Polityka historyczna okrągłostołowych elit i mediów w 2010 roku

Obrazek użytkownika Bohun
Kraj

TVP 1 zadając kłam moim twierdzeniom nt stronniczości i KPN-owskich fobii i uprzedzeń nadała wczoraj w głównym wydaniu Wiadomości obszerny materiał poświęcony sesji naukowej w Poznaniu zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Przypomniano widzom rolę i zasługi KPN dla odzyskania niepodległości przez Polskę, przypomniano tez sylwetki Leszka Moczulskiego, Romualda Szeremietiewa, Tadeusza Stańskiego i Restytuta Staniewicza - zasłużonych Konfederatów którzy w czasie sesji przedstawili referaty naukowe.

Nadano także 30-sekundowa rozmowę z przywódcą Solidarności Walczącej i kandydatem na Prezydenta - Kornelem Morawieckim, który w Poznaniu przypomniał tradycje współpracy dwóch najstarszych środowisk niepodległościowych i antykomunistycznych w Polsce.

Przy tej okazji TVP przypomniała zasługi Lecha Kaczyńskiego w uhonorowaniu tych zapomnianych bohaterów walki o niepodległość - Zmarły Prezydent wszystkim wyżej wymienionym Bohaterom przyznał 11 listopada 2008 roku (w 90. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę) najwyższe cywilne odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego.

Równocześnie poznański Oddział IPN przedstawił dwie nowe prace naukowe poświęcone historii najstarszej niepodległościowej partii politycznej w bloku wschodnim. Przedstawiciel IPN podkreślił, że liczba publikacji IPN poświęconych Konfederacji ciągle jest niezadowalająca i wynosi 15 monografii oraz zbiorów dokumentów.
================================

A jak było naprawdę?

TVP nie nadała żadnej informacji na temat sesji w Poznaniu. Tematy KPN i kandydatura Kornela Morawieckiego są w TVP passe - http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp6323.html?highlight=#6323

Lech Kaczyński nie odznaczył żadnej z wymienionych wyżej osób.

IPN opublikował do tej pory 1 (jedną) pracę poświęcona historii KPN - to zbiór dokumentów z przedmową i wstępem Marcina Kasprzyckiego wydany w Krakowie...

Plan konferencji naukowej IPN w Poznaniu, która odbyła się 14 maja 2010 roku - http://www.polonus.mojeforum.net/post-vp6068.html?highlight=#6068

Brak głosów