Róbmy coś

Obrazek użytkownika Mind Service
Idee
Przyznam szczerze - zazwyczaj czytając dyskusje na Niepoprawnych odechciewa mnie się. Trzeba mieć naprawdę dużo silnej woli i samozaparcia aby zagłębiać się w kolejne wątki jakiejś "dyskusji", która kompletnie nic nie wnosi. I niczemu innemu nie służy jak "biciu piany". Widać, że zdecydowana większość nie jest zainteresowana merytoryczną wymianą poglądów, wyciąganiem wniosków i podejmowaniem akcji w celu zmiany niekorzystnego stanu rzeczy. To jest tak jak na tym znanym filmie, gdzie w kierunku Pawlaka pada zdanie: "sąd sądem, ale racja musi być po naszej stronie". Tutaj działamy podobnie według tego samego mechanizmu - prawda prawdą, ale moje musi być na wierzchu. Co z tego jak jakiś artykuł ma nawet kilka tysięcy odsłon jak wchodzą na niego praktycznie jedni i ci sami. O czym świadczą komentarze typu "masz rację, podzielam twój punkt widzenia"? Albo: "dziękuję że zechciałeś zabrać głos". To nic nie wnosi nowego w sprawie. Miarą sukcesu danego artykułu było by przyciągnięcie osób z zewnątrz i przekonanie ich do naszych racji; jednak z tym jest marnie. 
 
Bardzo często odnoszę wrażenie, że autorowi notki i komentatorom nie zależy na obiektywnym przedstawieniu informacji tylko chcą dać upust swoim frustracjom, zacietrzewieniu i fanatyzmowi. Dla przykładu temat sprzedaży Lasów Państwowych jest zupełnie przykryty antysemityzmem. Każdy niezorientowany czytelnik, który się zabłąka i przeczyta wpis dojdzie do wniosku, że mało kogo obchodzą lasy, które są skarbem i własnością Narodu (nie państwa) i takimi mają pozostać, tylko na ich kanwie najważniejsze jest to żeby dokopać Żydom, czy żydom. Normalny człowiek niezaznajomiony ze schematem propagandowym, że wszystko jest spiskiem żydów ucieknie stąd jak najprędzej i najdalej. Brak w tym jest jasnego wyrażenia stanowiska, że wszelkie pretensje organizacji żydowskich typu Przedsiębiorstwo Holokaust powinny mieć jednego adresata: Niemcy, które powinni zaspokoić ich wszelkie żądania. Bo to przez Niemcy hitlerowskie, które rozpętały wojnę światową Żydzi potracili majątki. Drugim ewentualnym adresatem dla zaspokojenia roszczeń żydowskich jest dzisiejsza Rosja, spadkobierca Rosji sowieckiej, która również napadła na nasz kraj, w wyniku czego obecna Polska nigdy nie odzyskała prawie połowy swojego terytorium - dawnych wschodnich terenów II-ej Rzeczypospolitej. Żydzi nie mają żadnego prawa domagać się odszkodowań od Polski. A tym bardziej takie podejrzane organizacje jak Przedsiębiorstwo Holokaust. Wiązanie przedaży Lasów Państwowych z przekazaniem kwot z ich sprzedaży organizacjom żydowskim jest niedorzecznością. I takie stanowisko powinno być jasno i stanowczo prezentowane. 
 
Niestety każda opinia atakująca żydów czy Żydów tylko za to że nimi są jest niedopuszczalna. A uparte powtarzanie tezy, ze Żydzi chcą przejąć Polskę i urządzić tu Judeopolonię jest śmieszne. Co więcej wyrządza więcej szkody niż pożytku. Służy przypinaniu łatki Polakom że są antysemitami. Utwierdza to też innych w przekonaniu, że Polacy nie potrafią racjonalnie mysleć, konsekwentnie działać i skutecznie bronić swoich racji. Jak pisałem w moim komentarzu http://niepoprawni.pl/comment/1457908#comment-1457908 tupanie nogami i krzyki nie sa w stanie nikogo przekonać. Jednak takie argumenty zupełnie nie trafiają do fanatyków, którzy "wiedzą swoje". Pisałem niedawno: "każdy sam powinien poczytać sobie o metodach komunikacji, skutecznej perswazji czy technikach negocjacji. Mam nadzieję, że każdy sam we własnym zakresie będzie chciał przyswoić tą wiedzę. Dla nas pewne rzeczy są oczywiste, ale jak widać dla wielu nie. Być może z tego wynika też podatność na manipulację, bo niestety agentura nie śpi i z całą premedytacją wykorzystuje naiwność i dobrą wolę innych. Zdecydowana większość tu piszących i komentujących ma dobre zamiary ale ich zaangażowanie i patriotyczne nastawienie jest marnotrawione. Czas najwyższy to zmienić. Próba jednoczenia ludzi dobrej woli wokół konkretnej idei i celu, oraz dobór odpowiednich metod gwarantujących osiągnięcie sukcesu jest według mnie najlepszą drogą do zmiany na lepsze otaczającej nas rzeczywistości. To, że Polska i Polacy są dla nas najważniejsze jest oczywiste; ale nie o to chodzi żeby nad tym co jest złe ciągle biadolić tylko o to, żeby poszukać dróg do zmiany tego stanu rzeczy. A potem z żelazną konsekwencją to zrealizować." - http://niepoprawni.pl/comment/1458006#comment-1458006 .
 
Powinniśmy więc zacząć działać. Toczenie zażartych dyskusji we własnym gronie mających na celu wykazanie jedynie tego, że "tylko ja mam rację" jest marnotrawieniem energii i kanalizowaniem niezadowolenia. Czy już nie lepiej zacząć wspólne prace nad konkretnymi projektami? Ja wiem, że to dla wielu nie jest proste, bo brak wzajemnego zaufania i wszechobecna podejrzliwość nie sprzyja pracy w grupie, gdzie trzeba przystać na podział obowiązków, ale inaczej się nie da. Jak widać jest tu deficyt liderów zdolnych poprowadzić duży projekt i pociagnąć za sobą innych. Ja się temu nie dziwię, bo do tego jest potrzebna wiedza z zarządzania, prowadzenia biznesu a nawet merketingu (z przewagą e-marketingu). Trzeba umieć posługiwać się narzędziami do pracy grupowej, mieć wiedzę z zakresu prowadzenia projektów, w tym zarządzania czasem. Chodzi o to, żeby wybrać najefektywniejsze narzędzia. Dla przykładu tzw. brainstorming służący do zgłaszania i wymiany pomysłów powinien być powszechnie używany w każdym przedsięwzięciu. Na szczęście darmowe narzędzia są dostepne w Internecie. Obserwując sposób działania poszczególnych ludzi na tym portalu widać, że każdy na początku powinien przejść szkolenie podstawowe z tzw. rozwoju osobistego. Nie wiem jak obecnie w Polsce wyglądają studia z zakresu zarządzania i prowadzenia biznesu, ale na zachodnich uczelniach personal development planning jest czymś absolutnie podstawowym i uczy osiągania założonych celów w każdej dziedzinie, nie tylko osobistej. Skutecznie i w ścisłych ramach czasowych. Wszelkie materiały znajdują się w sieci. Można też zapisać się na intensywny bezpłatny kurs na jakiejś amerykańskiej czy brytyjskiej uczelni. Oczywiście kurs on-line. Z dostępem do materiałów w bibliotece uniwersyteckiej.
 
Ale jak już ktoś by nie chciał w ten sposób podnieść swoich kwalifikacji, to zachęcam do wykazywania inicjatywy, inspirowania działań i samemu lub w małej grupie robienia "czarnej roboty". Wiemy jak działa Al-Kaida? No własnie. Małe grupy nie powiązane strukturalnie z "górą" i bez managementu działają skupione wokół jakiegoś przedsięwzięcia zjednoczone wspólna ideą. Dla przykładu aby w dzisiejszych czasach hasło "Nie dla sprzedaży Lasów Państwowych, które są dziedzictwem Narodu" trafiło do świadomości dużej grupy społecznej wymaga np. opracowania znaku graficznego z takim przesłaniem, który będzie potem wykorzystywany w przestrzeni publicznej. Wystarczy zorganizować konkurs. Podobnie można zgłaszać chwytliwe hasła - slogany z takim przekazem. A potem je rozpropagować, czy to w sieci czy przy pomocy tzw. "vlepek" - czyli małych wpisów przyklejanych lub rozrzucanych w środkach komunikacji publicznej.
 
Tak oddziaływuje się na ludzi. To jest droga dla pozyskania społecznego poparcia i skutecznego działania. Są tu z pewnością tacy, co potrafią zmontować przepiękne ujęcia polskich lasów, które będą kończyły się przesłaniem: Las jest dziedzictwem Narodu, własnością wszystkich Polaków. Nie wolno nikomu go sprzedawać; musi być chroniony i pielęgnowany. Przesłanie obrazu jest skuteczniejsze od tysiąca słów. Umieszczenie takiego filmu i następnie polecanie go i lajkowanie na portalach społecznościowych potrafi zdziałac cuda. Nie tylko dzisiątki tysięcy ale i miliony ludzi mogą go zobaczyć i polubić. Słyszeliscie o kampanii negatywnej, która jest nieskuteczna? Ta nasza musi nieść pozytywne przesłanie. Wystarczy popatrzeć jak robią to inni. Podejrzyjmy akcje i kampanie ekologów...
 
Mamy mnóstwo wzorców wokół siebie, aby zorientować się jak działa współczesna reklama i propaganda. Wystarczy rozejrzeć się. Trzeba korzystać po prostu ze sprawdzonych metod i je naśladować.
 
Zamiast biadolić jak to w Kraju jest źle i że Polacy potrafią tylko ze sobą się kłócić trzeba zacząć wspólnie działać. Bicie piany - tak jak pisałem wcześniej - temu nie służy. 
 
A więc do działania. Zacznijmy od zgłaszania pomysłów!
 
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (12 głosów)

Komentarze

BRAWO!

Wszyscy wiedza, ze ten rzad nic nie zrobi, wiec zacznijmy robic swoje. Co kto umie, co kto potrafi. Mnie od dawna chodzi po glowie Niepoprawna Biblioteka, z ktore mozna byloby pobrac sobie ksiazki w wersji elektronicznej. Moze nasza znakomita Administracja Techniczna pokombinuje jak to zrobic. Przeciez nie jest to az tak bardzo skomplikowana rzecz.

Mozna taka biblioteke podzielic na ksiazki w jezyku polskim i ksiazki obcojezyczne. Chetnie wrzuce do niej swoje zbiory i przekonam kilku autorow, zeby wrzucili swoje prace.

Pozdrawiam

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1458022

Myślę, że taki projekt powinien być jak najszybciej zrealizowany. Posegregowane tematycznie i otagowane książki, łatwe do wyszukania, w popularnych formatach począwszy od .pdf do .mobi czy .epub - czyli na e-czytniki jest świetnym pomysłem! 

Ważne wydaje się w tym zagwarantowanie praw autorskich, ale ja nie jestem specjalistą od prawa autorskiego...

Vote up!
6
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458023

Pomysłów na urozmaicenie portalu jest tyle ilu tu pewnie piszących.Ale trzeba pamietać, że do tego potrzeba ludzi, woluntariuszy, a z tego co pamietam to na wiele apeli Gawirona jak dotad nie bylo konkretnej odpowiedzi.Co nie znaczy że własnie teraz coś  nie może  "ruszyć z kopyta". Ja co najwyżej moge podsyłać pomysły ( a mam ich wiele) ale jesli chodzi o prace na kompie to jestem totalny laik. Dobrze że naumiałem sie cokolwiek napisać i wkleić.

Liczę na wiekszy odzew

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1458057

na tym etapie ważne są deklaracje poszczególnych osób że coś chcą robić. Zgłaszać też można konkretne pomysły. O realizację będziemy się martwić wtedy jak już będzie wiadomo ilu jest chętnych do pomocy oraz co kto potrafi i czym chciałby się zająć?

Ważne żeby nie dawać się wciągać w bezsensowne dyskusje o Żydach albo "banderowcach", bo jak widać wielu tylko tym jest zainteresowanych.

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458068

Bo wielu,bardzo wielu bez tzw.nawalanek życ nie może.
A "temat" żydów,banderowców,neobanderowców,antysemitów itp.itd to ich woda na młyn ....niestety

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1458072

Doskonale widać, kto ma dobrą wolę i chce coś pozytywnego robić dla wspólnego dobra, a kogo interesują tylko nawalanki. Kto patrzy jedynie na czubek swego nosa i interesują go tylko własne racje i narzucanie woli innym, a kto dąży do prawdy obiektywnej szanując wolność i prawo kogoś do posiadania własnego zdania. Kto ma otwarty umysł i przejawia chęć kompromisu a kto z zacietrzewieniem atakuje tych, co mają inny pogląd, bo uważa że zawsze ma rację. 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458088

Masz rację. Przyszedł czas testu dla wielu osób. Test pokaże prawdziwe cechy czy nawet intencje. W naszej akcji będą zadania proste wymagające prostych rzeczy.

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1458366

To jest walka o być albo niebyt Polski, a jak niebyt to już Polska nie powstanie z kolan, bo już niema takiego społeczeństwa jak w 1918r, gdzie ludzie byli naładowani ta Polskością i patryjotyzmem, gotowi oddać życie by Polska stała się wolna. Powstanie na nowo państwa Polskiego po 124 latach niewoli, a potem ochrona Polski, zabrał miliony istnień naszych rodaków.

Czy dzisiaj mamy zniweczyć ten ogromny wysiłek naszych rodaków,którzy polegli i walczyli za wolność Polski, naszymi kłótniami, swarami, i staropolskim veto. By oddać bez walki Ojczyznę dla wroga, obojętnie kto to jest. Ja się na to nie piszę.

Czy w końcu zrozumiemy, że Polska to nasza Ojczyzna, że Polska to nasze dobro i nasz dom, że Polska to lasy, jeziora, góry, łąki tak pięknie pachnące, nasze wsie i miasta.

Czy mamy to stracić, bo prywata ważniejsza, niż porozumienie ponad podziałami.

Ocenę pozostawiam państwu, co jest ważniejsze.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1458029

Uważam że tu i teraz powinniśmy dojść do porozumienia i zacząć wspólną pracę dla dobra Polski. Ponad podziałami. To absolutnie kluczowa sprawa. Zamiast toczyć bezsensowne spory weźmy  się za uświadamianie i przekonywanie innych do naszych racji. Przy pomocy skutecznych i wypróbowany metod. Mając na uwadze cel: wygraną nie tylko bitwę ale i wojnę. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458037

.... masz rację *Mind* - zróbmy coś dobrego.

Zostawmy pozytywny ślad na NP.pl.

Jeśli można coś zaproponować :

Poprzyjmy propozycję Gawriona w akcji  obrony Lasów Państwowych.

Niech to będzie wspólna akcja, Gawriona  & Rebeliantki !!

Może  mógłby nas wesprzeć - w warstwie merytorycznej - prof. Szyszko !??

pozdrawiam

ps.

..... przepraszam : * Rebeliantki i Gawriona .

Vote up!
9
Vote down!
0
#1458054

Maruś, zgadzam się że powinniśmy wesprzeć inicjatywę Gawriona. Już wczoraj zarejestrowałem się na podanej przez niego liście dyskusyjnej. I od tego czasu oczekuję na zaakceptowanie tego zgłoszenia. Z drugiej strony trochę nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z akcją "Nie dla sprzedaży lasów" ta lista dyskusyjna. Potrzebne są konkretne inicjatywy, pomysły i ich rozpropagowanie, a to można zrobić na tym portalu. Zasięg informacyjny o takiej akcji będzie większy. 

Co do Rebeliantki, to nie zauważyłem aby ona była zainteresowana wzięciem w niej udziału. Wszystkie propozycje skierowane do niej przez Gawriona zignorowała albo odrzuciła. Ja to odbieram tak, że nie jest zainteresowana obroną lasów przed ich sprzedażą tylko używaniem sobie na Żydach. Podobnie jak jej ideowi towarzysze. 

Ale bardzo będę się cieszył jeśli ona sama lub któryś z jej neonowych znajomych zmieni zdanie.

Nie bardzo rozumiem dlaczego Gawrion zamilkł i na co teraz czekamy?

Vote up!
6
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458062

.... przecie jesteś człowiekiem honoru  !!

To właśnie Rebeliantka, jako pierwsza " wywołała ten temat".

A  to, że dyskusja momentami "chodziła" po krzakach - to nie jej wina.:-)))

ps. 

..... oczywiście tytuł był trochę problematyczny.... ale sam musisz przyznać  - cel uświęca środki.

pps.

.....MS, jest początek AD 2015 - podobno trudnego roku.... może warto nacisnąć guziczek : RESET ! ??

Życzę Ci zdrowia i tylko dobrego czasu.... Twoim bliskim  - TEŻ !

Marek S.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1458073

i teraz pytam: CO DALEJ?

Ps. Dziękuję za życzenia. Również Tobie i Twoim bliskim życzę wszelkiej pomyslności w Nowym Roku!

Vote up!
6
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458077

....pytasz co dalej  ? hm... . przede wszystkiem nie znikaj z NP -  na tak długo,  OK ? 

3maj się !

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1458086

- jaka szeroka akcja protestacyjna już jest prowadzona. Ktoś chętny do polubienia tej strony na Facebooku?

https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-sprzeda

 

A tu senator Przemysław Błaszczyk prowadzi akcję:

http://www.blaszczyk.senat.pl

Vote up!
4
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458120

... prawdziwa czarna reakcja i dawno mnie już na Fejzbuku zablokowali. Więc nie mogę.

Vote up!
1
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1458141

zachęcam :)

Vote up!
3
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458147

Wrzuć pozycje tych inicjatyw do naszej listy podmiotów do których będziemy kierować zaproszenia.

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1458368

Wazne jest to że wróciłes po tak długiej nieobecności. Pewnie na dzień dobry nie uda sie przekonać dużej grupy blogerów i komentatorów do Twoich pomysłów ale właśnie tylko aktywnośc Twoja i tego typu wpisy pozwolą uwierzyc że można wspólnie cos zrobić. Bo jestes człowiekiem wielkiej wiary a to jest poteżna siła, która i nam powinna się udzielić

 

pozdrawiam Was 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1458122

Trochę cierpliwości. Przecież wszystko należy przemyśleć, a nie działać chaotycznie :) Rebeliantka i jej znajomi to patrioci, będą walczyć. Przecież sprawa lasów, to sprawa każdego z nas. To nie tylko to, że jesteśmy ich właścicielami, to również sprawa powietrza i wody dla nas. 

Vote up!
3
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1458167

i przede wszystkim tempo większe. Stąd moje zniecierpliwienie...

A co do Rebeliantki i jej znajomych z NeOnu24.ru to właśnie udowodnili, że nie są zainteresowani jakąkolwiek wspólną akcją. Ich nie interesują lasy tylko "bicie piany" o Żydach, "banderowcach", tudzież rozbijanie Kościoła poprzez głoszenie herezji pt. Intronizacja, albo walką z tymi, którzy nie podzielają ich uwielbienia dla Putlera. 

Więc nie wyjeżdżaj mi tu, że to patrioci. I przede wszystkim nie o walkę tu chodzi tylko o wspólną pracę dla dobra Kraju i Narodu.

Vote up!
4
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458181

Rzucimy hasło i za pięć minut będziemy już coś robić, a pod dalszych pięciu się wszystkim znudzi. To po pierwsze. Wiem, że nie lubisz tego portalu, ale bądź obiektywny. Rebeliantka tam odezwała się ostatnio 27.12.2014 22:01:40. Czyli co miałeś do udowodnienia nie przeszło. Wiesz, ja nie traktuję tak śmiertelnie poważnie co reszta teraz napisała. Przecież są dowcipy i za nie nikt się nie obraża. Według mnie wyciągasz z tego za daleko idące wnisoki, że nie będą współpracować itd. Tego nie wiesz, to Twoje domniemania. A w stosunku do mnie nie jesteś grzeczny. Dla dobra tej naszej wspólnej walki należy wznieść się ponad własne JA, ponad to, co możesz uważać za krzywdy. Wtedy ona ma sens. Ma sens we wspólnym działaniu, ponad podziałami.

Vote up!
3
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1458224

... ten rzad akurat robi o wiele za dużo. Straszną naiwnością wydaje mi się narzekanie, że nic nie robi.

Vote up!
2
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1458107

nie oglądać się na rząd tylko robić swoje:

 

 

 

Proponuję zacząć propagować te i podobne grafiki w różnych miejscach Internetu :)

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458111

Aktualnie jestem zawalony projektami ponad kalendarz. Na razie nie miałbym koncepcji jak ma działać taka biblioteka. Być może jest jakieś darmowe narzędzie do takich rzeczy. Moją wątpliwość budzi legalność udostępniania książek.

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1458364

A  może zacznijmy urządzać spotkania w realu. Dwóch,trzech Niepoprawnych z jednej okolicy urządza spotkanie na które zapraszamy znajomych lub sąsiadów do wspólnej dyskusji i wymiany pomysłów. Na następne spotkanie znajomi niech zaproszą swoich znajomych.Nie wiem czy to wyjdzie, ale spróbować warto.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1458101

Bo obawa przed ujawnieniem swoich prawdziwych danych jest tu powszechna. Nawet dla wpisów na forum co bardziej strachliwi używają narzędzi maskujących ich ip...

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458102

Chcemy coś robić, czy stukać w klawiature.Własne *portki* ważniejsze od Polski. Więc po co ten portal?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1458133

Dlatego prosimy o jakieś konkretne pomysły ?

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0
#1458135

...i kto to pisze :))...jeśli nie jesteś strachliwy to udostępnij swoje dane  he he he...twardzielu zza winkla:"))

..co do tematu...jesteś tutaj ostatnią osobą, z którą miałbym cokolwiek i w czymkolwiek współpracować...jesteś rzekłym delikatnie nietransparentny :))...

Vote up!
3
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1458369

Tu dla przykładu akcje, które warto wesprzeć:
 
 
 
 
 
 
 
Jak widać różne inicjatywy w sprawie Polskich Lasów nie są nowe, ale może warto porozumieć się z ich organizatorami i działać wspólnie?
Vote up!
8
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1458104