Rzecznik RBNiO: siły rządowe atakowane przez rosyjskie wojska

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

Ukra­iń­skie siły rzą­do­we w pół­noc­nej czę­ści ob­sza­ru tzw. ope­ra­cji an­ty­ter­ro­ry­stycz­nej prze­ciw pro­ro­syj­skim se­pa­ra­ty­stom zo­sta­ły za­ata­ko­wa­ne przez od­dzia­ły re­gu­lar­nej armii Rosji – oświad­czył rzecz­nik Rady Bez­pie­czeń­stwa Na­ro­do­we­go i Obro­ny An­drij Ły­sen­ko.

Ukraina przerzuca siły w okolice zaatakowanych przez rosyjską armię przygranicznych posterunków 29 i 31. Szczegóły rosyjskiego ataku nie są jeszcze znane.

Pozycje sił ukraińskiej operacji antyterrorystycznej zostały zaatakowane przez regularne formacje wojskowe rosyjskiej armii w północnej strefie ATO.

Ponadto w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej, na terenie obwodu rostowskiego odnotowano przemieszczanie się trzech rosyjskich batalionów taktycznych i dywizji artyleryjskiej – poinformował rzecznik ATO Andrij Łysenko na zwołanej w trybie nadzwyczajnym konferencji prasowej.

Sytuacja w strefie ATO jest trudna, ale na razie ją kontrolujemy. W kierunku walk na linii demarkacyjnej skierowane zostały niezbędne rezerwy – dodał Łysenko.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Świat przekonał się juz o potędze rosyjskiej gospodarki. Czas aby przekonał się o sile armii i techniki wojskowej. Mały quiz. Samochód produkowany w Rosji? Dobrze, Łada. Telewizor? Nie znam - kiedyś były dostające samozapłonu Rubiny. Pralka, lodówka, komputer, - nie znam. Kurcze, może chociaż odkurzacz? Też nie potrafią wyprodukować. To pewnie potrafią cos prostszego jak czołg czy samolot. Ostatnio po 25 latach prac, miała wystartować rakieta międzykontynentalna. Specjalnie zaproszony Prezydent Putin nacisnął guzik i ..... nic się nie stało. To jest odpowiedź dlaczego przez 8 miesięcy nie potrafią zdobyć lotniska bronionego jak podał Zacharczenko przez 10 ukraińskich żołnierzy. Putin wie, że w razie otwartego konfliktu, ośmieszy się do końca.

Vote up!
2
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1461782