Uczmy się patriotyzmu od Żydów...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Polsce potrzeba obecnie patriotyzmu, patriotyzmu dnia codziennego wyrażającego się niemalże bezwarunkowym umiłowaniem Ojczyzny... Tylko taki patriotyzm, oparty na pamięci o naszej przeszłości i teraźniejszych propolskich postawach, może być szansą na przetrwanie naszej Ojczyzny. I musimy ten patriotyzm pielęgnować, bo kolejna Targowica może już ostatecznie usunąć nasze państwo z mapy świata.

 

Niestety... Przez 30 lat skutecznie oduczono młode pokolenia tradycyjnie polskich postaw patriotycznych. Młodzi ludzie nie mają określonego wzorca takich zachowań. Wpojono im, że ów patriotyzm to anachronizm, zaściankowość i uwstecznianie światowego postępu. Zrobiono wiele, aby ośmieszyć polskość, tradycję i przywiązanie do narodowych wartości... Ale jest też dobra wiadomość: w tym zalewie lewactwa Polacy w większości go nie toleruję, a wśród młodych Polaków coraz częściej się budzi ów patriotyzm, i to jest jedyna nadzieja, bi Ci młodzi już niedługo będą decydować o obliczu naszego kraju. Coraz też więcej jest osób należących do powstających stowarzyszeń patriotycznych, związków strzeleckich czy organizacji paramilitarnych. Że ten patriotyzm jest coraz szerszy dobitnie świadczy np. fakt sukcesu nowej formacji zbrojnej, czyli Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Ale jest jeszcze wiele do zrobienia, bo nie tak łatwo zmienić mentalność narodu w kierunku patriotyzmu po latach komuny i III RP. I też nie jest łatwo - ze względu na długi okres - wykreować nowe, propolskie i patriotyczne elity. I niestety, lub stety proces ten należy przyspieszyć radykalnie.

 

Mam zatem do zaproponowania wzorzec patriotyzmu, którego podstawowe elementy możemy zaszczepić na polski, dziewiczy grunt. Niech Polacy uczą się patriotyzmu od najlepszych, uczą się od Żydów! Niech Izrael stanie się wzorem dla tych Polaków, którzy dziś uważają, że patriotyzm jest im niepotrzebny!

 

Przecież właśnie Izrael jest dziś państwem, w którym zachowania patriotyczne jego obywateli są cenione bardzo wysoko a wielu rozsianych po świecie Żydów zawsze cechuje się niemal szowinistycznymi poglądami na swój naród i swoje państwo. I jest to na świecie postrzegane bardzo pozytywnie i chyba dlatego tak silną pozycję (nie tylko ekonomiczną) posiadają Żydzi. Właśnie chyba dlatego, że są patriotami i miłują ponad wszystko własne państwo, swoją wiarę i własny naród!

 

Izrael niech będzie wzorem dla Polaków. Bądźmy takimi patriotaami jak Izraelczycy. Kochajmy polski naród i polskie państwo tak jak Żydzi kochają żydowski naród i żydowskie państwo. Szanujmy naszą wiarę katolicką tak jak Żydzi szanują swój judaizm czy syjonizm talmudyczno-rabiniczny. Walczmy o dobre imię Polski tak jak Żydzi walczą o dobre imię ich państwa... Skopiujmy ich patriotyzm. Stwórzmy swoje własne polskie "przedsiębiorstwo" na wzór ich "przedsiębiorstwa Holocaust". Niech nasze organizacje patriotyczne i rząd ścigają na całym świecie antypolskie działania na wzór organizacji żydowskich i niech żądają milionowych odszkodowań za szaklowanie naszego dobrego imienia... tak jak to robią Żydzi. Dbajmy o to, aby najwyższe funkcje państwowe i samorządowe pełnili rodowici Polacy, tak jak takie funkcje w Izraelu pełnią tylko rodowici Żydzi. Bądźmy narodowymi nacjonalistami w pozytywnym tego sensie, takimi jakimi są Żydzi w Izraelu i na całym świecie, ale nie może to być szowinizm, bo nasza kultura i wiara nigdy nie ma i nie miała żadnego związku z szowinizmem.

 

Nikt przeto na świecie nie będzie mógł nam tedy zarzucić, że jesteśmy "faszystami", skoro przecież kopiować będziemy zachowania wspaniałych i szanowanych powszechnie Żydów... mając oczywiście jako odniesienie naszą Ojczyznę, naszą Polskę!

 

Jeżeli my - Polacy będziemy takimi patriotami i piewcami własnego narodu jak Żydzi, to Polska nigdy nie zginie i może stać się jednym z najzamożniejszych i najbardziej liczących się krajów w Europie...

 

Oczywiście nie możemy skopiować tego, co jest absolutnie obce naszej polskiej tradycji, kulturze, chrześcijańskiej wierze i odwiecznej tolerancji...Na pewno u nas nie będziemy prześladować innych... tworząc dla niech np. getta...

 

Nasza łacińska i chrześcijańska cywilizacja jest skrajnie odmienna od cywilizacji żydowskiej, dlatego też to implementowanie żydowskiego patriotyzmu winno być ograniczone i nie przybierać ichnich form szowinizmu oraz braku tolerancji dla innych. Zresztą polska tolerancja cechuje nas jako Polaków, choć nie raz jesteśmy zbyt tolerancyjni i to wielokrotnie w historii kończyło się dla nas bardzo źle.

 

Ostatnio cały czas poznaję żydowski Talmud i nie wyobrażam sobie, aby jego obszar i treści tam zawarte były kopiowane w Polsce w całości, nie mniej jednak nawet niektóre tam zawarte patriotyczne rozwiązania możemy zaimplementować dla budowy tegoż patriotyzmu w Polsce.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (9 głosów)

Komentarze

dodając od siebie że poznałem kilkoro Żydów (z państwa Izrael), zdaję sobie sprawę że różnimy się od nich ale to jest naturalne. Wysoko oceniam ich patriotyzm. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że Żydzi patriotyzmu uczyli się także od Polaków (gdy oba narody nie miały niepodległej ojczyzny, a było ich na obszarach dawnej Rzeczypospolitej wielu). Co więcej, byłem świadkiem rozmów "o bieżących sprawach" pomiędzy Żydami a Jordańczykami. Były naprawdę "na poziomie". W przeciwieństwie do wypowiedzi wiecznie rewolucyjnych lewaków europejskich którzy poza mamrotaniem o tolerancji i faszystach (na przemian) nie potrafią stworzyć niczego co mogłoby być wartościowe.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1597150

się z Panem zgodzić. Najgorsze jest psychotyczne lewactwo. To wrzód na ludzkości.
Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1597152

gdyby mi było wolno poprawić tę wypowiedź, powiedziałbym "wrzód na d... ludzkości" No ale cóż, jestem chrześcijaninem, Polakiem, człowiekiem czującym się wykształconym... Naprawdę nie wiem czy mi wolno, w aspekcie moralnym... :-)))

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1597154

Oj można używać różnych zdań i wyrażać tymi zdaniami wyrazami swoje poglądy. Ja też czuję się wykształcony a nieraz mnie cholera bierze na niektóre rzeczy w Polsce i mam ochotę zaklnąć soczyście. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1597162

Czy takiego mamy się uczyć jaki był w gettach, jak oni tam siebie traktowali? A może takiego, jak stosunek Żydów amerykańskich do ich europejskich braci w czasie wojny? Gdy przychodzą ciężkie czasy o patriotyźmie zapominają. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1597192

Żydzi nie wiedzą co to patriotyzm; nie chcę się uczyć od nich niczego, zwłaszcza plemiennej wyższości nad resztą świata. W razie wątpliwości tutejszego lobby wyznania 'handlowego' - polecam lekturę książek księdza Justyna Pranajtisa. Zwłaszcza tłumaczenie Talmudu.

http://wsercupolska.org/wsp1/images/Chrze%C5%9Bcijanin%20w%20talmudzie%20%C5%BCydowskim.pdf

Mamy w naszej Historii dostatecznie wiele przykładów poświęcenia, o jakim Żydzi mogą pomarzyć. Mamy się od kogo uczyć.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1597199

Dlatego piszę, że możemy zaimplementować tylko część postaw patriotycznych Żydów.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1597203

Jaką część panie Krzysztofie? Dlaczego pan nie poda konkretu??? Proszę nie pozostawiać nas w nieświadomości.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1597209

..."zaimplementować"...bo jeszcze się zażydzą...i co wtedy?

Vote up!
2
Vote down!
-1

Verita

#1597211

Pisze Pan tak:

"Ostatnio cały czas poznaję żydowski Talmud i nie wyobrażam sobie, aby jego obszar i treści tam zawarte były kopiowane w Polsce w całości, nie mniej jednak nawet niektóre tam zawarte patriotyczne rozwiązania możemy zaimplementować dla budowy tegoż patriotyzmu w Polsce."

Chętnie dowiem się, jaki "zawarte tam patriotyczne rozwiązania" możemy zaimplemetować. Przecieram oczy, przecieram okulary - i ani jednego takiego przykładu nie widzę. Będę wdzięczna za rozwinięcie Pana sugestii. Pozdrawiam, Markowa

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1597201

Niedługo będzie 7 i 8 część mojego artykułu o Talmudzie. Tam Panie wszystkiego się dowie. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1597204

nie czytuję długich dywagacji, z racji życiowych obowiązków, mogłabym przeoczyć. Czy tak trudno przytoczyć przynajmniej jeden przykład: co z talmudu mogłoby przydać się polskiemu patriocie? Wszak to pan "zarzucił" temat. A uzasadnienia brak.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1597208

Ten pan najwyraźniej nie rozróżnia szowinizmu od patriotyzmu...albo...uprawia  tzw. trolling aksamitny, uprzejmy, bez wulgaryzmów, milutki jak kotek prezesa, tylko pogłaskać...innej możliwości nie ma.  Nie czekaj na Godota..

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Verita

#1597210

Na samo hasło ciarki mnie przeszły, ale - pomyślawszy - postanowiłam poprosić Autora o wyjaśnienia. Chyba jednak się nie doczekam. Co za tajemnicze "podstawowe elementy" ma na myśli? 

(cytuję Krzysztofa'Jaw'a)

"Mam zatem do zaproponowania wzorzec patriotyzmu, którego podstawowe elementy możemy zaszczepić na polski, dziewiczy grunt. Niech Polacy uczą się patriotyzmu od najlepszych, uczą się od Żydów! Niech Izrael stanie się wzorem dla tych Polaków, którzy dziś uważają, że patriotyzm jest im niepotrzebny!"

Mamy szczęście do guwernantek. Kilka lat temu (2011) niemieckie bojówki przyjechały na Marsz Niepodległości "oduczać nas faszyzmu"!

https://niezalezna.pl/18819-marsz-niepodleglosci-zatrzymano-92-niemcow

A teraz mamy się uczyć patriotyzmu od drapieżnika, który pręży się do skoku na naszą skołataną Ojczyznę. Patriotyzmem jest odrzucenie tego gada.
 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1597224

Wobec rozwijającej się dyskusji pozwalam sobie ponownie zabrać głos. Błędem jest twierdzenie że Żyd to wcielenie zła. To są ludzie inni niż my, ale również mający wszystkie swoje człowiecze cechy. Znam historię, wiem o "nadreprezentacji" Żydów we władzach PRL lat 40-tych i 50-tych (także później). Wiem o zbrodniarzach narodowości żydowskiej. Wiem kto wspierał komunizm w czasach II Rzeczypospolitej i kto był w istotnej części odpowiedzialny za wywózki Polaków z terenów wschodnich po działaniach wojennych 1939 roku. Podobnie jak wiem o zbrodniarzach narodowości niemieckiej czy ukraińskiej. Zauważmy: z Niemcami, których państwo odpowiedzialne jest za statystyczną większość krzywd wyrządzonych narodowi i państwu polskiemu w XX wieku kłopotów nie mamy w zasadzie. Czy są inni? Nie. Oni po prostu dostali szansę od Historii na mniej czy więcej uczciwe rozliczenie się z przeszłością. Choć Warszawiacy pamiętają i długo jeszcze będą pamiętać takie nazwiska jak Heinz Reinefarth, który zrobił karierę urzędniczą w RFN po wojnie, bo nie żyli świadkowie jego zbrodni którzy mogli świadczyć przeciwko niemu. A inni (Niemcy) milczeli. 

Twierdzę, że aby historia czasów niedawnych spokojnie odeszła w przeszłość razem z jej sprawcami, należy się z nią uczciwie rozliczyć. To jest warunek konieczny i obowiązek nie tylko Niemców czy Sowietów (Jak ich inaczej nazwać, przecież ZSSR to nie państwo narodowe?) ale także Żydów. Tu jest ich podstawowy błąd wobec Polaków: powinni również rozliczyć się w Prawdzie z Historią; jako naród nie są jedynie ofiarami. Bo byli wśród przedstawicieli ich narodu także zbrodniarze. Żydzi są ofiarami państwa niemieckiego, ale nie są bez winy. Nie będą mogli z Polakami "dojść do ładu" bez takiego rozliczenia, choć zbrodniarze z tmtych czasów w większości i tak już nie żyją zmarłszy w dostatku ze starości. Podobnie jak zbrodniarze niemieccy, ukraińscy czy rosyjscy. 

Ale podam jeszcze jeden przykład. Poznałem starszego człowieka, Żyda, wierzącego na sposób ortodoksyjny. Wiem jak przeżywał szabat; dla niego - jak tłumaczył - było to "przeżycie duchowe". Nawet mówił że wśród jego przodków byli mieszkańcy obszaru obecnej Polski. Był pełen życzliwości dla świata i ludzi. Nie znajduję w nim żadnego zła, jedynie wielką i godną szacunku wiarę.

A co do żydowskiego patriotyzmu, proponuję wybrać się do państwa Izrael. W ich patriotyźmie nie widzę niczego złego, co więcej, wiele wspólnego z naszym patriotyzmem. Jeśli żydowski patriotyzm miałby być "zły", to samo trzeba byłoby powiedzieć o polskim. Ja tego nie zrobię.

Nasze nieporozumienia wynikają ze wspólnej historii. Ale to powinno być omówione, policzone i wyjaśnione. Nie inaczej jak z Niemcami. Ślepa nienawiść z naszej ( czy czyjejkolwiek) strony zasługuje na miano fobii.

Honic

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1597588