ciemnota i Postęp

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Słowo „Postęp” piszę z dużej litery, bo na to zasługuje. „ciemnota” zaś z małej, bo nie zasługuje na to, by je pisać z dużej.

 

Gazeta Wyborcza staje w obronie religii! Chwała jej za to! Katolickiej w Polsce?! E, gdzieżby – islamu na Bliskim Wschodzie. Popieranie katolicyzmu w Polsce to obciach – wszak to ciemnota. Co innego islamu na Bliskim Wschodzie ( na razie) – to przecież Postęp. Gazeta

 

Wyborcza

 

pisze, że większość mieszkańców Bliskiego Wschodu na serio bierze swą religię i żąda dla niej miejsca w sferze publicznej. I uważa, że niezbędne jest nawiązanie do tej tradycji. Zapewne GW ma inny pogląd na miejsce katolicyzmu w sferze publicznej w Polsce.

 

ciemnota:

 

http://www.youtube.com/watch?v=50DFXSfvHQI&feature=related

 

Postęp:

 

http://www.youtube.com/watch?v=0929J-wYv44

 

 

Post scriptum: oczywiście, jak powstanie Polski Kościół Państwowy wszystko się zmieni: na codzienną mszę będą biegali i Seneszyn, i Urban  (o innych nie wspominając) jak dawniej na zebrania POP.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

był Rosją, wspierałbym ruchy religijne Muzułmanów i wszelkie konflikty z "Zachodem" łącznie z najbardziej radykalnymi. Uważałbym tę metodę (znaną, nazwaną i stosowaną już przez starożytnych Rzymian) za najskuteczniejszą, gwarantującą trwałość imperium rosyjskiego, jego wpływy na całym świecie i zepchnięcie "Zachodu" do głębokiej defensywy we wszystkich aspektach. Różnica z czasami ZSSR tylko taka że komunizm przestał być ideologią państwową. Reszta bez zmian.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#131452

Jan Bogatko

...ależ Rosja to robi najpóźniej od Lenina; opisuje to nieoceniony Ferdynand Ossendowski w swym bestsellerze "Lenin";
oczywście poza granicami imperium zła, jak to kiedyś trafnie określono to atomowe państwo trzeciego świata,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#131458

wciąż odnoszę wrażenie że jest to "wołanie na puszczy". Pozostaje zastanawiać się czy pandemia ostrej lemingozy jako towarzysząca naszej cywilizacji od kilkudziesięciu lat jest już normą. Z przyrodniczego punktu widzenia, sami sobie będziemy winni (ach jak bardzo chciałbym nie mieć racji).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#131475

To przypomina "transformację" Cerkwi w Rosji. Wracamy jednym słowem- lub w ogóle nie wyszlismy, z epoki kamienia ł. czyli w każdej jaskini szaman i wódz jednocześnie... Jak myśmy mogli w ogóle uwierzyć w jakikolwiek postęp?! Zamieniliśmy tylko tam-tamy na Orange :)
Pozdrawiam
PS. W skali globalnej Patriarcha będzie chińczykiem ubranym w zielone szaty w krzyżyki i... gwiazdki. Pytanie czy to już jest powrót do egipskiej hieratyczności?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#131454

Jan Bogatko

...no, może nie my, ale globalnie tam-tam, czylłi tak-tak,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#131460

świat się przekręca do góry nogami.Muzułmanie i żydzi chcą rządzić światem .

A gdzie jest nasze miejsce? Dlaczego co niektórzy z naszego rządu noszą jarmułki ??

JUDEOPOLONIA RZĄDZI W POLSCE :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#132303