Jeśliś bez winy, pierwszy rzuć kamień.

Obrazek użytkownika Ośrodek Myśli Niezawisłej
Blog

Przy okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i — co się z tym nierozerwalnie wiąże — narodowej zrzutki na lekkie i dostatnie życie owsiakowej familii, postanowiłem sprawdzić co słychać w sprawie Stefana W., mordercy Pawła Adamowicza. Od tragedii właśnie mija rok i okazuje się, że biegli przez ten czas nie byli w stanie jednoznacznie określić, czy w momencie zabójstwa Stefan W. był poczytalny, czy nie. W grudniu 2019 r. powołano więc kolejną komisję, ale na jej opinię przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Brak ostatecznej diagnozy oczywiście nie przeszkadza opozycji w dalszym ciągu kolportować stanowiska, że to polityczne morderstwo i że doszło do niego w skutek szczucia na Adamowicza przez TVP. Ta obrzydliwa banda cynicznych geszefciarzy, sama jechała z prezydentem Gdańska jak z furą gnoju, a w wyborach samorządowych wystawiła przeciwko niemu własnego kandydata. Adamowicz stał się dla nich, na powrót, przyjacielem i wspaniałym prezydentem miasta, chwilę po zamachu.

„Totalniacy” mają nieprawdopodobną zdolność rozpoznawania kto cierpi na jakieś schorzenie, a kto jest zdrów. Zabójca Marka Rosiaka był dla nich niezrównoważonym psychicznie, choć biegli orzekli jego pełną poczytalność w chwili popełniania zbrodni. „Szary Człowiek”, dokonując desperackiego aktu samospalenia, cierpiał na depresję, ale według nich był w pełni dysponowany i w sposób świadomy protestował przeciwko łamaniu przez rząd wolności obywatelskich, więc nie należy łączyć jego czynu z chorobą. Himalaje hipokryzji.

Jakiś czas temu, bodajże w radio ZET, Jerzy Owsiak ubolewał nad faktem, że po dziś dzień nie wiadomo, w jaki sposób zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wdarł się na scenę. Jurku drogi w utrzymaniu! Chcesz znaleźć winnych? Sprawa jest bardzo prosta! Sprawdź, kto złożył wniosek o rejestrację finału WOŚP jako imprezy niemasowej (poniżej 1000 osób). Sprawdź, kto ten wniosek zaakceptował. Chcieliście zejść z kosztów? Oszczędzić na ochronie i zabezpieczeniach, które wiążą się z organizacją imprezy masowej? No to masz odpowiedź.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)

Komentarze

Przeciez nie zabral ze soba do grobu pieniedzy i nieruchomosci, a ze istnieje wielkie prawdopodobienstwo, ze swoj majatek zgromadzil nielegalnie (glownie poprzez "uklady" z developerami) - to aparat skarbowy powinien doprowadzic sprawe do konca. Jeszcze przed smiercia Adamowicza gdzies czytalem, ze oficjalnie zeznal, ze majatek otrzymal od tesciow, ktorzy z kolei przywiezli go... z robot przymusowych w Niemczech w czasie II wojny. Moze to byc fascynujaca historia ( z tego co do tej pory sie mowilo - wracajacy z robot z Niemiec byli szczesliwi jesli udalo sie im uratowac zycie i zdrowie...

Moze ktos wie cos na ten temat?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1614812

W Gdańsku z Adamowicza już od roku robi się Santo Subito, czyli człowieka, który zaraz po śmierci zostaje świętym. To nie tylko różne media, z GieWu, TVN-em, czy gdańskie lokalne media niemieckie, ale również, a może przede wszystkim wszystko to, co jest skupione wokół nowej prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, z Urzędem Miejskim i Europejskim Centrum Solidarności na czele. Całe to towarzystwo udaje, że wcześniejsza próba pozbycia się Adamowicza z PO nie miała miejsca, w tym zarzuty liderów PO Neumanna i Jarosława Wałęsy wobec zamordowanego prezydenta. Przecież to Neumann pierwszy powiedział, że na Adamowicza są mega twarde zarzuty, które mogą go wyprowadzić w kajdankach, a  syn pana Bolesłąwa OTUA, sam chcąc zostać prezydentem Gdańska,  żądał wytłumaczenia się Adamowiczów z walizki pełnej pieniędzy, rzekomo przywiezionej z robót w Niemczech, po II WS przez dziadka Magdaleny Adamowicz. Dzisiaj w Gdańsku rozpoczął się tydzień głębokiej żałoby w rocznicę śmierci prezydenta, którego ręce nie zawsze były czyste. Zapewne wszystkie przekręty Adamowiczów, przez nasze sądy tak jak powiedział Neumann, zostaną wystrzelone w kosmos, bo przecież Magdalena Adamowicz jest członkiem PO, a takich ludzi PO będzie bronić jak niepodlegfłości

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1614813

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Po dziś dzień nie rozstrzygnięto sprawy wypadku Szydło w Oświęcimiu. Niszczone są dowody. Płyta z nagraniem zabawy "osoby łudząco podobnej do Kuchcińskiego" giną z kasy pancernej w CBA. Nikt nie zapytał Kaczyńskiego o sprawę dokumentowaną nagraniem w sprawie II wież. O aferze Misiewicza cicho. Nikt nie szuka zleceniodawców Chrzanowskiego w aferze KNF. Człowiek, który pilnował SKOK w czasie gdy wyprowadzano w systemu pieniądze nadal nam senatorem z ramienia PiS. Mafia VAT z ramienia Banasia odchodzi z ministerstwa ze wszelkimi odprawami. https://www.money.pl/gospodarka/afera-w-resorcie-finansow-zamiast-dyscyplinarek-odprawy-6440962189674625a.html

Banaś mimo silnych dowodów po okazaniu dowodów na przekręty Ziobro nadal nam szefem NIM. Czy jest jeszcze jakiś leming, co wierzy iż dojna zmiana w sądownictwie ma służyć czemukolwiek innemu niż ochronie aferzystów z PiS?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614814

Najwyraźniej ktoś je ukrył tak samo, jak te wymienione przez ciebie. Ale nie ulega wątpliwości, ze Z.N. powinien iść do pierdla za to, co zrobił. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1614819

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://www.youtube.com/watch?v=jOZk1vPOaoM

 

Nie sądzę, by do ciebie dotarło, ale ja będę miał czyste sumienie,że próbowałem dotrzeć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614821

Nie udawaj Zawisza, że o tym nie wiesz. Przecież PiS chciał nawet zmienić konstytucję, żeby odwołać Banasia, ale wtedy Koalicja Obywatelska i Konfederacja pokazały tzw. wała, mają sami rozwiązać problem. Przecież nie ma nic piękniejszego, jak to, że można nieustannie grillować sprawę Banasia, co zresztą sam robisz.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1614822

Od tego są służby by nie dopuścić osoby która ma na sumieniu takie rzeczy. Ostatecznie przecież raport był niezbyt korzystny dla Banasia. Nie powinno się grillować Banasia a służby, które są nastawione na inwigilowanie opozycji a nie na to, co czego zostały powołane, czyli kontroli osób, którym powierzymy najwyższe stanowiska. Co zrobił Banaś to jedno ale tu widzimy upadek służb i o tym trzeba pisać. Banaś to płotka, choć myślę, że każdy myślący się zgodzi szefem NIK nie powinien być, ale służby zajęte nie tym, co trzeba przepuszczą znacznie poważniejsze sprawy, a to może być groźne dla Polski.

Sprawa Banasia to sprawa krycia afer PiS, pomijania kontroli nad politykami PiS.. 

Zwróć uwagę na to, że od momentu, gdy powstał raport dotyczący działań Ziobro, Banasiowi odpuszczono. To bardzo mocna poszlaka iż u Ziobro jest duże bagno, o czym już wcześniej pisała prasa niezależna od Pis 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1614827

Uuuu... Owsiak to już tetryk... Jakby nadawał w TVP to jeszcze bym mu Sanatorium Miłości zaproponował a teraz w TVNie to już tylko eutanazja mu zostaje...

8-)))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1614828