Im dłużej broni się Ukraina tym większe szanse na ponowne rządy PiS!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Tego W. Putin ani O. Scholtz się nie spodziewali, bo chyba nikt nie jest tak naiwny, aby wierzyć, iż rząd niemiecki nie znał planów rosyjskiej agresji na Ukrainę! Zresztą pewnie i wiele innych krajów (dzięki ich służbom specjalnym) również wiedziało, że ta agresja nastąpi. Dla przykładu USA były już zawczasu przygotowane do ewakuacji prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Ameryki a Polska była organizacyjnie przygotowana do pomocy Ukraińcom od pierwszego dnia wojny. 

 

Wróćmy jednak do Niemiec i Rosji. Było przecież tak pięknie! 

 

W USA wybory prezydenckie wygrał ich faworyt J. Biden, który 19 maja 2021 roku ogłosił, że "Stany Zjednoczone rezygnują z nałożenia sankcji wobec spółki Nord Stream 2 będącej operatorem powstającego na dnie Bałtyku gazociągu łączącego Rosję i Niemcy. W raporcie amerykańskiego Departamentu Stanu przekazanym Kongresowi napisano, że rezygnacja z sankcji leży w interesie narodowym USA" [1]. Prezydent USA dodatkowo stwierdził też, że: "od początku był przeciwnikiem tego projektu, ale w chwili, gdy objął urząd w styczniu 2021 roku, gazociąg był już prawie ukończony. W takiej sytuacji sankcje byłyby kontrproduktywne dla naszych relacji z Europą - wyjaśnił. – Nasi sojusznicy w Europie znają nasze stanowisko w tej sprawie – dodał Biden podczas spotkania z dziennikarzami w ogrodach Białego Domu. - I to nie jest tak, że mogę Niemcom pozwolić coś robić czy nie robić czegoś – powiedział, pytany, dlaczego pozwala Rosji i Niemcom na dokończenie gazociągu" [2].

 

Czyż dla Rosji i Niemiec nie było wtedy wspanialszej wiadomości? USA dały im niejako wolną wolę do uzależnienia od rosyjskiego gazu całej UE a niezwykle tani ten gaz płynąłby dwoma Nord Streamami najpierw z Rosji do Niemiec a później z odpowiednim zyskiem byłby dystrybuowany z Niemiec do innych krajów europejskich. W ten sposób kondominium rosyjsko-niemieckie zacisnęłoby swoje łapy na wszystkich państwach Unii Europejskiej, która - pozbawiona ingerencji USA - stałaby się jednym wielkim landem niemieckim a strefy europejskich wpływów podzielone zostałyby pomiędzy Rosję i Niemcy. Z tego punktu widzenia już wiemy dlaczego UK dużo wcześniej zrobiła wszystko, aby wyjść z niemieckiej UE a Niemcy w nowej umowie koalicyjnej zapisały budowę Jednego Sfederalizowanego państwa Europa ze stolicą w Berlinie i bez żadnych państw narodowych. 

 

Hipotetyczny podział wpływów niemiecko-rosyjskich zapewne przebiegał na wschód od Polski i krajów bałtyckich należących do NATO. Stąd prezydent Rosji W. Putin został ośmielony i zdecydował się zaatakować Ukrainę, którą od zawsze uważał jako rosyjską i niezbędną do budowy mocarstwowej Rosji. 

 

O. Scholz i W. Putin spodziewali się bardzo szybkiej kapitulacji Ukrainy (w przeciągu kilku a najwyżej  kilkunastu dni) a reakcja USA oraz całego świata będzie identyczna jak w przypadku rosyjskiej aneksji Krymu, czyli żadna. 

 

Ku zaskoczeniu wszystkich Ukraińcy heroicznie bronią się do dzisiaj a przetrwali pierwsze miesiące inwazji jedynie dzięki Polsce i Wielkiej Brytanii. Zatem możemy zrozumieć dlaczego Niemcy od samego początku wzbraniały się od pomocy militarnej dla Ukrainy i dlaczego nawet do dzisiaj czekają aż w końcu ten ich koszmar, czyli Ukraina padnie pokonana przez Rosję. 

 

Ale ta agresja przede wszystkim spowodowała też całkowitą zmianę polityki gabinetu J. Bidena. On sam był krytykowany nawet przez swoje demokratyczne zaplecze zaraz po decyzji o braku sankcji na Nord  Stream 2. Teraz - wobec bohaterskiej obrony Ukraińców i rosyjskiego ludobójstwa - został niejako zmuszony do tej zmiany polityki przez wszystkie strony: amerykańskie lobby polityczno-wojskowe, amerykańskie służby specjalne, Demokratów i Republikanów, nie mówiąc już o samym społeczeństwie amerykańskim. USA tedy powróciły do Europy, wsparły uzbrojeniem i miliardami USD Ukrainę, przystąpiły do pomocowej koalicji Polska-UK, ponownie wyznaczyły Polskę jako największego sojusznika USA w UE, zaczęły ponownie wspierać całą wschodnią flankę NATO z Polską na czele.  A do tego działania Rosji spowodowały, że inne blisko-sąsiedzkie wobec Rosji kraje jak Finlandia i Szwecja wkrótce dołączą do Sojuszu Północnoatlantyckiego.  

 

A cóż to oznacza dla Niemiec i Rosji? Otóż czasowy i realny koniec niemieckich planów budowy z UE swojego Jednego Państwa Europa a także znaczne obniżenie roli Niemiec w całej europejskiej i światowej geopolityce! Stąd ich ta wściekłość i bezpardonowe niemieckie (też unijne) ataki na Polskę. Dodatkowo też na lata został wstrzymany proces stworzenia przez mocarstwowe Niemcy i mocarstwową Rosję tzw. Eurazji od Władywostoku po Lizbonę. 

 

A dla Polski? Na pewno atak Rosji na Ukrainę, nasza pomocowa proukraińska postawa oraz powrót USA do Europy zmieniły nasze geopolityczne położenie. Chyba w końcu i do Niemców to powoli dociera, bo komentując wczorajszy wykład M. Morawieckiego w Heidelbergu, niemiecki dziennik „Welt” stwierdził: "Od 24 lutego 2022 roku Polska otrzymała nową rolę w Europie" [3].  

 

Każdy też kolejny dzień obrony Ukraińców oddala nas od wyborczego zwycięstwa proniemiecko-prorosyjskiej partii PO (KO) i człowieka uznawanego za swojego przez kondominium rosyjsko-niemieckie, czyli D. Tuska. 

 

Historia bywa naprawdę przewrotna. Przecież gdyby nie ta agresja Rosji i bohaterska oraz długookresowa obrona Ukraińców to dzisiaj USA nie byłoby w Europie, spokojnie płynąłby gaz przez dwa Nord Streamy, Niemcy i Rosja współpracowałyby ze sobą modelowo a Polska zdana byłaby tylko na "lizanie du...y" niemieckiej UE. W takich warunkach byłoby bardzo ciężko utrzymać władzę przez ZP (PiS). A tak "dzięki" W. Putinowi to utrzymanie pisowskiej władzy staje się coraz bardziej realne. Oj... ten J. Kaczyński... już nie tylko rządzi w TVN czy GW, ale i jest doradcą i nadzorcą W. Putina:)))) [4].

 

Tak na koniec sowowo-przyjacielsko dygresyjnie i retorycznie pytająco podpowiem. W obecnej walce pomiędzy służbami specjalnymi Niemiec i Rosji ze służbami specjalnymi UK-USA-Izrael, raczej w wojennej dziś Europie zwycięskimi zostaną te ostatnie... A obecny rząd z jakimi obcymi służbami specjalnymi potencjalnie blisko współpracuje? A totalnej opozycji do jakich potencjalnie obcych służb specjalnych jest bliżej?

 

[1] ]]>https://www.dw.com/pl/bia]]>ły-dom-potwierdza-nie-będzie-sankcji-na-spółkę-nord-stream-2/a-57592796

[2] ]]>https://www.dw.com/pl/biden-sankcje-wobec-nord-stream-2-by]]>łyby-kontrproduktywne/a-57667770

[3] ]]>https://wpolityce.pl/swiat/639092-welt-polska-otrzymala-nowa-role-w-europie]]>

[4] Przecież w mediach lewicowo-demoliberalnych oskarża się np. J. Kaczyńskiego o zainicjowanie ataku na św. Jana Pawła II, ale też o to, że to on spowodował wojnę na Ukrainie... Odjazd zupełny...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 

Paypal: paypal.me/kjahog

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Plany budowy federacji europejskiej pod kierownictwem Niemiec, sięgają początkami XIX wieku , kiedy to w Austro-Węgrzech powstała koncepcja Mitteleuropy  (jedności regionu środkowoeuropejskiego).                                                                                                              Została wyrażona po raz pierwszy w 1848 roku przez austriackiego ministra Feliksa zu Schwarzenberga.

Temat jedności Europy Środkowej podejmowała również koncepcja polityki niemieckiej sformułowana w 1915 przez politologa Friedricha Naumanna, ogłoszona w książce Mitteleuropa.

Mitteleuropa to polityczny program będący celem wojennym Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy.                                                                                                                                            W jej myśl ta część Europy miała stać się podporządkowanym państwu niemieckiemu tworem gospodarczo-politycznym.                                                                                                               W swym programie Naumann popierał również germanizację oraz madziaryzację tego regionu. Wysuwano także żądania stworzenia na Krymie niemieckiego państwa kolonialnego oraz dążono do skolonizowania państw bałtyckich.

W czasie I WŚ Niemcy dążyły do pokonania Rosji a gdy to było nieosiągalne, to wsparły komunistów rosyjskich(bolszwików), finansując ich(niemieccy bankierzy Max i Paul Warburgowie, jeden rezydujący w Niemczech, drugi w USA) i wysłali do Rosji Lenina by ci obalili cara i wywołali rewolucję światową po połączeniu się z rewolucjonistami niemieckimi z SPD.  

Klęska Niemiec w I WŚ, powstanie niepodległych państw w Europie Śr. Wsch. z Polską jako główną przeszkodą na drodze połączenia się bolszwików z niemieckimi  rewolucjonistami(II RP zatrzymała bolszwicką nawałę w 1920 roku) nie poskromiła niemieckich planów imperialnych, ale skłoniła do zmiany taktyki Niemiec na tej drodze.

Postanowiono, że najpierw będzie się realizować ideę paneuropejską(plan Kalergi), czyli budować Stany Zjednoczone Europy i dpiero potem, gdy imperium niemieckie po zjednoczeniu całej Europy stanie się na tyle silne, ze będzie zdolne pokonać Rosję/ZSRR, uderzy na nią.

Taki plan zawarto w uchale zjazdu SPD w Heidelbergu w 1925 roku.

Potem do władzy doszedł Hitler i zjednoczenie Europy dokonywał siłą a wiedząc że ZSRR też planuje opanować Europę, postanowił podporzadkować sobie Europę Środkową razem ze ZSRR(pakt Ribbentrop Mołotow), by potem uderzyć na ZSRR, 

Hitler atakując Europę Zachodnią a zwłasza Wielką Brytanię i dążąc do podporzadkowania sobie siłą Rosji, zagroził Wielkiej Brytanii, któras od wiekow prowadziła politykę równowagi sił na kontynencie i w takim przypadku UK zawarła antyniemiecką koalicję a po wejściu USA do wojny, Niemcy poniosły klęskę.

To też był tylko etap w planach budowy tym razem federacji europejskiej pod polityczno militarną kontrola USA w postaci budowy wspólnot europejskich, dla których zaczątkiem był plan Marshalla, potem słynna Deklaracja Schumanna z 1951 roku i powstanie EWWiS(w Deklaracji Schumanna zapisano, że EWWiS będzie pierwszym etapem w budowie federacji europejskiej}. 

Następnym etapem na tej drodze było powstanie EWG a po zakończeniu zimnej wojny powstanie UE i rozszerzanie jej na kraje Europy Śr. Wsch. i Płd. Wsch. czyli kraje Mitteleuropy.

W XXI wieku USA/UE polityką marchewki i kija prowadziły do włączenia pozimnowojennej Rosji do struktur polityczno, gospodaerczo i militarnych Zachodu, upatrując w tej koncepcji budowy rosyjsko niemieckiej EURAZJI, sojusznika USA  w konfrontacji z Chinami.

Tak jak pakt Ribbentrop Mołotow mający podzielić Europę Śr. Wsch. na strefy wpływów rosyjsko niemiecjkich, wywołał wojnę niemiecko rosyjską(bo wodzem EURAZJI moze być tyko jeden; albo Hitler albo Stalin), tak samo polityka przyciągania Rosji do Zachodu i budowa rosyjsko niemieckiej EURAZJI musiała się zakończyć kleską, bo wodzem EURAZJI wg Rosji miał być Putin(dyrektor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Igor Panarin stwierdził w wywiadzie dla „Izwiestii”, że „Putin będzie wodzem Eurazji, nowego ZSRR”) a USA miały zamiar patronować temu geopolitycznemu konstruktowi i wykorzystywać go do konfrontacji z Chinami.

Pomimo klęski tej polityki resetu z Rosją, Niemcy dalej chcą realizować budowę federacji europejskiej  pod swoim kierownictwem i czekać na sposobną okazję, jaką ma być poważny konflikt amerykańsko chiński, by podporzadkować sobie Rosję i zbudowć mocarstwo eurazjatyckie zdolne do nwygrania konkurencji zarówno z USA jak i Chinami.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1650917

nie Rosję. Do opracowania, i to na chybcika, planu Barbarossa doszło dopiero wtedy, gdy zdano sobie sprawę z zagrożenia sowieckiego. Tak naprawdę historia 1918-1941 (do 21 czerwca włącznie) to historia rozgrywania Niemiec przez sowiecką Rosję. Oficjalnie od układów w Rapallo do paktu Hitler-Stalin (zwanym potocznie Ribbentrop-Mołotow). A dzisiaj należy wątpić, by nowi obywatele RFN chcieli realizować idee starych fanatyków socjalizmów brunatnego i czerwonego. Owszem, pójdą na Wschód, ale po to, by nieść pod zielonym sztandarem prawdziwą wiarę.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1650923

Unia to nie szwabski land, lecz область.

Vote up!
1
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1650930