Media USA zachęcają do modlitwy różańcowej na granicy RP, o zbawienie dla Polski

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Akcję „Różaniec do granic”  zaakceptowała Konferencja Episkopatu Polski.

Jak informują organizatorzy, Stowarzyszenie Solo Dios Basta, 7 października zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie.

          

 

Różaniec do granic to akcja, której głównym celem jest otoczenie granic Polski przez wiernych. Zgromadzeni będą odmawiać modlitwę różańcową na całej długości granicy Polski z krajami sąsiadującymi. Szacuje się, że w akcji mogą wziąć udział setki tysięcy a nawet ponad milion ludzi świeckich, zaangażowanych w inicjatywę. O co chodzi w akcji? Jak twierdzą organizatorzy wydarzenia na oficjalnej stronie Różańca bez granic: Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata.

O tej akcji informuje potężny portal amerykański Breitbart, który jak wiemy doprowadził Donalda Trumpa do prezydentury.

http://www.breitbart.com/london/2017/09/27/million-christians-pray-rosary-poland-border-commemorating-defeat-islam/

Breitbart podkreśla że ta akcja przypomina (upamiętnia) polskie zwycięstwo na Islamem.

A Million Christians to Pray Rosary on Poland’s Border Commemorating Historical Defeat of Islam

Akacja Różaniec do granic odbędzie się 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej oraz zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Inicjatywa rozpocznie się punktualnie o godz. 10:30 w całej Polsce. Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na oficjalną stronę Różańca do granic i bezpłatnie się zarejestrować. Jeżeli zapiszemy się bez przeszkód otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące akcji.

http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa

Biskupi polscy wezwali katolików do przystąpienia do potężnej krucjaty różańcowej, modlitwy wzdłuż granicy kraju.

 "Różaniec na granicy" 7 października, odbędzie się w rocznicę bitwy pod Lepanto, gdzie "chrześcijańska flota pokonała muzułmańską armadę, ratując Europę przed islamizacją".

Katolickie Święto Różańcowe zostało ustanowione przez papieża Piusa V w 1571 roku jako święto "Pani Zwycięstwa" po tym jak tak zwana Święta  Liga odniosła zwycięstwo nad  Osmańską Turcją, w bitwie pod Lepanto.

Bój pod Lepanto był jedną z najkrwawszych bitew morskich w dziejach świata.

Po zdobyciu Konstantynopola w 1453 Imperium Osmańskie zaczęło przejmować kontrolę nad całym szlakiem handlowym z Indii do Europy, co zrodziło spory z kupiecką Republiką Wenecji. Dodatkowo sułtan wspierał algierskich korsarzy. W 1570 r. Imperium Osmańskie zażądało od Wenecji przekazania Cypru, Wenecjanie jednak zignorowali groźbę turecką. W rezultacie Cypr został najechany przez wojska tureckie. Po upadku Nikozji papież Pius V zorganizował dla obrony Famagusty (maj 1571) wśród państw chrześcijańskich Ligę Świętą, w której główne role odgrywały Hiszpania i Wenecja.  Chrześcijańska armada wyruszyła, by napotkać osmańską. Pod Lepanto, po stronie Ligi walczyło ok. 200 okrętów, w tym 6 silnie uzbrojonych w artylerię galeasów; Turcy mieli ok. 250 okrętów. Siłami chrześcijańskimi dowodził książę Juan de Austria, nieślubny syn cesarza Karola V Habsburga, zaś muzułmańskimi – Ali Pasza. Źródło: Wikipedia

"Potężna modlitwa różańcowa może mieć wpływ na losy Polski, Europy, a nawet całego świata".

"Różaniec na granicy" będzie również podsumowaniem stulecia w Fatimie, gdzie obchodzone jest 100 lecie objawień Matki Boskiej dla trójki pasterzy w Fatimie w Portugalii, wiosną 1917 roku.

"Rodziny mogą się modlić w swoich domach, chorzy w szpitalach i wierni we wspólnotach parafialnych w swoich kościołach" - informują biskupi polscy.

Co roku w styczniu, Kościół w Polsce świętuje doroczny Dzień Islamu zorganizowany przez Wspólną Radę Katolików i muzułmanów oraz Komitet Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski.

Biskup pomocniczy Henryk Ciereszko z Białegostoku, którego diecezja gościła to święto w tym roku, powiedział, że dzień modlitwy rózańcowej "będzie przede wszystkim spotkaniem modlitewnym", a także "okazją do przeciwdziałania przemocy" w "kontekście ataków terrorystycznych i wojnę na Bliskim Wschodzie ".

Niech Bóg pobłogosławi Polskich Chrześcijan.


 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

Wielu ludzi nie docenia sily wiary i  wspolnej modlitwy. Dobro Polski i pokoj na calym swiecie to szczytny cel.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1549168

tego zgromadzenia, czego się nie robi dla Polski.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1549169

Różaniec do granic to piękna i potrzebna inicjatywa, jak bardzo potrzebna , przede wszystkim opanowanemu przez lewactwo zachodowi...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1549189