Ważne deklaracje M. Morawieckiego i J. Kaczyńskiego w sprawie niesłusznych roszczeń wojennych!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Całkiem niedawno apelowałem, aby premier i/lub prezes PiS-u jasno odnieśli się do amerykańskiej ustawy "447 - Just", która mogłaby w przyszłości dać podstawę wypłaty przez Polskę ogromnej kwoty jako zadośćuczynienia dla Żydów za mienie bezspadkowe na terenie Polski, okupowanej w czasie II Wojny Światowej przez hitlerowskie Niemcy [1]:

 

"Kończąc. Uważam, że to nie szef MSZ a jedynie premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST a nie jakiś minister, bo tu chodzi o przyszłość Polski. Idealnym momentem byłaby ostatnia konwencja ZP, której motywem (jak w przypadku Euro) byłby motyw stosunku Polski do tej ustawy" i do wysuwanych przez stronę żydowską  absurdalnych prawnie i obelżywych dla Polaków żądań roszczeniowych na poziomie przeszło 300 mld USD.

 

Wskazałem co prawda na ostatnią konwencję, ale już dzisiaj podczas patriotycznego pikniku w Pułtusku doczekałem się wreszcie jednoznacznej i publicznej wypowiedzi na ten temat. Cytuję wypowiedź premiera M. Morawieckiego, aby gdzieś po drodze się nie zagubiła w naszej pamięci:

 

"Nasza polityka historyczna musi być fundamentem prawdy i przyszłości. Na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej. To znaczy, że my tu byliśmy najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania (...) najdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to ta legislacja, którą wdrożymy będzie odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to!" [2 i moje nagranie]

 

Wcześniej w podobnym duchu a nawet ostrzej wypowiedział się prezes PiS-u Jarosław Kaczyński:

 

"Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, rolę w trakcie II światowej dokładnie odwrotną od tej, którą odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku, a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera. Próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Otóż proszę Państwa tak – są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków. Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości (...) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana". 

 

Cieszę się z tych słów i mam nadzieję, że i w tym przypadku obietnica PiS będzie spełniona i że - jak to mówi zwykle premier B. Szydło – formacja ta zawsze "dotrzymuje słowa".

 

Co prawda zarówno prezes J. Kaczyński i premier dyplomatycznie pominęli zwrot: "roszczenia żydowskie", ale przecież każdy wie, że jak na razie żadna inna nacja ani żaden inny kraj takich żądań wobec Polski nie wysuwa: tylko niektóre syjonistyczne środowiska żydowskie i państwo Izrael jako całość.

 

Wierzę też, że owa deklaracja nie wynikała li tylko z tego, że większość Polaków obawia się tych żydowskich roszczeń [3] i dzięki temu wzrastają notowania "Konfederacji" oraz z faktu, że coraz więcej Polaków staje się świadomymi obywatelami poszukującymi informacji w różnych miejscach, ale faktycznie z tego, iż premier tak naprawdę myśli.

 

 

[1] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/04/ustawa-447-just-prosze-o-stano...]]>

[2] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/445174-morawiecki-nie-zgodzimy-sie-na-zadn...]]>

[3] W sondażowym badaniu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl aż 49% Polaków się jej obawia a przeciwnego zdania jest tylko 13%. Reszta jeszcze nie ma zdania na ten temat i wykluczając nich to ta proporcja wynosi 79 do 21%: za: ]]>https://wpolityce.pl/polityka/444385-sondaz-dla-wpolitycepl-polacy-mocno...]]>.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (17 głosów)

Komentarze

Gdyby Premier to powiedział setki razy, gdyby to Kaczynski powiedział setki razy to i tak dla oszołomów spod znaku Konfederacji i tak nie ma żadnego znaczenie
ONI czyli te pustaki i lemingi wiedzą i tak swoje.
Sorry
Ale taki mamy "klimat"
8-)))))))))

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1588607

No to rasowy psiaku pojechałeś po bandzie
Nazwać Braunowców oszołomami ???
Już tu po Tobie

Co na to Verita?

Vote up!
8
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588611

przypuszczałem. Niech lecą do Waszyngtonu I Izraela i tam powiedzą to, co mówią Polakom w Polsce, ich paplanina nie ma żadnej prawnej mocy chociażby jak piszesz, powtarzali to setki razy.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1588714

A przecież mogli nic nie mówić
Co za wariaty

Vote up!
5
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588721

Co ty szaleju się najadłeś
Kaczynski to żyd
PIS nie ma prawa pisać żadnej ustawy i nic mówić
Taka ustawę mają prawo napisać tylko pryszczate bo to paljaki so

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1588722

Ani prorosyjski komik Mikke ani prorosyjska część RN wysyłająca wiernopoddańcze listy do Putina - nie mają wyboru. Ich służalczość wobec działań i celów rosyjskiej propagandy skierowanej przeciwko Polsce do czegoś zobowiązuje...

To powoduje, że całość tej Koalicji Mikkego chodzi na rosyjskich wzmacniaczach. Co czyni Koalicję komika Mikkego, Brauna oraz Winnickiego z komikiem Bosakiem elementem antypolskiej propagandy rosyjskiej.

Wiadomo, że polityka bolszewickiego zbrodniarza z KGB Putina wymaga szkalowania Polski i rządów w Polsce oraz uderzania w NATO i uderzania w sojusz polsko-amerykański. Rosyjskiej propagandzie jest najłatwiej szkodzić polskiej racji stanu i polskim interesom - wykazywaniem na świecie, że w Polsce istnienie silny antysemityzm.

Dlatego głównym hasłem rosyjskiej propagandy jest głoszenie, że ustawa 447 jest zagrożeniem dla Polski. Bo oczywistym jest, że wskutek takiej propagandy będą wzrastać nastroje antyżydowskie i ataki na tę ustawę w Internecie. A to z kolei służy propagandzie rosyjskiej...

* * * * *

W felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja, min. A. Macierewicz stwierdził, że ustawa 447 nie jest zagrożeniem dla Polski, a sprawa została rozwiązana na mocy umowy indemnizacyjnej z 1960 roku. Dlatego zdaniem A. Macierewicza - sugerowanie jakoby Amerykanie wywierali naciski na stronę polską w sprawie roszczeń żydowskich to dezinformacja...

„Sprawy te są tak przedstawiane w fałszywym świetle, w moim głębokim przekonaniu, przez środowiska, które były tradycyjnie prorosyjskie. Nie jest prawdą, że są to środowiska narodowe, bo ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym nie mają w istocie nic wspólnego. Jest prawdą, że będąc środowiskami marginalnymi, prorosyjskimi, czasami zresztą bezpośrednio związanymi z polityką rosyjską, są środowiskami, które chcą udawać środowiska narodowe i grać na pewnej nucie” – oświadczył Macierewicz.

* * * * *

19 kwietnia br. programie TVP wystąpił Marian Kowalski, były członek Ruchu Narodowego i kandydat na prezydenta w wyborach 2015 roku, który powiedział, że:

"W Polsce jest konstytuowanie opcji prorosyjskiej i to się dzieje na naszych oczach. Musimy być na to szczególnie uwrażliwieni. I niestety muszę stwierdzić z przykrością, że bardzo wielu moich kolegów z Ruchu Narodowego przyłączyło się do tej sitwy Grzegorz Brauna i innych, którzy chcą w Polsce założyć opcję prorosyjską. Oczywiście metodą wolnych kroków. Najpierw ogłoszenie neutralności, potem wyjście z NATO, wyjście z Unii, a potem będziemy ugotowani na kolejne 45 lat. To jest takie nowoczesne towarzystwo przyjaźni polsko-radzieckiej.”

* * * * *

Vote up!
6
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1588716

Podobnie i tu lemingoza innych wyzywa od lemingów. Już prawie 6 lat "rządów PiS pospołu z ŻydoPiSem" i kogo wsadzili z poprzednich bandycko-złodziejskich ekip do kryminału po za płotkami rzuconymi na pożarcie przez poprzedników? Gdzie jest szumnie zapowiadane rozliczenie "AUDYTU"?  Gdzie jest "naprawa Domiaru Niesprawiedliwości"? (To, że tak miało być - Prezydent zawetuje - było już jasne od początku legislacji, pisałem nie raz wówczas i tu), Gdzie jest POLSKA USTAWA o IPN? - Jest ale Israelska opracowana w siedzibie MOSSADu. Czyje są media mające być "zrepolonizowane"? - Publiczną TVP zawłaszczono na użytek jedynie PiS/ŻydoPiS i to pod kierownictwem koniukturalistycznej rodzinki obstawiającej wszystkie opcje "znaczące" serwując tam, podobnie jak poprzednicy, bałamutną propagandę nie mającą nic  z rzeczywistości, a gdzie brylują na zmianę homosie z wydmuszkami WSIarzy i innego lewactwa. Gdzie jest szumnie zapowiadana "REINDUSTRIALIZACJA POLSKIEGO PRZEMYSŁU"?  - Wyleciała w kosmos wraz z zapowiadanym "przemysłem kosmicznym", ale za to finansuje się milionami z naszych podatków żydowskie banki spekulacyjne.  Gdzie jest zapowiadana naprawa SAMORZĄDÓW? - Ograniczono do dwóch kadencji ale nie od zaraz tylko "niech się sitwy umocnią przygotowując się zanim odejdą"  i wydłużono kadencje by "było tak jak było". Gdzie jest szumnie zapowiadane "ODTAJNIENIE ANEKSU DO RAPORTU O WSI"?  Odpowiedzią jest - "Nie ma i nie będzie"!  Itd... , itp... . PO TAKICH DOŚWIADCZENIACH NIE MAMY PRAWA WIERZYĆ W SŁOWA! Tym bardziej, że pamiętamy jak w 2007 nie mogąc podobnie dalej chachmęcić szybciutko przekazali władzę swoim kolesiom z Magdalenki (lepszy policjant przekazuje gorszemu) i podobnie moze być teraz.  Dlatego też stanowisko Narodowców jest jasne - GWARANCJA MA BYĆ USTAWOWA, A NIE TYLKO SŁOWNA!

Vote up!
8
Vote down!
-5

antyleming

#1588707

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/147292-https-planetaprzemianblogspotcom-2019-05-witamy-w-polinhtml

Vote up!
6
Vote down!
-6

antyleming

#1588710

Jest demokracja czy nie

Wiekszosc zawsze ma racje

Vote up!
5
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588719

dopiero po ujawnieniu kompromitującej notatki, potwierdzającej potajemne ustalenia prowadzone przez rząd z szydami w sprawie realizacji nienależnych roszczeń.

Cóż, rządzący po prostu nie mieli innego wyjścia jak tej sytuacji wygłosić jakiś komentarz, aby swojemu elektoratowi potwierdzić ich "dobre intencje" w tej sprawie!!! Nie odzyskali wiarygodności, ale przynajmniej odważyli się, chociaż w Polsce powiedzieć głośno, że te nienależne roszczenia nie będą przez Polsce zapłacone!

Co do należności dla Polski, to pragnę przypomnieć, że jeśli chodzi o roszczenia/odszkodowania dla Polski za II wojnę światową, to oczywiście przede wszystkim niemczury są nam winne setki miliardów, ale też ruscy za zesłanie i wymordowanie setek tysięcy Polaków i za wyszabrowanie z Polski resztek majątku polskiego, którego nie udało się ukraść, bądź spalić złodziejom i szabrownikom niemieckim oraz oczywiście zdradzieccy alianci, czyli angole (w tym za zorganizowanie katastrofy z Sikorskim!), francuzy oraz szydo-amerykanie, którzy jakoś dziwnie nie pamiętają o swoim knajackim zachowaniu, ale po raz kolejny zachowują się haniebnie wobec Polaków!!!

Oni wszyscy są nam winni roszczenia finansowe i to rząd powinien jasno i odważnie powiedzieć, ale jak zwykle mówi tylko o niektórych należnościach???!!!

Reasumując wypowiedzenie tego komentarza przez rządzących było plusem, ale głównie dla nich samych, bo walczą o poparcie, walczą o swój elektorat, który też nieco przejrzał na oczy!

I jeszcze jedno bez względu na nikczemne pomówienia, haniebne działania przeciwko Polonii Amerykańskiej i Konfederacji, reakcja rządowa jest wynikiem ich skomasowanej i skutecznej akcji, za które im dziękujemy bardzo i jesteśmy wdzięczni, że ważna jest dla nich Polska Racja Stanu!!!

W każdym razie powtórzę za Patrią, widzimy się na 11 maja, w Warszawie, pod KPRM, o 14, żeby razem i licznie zademonstrować swoje zdanie - sprzeciw wobec nienależnych roszczeń szydo-ameryki - NIE dla ustawy 447!

Nie niemiecka, nie rosyjska, nie unijna, nie szydowska Wielka Polska Katolicka!!!

Vote up!
6
Vote down!
-2

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1588771

spałowałem Twój wpis. To nie są ważne deklaracje. Za komuny możnaby je wydrukować i nabić na gwoździu w wychodku między stodołą a chałupą, one nie mają żadnego prawnego znaczenia. Czekam na oficjalne stanowisko całego rządu. Niech Kaczyński, Morawiecki i inni jadą, czy lecą do Waszyngtonu i Izraela i tam powiedzą głośno to, co mówią Polakom w Polsce. Dlaczego przez prawie dwa lata milczeli, a gdy Polonia w Waszyngtonie broniła interesów Polski, ci co teraz pyskują i patriotów nazywają putinowską agenturą to nawet Polonii przeszkadzali. Gdy ważyły się losy ustawy S447 milczeli i nie interweniowali ani na Kapitolu ani w Białym Domu. Nigdy nie przypuszczałem, że dołączę do tych, którzy stawiają znak równości między PO, a PiS.

Vote up!
7
Vote down!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1588713

Wtedy będzie kolejna "okazja" dla rządzących do wypowiedzenia się.

Przekaz pójdzie w świat- tysiące Polaków weźmie na pewno udział w manifestacji.

Odezwą się amerykańskie i izraelskie media na pewno!

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1588729

Czy to prawda jest, że na trybunie honorowej znajdą się tacy "polacy" jak ruszkiewicz,wrzodak i zakuty łeb
Na czele marszu pewnie kosiur i ta markietanka z Leningradu trojanka

Vote up!
7
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588731

UWAGA!

W sieci pojawia się fake kampania rozpowszechniająca bzdury, iż rząd RP rzekomo zgodzi się na wypłatę roszczeń dla organizacji żydowskich.

To nieprawda.

Rząd Zjednoczonej Prawicy nigdy nie zapłaci ani złotówki żadnym organizacjom. Odszkodowania za II WŚ należą się Polsce!

 

Rzecznik prasowy rzadu

Vote up!
6
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1588752

Jednak stała się z powodu błędu dziwność

Wierzyć Kaczyńskiemu to jak wierzyć  Tusku

Obaj przeciwstawili się pychą  Bogu

Drugi to niemiec więc to nie jest dziwota

Kaczyński uchodził, że chodząca cnota

Obiecanki okazały się mirażem

Co jest szokiem dla wielu z wiekowym stażem

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Vote up!
3
Vote down!
-6

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1588769