Koalicja PO-PSL niemal krzyczy: Polacy mają być biedni!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wczoraj Sejm RP głosami koalicji rządowej PO-PSL odrzucił projekt zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, którego przyjęcie pozwalałoby na podniesienie kwoty wolnej od podatku.  Projekt zmian ustawy Twojego Ruchu podnoszący kwotę wolną od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji odrzuciło 198 posłów PO, 28 posłów PSL, 1 poseł SLD i 1 poseł PiS .

 

Autorzy odrzuconej propozycji wskazywali, że kwota 3091 zł - jaka dzisiaj rocznie jest wolna od podatku - jest ponad dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym. Podawali, że zgodnie z danymi Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w 2012 r. wysokość miesięcznego minimum egzystencji dla jednoosobowego gospodarstwa pracowniczego wynosiła 521,11 zł, co w skali roku daje kwotę równą 6253,32 zł. Tym samym przyjęcie tej ustawy podnosiłoby na dzień dzisiejszy kwotę wolną od podatku do wymienionych 6253, 32,zł, co dawałoby miesięczny zysk netto pracowników rzędu ok. 47 zł [1].

 

Obecnie kwota wolna od podatku (3091 zł) nie była zmieniana praktycznie od 2008 roku (w tymże roku podniesiona została jedynie o 2 zł - sic!) a więc od momentu objęcia władzy przez PO-PSL (!!!) i jest jedną z najniższych w Europie: w Niemczech wynosi np. - po przeliczeniu - ponad 30 tys. zł a na Cyprze ponad 80 tys. zł.

 

Mam wobec powyższego tylko cztery pytania do Polaków a szczególnie do tych, którzy dotąd głosowali na PO i PSL oraz nie brali udziału w wyborach:

 

Jak długo będziecie jeszcze pozwalać aby obecny rząd robił z Was idiotów i biedaków pracujących (jeżeli w ogóle macie pracę) coraz dłużej za grosze? 

 

Mało Wam tego, że nakazano Wam pracować do 67 roku życia, w większości na umowach śmieciowych i w dodatku za najniższą pensję krajową oraz prawie najniższą w Europie kwotą wolną od podatku?

 

Czy Wy, dotychczasowi zwolennicy PO, PSL i B. Komorowskiego, dalej będziecie na nich głosować?

 

Czy Wy, którzy uważacie, że nic od Was nie zależy nadal będziecie omijali wybory "szerokim łukiem" a tym samym pozwalali na antypolskie rządy PO-PSL i pełniącego obowiązki "strażnika żyrandola"? 

 

Chyba faktycznie czas na odbudowę naszej Polski, w której każdy z nas będzie czuł, iż ona o niego dba. Taką Polskę możemy zbudować, ale wpierw musimy odrzucić obecne rządy PO-PSL i obecnego prezydenta!

 

[1] Zob. szerzej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-odrzucil-projekt-dot-podniesienia-kwoty-wolnej-od-podatku-3284316.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:19)

Komentarze

Kwota wolna od podatku aktualnie wynosi 9600 dolarów. A Kanada jest jednym z najbardziej opodatkowanych krajów świata. Jest faktem, że kanadyjczycy są bardzo cirpliwi z politykami, przykładem jest Cretien i liberałowie, ale jak już ich pogonili, to wygląda na to, że "liberały" nawet trzecią i czwartą kadencję nie będą u władzy.

Fałszerstwa wyborcze są nie do pomyślenia. To jest niemożliwe, czego nie można powiedzieć o Stanach, bo Obama nie urodził się na terytorium Stanów Zjednoczonych, a przezydentem jest.

Nieistotne. Istotne jest to, że Polska jest o wiele bliżej jakiś bantustanów, chociaż i tam fałszerstwa wyborcze zwykle kończą skróceniem o głowę, niż jakiegokolwiek kraju na świecie. No cóż, myślałe, że nigdy do tego nie dożyę, a tymbardziej nie powiem. Polska to jest Rosja, tylko nazywa się trochę inaczej, i wcale nie jestem pewny czy jest to komplement.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1464603

Niestety... Polska osiąga antydemokratyczne standardy chcrakteryzujące właśnie np. Rosję czy też jakies egzotyczne kraje. Smutne jest to, że na to pozwalamy. Już dawno powinnismy ta ekipę "wyrzucić na bruk" historii. Obawiam się jednak, że najbliższe wybory znów będą sfałszowane i obecna władza utrzyma ją dalej...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1464716

Rządząca koalicja ma prawo się obawiać. Pan dr A. Duda powiedział o odpowiedzialności konstytucyjnej osób, które sprawując ważne funkcje łamią prawo.
Oni wiedzą, co to oznacza.
Dodaję, że pan A. Duda był członkiem Trybunału Stanu.
Kandydat wagi super ciężkiej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1464607

Jedyną realną kandydaturą opozycyjną jest. Pan A. Duda. Dobrze, że daje się poznać jako człowiek mający predyspozycje do rządzenia i stawia na naszą Polskę i jej rozwój. Mam nadzieję, że pogrąży B. Komorowskiego a później rzeczywiście doprowadzi do pociągnięcia zdrajców do odpowiedzialności.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1464718

Z wielką przyjemnością uprawiam od wczoraj masochizm psychiczny, którym jest oglądanie łże - mediów głównego szamba.:))))
Otóż, co bardzo ważne?
Komor jego wspólnicy nie mogą chyba liczyć na pomoc serwerów.
Łże media podawały, że min. Ławrow skrytykował Schetynę.
On skrytykował NIE TYLKO Schetynę, ale też Siemoniaka i .......KO-MO-ROW-SKIE-GO!!!!
Do tej pory domyślałam się, ale teraz mam pewność, że Rosja stanęła po stronie Polaków.
Dlaczego?
Blokując dostęp do serwerów podczas ostatnich wyborów - chciała pokazać Polakom i światu, że rządzą nami oszuści, że wybory były fałszowane. Gdyby nie ta "awaria" - znacznie gorzej byłoby to dostrzec, a tak...sprawa jest oczywista.
5 MILIONÓW GŁOSÓW NIEWAŻNYCH.
Na Śląsku 130.000 głosów zginęło.

Moje motto jest odbiciem polityki.
Jestem przekonana, że nawet przeciwnicy polityczni woleli rozmawiać ze ś.p. Prezydentem, jak z (niby przyjaznym) bul bronkiem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1464722

To w TVP INFO mówili o wypowiedzi min.Ławrowa i krytyce naszej trójcy politycznej.
Co zauważyłam? Rodzynki informacyjne wrzucają jednorazowo, żeby nie przedostały się do szerszej opinii publicznej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1464752

taki Prezydent jak Andrzej Duda! To, że na niego oddam swój głos, to rzecz pewna! Moja rodzina i znajomi też! Mnie krawaty, czy koszule, do koloru oczu nie przekonują! Ale to, że  facet ma  charyzmę i kocha Polskę, widać i czuć! Bronisław Komorowski, to przy nim mały pikuś! Nie jestem łasa na obietnice! Od początku wiedziałam, że jest moim wybrańcem, zapoznawałam się, z jego polityczną drogą życiową! Czekałam na jego wystapienie promocyjne! Andrzej Duda upewnił mnie, w moim wyborze! Łzy, które uroniłam dzisiaj, są takie jak po wcześniejszych wystąpieniach Prezydenta Lecha Kaczyńskiego! Wiem, że Andrzej Duda kocha Polskę i Polaków! Mam po prostu do niego zaufanie! Szczęść Boże Panie Andrzeju! Ku chwale Ojczyzny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

viki

#1464637

 Dr Wojciech Jabłoński uważa, że wystąpienie Dudy było "w iście amerykańskim stylu" i spełniło swoje cele. Przede wszystkim Andrzej Duda postawił się w mocnej opozycji do Bronisława Komorowskiego i przedstawił wizję swojej prezydentury. Choć, zdaniem eksperta postulat na przykład przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego był na wyrost. - Ale ma to pokazać, że tak jak Komorowskiemu zarzuca się prowadzenie prezydentury zachowawczej ustawodawczo, tak Duda w roli prezydenta, jeśli dojdzie do takiego scenariusza, ma być nadaktywny, nawet przekraczający konstytucyjne uprawnienia, z punktu propagandowego to bardzo dobry krok - powiedział ekspert. Dr Jabłoński dodaje, że w przeciwieństwie do Komorowskiego, Duda zdecydował się na pokazanie w kampanii swojej rodziny. Komorowski, ukrywający członków rodziny, stawiający ją w cieniu swojej prezydentury, stanowi w tym momencie naturalne przeciwieństwo Dudy, który występuje w styluamerykańskim. 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1464638

Do Andrzeja Dudy mam zaufanie! Takie samo, miałam do Lecha Kaczyńskiego, na którym nie zawodłam się! Jednym słowem, o takim Prezydencie marzę! Styl, klasa, to jest to!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

viki

#1464640

Kocha Polskę całym swym jestestwem.W 2011 roku w jednej z galerii handlowych (w Krakowie) późnym wieczorem przechodził w towarzystwie trzech osób i w pewnym momencie podeszła do Niego grupa osób chcąc porozmawiać.

Pan Andrzej poprosił swoje towarzystwo,by szli załatwić swoje sprawy a On dołączy później i został z nami ponad 30 minut

a przecież był tylko posłem.Bardzo kontaktowy,rzeczowy i życzliwy.

A tu link "Święto flagi 2maj 2014,Kraków"

https://www.youtube.com/watch?v=DZbGsaQjRQs

 

pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

bulsara

#1464652

PO i PSL dba o swoich krewnych i znajomych ustawionych w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa gdzie pobierają olbrzymie wynagrodzenia i odprawy doprowadzając przedsiębiorstwa do upadłości, wówczas da się na nich uwłaszczyć za złotówkę. Obecny rząd musi obdzierać zwykłych obywateli z kasy, bo nie starczyło by mu na rozbuchaną administrację, w której lokuje krewnych i znajomych królika, stanowiących żelazny elektorat platwormersko-zeteselowski (nazwa PSL została zawłaszczona). Oszczędzać trzeba na biednych, by swoim żyło się lepiej. Aktualnią ilustracją jest zarząd Jaworznickiej Spółki Węglowej, który ani myśli ustąpić, choć akcje spółki za 140 spadły do ok 20 zł w ciągu 3 lat i najlepiej, by górnicy pracą teraz za pół darmo ratowali kopalnie i kilkudziesięcio tysięczne wynagrodzenia prezesów. Ktoś jednak głosował np na Buzka likwidatora kopalń i jest nadal europosłem ze Śląska.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1464647

To tylko jeden element szerokiego problemu płac i wynagrodzeń.

 

Poważnie zastanawiam się, czy taka strategia niskich zarobków nie jest narzucona Polsce zewnętrznie, byśmy ciągle dostarczali w miarę tanią siłe roboczą na zachód.

Żaden rząd nie wykazał ani krztyny eudemonizmu, czyli dbałości o dobrostan obywateli. Ten temat w Polsce nie istnieje, a jak widać w tym ostatnim głosowaniu, tzw. wybrańcy narodu kompletnie go lekceważą.

Pora im teraz za to zapłacić.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1464670

"Poważnie zastanawiam się, czy taka strategia niskich zarobków nie jest narzucona Polsce zewnętrznie, byśmy ciągle dostarczali w miarę tanią siłe roboczą na zachód".

Ja też się nad tym zastanawiam i dochodzę do wniosku, że chyba tak rzeczywisćie jest. Dodatkowo jest to sprzężone z obniżaniem poziomu polksiego nauczania. Mamy być głupimi, biednymi, zatomizowanymi, tanimi robotnikami bez własności i wolności. Przykre...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1464719

Pan Stanisław Michalkiewicz w jednym ze swoich świetnych artykułów, już kilka lat temu podsumował, że ""razwiedka", która uwłaszczyła sie na polskich majętnościach (tworząc tzw. "nowe, stare rodziny") dąży do tego by reszta społeczeństwa była głodna, brudna i głupia, bo motłochem kieruje się bez problemów.

Wystarczy motłochowi coś obiecac (czasami nawet dać), a motłoch zareaguje stadnie - według woli. swoich nadzorców.

W myśl poematu Janusza Szpotańskiego, na który Pan Michalkiewicz często się powołuje owa "rozwiedka" działa zgodnie z zasadą "tow. Szmaciaka" - bohatera wpomnianego poematu, który głosił zasadę sterowania motłochem: "Trzeba doić, strzyc to bydło, a jak zdechnie zrobić mydło".

I od 26 lat II RP to się dzieje...

Ukłony

Myślidar

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1464733

i podobnych im Kiepskich nie bedą zadawali takich pytań. Mało tego odczytają to jako stabilizację ich bytu. Nie widzą tego że zsuwają sie po równi pochyłej , a podnieśc się z kolan będąc niewolnikiem będzie znacznie trudniej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1464681

Dlatego tak upodlili Polaków.
Co sądzisz, Autorze o nawałnicy trolli? Kim oni są. Być może, że niektórzy nawet byli nie całkiem złymi ludźmi, a politycy wykorzystali ich nędzę i zaproponowali płatne szczekanie w internecie?
Wystarczy popatrzeć na innych portalach co się dzieje.
Jest ważny artykuł, pojawia się troll (jak skunks) i rozmywa dyskusję, bo forumowicze zamiast wypowiadać się na poruszony temat - zajmują się "wietrzeniem" pomieszczenia, jakim jest miejsce komentarzy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1464713

Przez 123 lata rozbiorów, gdzie nie było takich medialnych możliwości rozpowszechniania prawdy o zdrajcach narodu, nie uczyniono z Polską tyle złego ile ten rząd uczynił Polsce przez ostatnie lata sprawowania władzy...jednak przy wielkiej bierności obywateli nie mogli by tego dokonać. Za daleko to wszystko zaszło i robione było za naszymi plecami. Sam dług naszego kraju liczymy już w bilionach,czyż nie? Jak długo to potrwa i kto te ,,elity,, rozliczy?

https://www.youtube.com/watch?v=wQEyPejsoDI

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1466643