Preislamska Europa

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Zapamiętajmy sobie tę Europę anno 2011: jeszcze europejska, już postchrześcijańska w tonie; za lat 50 zmieni się ona nie do poznania. Jak dobrze pójdzie, chrześcijanie korzystać będą z praw, przysługujących dziś Koptom. Reszta przejdzie na islam. Lub zginie.

 
I.
 
Mieszkam w Bonn. Kilka przystanków autobusowych w kierunku Bad Godesberg to jeszcze Europa. Bad Godesberg to już orient. Są sklepy, które mają tylko arabskie napisy. Na ulicach kobiety o szczelnie zakrytych twarzach. Niektóre noszą nawet rękawiczki i metalowe blaszki, zasłaniające nos.
 
II.
 
Dzisiaj w Nadrenii dzień wolny. Katolickie święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Piękna pogoda. Ludzie spacerują, pływają czym się da po Renie, pełne ogródki. W Polsce, jak wynika z informacji kalendarzowej, 2 czerwca to: Europejski Dzień Sąsiada,  Dzień Leśnika ,Dzień bez Krawata.
 
III.
 
W parku Carstanien i na Błoniach wielkie barbecue (dziś nazywa się to z niemieckiego grillowaniem). Na ruszcie głównie baranina. Wiatr niesie arabską muzykę; burki falują. Dzieci biegają. Kilkoro półnagich dziewcząt i chłopców pije piwo w cieniu krzewiny. Rowerzyści zajmują niemal całą szerokość alejek.
 
IV.
 
„Niemcy, jak na to wygląda, znajdują się na najlepszej drodze by stać się muzułmańską Umma* wspólnotą)“. To nie są słowa JB. Tego zdania jest Serap Cileli, rocznik 1966, urodzona w Mersynie*, Turcja. Pochodzi w alewickiej rodziny tureckiej; jest bezlitosnym krytykiem tej formy islamu, jaką wspiera Nowe Oświecenie. Cileli przestrzega przed tym, co nas czeka.
 
V.
 
Islam to nie religia, to porządek społeczny. Podoba się on Nowemu Oświeceniu z dwu powodów: po pierwsze jest antychrześcijański, a zwłaszcza antykatolicki. Po drugie jest totalitarną odpowiedzią na chrześcijański indywidualizm i nie toleruje wolności. Mając taką religię, jako państwową, rządzi się łatwo, lepiej niż za komunizmu, w który wierzyło niewielu.
 
VI.
 
Ostatnio w Nemczech poddano politycznemu lynchowi znanego polityka i pisarza (z SPD!) Thilo Sarrazina za jego książkę Niemcy w samolikwidacji. Był on celem politycznego ataku nie mającego sobie równych od czasów nazizmu (coś jak ataki Platformy i Nowego Oświecenia w Polsce na braci Kaczyńskich). Jego wina: wizja przyszłości Niemiec i Europy.
 
VII.
 
Serap Cileli na łamach tygodnika Focus* pisze oczywiste prawdy, na jakie euroleming zamyka oczy broniąc błogiego spokoju, a jakie bez żenady kłamstwami nazwałby np. polityk niemieckiej „chrześcijańskiej” demokracji, prezydent Niemiec, Christan Wulf. Prezydent Niemiec pozwolił sobie na żart, że islam jest elementem kultury niemieckiej, w czym poparła go kanclerz Angela Merkel.
 
 
VIII.
 
„Zamiast żądać od tureckich/muzułmańskich (współ)obywateli (to taki współczesny bąk językowy) dostosowania się do norm niemieckiego państwa prawa, wymaga się od narodu niemieckiego dostosowania się do świata islamu” – pisze Serap Cileli. Nie zostawia ona suchej nitki na tzw. Niemieckiej Konferencji Islamskiej.
 
IX.
 
Instytucja ta stanowi rozpaczliwą próbę dojścia do porozumienia państwa z potężnym islamem. Państwo znalazłszy się w pułapce fałszywej definicji tolerancji (tolerancja to nie równourawnienie, a znoszenie, przecierpienie) przeszło do defensywy, by nie nie opatrzono go epitetem „nietolerancyjnego”.
 
X.
 
Cileli pisze dalej, że owa Konferencja Islamska (pod egidą MSW)  przygotowuje grunt do wprowadzenia w Niemczech prawa islamskiego, szariatu. Obowiązuje już ono posiłkowo w prawie cywilnym (rodzinnym majątkowym). Minister oświaty, Anete Schavan, opowiada się za dopuszczeniem imamów do nauki religii w szkołach!
 
XI.
 
Serap Cileli elegancko twierdzi, że za tymi wypowiedziami kryje się błąd w rozumowaniu (postrzeganie islamu „wyłącznie jako religii na użytek prywatny, pobożny muzułmanin idzie co piątek do meczetu i chwatit”). Bzdura! – pisze ekspertka – islam chce decydować o życiu człowieka.I pyta: „Czy chcemy teraz poddać się wpływom zrzeszeń (islamskich), reprezentujących islamski szariat?
 
XII.
 
Czy chcemy wzmocnić ortodoksyjnych islamskich imamów i duchownych w roli społecznych podmiotów, oferując im zgoła katedrę, co nadużyją oni do głoszenia antykonstytucyjnych nauk?”. Moim zdaniem ani Wulf, ani Merkel, ani Schavan to nie idioci. Oni wiedzą, że walkę z islamem przegrali, teraz pora na okrągły stół. Kiedy nie zdając sobie widać z tego sprawy nowy szef MSW, Hans-Peter Friedrich, skrytykował prezydenta, zebrał żniwo nienawiści.
 
XII.
 
Cileli określa reakcję na wypowiedź Friedricha mianem „zbiorowej histerii”. Uczestniczyły w niej islamskie zrzeszenia i lobby proislamskie w Bundestagu. „Pełnomocnik SPD d/s integracji (?) Aydan Özoguz wezwał swych współwiernych do bojkotu Konferencji (DIK) pod egidą Friedricha”, pisze Cileli. Jej zdaniem to trafność oceny ministra spowodowała tę napaść.
 
XIII.
 
Konferencja, od 6 lat w toku, nie poczyniła postępów integracyjnych. Absolutnie żadnych! Bo nie mogła. Muzułmanie nie nadają się do integracji (unikam tu innych porównań międzykulturowych). Muzułmanie biorą udział w DIK, bo mają jeden cel: zostać osobą prawa publicznego, wzorem Kościołów chrześcijańskich.I korzystać z przywilejów.
 
XIV.
 
A wówczas – słusznie uważa Cileli – nie da się uniknąć uznania w Niemczech szariatu. A szariat szkodzi wszystkim, przede wszystkim Niemcom. Cileli dziwi się, że Niemcy nie pytają muzułmanów, czy gotowi są uznać rodział Kościoła od państwa; czy uznają równouprawnienie kobiet, czy są nie tylko za budową meczetów w Niemczech, ale i kościołów w Turcji. I czy akceptują chrześcijaństwo jako równorzędną religię OBOK islamu.
 
 
* islamska wspólnota wartości, państwo boże
* Mersyn -  Nowe Oświecienie każe używać tureckiej nazwy tego miasta (Wikipedia) i nawet jej nie odmieniać
* Focus, nr 19, 9 maja 2011
 
Z okazji święta Wniebowstąpienia Pańskiego składam wszystkim Czytelnikom najlepsze życzenia.
 
Dziś bez post scriptum.
 
 
 
Brak głosów

Komentarze

Tym niemniej coś sie zmienia ;

Obserwujemy bankructwo projektu Europy, a to zatrzyma pochód islamu na zachód

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#162436

30 lat temu, na studiach mawiałam, że islam pełznie po świecie i oplata go niewidzialną pajęczyną... Mówiłam też, że USA siedzi u Chińczyków w kieszeni to się ze mnie śmiali i rysowali kółka na czołach...

Pozdrawiam.
contessa

PS. Maciej61 - nie zatrzyma. Wzmoże. To coś gorszego niż walec...

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#162438

Jan Bogatko

... że oni nadal rysują kółka na czole,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162449

20 lat temu, kiedy mieszkałem w Niemczech w miejscowości Dinslaken i czasami jeździłem po świeże warzywa do "tureckiej" dzielnicy Lohberg, widząc mrowie muzułmanów przy straganach nie znających języka niemieckiego, mówiłem do swojej żony: to się kiedyś dla Niemców źle skończy.
Pan Jan potwierdza niejako moje dawne, wydawałoby się wówczas irracjonalne podejrzenia.
Islam wchodzi do Europy kuchennymi ale za to szeroko otwartymi drzwiami.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#162450

Jan Bogatko

..."chrześcijańskiej" demokracji.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162453

Jan Bogatko

...islam już jest,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162448

rugowano katolicyzm, stawiano na sekularyzację życia publicznego, to stworzono wolną przestrzeń życiową, którą wypełnił przybysz i skolonizował ją. Dopóki odbywało się to powoli, to zdobywało to poklask wszelakiej maści postępowców, dopóty lekkie zaniepokojenia nie wzbudził zakres kolonizacji i zdeterminowanie kolonizatora. Proces w przyrodzie obserwowany i znany od dawna, gdzie 'przychylność' środowiska, spowodowana brakiem konkurencji, często świadomie rugowanej, obraca się przeciwko temu środowisku, i tak element introdukowany w nowym środowisku może stać się przysłowiową plagą. Niech dalej sekularyzują, niech dalej rugują katolicyzm z przestrzeni życiowej, niech dalej działają przeciwko tradycji, a my przyrzeknijmy sobie, że nie podeślemy im nowego Sobieskiego, bo ludek to wybitnie niewdzięczny i niech sam płaci za własne przewiny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#162455

Duzo wody nie uplynie w Renie ,kiedy kroniki zanotuja ze umarl ostatni mowiacy po niemiecku tybulec .

Vote up!
0
Vote down!
0
#162472

Jan Bogatko

...język, zwłaszcza w tych szkołach, głównie w Berlinie, gdzie są klasy bez ani jednego dziecka narodowości niemieckiej. To "berlün", jak go nazywam - mieszanka niemieckiego, tureckiego i rosyjskiego.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162489

Jan Bogatko

...Europa obudziła się z ręką w nocniku. Ona nadal śpi.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162488

 Rok 2020. Patrol Niemieckiej policji drogowej zatrzymuje kierowcę do kontroli. -Poproszę dokumenty, prawo jazdy itp. Kierowca podaje, policjant przegląda, po chwili zwraca sie do swego kolegi słowami: Ty Ahmed, zobacz jakie dziwne nazwisko, MULLER.

Vote up!
0
Vote down!
0
#162491

Jan Bogatko

...prawda. Niemiecka policja zatrudnia docelowo tzw. "migrantów" ze znajomością języka ojczystego,w większości Turków,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#162505