Polska na kolanach

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Blog

Zobaczyłem wrak polskiego samolotu, pocięty piłami, wrzucany na ciężarówki, jak ciała, poćwiartowane po egzekucji.
Czy można w sposób racjonalny zareagować na taki widok?
Jedyne, co można zrobić, to uklęknąć, zapłakać i pomodlić się:
Kyrie elejson….

Nawet jeżeli brak wiary w Boga, trzeba uklęknąć.
I pomodlić się:
Kyrie elejson.

Pozostanie w naszych sumieniach ten widok szczątków polskiego samolotu, porzuconego na całkowite zniszczenie, w zmieniających się porach roku, w deszczu i upałach; wydanego na pierwsze przymrozki, które oszronią tę przeklętą dla naszej Ojczyzny ziemię.

Pozostanie w naszych sercach ten widok pogiętej blachy, podciętych skrzydeł, wymieszanych z bielejącymi kośćmi i spopielałą ziemią, przypominający obraz ruin po stłumieniu Powstania Warszawskiego, przypominający widok polskich myśliwców, strąconych w bitwie o Anglię, bitwie o wolną Europę, w której dla Polski nie było po Jałcie miejsca.

Nie ma bardziej rozdzierającego serca widoku.

Kim trzeba być, by patrząc na to, beznamiętnie twierdzić, że nie można nic zrobić, że to tylko tragiczny wypadek, zrządzenie losu.

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj sie nad nami.

Brak głosów

Komentarze

"Kim trzeba być, by patrząc na to, beznamiętnie twierdzić, że nie można nic zrobić, że to tylko tragiczny wypadek, zrządzenie losu."?
Tuskiem!
Komorowskim!
Schetyną!
.....
Sqrwionymi, upadłymi,zdegradowanymi po POzycji cwela!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#88026

rozdeptują nas dalej, z ostentacyjną, szatańską pogardą unicestwili ślady zbrodni na naszych oczach.
Sprzedajnych, bezwolnych sługusów też mają za nic.
Pozory już zbędne.
Rozdarte serca patriotów kontra co najmniej obojętności reszty.
W moim sercu zabrakło miejsca na rozpacz, przepełnia je bezmierny gniew.

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#88092

nie wiem, czy da się poprawić nocny błąd ortograficzny?,
Można usunąć komentarz?

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#88320

Abraham Lincoln powiedział : “można oszukiwać wszystkich przez pewien czas , można też oszukiwać pewnych ludzi zawsze , ale nie można oszukiwać zawsze wszystkich ”
To jest prawda .
Mają tego świadomość co mądrzejsi POtuskowie i ta świadomość czasem nie daje im spać.
“You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time.”
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#88063

POlactwem smieciem najgorszym odpadem.....palikotem schetyna komoruskim tuskiem niesiolem kuzem jaruzelskim czy innym sowieckim gownem.........brak slow.....smutek....zal... narasta we mnie gniew i chec odwetu....pozostaje modlitwa.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#88078

Ktoś znajduje po wielu miesiącach szczątki ludzkie w miejscu katastrofy.  W błocie. Zagubione. Zapomniane.Znajduje je po "szczególnie starannym" przesianiu ziemi na miejscu katastrofy.

Pani Kopacz i wszyscy oni są odpowiedzialni za to że rusek traktuje tamto miejsce jak smietnisko. Tym samym traktuje nas jak śmieci, odpady o których zdołał już zapomnieć bo przejechał po nich spychacz który w ich imieniu "zamknął" to miejsce jako miejsce gdzie zginęli sznowani i kochani przez Polaków ludzie. Rusek już zapomniał i pragnie abyśmy i my zapomnieli. Wtóruje mu w tym dziele tusk i komoruski i wszyscy oni. Są wrogami naszych serc i naszej myśli. Niech będą przeklęci. Nie potrafię im tego wybaczyć. NIgdy im tego nie zapomnę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88123

sprawcom tego co się stało pod Smoleńskiem zapomnieć nie można.A o wybaczenie to oni nigdy nie proszą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88137

Celowości i premedytacji w tych działaniach?. W pozostawieniu szczątków ciał naszych Braci, w zadeptywanym codziennie błocku?. Ziemia w którą wsiąkła krew naszego Prezydenta i innych wybitnych Polaków, jest świadomie profanowaną naszą świętością. To nie przypadek, że zwłoki Lecha Kaczyńskiego leżały w błocie. Że Jego twarz, była fotografowana na tle sowieckich buciorów!. Nawet po śmierci, zemsta Putina trwa i dosięga wrażliwości, bliskich pomordowanych ofiar. Rosja wie, że najlepiej zniszczyć i splugawić świętości. Robili to u siebie po rewolucji, zamieniając okradzione cerkwie w domy publiczne i u nas podczas półwiecznej okupacji. Słynne było hasło, Boga nie ma, to go nie widać!. A towarzysz Stalin jest!. Putin zastąpił Stalina, a reszta bez zmian!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88152

Nie nasz nierząd nie wypełnia swoich statutowych obowiązków, bo zaraz po katastrofie widziałem w TV, jak spory fragment Tupolewa był podnoszony do góry przez spychacz i w momencie podnoszenia dwa kły lemiesza przebiły poszycie samolotu. I bez żadnej reakcji, a było to niechlujstwo połączone ze świadomym niszczeniem dowodów śledztwa. Nie wiem czy wynika to z postawy jak prezentowana przez Rolickiego w wywiadzie z Wildsteinem, czy brak reakcji spowodowany jest potrzebą zatarcia śladów. Teraz pokazano więcej takiego barbarzyńskiego traktowania naszego samolotu. O Kopaczowej i jej perfidnych konfabulacjach było już sporo. Negatywne wrażenie robi też na mnie E. Klich, który prywatnie(?) ustalał z Rosjanami szczegóły i na własny koszt pojechał do Smoleńska, i jakiś czas urzędował w Moskwie bez dotacji z państwowej kiesy (wywiad bezpośrednio przed Tuskową reprymendą). Język, którym posługuje się ten człowiek, to mieszanka niegramoty, pomieszanej z trepiarskim żargonem (chyba patent odkupiony od Lesia). Ciekawą personą jest też Miller, który po ostatniej podróży do Moskwy zginął z przekaziorów, jak i też zniknął kompletnie arogancki Arabski.
Może jakaś petycja w sprawie sprowadzenia do Polski wraku tutki, tym bardziej iż Rosjanie już zakończyli śledztwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88164

Dziękuję za wszystkie bardzo rzeczowe komentarze; byłem ciekaw, jaka będzie reakcja na mój "poetycki" wpis. Nie zawsze trzeba wyłożyć wszystko "kawa na ławę", by poruszyć odpowiednie struny. Dobrze wiedzieć, że są ludzie myślący podobnie, i że jest nas tak wielu...

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#88366