku odpowiednich propozycji jest bardzo duże. Zniechęceni PiSem,mają  więc rozrzut od Biedronia aż po Korwina. Brak głosu czyli niska frekwencja to też opinia. A może lepsza byłaby opinia na chybił trafił?  Bo jak chybił to konsekwencje tego ponosimy przez następne 4 - 5 lat.

Zachęcam do udziału w głosowaniu zgodnie z własnym przekonaniem. Tylko  nie głosujmy na gruszki, na wierzbie by kolejny raz nie okazało się, że słowo  honoru polityka znaczy tyle co wiatr na foku brygantyny STS Kapitan Głowacki!

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-9

casium

#1591862

wynika z zupełnego braku argumentów w dyskusji z Konfederatami. Została tylko stara propagandowa metoda - jak się nie da zamilczeć to chociaż zaetykietować, stygmatyzować.

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-8
#1591910

Z Korwinem-Mikke o osiągnięciach zbrodniarzy Hitlera i Putina?

Czy z Bosakiem, który stwierdził, że "Można było przekopać kanał pod lasem. Dzięki systemowi śluz statki zjeżdżałoby kilkanaście metrów poniżej poziomu morza i przepływały..."

Vote up!
8
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591912

dałeś odpór Konfederacji i możesz już spokojnie się odmeldować.

 

Vote up!
8
Vote down!
-10
#1591920

"A co do hektarów PMM to okazuje się, że cenę zaniżono omijając zgłoszenie w celu uzyskania  zgody Watykanu. Ciekawe jak zareaguje Papa Franciszek?"

Pisząc o zgodzie Watykanu na transakcję, jaką była sprzedaż tej ziemi należącej do diecezji, proszę podać podstawy w postaci prawnej.

 Wszelki obrót majątkiem kościelnym powinien odbywać się zgodnie z kanonami KPK.   

Kan. 1254 -

§ 1.

Kościół katolicki na podstawie prawa wrodzonego, niezależnie od władzy świeckiej, może dobra doczesne nabywać, posiadać, zarządzać i alienować, dla osiągnięcia właściwych sobie celów.

 Kan. 1276 -

§ 1.

Do ordynariusza należy pilnie nadzorować zarząd wszystkich dóbr, należących do podległych mu publicznych osób prawnych, z zachowaniem prawnych tytułów przyznających mu większe uprawnienia.

  § 2.

Uwzględniając prawa, prawne zwyczaje oraz okoliczności, ordynariusze powinni przez wydanie szczegółowych instrukcji, w granicach prawa powszechnego i partykularnego, starać się o uregulowanie zarządu dóbr kościelnych.

 

 Kan. 1277 -

Biskup diecezjalny przed podjęciem aktów dotyczących zarządu o większym znaczeniu ze względu na materialny stan diecezji, powinien wysłuchać zdania Rady do spraw ekonomicznych i kolegium konsultorów. Winien zaś uzyskać zgodę tej Rady oraz kolegium konsultorów, oprócz wypadków szczegółowo wyliczonych w prawie powszechnym oraz w prawie fundacyjnym, również dla podjęcia aktów nadzwyczajnego zarządzania. Konferencja Episkopatu zaś powinna określić, które akty należy zaliczyć do nadzwyczajnego zarządzania.

 

Jeśli chodzi o pełnienie przez papieża obowiązków wynikających z :

Kan. 1256 -

Prawo własności dóbr, pod najwyższą władzą Biskupa Rzymskiego, należy do tej osoby prawnej, która nabyła je zgodnie z prawem.i

to  odbywa się to poprzez składanie przez biskupów diecezjalnych sprawozdań ze swej działalności podczas wizyt "ad limina".

Wizyta ad limina, dokładnie: Ad Limina Apostolorum (łac. do progów - grobów Apostołów) – to termin w Kościele katolickim, który oznacza zobowiązanie (regulowane prawem kościelnym) niektórych członków hierarchii kościelnej (biskupów) do odwiedzenia w ustalonym czasie (co pięć lat), grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz przedstawienia papieżowi sprawozdania odnośnie do stanu swoich diecezji.

 

W KPK nie ma mowy o uzyskiwaniu zgody Watykanu na transakcje majątkiem należącym do diecezji.

W przypadkach rażących decyzji biskupa diecezjalnego, papież może wysłać do danej diecezji  specjalną komisję, dla zbadania konkretnej decyzji biskupa.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1591941

"Oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji: Wspierają mnie Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun"
źródło: https://bit.ly/2M1kTMD

Vote up!
11
Vote down!
-8
#1591894

Wkleję dłuższe wyjaśnienie tej sprawy bo klikanie w linki jest dla niektórych trudne:

Wyjaśnienia JKM:

„Jak informuje »GPC«, Piskorski udzielił wywiadu rosyjskiemu portalowi Eadaily.com, gdzie został zapytany m.in. o to, czy zwracali się do niego już polscy działacze polityczni, proponując, by został ich sojusznikiem.
»Kontakty są. Wymienię tych, którzy mnie wspierali i wspierają: eurosceptyk Janusz Korwin-Mikke, znany polski reżyser Grzegorz Braun, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz« – odpowiedział Piskorski”.
Proszę zauważyć bezczelne fałszerstwo: pytanie było o „sojuszników” - odpowiedź wymieniała tych, co „wspierali”.
Teraz wyjaśniam. P.Mateusz Piskorski to jeden z tych, co za młodu był komunistą, a jeszcze nie zdążył zmądrzeć. Założył partię „Zmiana” - bynajmniej nie „pro-rosyjską” tylko „pro-sowiecką”. P.Piskorski uważa, że uzyskanie przez Rosję niepodległości to nieporozumienie: należy przywrócić Związek Sowiecki – najlepiej z tow.Stalinem na czele.
O ile się nie mylę „Zmiana” nie została zarejestrowana, bo tow.Piskorski nie zdołał znaleźć tysiąca chętnych do poparcia tej postępowej idei.
W normalnym kraju takich narwańców jest po kilku – i nikt się nimi nie przejmuje. W Polsce ABW zatrzymała p.Piskorskiego – i trzymano Go trzy lata (!!!) bez procesu (!!!!!) oskarżając na początek o szpiegostwo na rzecz Rosji. Był to oczywisty nonsens, bo p.Piskorski wręcz demonstrował się ze związkami z Rosjanami, czego nie robi żaden szpieg. Gdy to upadło, oskarżono Go o szpiegostwo na rzecz ChRL (na co był dowód: był dwa tygodnie w Chinach). Na koniec prokuratura zaczęła przebąkiwać, że „szpiegostwo” polega na tym, że p.Piskorski głosił idee, które mogłyby być dobrze widziane w Moskwie.
„Niezależny sąd” wydawał zgody na przedłużanie aresztu w tej absurdalnej sprawie. Wreszcie zgodził się wypuścić „groźnego szpiega” - za kaucją 500.000 zł. Po kilku miesiącach łaskawie uznał, że może się zadowolić 200.000 zł. Tyle udało się przyjaciołom p.Piskorskiego uzbierać (bo On sam jest młodym człowiekiem bez mieszkania, bez majątku, z zawikłaną sytuacją rodzinną).
Najoczywiściej w świecie nie jestem żadnym „sojusznikiem” p.Piskorskiego. Natomiast stanowczo protestowałem i protestuję przeciwko takiemu traktowaniu ludzi w państwie „Prawa i Sprawiedliwości”!!
I chyba wszyscy się ze mną zgodzą.
Natomiast wspierałem (ze wstydem przyznaję: za mało energicznie...) wysiłki na rzecz Jego uwolnienia. Oczywiście Unia Europejska, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Amnesty Int'l palcem nie kiwnęli w tej sprawie. Bo wszystkie zwierzęta są równe – ale niektóre są mniej równe.
No, nic: teraz pewno zapłacimy p.Piskorskiemu jakiś milion odszkodowania. Które p.Piskorski wyda na głoszenie idei dobrze widzianych w Moskwie (przez tow.Genadego Ziuganowa).
Chyba, że zmądrzeje.
Na zakończenie pozwolę sobie zacytować wiersz śp.Marcina Niemöllera, pastora, (1892-1984) napisany w roku mojego urodzenia, w obozie w Dachau:

Kiedy naziści wzięli komunistów – milczałem; cóż: nie byłem komunistą.
Kiedy uwięzili socjal-demokratów – milczałem; cóż: nie byłem socjal-demokratą.
Kiedy zatrzymali związkowców – nie protestowałem; cóż: nie byłem związkowcem.
Kiedy wzięli mnie – już nie było nikogo, by protestować.

PS. Salon lansuje „uzupełnione tłumaczenie”:
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjal-demokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjal-demokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było".

Nie wiem czy tego typu ludzie jak ty zrozumieją ten tekst ale trzeba być zawsze dobrej nadzieii.

 

Vote up!
10
Vote down!
-10
#1591915

Spadaj do swoich, ruska onuco.

Vote up!
9
Vote down!
-11
#1591932

w miarę prostego tekstu. Trudno.

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1591937

Spadaj kacapie

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1591974

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1591793

nie wie że istnieje jeszcze TVN, POLSAT, TOK FM i papierowa prasa w 80% nie reprezentująca polskiego wydawcy.

Czy w poprzednich wyborach też tak twierdził?

Vote up!
19
Vote down!
-2
#1591800

No i jeszcze warto tu dodać pewnego dziennikarza z Neonu
Będzie duet debili

Vote up!
10
Vote down!
-13

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591802

Tego nie zobaczysz w TVN24!

 

Platforma zrobiła spot wyboczy na wałach powodziowych wykorzystując tragedię ludzi, po czym usunęła go ze swoich kont

Vote up!
11
Vote down!
-7
#1591806

łgarstwa mu nie przeszkadzały...

Jak straci dziesiątki milionów rocznie, bo go wyrzucili za bolszewizm - to mu TVP zaczęła przeszkadzać!

Vote up!
12
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591850

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika stronnik został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

 Jśl ktś kg jk twrdz cnzrją t dz d wrgch stcj tm sę prdkj w ndz n....?

Jsl ktś żyw jdyn brdz pwrzchwn płytk rtryk nwązjącj d rlg ktlckj rz łączy sę w dzłn z ldźm jwn lb skryc grdzącym rlgą ktlcką, t....?

Jsl ktś n str sę pzyskwć wybrców pzytywnym przkzm, l zckl tkj tylk jdną frmcję pltyczną drgj skrzętn przmlcz, wywłjąc kzdg myślącg wybrcy wątplwśc, t...?

N chc m sę wylczć węcj przykłdów (p knkrty prszę sb sęgnąć d wypwdz przdstwcl Knfdrcj, łtw znlżć) l chyb t trzy, jk dl mn są wystrczjącym wątplwścm bz jsnj dpwdz. N mm zmr kgklwk przknywć, strm sę pkzć ż mm wystrczjąc pwdów by n fć Knfdrcj, z dż wątplwśc których przdstwcl n wyjśnl w dpwdnm czs. Mmnt szybkść rkcj tż m znczn. Tylk prszę m n wmwć ż sm zpwnn będą wystrczjąc. T pltyk ms m pkzć ż m czyst rączk ntncj pkrywją sę z dzłnm jg zplcz.

Mzlw tż ż mj czkwn wbc pltyków ch rgnzcj, zwłszcz tych śwż pcznych są zbyt wysk? l t n mj wn, chyb? N znję zsdy równj w dół!

Dl jsnśc, z grącg zwlnnk PS, dzęk tgż slnym strnm, stłm sę jg twrtym krytykm, l gdy chdz wybry, t n mm ltrntywy. Nch przynjmnj jwn wrg prt pdn,  ptm... sę zbczy. Mż w nstępnym rzdn Knfdrcj będz w stn mn wść?

Vote up!
5
Vote down!
-15
#1591795

Czyli mają biedacy urojenia w tym temacie?

Pisz konkretnie kto używa powierzchownej retoryki religijnej i łączy się .... itd. O Brauna ci chodzi?

Jeżeli tak, to mało wiesz. Znasz jego dokumenty o Lutrze, o Gietrzwałdzie? Wiesz coś o Pobudce?

Atakują PiS jako partię rządzącą, która ma w ręku narzędzia do sprawowania władzy i z nich źle korzysta albo nie korzysta.

Być może że Twoja opinia wynika z niedoinformowania lub uprzedzenia. Proponuję mniej emocji a więcej szukania informacji u źródła.

Pozdrawiam

Vote up!
17
Vote down!
-11
#1591803

Wkleję tu mój komentarz do Izaluki u Romka M.

Konfederacja to wg. Premiera niebezpieczeństwo , choć nazwy tej "partii" nie wymienił:

"Morawiecki zwrócił uwagę, że „nową sytuacją w polskiej polityce jest to, że powstała partia tak jawnie antyeuropejska, antyamerykańska i prorosyjska”. To jest opcja, przed którą przestrzegamy, bo jest to opcja niebezpieczna— powiedział. Jak ocenił, „ona służy Rosji”.

Gdy potrzeba konkretu, to go brak. Do tej pory byłam przekonana, że "niebezpieczna" dla Polski jest PO i wiosna.  Do owej "niebezpiecznej" wg. premiera formacji ochoczo podłączył się PIS w marszu 11. listopada 2018 roku i wtedy nie bał się.

Ja nie mam problemu, głosuję na Witolda Tomczaka. Znają go niemal wszyscy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Tomczak

Polecam Wielkopolanom.

Pozdrawiam

 

Vote up!
16
Vote down!
-5

CISZA

#1591810

prezydent Duda przewodził marszowi ruskich pachołków. Dobre

Vote up!
18
Vote down!
-10
#1591821

 Centrum Dowodzenia Kampanijnego Platformy Obywatelskiej.

Ta antena satelitarna stoi przecież w jakimś celu i nikt mnie nie przekona, że służy lokalnym lokatorom.

8-))))))))

Vote up!
9
Vote down!
-10
#1591805

OK?

Vote up!
15
Vote down!
-10
#1591816

Dzięki za artykuł - świetny. Choć niestety nie zachęca do pójścia do wyborów, bo jak obejrzałem filmiki to mimo iż wiedziałem, że unia to dno, to jednak nie przypuszczałem, że aż kilometry mułu... - oczywiście to nie Twoja wina, że w rezultacie odechciewa sie iśna wybory - uważam, ze w każdym państwie powinny być takie filmiki pokazane i moze jak by w każdym państwie do wyborów szło średnio 10% wyborców, to moze wtedy by eurokołchoźnicy cos zrobili, bo oni to robią tylko pod publikę, a jak jej nie będzie to byłoby to moze dla nich ciosem.

Ps. własnie widziałem w Wiadomościach materiał o Konfedracji - hurra, w końcu zobaczyli, że coś takiego jest :) ups ale jak posłuchac uważnie, to się okazuje, że ten materiał to jeden stek maniPOlacji i wylewania pomyj na Konfederację.

Vote up!
10
Vote down!
-9

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1591812

EU z PE jest do zaorania ale niestety jeżeli chce się grać to trzeba usiąść do takiego stolika jaki jest.

Vote up!
16
Vote down!
-10
#1591814

Nawet gdyby do wyborów UE szedł tylko 1% to i tak niczego to nie zmieni. Biadolenia polityków nad niską frekwencją są wyłącznie rytualne, w rzeczywistości nikomu to nie przeszkadza bo nie ma żadnego znaczenia.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1591826

który oczywiście pomógłby mi w wyborze na kogo głosować? Gdyby nie to, że po wielu poprzednich "konfabulacjach i matactwach rządowych", a zwłaszcza ostatniej kompromitacji z szydami, sukcesach w prowadzeniu negocjacji szydów z polskim rządem o odzyskanie mienia bezspadkowego, ujawnionych przez media szydowskie, i tak postanowiłam głosować na patriotów, czyli Konfederację!

Dodatkowy argument, a nawet jawną zachętę stanowi skowyt i ujadanie pisowskiej sfory, co to na zdrajców szczekać nie chcą, pewnie się boją, ale na patriotów tak!

Cóż GŁOSUJĘ NA PATRIOTÓW - KONFEDERACJĘ!!!

Oczywiście zaraz tu ktoś usłużny wyleje wiadro pomyj, ale tak już bywało i nikogo to nie przeraża, ani tym bardziej nie zniechęci!!!

Nie ruska, nie pruska, nie unijna, nie szydowska i nie amerykańska, ale Wielka Polska Katolicka!!!

Vote up!
15
Vote down!
-10

Serce słowianki nie zna łez ...

#1591857

piszę w sposób niezaogniający spolegliwy a różne ludzki na ten tekst reagują z pianą na ustach.Na przykład nijaki bloger jazgdyni zapluwa się i klawiaturę w świętym obyżeniu na rzeczywistość.

Nie muszę go w ogóle komentować sam się skomentował swoim wpisem.

Vote up!
10
Vote down!
-9
#1591902

Ja z tobą gościu nie zamierzam dyskutować.

Sprane mózgi, bezmózgi i zawodowi influencerzy nie są warci jednego słowa w wymianie zdań.

Robicie swoją robotę, za którą pobieracie zapłatę, sracie na patriotyczny dywan, a jak was ktoś stara się, jak każdego żura wykopać za próg, to wrzeszczycie - my kulturnyj narod !!!

 

Trzymajcie się tego Olsztyna z redakcją Sputnika i Kaliningradu z centralnym biurem trollingu na Polskę.

Vote up!
8
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591904

najlepiej u weterynarza.

Vote up!
12
Vote down!
-9
#1591916

I TAK TRZYMAĆ!

Vote up!
11
Vote down!
-11

antyleming

#1591873

Co ty tu przedstawiasz zwracając się patetycznie do 80% wyborców, czyli pisorów i lemingów? Same stare truizmy.

Wy wszyscy tam macie manię wielkości? Bo stoi za wami Wielki Brat? Ugrupowanie z klasycznym 5% korwinowskim poparciem swym mąceniem w głowach młodym i niedoświadczonym chce coś zbudować? Wolne żarty :))))))

Wszystko wokół odwiecznych przyjaciół - Korwina i Michalkiewicza było zawsze destrukcyjne i nigdy twórcze.

Fakt, Korwinowi raz udało się skutecznie coś rozwalić - akurat najlepsze wówczas dla Polski - rząd Jana Olszewskiego.

Potem ten megaloman załatwił sobie przez swoich akolitów europosłowanie, pod hasłem, że on rozwali całą Unię Europejską. Naiwniacy nie pojmowali, że capowi chodzi wyłącznie o forsę.

Jak widać, banda podejrzanych wujów i tańczących z gwiazdami niedojrzałych osobników nadal obiecuje marzycielom i entuzjastom - RAZEM ZMIENIMY ŚWIAT ! Dokładnie jak Biedroń. A przed nimi Lenin i Stalin.

Powodzenia

 

Ps. Wspieram myśl patriotyczną i ideę narodową.Jak wyrośniecie z przedszkola to zadzwońcie

 

Vote up!
10
Vote down!
-12

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591880

MŁODZIEŻ JEST PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU !

Dlatego trzeba ją sprytnie trzymać za pysk. Sprytnie, ale twardo.

Wszyscy to wiedzą, a sowieckie służby, a również nazistowskie bardzo ostro pracowały w tej dziedzinie. Stąd różni Komsomolcy, Hitlerjugend, pionierzy itd.

Po transformacji, do wyboru i koloru, w zależności od poglądów i zainteresowań, przeznaczono do wpływu na młodzież dwóch ludzi: - Jerzego Owsiaka i Janusza Korwina Mikke. Pierwszy nadzorował i propagował nurt hippisowsko - kosmopolityczny, a drugi liberalno - patriotyczny.

Ciekaw jestem co dzisiaj robią tysiące zdegenerowanych przez tych dwóch, młodych wtedy ludzi?

Vote up!
10
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591893

a teraz proszę obetrzeć pianę z ust i klawiatury.

Życzę zdrowia i wyciszenia, bo sądząc po zdjęciu, na głębsze refleksje i jakąś drobną korektę poglądów nie ma szans.

Czuj duch gdyński patrioto.

Vote up!
12
Vote down!
-9
#1591903

J.K.M. został wypromowany przez J.Urbana(szef Radiokomitetu od kwietnia 1989 do września 1989 roku)
Uwiarygadnianie go następowało już przed Okrągłym Stołem w Otwartym studio TVP.
Widowisko na żywo "Otwarte studio" (1989-1991, autor Tadeusz Mosz, emitowane przez kilka godzin w nocy z piątku na sobotę w TVP 1 w formule tzw. telewizyjnego "Hyde Parku", gdzie bez skrępowania można było prowadzić spór z przedstawicielami ówczesnej władzy, było miejscem gdzie publicznie zaczął występować "człowiek z muszką" - Janusz Korwin-Mikke.
Ten typ dostał do "zagospodarowania" określony typ wyborców, wolnościowców, liberałów, głównie młodych i z klasy średniej(nowych biznesmenów). Czynił i czyni to z powodzeniem, mieszając ludziom w głowach.

Fragment książki "Alfabet Urbana" opisującej postacie polskiej sceny politycznej z lat 1990. O Korwinie-Mikke pisze Urban tak: 

Przywódca Ruchu Polityki Realnej.

Barwna postać zawsze w muszce. Łączy nas stara znajomość i niechęć do "Solidarności". Korwin-Mikke stworzył własną, kieszonkową partię - Ruch Polityki Realnej. Jest to ugrupowanie konserwatywno-liberalne, sprzymierzone z monarchistami, których mamy razem trzech. Ruch jest za całkowitym liberalizmem ekonomicznym, (...). 

Wielki oryginał, co podkreśla wiążąc sobie zawsze muszkę. Facet postrzelony w najsympatyczniejszym sensie tego słowa. Dogmat pluralizmu i karzełkowatość wszystkich partii sprawiają, że obecnie przeżywa swoje wielkie dni, gdyż z całą powagą jest traktowany jako szef jednego ze stronnictw. (...) 

Przychodził w latach 70. do "Polityki", gdzie przynosił felietony na różne tematy, zawsze oryginalne, gdy idzie o poglądy, żywo napisane, tylko pod koniec przeważnie rozłażące się. Drukowałem go od czasu do czasu. Stale tego robić nie było można, gdyż był zbyt płodny. Strach było zamieścić jakiś tekst, ponieważ to znaczyło, że nazajutrz, zachęcony, przyniesie dziesięć nowych. Ja zaś jako redaktor byłem leniwy i zawsze wolałem mieć do czytania mało tekstów, a nie dużo.

Z tej banalnej przyczyny limitowalem publikacje Korwin-Mikkego, ale również i z powodów politycznych. Chodziło o to, że on przecież był opozycją, więc co innego występ gościnny w "Polityce", a co innego, kiedy utrwali się jako stały autor pisma. Poza tym bałem się, że za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach. Zrobiłem więc coś, czego nigdy nie czyniliśmy i za co Rakowski zdarłby ze mnie skórę. Zadzwoniłem do MSW i poprosiłem ich o opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem - mówiłem - leją nas za drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znać grzechy różnych autorów, wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem? 

Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy spokojnie go drukować. Pisze różne manifesty, ale rozkleja je tylko na swojej klatce schodowej, a resort nie jest drobiazgowy ani małostkowy. 

Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarżył mi się, że go nie pokazują na ekranie. Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezależny.

Ile razy zmieścił się w programie, tego nie wiem, mniej w każdym razie, niż on by chciał, a więcej, niż pragnęłaby tego "Solidarność", która podobnie jak PZPR nie znosi ludzi nie zapisanych u siebie.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1591946

Cytuję: "Nie będę komentował wypowiedzi o ruskich agentach i innych bzdetów".

A teraz komentarz - Zweryfikowana informacja, potwierdzona innymi wiarygodnymi informacjami oraz zgodna z rozpoznanym wcześniej stanem rzeczywistości stwarza możliwość weryfikacji oraz interpretacji hipotez o stanie rzeczywistości oraz jej rozumienia. Mówiąc prosto - im mniej wiem, tym mniej rozumiem. 

Niektórzy, bardziej przygotowani do swojej roboty politycy wiedzą o tym, choć bardzo niechętnie korzystają z tej wiedzy i próbują podejmować decyzje, prowadząc swoje gry bez rozumienia rzeczywistości. Niestety często także i bez przestrzegania reguł tej gry. 

Ale ostatnie pięć tysięcy lat dość skutecznie pokazało, że informacja i dobra jej interpretacja pozwalająca na trafne rozumienie rzeczywistości ułatwia rzeczywiste rozwiązywanie problemów i podejmowanie efektywnych decyzji. Dlatego od mniej więcej dwóch tysięcy lat żaden system państwowy, żaden cesarz, ani rząd nawet nie próbuje obyć się bez różnie zorganizowanych służb zajmujących się zdobywaniem, ewaluacją interpretowaniem oraz wykorzystywaniem informacji. Robią to nie tylko systemy państwowe. Istnieją więc firmy, organizacje i służby informacyjne pracujące dla firm i korporacji handlowych, dla przemysłu, dla obsługi wielu interesów. Po paru tysiącach lat istnienia różnych przejawów rozmaitych form zorganizowania cywilizacji człowieka rozumnego mamy do czynienia z wieloma dyscyplinami nauki i praktyki działania w przestrzeni informacyjnej. Na przykład meteorologia. 

Można więc zaryzykować hipotezę, że na terenie Polski, a także w całej przestrzeni polskich interesów działa bardzo dużo instytucji, organizacji oraz służb zajmujących się sprawami bezpieczeństwa, wywiadu oraz kontrwywiadu. Na przykład wywiadownie gospodarcze. Albo służby dyplomatyczne. A imię jego czterdzieści i cztery.

A więc uznanie istnienia takiego zjawiska jak agentura za bzdet jest grubym, strategicznym błędem, który wskazuje na skrajny brak wiarygodności To nie jest bzdet.

Vote up!
12
Vote down!
-4

michael

#1591900

to znaczy przypisujesz mi tezę której nie wypowiedziałem ("A więc uznanie istnienia takiego zjawiska jak agentura za bzdet jest grubym strategicznym błędem") a następnie bohaterską ją obalasz.

Oczywiście że agentura rosyjska, amerykańska, izraelska niemiecka i inna zapewne miesza w naszym kotle. Stwierdziłem tylko że zarzucanie Konfederacji związków ze służbami Rosji jest co najwyżej śmieszne.

Całe to twoje wypracowanie to taki ozdobnik żeby było "ładniej i mądrzej".

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1591901

Po drugie - w żadnym szczególe nie sugeruję, że Konfederacja ma związki z sowiecką, rosyjską albo albańską agenturą. Więc jeśli ja manipuluję, to przyganiał kocioł garnkowi. Uznaję za błąd tylko i jedynie sam fakt przyjęcia istnienia agentury lub możliwość jej efektywnego wpływu za bzdet. 

A po trzecie - w ocenie bieżącej sytuacji politycznej pożyteczne jest wyciąganie wniosków i podejmowania decyzji po zastanowieniu się nad obrazem w miarę kompetentnego rozumienia całości rzeczywistości oraz konsekwencji wynikających z podejmowanej decyzji. 

I tyle i tylko tyle. W oddzielnym komentarzu napisałem, że z przytłaczającą częścią twojej diagnozy zgadzam się, choć istnieje protokół różnic, do których uczciwie się przyznaję

Rozumiem, że ten sposób dyskusji nie jest teraz akceptowany, szczególnie w zero jedynkowej lewackiej mentalności - przechodzą tylko poglądy słuszne, a wszystkie inne zasługują na rozstrzelanie. 

Vote up!
8
Vote down!
-7

michael

#1591917

Zdaje się, że przekroczyłeś zdolność percepcji tego wytresowanego matołka.

Zastanawiam się, patrząc na konstrukcję tekstu, czy to nie kolejne wcielenie tego poronionego Jarosława "Czerwonego Pomidora" Ruszkiewicza vel Liberalnego Spirytusa.

Andy, Husky też go wyczuwacie?

 

Vote up!
9
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591908

zaśmiecasz go swoimi frustracjami.

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1591919

Czy możesz popuścić, jak już nie daje się wytrzymać chłopczyku?

Vote up!
8
Vote down!
-11

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591931

Wzajemnej adoracji sPiSkowców, to byś cienko wyglądał.

Vote up!
10
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591935

Marek,

poniżej jest pytanie do ciebie.

Skup się i uczciwie odpowiedz.

Nie wykręcaj się jak zwykle żydkami.

Vote up!
8
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591936

Tamten to debil/idiota  ten tutejszy to tylko napoleon

Vote up!
6
Vote down!
-8

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591945

Czytając twój tekst widzę przynajmniej kilka trafnych diagnoz, wręcz bezbłędnych. Na przykład kilkuelementowa ocena systemu ustrojowego i politycznego Unii Europejskiej i jej degeneracji. Zgadzamy się zupełnie

Podobna jest nasza ocena błędów, a bardzo nawet poważnych niedomagań pracy "Zjednoczonej Prawicy". Ale nic nie dzieje się z jednej przyczyny, a w rzeczywistej rzeczywistości nic nie dzieje się momentalnie. Rzeczywistość jest splotem wielu procesów i już sam fakt istnienia tego splotu jest źródłem wielu problemów. A przestrzeń polskich interesów żąda rozwiązywania tych problemów i to w strategicznym wymiarze tej przestrzeni.
A tymczasem najprymitywniejsza ocena tego co się dzieje jest następująca: 
PiS ok 38%

A przeciwko PiS
PO z przydatkami 32%
Wiosna 6%
Konfederacja załóżmy tylko 3%.
W rezultacie PiS wygrywa wybory, a antypis uzyskuje przewagę liczebną w tych wyborach. I mamy problem. W tych wyborach bezpośredni skutek takiego wyniku może mieć umiarkowane znaczenie, ale...

Konfederacja razem z lewakami z "liberte". Gratuluję.

Vote up!
11
Vote down!
-6

michael

#1591906

i trochę gubię się w "drzewku" komentarzy. Na temat agentury, spisków napisałem sporo tekstów np: http://naszsalon24.org/2017/05/01/dwa-opowiadania-i-teoria/ 

czy

http://naszsalon24.org/2017/07/09/o-teoriach-spiskowych-dla-opornych/

stąd może taki mój komentarz na Twój tekst o agenturze.

Pozdrawiam

 

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1591923

"Można więc zaryzykować hipotezę, że na terenie Polski, a także w całej przestrzeni polskich interesów działa bardzo dużo instytucji, organizacji oraz służb zajmujących się sprawami bezpieczeństwa, wywiadu oraz kontrwywiadu."

Czyżby polskie służby pozwalały na to? Jeżeli tak, to też ich wina.

Złapali szpiega, trzymali go za kratami i..... wypuścili za kaucją. Słabo szpiegował?

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

CISZA

#1591928

Na przykład wiedzą o istnieniu Ambasady Federacji Rosyjskiej, wiedzą o rosyjskich dziennikarzach, wiedzą o rosyjskich firmach, wiedzą o rosyjskich interesach,...

Wiedzą i pozwalają na istnienie i działanie nie tylko tej ambasady i nie ma w tym żadnej ich winy. 

Vote up!
9
Vote down!
-6

michael

#1591930

Zapewniam, że każdy agent wpływu, także w internecie jest rozpoznany i skatalogowany.

I wyraźnie oddzielony od rzeszy pożytecznych, na szczęście mało szkodliwych, idiotów.

 

Michael przyjął postawę "dobrego policjanta". Ja niestety mam silny wqurw na głupotę i szkodzenie Polsce.

Niech  mi ktoś przekonująco powie, że obecnie tzw. Konfederacja Polsce nie szkodzi.

Czekam... Może ty Marek?

Vote up!
8
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591934

Co ja mam z tobą dyskutować, jak ty jedno masz w głowie, sPiSkowanie, sPiSkowanie i jeszcze raz sPiSkowanie przeciw Polsce i nawet tabun koni nie da rady odciągnąć ciebie od tego pomysłu.

Dałem ci tyle argumentów że książkę można by było  napisać, a ty i tak masz to w d....  więc jaki ma to sens, by znowu z tobą dyskutować.

Zostawiam to teraz innym, by z tobą dyskutowali, bo ja ci od czasu do czasu coś uszczypliwego wyślę, byś o mnie nie zapomniał.

Jak tam się u was mówi, w tym judeo - chrześcijaństwie, szalom czy cóś takiego, bo u nas Szczęść Boże.

Vote up!
9
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591938

Jeżeli ty sądzisz, że dałeś mi jakikolwiek w sensie faktycznego przekazu argument, to, przykro, trochę nie rozumiesz.Ty przedstawiasz swoje poglądy oparte na przekazach innych i swoich subiektywnych odczuciach.

Jak była walka z platfusami, to zachowywałeś wstrzemięźliwość i rozsądek, a jak PIS natychmiast nie spełnił twoich oczekiwań, to wybuchłeś i zacząłeś ziać taką nienawiścią, której nigdy nie miałeś w stosunku do komuchów i szubrawców PO+PSL.

Czy to nie jest zastanawiające?

No i teraz ponownie wybierasz orientację antypolską.

Tak piszesz i tak cię widzą.

Vote up!
8
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591944

Jak zły szeląg.

Już udajesz że nie pamiętasz jak pisałem na temat bandytów kacapskich i banderowskich, chodź by w swoim blogu Katyń i tradycyjnie próbujesz mnie oczerniać sugerując innym, moje sympatie do kacapów. Nic nowego z twojej strony, to twoja tradycyjna szabas goja metoda, na tych co mają inne myślenie co ty wyznawca sPiSkowców.

Obsobaczyć, od ruskich trolli i agentów kacapskich nawyzywać i od czerwonych onuc, to twoja specjalność Janusz, walce z nami Narodowcami, bo strach wam zajrzał w oczy, że sporo możemy wam zabrać elektoratu.

Więc po ch.... rozmowa z tobą, gdy ty nie umiesz rozmawiać, nie używając inwektyw i wyzwisk gdy ktoś jest bystrzejszy od ciebie i daje argumenty na które nie masz odpowiedzi. To w tedy wyciągasz swoją broń, inwektywy, wyzwiska i pomówienia nie mające przekładu w prawdzie.

Gdyby nie ławeczka wzajemnej adoracji sPiSkowców, byłbyś tylko cienki Bolek.

Ps

Jak będziesz miał tyle kar od Gawriona za walkę z komuchami i platfusami na tym portalu NP co ja, to możemy podyskutować, a jak na razie to zamilcz wazeliniarzu i się nie ośmieszaj.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591956

Widzę pewne percepcyjne kłopoty.u ciebie.I nieuczciwość.

Gdzie ja napisałem,pokaż mi, że ty wspierasz ruskich?

Napisałem i tego się nie wyprzesz, że wspierasz Konfederację, która wg. przeważającej opinii patriotów jest pro-ruską agendą.

I tyle...

Więc nie fantazjuj, Nie rób fałszywych interpretacji, czyli nie zmyślaj.

I poskrom ten język zaćmionych staruszków.

Vote up!
7
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591965

Ty też jesteś zaćmiony staruszek i dziadek, bo swojego wieku nie ukryjesz, a do tego jesteś bardzo uparty i zgryźliwy.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1591978

Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć pisząc:

"Wiedzą [służby]  i pozwalają na istnienie i działanie nie tylko tej ambasady i nie ma w tym żadnej ich winy".

Ja też wiem o istnieniu ambasad. Natomiast rolą służb jest niedopuszczenie/złapanie dyplomaty czy innego "biznesmena" na działalności szpiegowskiej.

Odnieśmy się do konkretu czyli p. Piskorskiego z którym "współpracowali" Braun i JKM. Proponuję na początek przeczytać komentarz z 25 Maja, 2019 - 11:36.

Faceta został zapuszkowany na 3 lata za szpiegostwo a on zakładał partię Zmiana pod sztandarem komunistycznym. Bym rozumiał jakby go zamknęli za propagowanie zakazanego ustroju ale za szpiegostwo? I puszczają tego "szpiega" za kaucją. Ciekawy szpieg co się obnosi ze swoimi sympatiami.

Tego faceta trzeba leczyć a nie aresztować na trzy lata bez wyroku.

Vote up!
10
Vote down!
-8
#1591939

A ja słyszałam, chyba jakieś plotki, że są tacy politycy, którzy wynajmują siedziby u zagranicznych właścicieli. Nie do wiary.... Polscy politycy powinni się strzec, bo obce łażą i podsłuchują.

Vote up!
10
Vote down!
-1

CISZA

#1591940

PiSowi jakiś właściciel z Izraela wymówił siedzibę na Nowogrodzkiej. Mają kilka miesięcy na opuszczenie. Dobre.

Vote up!
12
Vote down!
-9
#1591942

Dawno nie zaglądałem na PT, widzę że dość ostro iskrzy. Zostawiłem koment u Ciebie ale chyba Tadeusz go jeszcze nie puścił, bo ustanowił zakaz. Brak tam widzę demokracji, nie poddał tego zakazu pod głosowanie, a przecieeż powinien!

Tutaj czasem jazda bez trzymanki ale zakazów nie ma.Pełna demokracja.

Pozdrawiam

 

Jerzy

Vote up!
7
Vote down!
-4

Jerzy

#1591951

chciał być świętszy od papieża i zablokował portal do jutra. Trochę bez sensu. Na co dzień nie ma problemów z wpisami. A faktycznie ostatnio na tle preferencji politycznych trochę zaiskrzyło.

Wysłałem do administracji niepoprawnych zapytanie czy można się w jakiś sposób pozbyć z bloga idiotów, trolli i temu podobnych. Jak widać nic nie wnoszą a są upierdliwi.

Niestety zaczyna się ostatnio mylić demokrację z anarchią i ze zmuszaniem do tolerowania głupków.

Pozdrawiam

piko

Vote up!
8
Vote down!
-9
#1591955

Już T puścił moje komentarze. Tutaj nic się nie da zrobić z tego co widzę, ja też proponowałem aby stworzyć możliwość blokowania durniów, bez odzewu.Jest to denerwujące i dlatego podziwiam tych, którzy podejmują walkę. Nie tak dawno jeden z Walecznych już zwątpił i opuścił Niepoprawnych. Szkoda.

Pozdrawiam

 

Jerzy

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

Jerzy

#1591957

Kto opuścił , bo nie jestem w temacie ?.

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1591983

Wystarczy zadać niewinne pytanie, a dyżurny pałkarz reaguje natychmiast...
Brak słów na to bydło...

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1591986

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zdecydowany Amator nas pożegnał...ale przedtem co zacniejsi...odchodzą. Szkoda.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Verita

#1591990

Odszedł?
Nie , nie odszedł
Dostał kopa w 4 litery, jeśli już

Jak nam przykro

Vote up!
7
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591996

Zdecydowany Amator pożegnał się z nami nie tak dawno.

Prosiliśmy, żeby jednak został, ale bezskutecznie.

Pozdrawiam

Verita- przepraszam, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi.

 

Jerzy

Vote up!
6
Vote down!
-4

Jerzy

#1591992

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie wiedziałem. Szkoda, bo "zdecydowany" był jedną z jaśniejszych postaci na portalu. Lubiłem jego teksty i podejście do rzeczywistości. Szkoda...
Niestety, ludzie mądrzy i wrażliwi, bywają mało odporni na głupotę, podłość i chamstwo...

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1592001

Powiem Ci Aamero brutalnie, ale zgodnie z sumieniem i przekonaniem
Z śp.Jurandem spędziliśmy dziesiątki godzin na rozmowach o Polsce i Polakach.
Też byłeś jego przyjacielem, bo wiem o tym
Dziś Jurand widząc to tam z góry ,co ty tu piszesz i jak piszesz to pewne w grobie się przewraca .
Przykre ale prawdziwe

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1592003

i nie podpieraj swojej głupoty ś. p. Jurandem. Jurand z pewnością nie poświęcał by Ci zbyt dużo czasu na rozmowy widząc jakim jesteś lemingiem. Był ich stanowczym przeciwnikiem. Tutaj masz komentarz Juranda z kwietnia 2018r:

 

"Swego czasu pewien człowiek będący przy zakładaniu Porozumienia Centrum powiedział mi pewną historyjkę, otóż gdzieś tak około roku 1990 lub 1991 "trzech" bliźniaków tj bracia Kaczyńscy i L. Dorn wybrali się na wycieczkę do Izraela. Do tego czasu PC robiło bokami. Po przyjeździe trzech bliźniaków z Izraela ruszyło z kopyta. Na moje pytanie jak mam to rozumieć odpowiedział, myśl, a na pytanie czy to jest prawda dostałem odpowiedź, myśl i analizuj. Myślałem i analizowałem nie mówiąc już o obserwowaniu. Wydaje mi się, że znam odpowiedź.

I to jest następny przyczynek aby odstawić na bok umoczonych a nieumoczeni wzięli sprawy w swoje ręce. Jakie jest prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji? Bez mała żadne. Ja w każdym razie już tego nie doczekam. Życzyłbym sobie aby rządy PiS były rządami przejściwymi między PRL-bis a IV lub nawet V RP. Ale znowu, przy tym spsobie myślenia rodaków prawdopodobieństwo tego równa się bez mała zeru. Niestety Polacy nie są skłonni do wzięcia byka za rogi. Zbyt mało wiary we własne siły i możliwości."

Podoba mi się!

3

Nie podoba mi się!

0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj...

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/wawel24/w-dowod-wdziecznosci-prezydentowi-dudzie-narod-czyli-czas-na-nowe-swieto

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jerzy

#1592095

No i co chcecie przez to powiedzieć? Ze to Izrael stworzył partię Kaczyńskich? A reptilianie sypią chemtrails i wstrzykują nanoboty do zdalnego sterowania?

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592107

Tu naprawdę nic się nie da zrobić. z tymi koszmarnymi półgłówkami. Próbowałam, ...bez reakcji.

Widać Gawrionowi bardziej zależy na ilości wejść, które sobie trolle wzajemnie podbijają....niż na poziomie i sensie istnienia tego portalu. No...chyba ,że to zwyczajny masochista, któremu opada poziom adrenaliny....i jest żądny walki.

Amero wspomniał właśnie jak odchodzą kolejno ci blogerzy , którzy mieli coś mądrego do powiedzenia. Pewnie niedługo i inni odejdą. Trzeba sporo cierpliwości aby wytrzymać ten napór głupoty, który z roku na rok jest coraz silniejszy.

Ale w Polsce, w rządzie, w parlamencie,w kościele, ...nie jest inaczej, na taką miłość nas skazali...

Rów w którym płynie mętna rzeka
nazywam Wisłą. Ciężko wyznać:
na taką miłość nas skazali
taką przebodli nas ojczyzną

 Zbigniew Herbert

P.S. Prawdopodobnie i tu leży przyczyna tego zła.

https://www.youtube.com/watch?v=3dK4bpqrPzo

Vote up!
8
Vote down!
-8

Verita

#1591970

Mnie też drażnią głupie wpisy, powielane etykiety. Zasługują jeśli nie na wywalenie, bo nie można, to na ignorancję. Ktoś tu szybki jak jeleń minusy rozdaje,  liczy na jakieś bonusy?

Miałam nadzieję, że przy szabacie będzie tego mniej...

Vote up!
9
Vote down!
-8

CISZA

#1591975

Dostali "dyspensę" od "rebe". Zbyt ważne sprawy się dzieją, żeby zostawić to w rękach Polaków...

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1591977

Herbert - lubię, cenię, podziwiam.

Norwid naszych czasów.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1592002

Dziękuję za PW. Zostawiłem u Ciebie na PT komentarz, ale jeszcze Tadeusz nie puścił. 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-3

Jerzy

#1591950

Pana Piskorskiego...gratuluję tego szacunku i powagi dla swołoczy.

 

Faceta został zapuszkowany. Zdecyduj się - albo facet został zapuszkowany, albo faceta zapuszkowali.

Bym zrozumiał to albo PGR, albo gimbaza. Zrozumiałbym jest lepiej chłopcze.

A tak à propos pojmujesz współczesne znaczenie pojęcia szpiega i agenta?

 

Idź nawet na słabe studia, a cokolwiek więcej się dowiesz. Życie przed tobą chłopcze. Tylko jedno. Więc nie zmarnuj.

Vote up!
8
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1591947

Widzisz Janusz jakich  ma ten nasz Pan Bóg lokatorów na tej polskiej ziemi

 

Vote up!
8
Vote down!
-9

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1591948

Piko, ja w sprawie "Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć pisząc: (-). 

Służby wiedzą o istnieniu i zadaniach służby dyplomatycznej i nie ma w tym żadnej ich winy, że godzą się na ich istnienie. Takie są po prostu reguły tej gry. Czasami warto jest przestrzegać reguł gry. I tyle.

Ambasady istnieją zgodnie z prawem międzynarodowym tak długo, jak istnieje instytucja ambasad i nikt nie przymierza się do ich likwidacji tylko z tego powodu że siedzą tam różne służby. Wiemy jaka jest misja i zadanie służby dyplomatycznej, wiemy także, że poselstwa zagraniczne w każdym kraju pełnią służbę w interesie swojego kraju. Wiemy także taka służba jest potrzebna do obsługi relacji międzynarodowych  i dlatego nikt nie zamierza likwidować ambasad, mimo, że jednym z zadań dyplomacji jest działalność informacyjna.

Wiemy, że w służbie informacyjnej mieszczą się bardzo różne zadania i nikt nie zamierza kopać się z koniem i nie przyjmować faktów do wiadomości. Na tym polega polityka. A naszym zadaniem jest wiedzieć jaki jest nasz interes oraz jaki jest ich interes i umieć zadbać o nasz interes, wiedząc o ich interesie.

Proste jak budowa cepa.

Vote up!
8
Vote down!
-4

michael

#1591967

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w stl nzyc s dzw. Szkd rzcc prly mdzy lmngw prpgndzstw ,ktrzy z czrng n chm rb bl. Fntycy PSwscy n zwzyl nwt z PS n jk glswlsmy jz dwn n m z zstlsmy znw dlktn mwc nbc w btlk przz zydstw ktr nprzrwn rzdz Plsk d 45 rk tyl z s zmnj srdk tg zrzdzn.Z PSn tylk n wstlsmy z kln przd Nmcm l tz zczlsmy s czlgc przd zydm T z PS wprwdzn nm zyd Dnls gbrntr n Pln -jk s Plsc wyrz PSwsk prz pr kcpsk ddczwsk-Pskrsk prz Ddz t dpr mly pks.N czch clg swt dzk pltyc PS wykmpn ns w sml wytrznw prz. sttn zdjc z brd sprwy 447 t jz ntyplsk dzllnsc zdrd. Kdy spwrtm w Plsc bd wszc zdrcw ? Zrz mn t zplj ktywsc prpgndy dl ktrych mrytryk t bstrkcj tk jk zydw prwd b t jst dlj jk z PRL cnzr.
Vote up!
6
Vote down!
-9
#1591982

Piszę od czasu do czasu na salonie24, tu dużo rzadziej. Myślałem, że tam jest największy syf ale jak się okazało tu syf nie jest gorszy.

Widzę dwa powody - pierwszy powszechna możliwość zaistnienia w sieci a durnie i inne lebiegi mają jakąś przemożną chęć zaprezentowania swojej durnoty.

Drugi to działanie różnych służb i oficerów propagandowych w celu wprowadzenia chaosu i utrudnianie normalnej wymiany myśli i informacji.

Pozdrawiam.

ps1.

Salon24 ma jedną zaletę - można debila czy innego AOFI wystrzelić w kosmos czyli zbanować.

ps2.

Ciekawe że ciebie ukryli a ten debil @jazgdyni działa jawnie. Może coś poważnego przeskrobałeś? :)

Vote up!
7
Vote down!
-9
#1591999

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tak salon ma taka zalete

I dlatego jako pierwszego to ciebie zbanowalem

Nie cierpie debili

Vote up!
5
Vote down!
-9
#1592006

Jaki masz nick na salonie24? Na pewno nie taki jak tu.

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1592008

Im większy debil , nie ma znaczenie czy z Gdyni czy z Londynu...tym ma większą ilość punktów a tym samym większą siłę rażenia stawiając minusy, aż do zaniku tekstu innego blogera.

Ten system inteligencji  nazywa się

 AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

Vote up!
9
Vote down!
-8

Verita

#1592007

Szczerze powiem, że jestem zaskoczony reakcją z jaką spotkałem się na tym portalu. Rozumiem że ktoś ma inne zdanie niż ja, ale nie spodziewałem się takiej ilości prymitywnych reakcji i nieuzasadnionych i prostackich opinii.

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1592013

Najwyższą pora byś wrócił do szamba z którego się tu przywlokłeś
SPADAJ

Vote up!
8
Vote down!
-8

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592015

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1592014

Proste jak konstrukcja klucza do windy.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1592005

No dobra... pobawiliśmy się.

Matoł pewnie nie ma pojęcia, że gdybym w celach wybitnie rozrywkowych nie pobawił się na tym onucnym badziewiu, to wpis by mu zdechł po godzinie.

Ale fajnie. Z perspektywy naukowej zdobyliśmy więcej materiału o antypolskiej dywersji. I nic strasznego. Proste leszcze z Wólki Małej. Tępe,niewykształcone, zindoktrynowane i przeżywające tragicznie oderwanie od cycka.

Czyli klasyczna mierzwa,inaczej obornik.

Vote up!
8
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1592010

Czy szanowna administracja może poinformować  mnie i innych blogerów jaka jest jej polityka moderacji i czy ma jakąś netykietę i zasady/regulaminy odnośnie publikowania tekstów i komentarzy?

Pod tym tekstem udzielają się co najmniej dwa trolle - zawiedzony i jazgdyni, które zakłócają normalną wymianę opinii.

W związku z tym pytam, czy administrator portalu poczuwa się do zapewnienia warunków do w miarę normalnego funkcjonowania na własnym blogu.

Jeżeli jest to poza jej zainteresowaniem, to proszę o dostarczenie blogerowi narzędzia umożliwiającego pozbycia się trolla czy innego głupka ze swojego bloga.

Vote up!
12
Vote down!
-7
#1592016

Jakim trzeba być pustakiem by sam siebie zgłaszać

Może zgłosisz swoje wyzwiska, masz odwagę
Jeśli nie to polecam

proszę o dostarczenie blogerowi narzędzia?

no to masz

Vote up!
8
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592018

 Zrzuciłeś chyba z 5 kilo młocie. Gratuluję!

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1592037

 http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady 

Z pozdrowieniami od głupków, lebieg, wariatów, głupkowatych, co to zakłócają sianie propagandy a obrażani nie chcą się skonfić

Vote up!
8
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592023

Gawrion nie odstaje mocno od nich, więc nie łudź się, że jakoś pozytywnie zadziała.

Vote up!
5
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1592031

Na próżno twoje słowa. "Szanowna" administracja ma gdzieś te nasze apele.
"Szanowna" administracja wyhodowała tych trolli, dając im nadzwyczajne prawa na portalu.
Głosy uczciwy, mądrych "Niepoprawnych", pałowane są bezlitośnie przez znaną grupę portalowych, "zawiedzonych kundli z Londynu"...
Widać wyraźnie, że ich akcje mają na celu zakłócenie komunikacji między "Niepoprawnymi i rozbicie dyskusji.
Miał być portal patriotyczny, a "gawrion" robi z niego wulgarny, chamski ściek, dając pole do "popisu" grupie sfrustrowanych chamów. .
Brak słów...

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1592063

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, dyżurny cham, pałkarz, czuwa na posterunku.
Widocznie trafiłem w punkt, bo osoba, której wpis mój nie dotyczy, nie miałaby ani powodu, ani potrzeby pałowania :).

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1592066

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Po co ty z trollami dyskutujesz, podpuszczają Ciebie, byś pisał a une lufy dają i się pejsate cieszą, zobacz towarzysze dyżurni Patmo i Kontrik tylko czekają, a towarzysz pałkarz Kontrik nawet daje mi pałę że lubię jeżyki i jaskółki.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1592070

Ich pałowaniem w ogóle się nie przejmuję, alo oni moim waleniem prawdy prosto w ich kaprawe oczy przejmują się bardzo. Co widać po ich reakcjach.
Nie umiem niestety milczeć na widok głupoty.
Mam taką wadę... i już :).

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1592076

Jjj,

dlaczego kłamiesz,

monarchisto jeden? 

Mowilem, że- nie, ale jak zawsze wiesz lepiej.

Ładnie to tak obsrywać innych za plecami?

Mogę łatwo udowodnić a w zamian odszczekasz i przyznasz się do sowieckiej kultury, OK?

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592112

Nie prowadzę dyskusji, ja z nimi walczę

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1592117

Czyli nawet nie chcesz dowodów

A tak walczysz, że szerzysz bzdury i oszczerstwa

Wot sowiecka kultura, nieważna prawda, byle niszczyć "wroga"

To w domu tak wychowali?

Vote up!
4
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592122

Jeżeli dobrze zrozumiałem to zgrana grupa trolli może zminusować dowolną treść która jej podpada i to z automatu spowoduje jakieś konsekwencje systemowe, np. ukrycie tekstu?

System z definicji jest idiotyczny. Przecież mogę się z kimś nie zgadzać, ale to nie jest powód dla którego mam walnąć "minus", który w efekcie może spowodować problemy tej osoby z wypowiadaniem się.

Trzeba odróżnić odmienność zdań, uszczypliwości od chamstwa, kłamstwa, manipulacji i prymitywnej propagandy.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1592071

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Masz rację, tak to działa.
Nie mogę zrozumieć, dlaczego tak to działa i jaki interes mają w tym "właściciele" portalu ?.
Może chodzi o skanalizowanie w odpowiednim kierunku patriotycznych ruchów w internecie ?. Kto wie ?.

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1592077

System który używa tzw "lajków" do pewnej formy cenzury systemowej jest głupi. Oceny niech sobie  zostają ale bez wpływu na widoczność treści. Powinna być natomiast możliwość zgłaszania nadużycia i po paru ostrzeżeniach delikwent byłby ukrywany. Coś jak na s24.

ps

tego typu działanie ma na celu tzw. "urawniłowkę" polegającą na tym że większość decyduje o racji.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1592080

Chodzi byś miał jak najniższą punktacje do dawania i odejmowani komuś, ty teraz masz +- 1, a ja mam +- 6 i mogę komuś dać za +6 za komentarz lub - 6, dodatkowa mam plus i minus 24 za ocenianie blogów i oni się tego boją byś za bardzo nie miał za dużo punktów, a to się równa z twoją siłą rażenia, by potem ich razić. Bo ja na ten przykład mogę ich razić siłą minus 24 za blogi i minus 6 za komentarze, ale oni większości też, stąd te pały dla ciebie. Bo mi już nie podskoczą z taką ilością punktów jaka mam.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1592086

Rozumiem, że ten system ma zapewniać ruch w interesie.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1592087

Rozumiem, że w tym "systemie", nie liczy się treść wpisu i jego wartość, a "ranking" autora ?.
O, to ja nie mam szans na tym portalu :).
Jestem skazany na tych (przez tych) idiotów...
Żałosne...

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1592088

Jesteśmy wskazani na ławeczkę wzajemnej adoracji wyznawców sPiSkowców, ale pomału to się zmienia a siły się wyrównują.

A ich siła to sztama, a naszą słabością jest że ci co mogą nie wspierają naszych, więc przegrywamy, ot cała filozofia.

I to jest walka jaka ta Polska będzie, a nie o tyłku Maryni, by przechodzić ko tego problemu obojętnie.

Pozdrawiam panów.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1592090

Dobrze, że napisałeś do Gawriona, ja też pod tym się podpisuję. Chociaz nie wiem czy to coś da. Jestem już tutaj ponad osiem lat i nie jedną próbę już niektórzy podejmowali, aby to zmienić, bezskutecznie.

Pozdrawiam

 

Jerzy

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jerzy

#1592098

Gadają o wolności a do cenzury i konfidenctwa to pierwsi. Dobrze znamy taki system, widać inaczej się nie utrzyma

Vote up!
8
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592019

pikowanie

 

zrobiły co zrobić miały

znów zapikowały

stare kacapskie kawały!

Vote up!
8
Vote down!
-7

jan patmo

#1592024

Rozmawiałem wczoraj z kolegą, który poinformował mnie, że dzisiaj wybory do jewropejskiego parlamentu, i że jakaś cisza wyborcza panuje.

Postanowiłem, by niczego nie złamać, żadnej ciszy, zacytować tylko Słowa NASZEJ WIELKIEJ POETKI, MARII KONOPNICKIEJ:

                       ROTA

NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD.

    NIE DAMY POGRZEŚĆ MOWY!

POLSKI MY NARÓD POLSKI LUD.

KRÓLEWSKI SZCZEP PIASTOWY.

NIE DAMY BY NAS ZNIEMCZYŁ WRÓG......

     TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG

 

DO KRWI OSTATNIEJ KROPLI Z ŻYŁ

     BRONIĆ BĘDZIEMY DUCHA.

AŻ SIĘ ROZPADNIE W PROCH I W PYŁ

      KRZYŻACKA ZAWIERUCHA.

TWIERDZĄ NAM BĘDZIE KAŻDY PRÓG.....

      TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG

 

NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ.

       NI DZIECI NAM GERMANIŁ.

   ORĘŻNY WSTANIE HUFIEC NASZ.

     DUCH BĘDZIE NAM HETMANIŁ.

PÓJDZIEM, GDY ZABRZMI ZŁOTY RÓG.....

       TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG

 

NIE DAMY MIANA POLSKI ZGNIEŚĆ.

  NIE PÓJDZIEM ŻYWO W TRUMNĘ.

   NA POLSKI IMIĘ, NA JEJ CZEŚĆ

    PODNOSIM CZOŁA DUMNE:

ODZYSKA ZIEMIĘ DZIADÓW WNUK.

      TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG

        MARIA  KONOPNICKA

Vote up!
5
Vote down!
0
#1592054

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1592061

W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. 
Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie.  

Vote up!
6
Vote down!
-1

michael

#1592079

Jakiś komentarz współczesny do niego?

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1592083

Braknie Wam niedzieli na rozwiązanie "problem" z minusami
Piszecie dla punktów?
Żałosne to

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1592089

A Kolacja do dupy.

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1592092

To facet, który w wadach PiS-u na pierwszym miejscu wymienia zmianę sojuszu na bezalternatywny.

To już mówi wszystko, mądremu dość.

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592110

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika piko nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przecież napisałem, że się nie bawię w jakieś zbieranie punktów, nie interesuje mnie to.

Piszę bo lubię. Jak ktoś czyta i ma z tego jakąś korzyść to ok. Jak nie to trudno.

Nie ruszają mnie jakieś przysrywanki i opinie głupków.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1592099

Pozdrawiam Gospodarza bloga i jego rozsądnych adwersarzy, co argumentują, ponieważ poprzysiągłem sobie, że będę komentował tylko tych autorów, co piszą poprawnie po polsku. Inni, wolapikowi, do podstawówki z powrotem! Dziś ten poziom lekcyjny bez trudu można sobie powtórzyć korzystając z sieci. Tylko trzeba chcieć. Ortom i brakom znaków przestankowych, wpisom bez auto-adiustacji mówimy nie!!! Ja traktuję takie niechlujne wpisy jako brak szacunku dla mnie jako czytelnika. Wtedy zwyczajnie milczę, żeby nie dawać satysfakcji takim piórom, co mi chcą umysł kleksami pofajdać.

Punktami i innymi zasadami portali nie należy się przejmować. Jak tekst będzie dobrze napisany, a nie po myśli moderatora (czytaj: ideologicznego władcy), to święty Boże nie pomoże. A wolapikowi i rzepy pozostaną. Tak to już jest, gdzie okiem w Internecie nie sięgniesz. Więc Ci, co potrafią pisać czysto po polsku, niech się wspierają, wyłącznie podejmując dyskusję nie tylko merytoryczną, ale gdy jest pod względem formy na minimalnym poziomie leksykalnym i gramatycznym. Zapraszam.

Odnośnie kogo wybierać zaproponowałem po sąsiedzku na blogu Romana M [oto link: http://niepoprawni.pl/blog/romek-m/jaka-sila-pragnie-rozpadu-polski-czyli-na-kogo-oddam-swoj-glos#comment-1592074 ].

Vote up!
3
Vote down!
-1

Zygmunt Korus

#1592094

staram się tak pisać jakbym używał długopisu i papieru. Takie czasy, że pisana forma wypowiedzi redukuje się do równoważników zdań i ikonek.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1592100