Komu przeszkadza polskie rolnictwo?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Całkiem niedawno pisałem, że ewentualne przyjęcie umowy CETA będzie początkiem końca naszego tradycyjnego rolnictwa produkującego jeszcze chyba najlepszą żywność w Unii Europejskiej. Wskazałem m.in, iż [1]:

"CETA jest realizacją wieloletnich marzeń wielkich korporacji o przejęciu tak naprawdę władzy nad państwami i ich mieszkańcami. Jest (będzie) źródłem już nieograniczonej ekspansji tych korporacji, które nie będą podlegały żadnej kontroli a dodatkowo będę uprzywilejowane w stosunku do władz państwowych oraz będą wpływać bezpośrednio na stanowienie państwowych praw. Kumulacja przyszłych zysków dla tych korporacji staje się wprost nieograniczona a ich monopol całkowicie wyprze mniejsze firmy i ostatecznie doprowadzi do likwidacji tzw. klasy średniej, w tym drobnego i średniego rolnictwa

(...)

Zagrożony jest właśnie szczególnie cały sektor rolniczy w UE, który po prostu może przestać niemal istnieć tak jak to stało się np. w Meksyku po wprowadzeniu umowy NAFTA. Tania i niskiej jakości kanadyjska, ale też amerykańska żywność zaleje cały rynek europejski i to niestety może dosłownie "zabić" europejskich producentów żywności. Dotyczy to także rolnictwa polskiego. "Na tym etapie technologicznym nasze rolnictwo nie jest w stanie konkurować z wielkoformatowym rolnictwem kanadyjskim (też amerykańskim -dop.kj), które przypomina wielkie fabryki. Kanadyjczyków (i Amerykanów -dop.: kj)) stać na produkowanie dużej ilości tanich produktów. Co trzeba podkreślić: one są tanie, ale bardzo niskiej jakości. Nasi rolnicy wytwarzają produkty o wysokiej jakości. Często w sposób tradycyjny. To wpływa na to, że muszą być droższe. Część rolników już i tak musi sprzedawać swoje produkty po mocno zaniżonych cenach i balansuje na progu opłacalności. Nie mają więc szans konkurować z tanią żywnością. CETA wciąga Polskę w grę, która już na starcie jest przegrana przez naszych rolników. A jeżeli nasze rolnictwo padnie, to wszyscy to boleśnie odczujemy.

(...)

Umowa CETA niestety w zakresie handlu żywnością umożliwia swobodne i bez żadnej kontroli wprowadzenie na europejski (w tym polski) rynek tzw. "śmieciowego żarcia", które "króluje" w Kanadzie i USA. Obejmuje ono produkty rolnicze wytworzone w sposób przemysłowy przy użyciu chemikaliów, pestycydów, herbicydów, hormonów, a także żywność GMO. Warto szczególnie podkreślić fakt, że umowa CETA umożliwia zmasowany i niekontrolowany napływ do Europy żywności GMO, co jest wielkim sukcesem globalnej i bardzo kontrowersyjnej firmy "Monsanto Company" (uwaga: do września 2016 roku była to firma amerykańska a od września 2016 została przejęta za 66 mld USD przez niemiecki koncern chemiczno-farmaceutyczny "Bayer": m.in. aspiryna czy CyklonB - sic!), która jest monopolistą w oferowaniu jedynie jednorocznego siewnego materiału genetycznie zmodyfikowanego (GMO) (ziarna nie nadają się na ponowny zasiew) oraz takich produktów jak: Roundup, aspartam, Agent Orange, PCB, DDT, Cycle-Safe, Pisilac . Tak naprawdę więc tracą moc wszelkie europejskie obostrzenia dotyczące żywności GMO oferowanej na terenie poszczególnych państw europejskich i tą jedną umową przekreśla się wszystkie prawne i społeczne działania ograniczające obrót na terenie Europy żywnością GMO, która wedle wielu jest po prostu szkodliwa dla ludzi. Mało tego! Prawdopodobnie już nie będzie obowiązkowe umieszczanie na etykietach produktów żywnościowych  informacji o zawartości GMO, bowiem na terenie Kanady i USA takiego obowiązku nie ma".

W 2014 roku uniknęliśmy na szczęście zaostrzenia przepisów unijnych dotyczących tradycyjnego wędzenia naszych wędlin. Jest to nasz sukces, bo pomimo późnego zgłoszenia naszego sprzeciwu to jednak uniknęliśmy wprowadzenia tych restrykcyjnych norm. Możemy nadal  produkować wędzone wędliny według starych norm w sytuacji zarejestrowania ich jako produktów regionalnych/tradycyjnych (zawartość aromatycznych związków powstających podczas wędzenia -  WWA do 30 mikrogramów na 1 kilogram wędlin) -  oraz - w przypadku innych produktów - przy zmniejszeniu tych związków do 12 mikrogramów. Niestety w pierwszym przypadku nie możemy jednak intensywnie wędzonych wędlin eksportować, co może być nawet naszym atutem, bo trzeba jednak przyjechać do Polski , żeby skosztować najlepszych wędlin w Unii Europejskiej. Niestety jeżeli nasza trzoda chlewna zostanie skażona paszą GMO, to ten nasz atut szybko zostanie zniwelowany a dodatkowo nasze rolnictwo nie wytrzyma konkurencji z zagranicą.

Mamy też dzisiaj wydumany spór o umierające drzewa, których wycinka przez lewaków jest traktowana niemal jak gorsze zło niż mordowanie nienarodzonych dzieci. Podobnie są przez nich traktowane zwierzęta, dla których żądają praw większych niż dla malutkich ludzkich dzieci. To jest jakaś hipokryzja, ale już protestować przeciw rytualnemu i barbarzyńskiemu ubojowi zwierzyny dokonywanemu przez Żydów jakoś nie za bardzo chcą...

Niestety nasz rząd też jakoś nie mówi głośno o zawetowaniu CETA a ponadto wymyśla jakieś kuriozalne przepisy dla rolników.

Okazuje się, że w Ministerstwie Sprawiedliwości zostały przygotowane nowelizacje ustaw o ochronie zwierząt, wedle których rolnikowi może grozić nawet 3 lata więzienia za dokonany bez obowiązkowego zezwolenia ubój świń, nawet na własne potrzeby [2]. Mało tego! Takiemu rolnikowi, który co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju nie zgłosi jego zamiaru do powiatowego lekarza weterynarii oraz do powiatowego oddziału ARiMR i nie uzyska wymaganego zezwolenia, za ten ubój będzie grozić kara od 1000 do nawet 100 tysięcy złotych! Aby jeszcze było śmieszniej, w tych projektach znajduje się zapis o możliwości orzekania przez sądy wobec rolnika dokonującego niedozwolonego uboju przepadku mienia a nawet zakazu wykonywania zawodu rolnika!

Projektowi sprzeciwia się Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Jak podaje portal polskaracja.com [3]:  "To nie pierwszy tego typu zakaz w historii Polski. Za czasów okupacji hitlerowskiej za zabicie świni bez zezwolenia także groziły wysokie kary. W tym pierwszym wypadku groziła kara grzywny 500 marek, w wypadku powtórnego wykroczenia można było nawet trafić do obozu koncentracyjnego. Za komuny tropieniem nielegalnego uboju zajmowała się milicja przy wydatnej pomocy ORMO. W razie wpadki rolnik płacił wysoką grzywnę albo i szedł siedzieć".

Tak się refleksyjnie zastanawiam... Komu zależy na likwidacji polskiego rolnictwa?

Pozdrawiam

 

[1] ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2017/02/ceta-koszmarne-uwadzowienie-korporacji.html]]>

[2] ]]>https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12293454/12401257/12401258/dokument264624.pdf]]>

[2] ]]>http://polskaracja.com/okupacji-3-lata-wiezienia-100-tys-zl-grzywny-zabicie-swini-bez-zezwolenia/]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (9 głosów)

Komentarze

A kto widział trychinozę po spożyciu mięsa z nielegalnego uboju?

Bo ja widziałam. I widziałam takich, co umierali albo zostali kalekami. 

Słynny, zwłaszcza na tym portalu, dr Jaśkowski opisywał kiedyś, jak to ogrodnik miał pomidory "dla siebie" i "dla klientów". Niestety - takich "spryciarzy" co to "dla siebie" oraz "dla klientów" istnieje wcale nie mało. A byli również tacy "oszczędni" co to bijąc świnie - sami się zarażali trychiną - bo "nie dali zarobić" weterynarzom.

Szczegolnie co do mięsa - musi istnieć gwarancja, że jest ono zdrowe (badane przez weterynarza i zatwierdzone do spożycia). I te przeróżne "wydziwiania" na temat przepisu o "zgłoszeniu uboju" oraz przeciwko obowiązkowi weterynaryjnego badania mięsa świadczą albo o głupocie komentatorów, albo o ewidentnej złej woli. Gdyby, z powodu spożycia mięsa zakażonego trychiną miał ktoś umrzeć albo zostać kaleką, to wszyscy są pewni, że grożące kary byłyby nieadekwatne?

Ktoś na tym portalu proponuje, aby myśleć, choć to boli.

I ja dziś powtórzę - ludzie - myślcie!

Vote up!
9
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534097

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... kdy sę dczkm kmntrz w sprw pn mnplcj w kwst tylrtc? 

 

< hrf="http://npprwn.pl/blg/trybs/jk-fnkcjnrsz-slzby-zdrw-mtcz-w-sprw-szczpn">http://npprwn.pl/blg/trybs/jk-fnkcjnrsz-slzby-zdrw-mtcz-w-sprw-szczpn

Vote up!
1
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1534100

komentować nie muszę, więc nie będę. Na innych blogach temat etylortęci byłby trollingiem.

Zauważę przy okazji, że demonstrowana przez p. Trybka "przylepność" do tematu (kompulsywność) to jeden z symptomów charakteropatii epileptycznej.

Jednak jeśli gospodarz mnie stąd nie wyrzuci - komentować mogę choćby tutaj.

Vote up!
8
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534139

Jeśli mnie właściciel blogu nie wyrzuci, to "wykręcę się" komentarzem - cytatem z linku:http://gosc.pl/doc/2422503.Rtec-Mity-i-prawdy/2 

"Obecnie tiomersal jest obecny tylko w jednym rodzaju szczepionki skojarzonej dla małych dzieci – DTP (błonica, tężec, krztusiec). Jest tam 50 mikrogramów tiomersalu, co jest równoważnikiem 25 mikrogramów etylortęci.

Przeciwnicy szczepień wyciągają te dane, strasząc autyzmem, na który mają być narażone szczepione dzieci. Tymczasem prowadzone badania nie wykazały związku między występowaniem autyzmu i używaniem szczepionek konserwowanych tiomersalem. Zastanawiające, że nikt nie zwraca uwagi na to, że jedząc ryby, dostarczamy do organizmu dużo bardziej toksyczną metylortęć (wytłuszczenie moje KT). A przecież ten związek przenika do mleka matki i jest wchłaniany przez organizm niemowlaka. Tiomersal jest też powszechnie stosowany jako konserwant w tuszach do rzęs, ale jest go tam również bardzo niewiele. Warto być uważnym i czytać wszelkie informacje, szczególnie te pisane drobnym drukiem. Ale równie ważne jest... nie ulegać emocjom."

Jako "ciekawostkę" przypomnę, że Marysieńka Sobieska leczona była przez rok we Francji z powodu kiły "odziedziczonej" po Zamojskim. Lekiem były "wcierki" rtęciowe. Wysoce toksyczne. Stosowane do niedawna także przeciw wszawicy łonowej i w rozsianych zmianach ropnych skóry. Dzieci Sobieskich, urodzone po tym leczniu, na autyzm nie cierpiały (Jakub, najstarszy, chorował na dnę - skazę moczanową - hyperurykemię).

Ryby zawierające rtęć to m.in. rekiny, mieczniki i duże tuńczyki:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/toksyny-w-rybach-sprawdz-ktore-ryby-nie-truja_42599.html

I jeszcze inna "ciekawostka" - nikt z "ambitnych bojowników antyszczepionkowych" nie wspomina, że żywność chińska (jak choćby czosnek) może być również skażona rtęcią, ponieważ Chińczycy długotrwale "użyźniali" swoje uprawy fekaliami "bogatymi" w rtęć.

Vote up!
5
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534144

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...w trmmtrch:))

 

tk d sb nc? pwn tk z cb lkrz jk kzj d... tk dlj...

Vote up!
1
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1534146

Próżnoś repliki się spodziewał

Nie dam ci prztyczka ani klapsa.

Nie powiem nawet "Pies cię jebał",

bo to mezalians byłby dla psa. (Tuwim)

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534152

Słoma ci wychodzi z walonek i kufajki, nie dziwota twoich manier względem kobiet, jako homo sowietikus.

Prosty jesteś, jak proste twoje ruskie życie, obślizły niczym gad jakowyś.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1534153

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1534157

Widzę że mówisz za siebie, bo siebie znasz najlepiej 

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1534159

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1534193

Bo widać myślenie to nie twoja specjalność, jesteś prosty jak budowa cepa.

Co za gamoni nasyłają z tego NEony, co jeden to głupszy.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1534196

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1534198

Wracaj do norki z której wypełzałeś, zwanej szambo NEonowe ruskich sługusów i wazeliniarzy Władimira.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1534199

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

węcj n ptrfc? Smtk mn grn.
Vote up!
1
Vote down!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1534202

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Schizofrenia rządu polega na tym, że z jednej strony ostrzega przed zjadaniem ryb zawierających rtęć, a z drugiej strony stosuje przymus szczepionek, podających rtęć bezpośrednio do krwioobiegu. Innymi słowy, przedstawiciele rządu są na takim niskim poziomie merytorycznym, że nie rozróżniają dróg podawania rtęci do przewodu pokarmowego, czy do krwi.
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=19790&amp;Itemid=119
Ale najbardziej niebezpieczni i sprzedajni są Duńczycy,którzy dla szczepionek uznają że dżihad nie istnieje.
http://prawy.pl/46770-dunczycy-dla-szczepionek-uznaja-ze-dzihad-nie-istnieje/

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1534201

Witam serdecznie

Nie zwykłem nikogo wyrzucać, nawet wtedy, gdy się z komentatorem nie zgadzam :)

A ad meritum. Rozumiem konieczność przebadania trzody przed każdym ubojem, ale nie można tworzyć absurdów. Poza tym tak naprawdę to jest kwestia marginalna, aczkolwiek sadzę, że przepisy będą złagodzone.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1534150

Kiedy w 1986 roku gościłem w Kanadzie, ze stanowiska poleciał ważny minister. Nie pamietam czy chodziło o rolnictwo, zdrowie czy handel. Ułatwił on dostęp do kanadyjskiego rynku żywności produktom których pochodzenie zatarto poprzez łańcuszek firm europejskich. Chińskie i wietnamskie produkty z ołowiem i rtęcią. Były sprzedawane nam, w Europie , firmy były objete programami pomocy dla krajów postkolonialnych i trzeciego swiata.

Vote up!
3
Vote down!
0

#1534184