Dlaczego zagłosuję na A. Dudę

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2015 roku napisałem teksty [1] [2], w których wyszczególniłem dlaczego nie zagłosuję na B. Komorowskiego i PO. Spotkały się wówczas z dużym odzewem czytelników za co kiedyś serdecznie dziękowałem. Przypomnę, że gdy jeszcze istniała interia360 przeczytało te teksty kilkadziesiąt tysięcy osób i skomentowało przeszło 2000.

 

Na szczęście ówcześnie B. Komorowski przegrał z A. Dudą a PO przegrało z PiS-em na tyle, żeby PiS mógł utworzyć samodzielny rząd. Takie wyniki tamtych wyborów pozwoliły wreszcie PiS-owi przeprowadzać reformy, które przez lata przygotowywali. Przez osiem lat w opozycji nie próżnowali. A realizując zapowiedzi przedwyborcze okazali się pierwszą partią po 1989 roku, która spełniała w większości dane Polsce i Polakom obietnice.

 

Dzięki swojej wiarygodności PiS (ZP) ponownie wygrało wybory w 2019 roku i znów mogło utworzyć rząd większościowy. I wtedy również głosowałem na PiS jako na jedyną partię, która jest w stanie zablokować powrót do władzy antypolskiego i w dużej części proniemieckiego ugrupowania pod dzisiejszą nazwą PO-KO.

 

Podobnie w najbliższych wyborach prezydenckich znów zagłosuję na obecnego prezydenta A. Dudę.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że popełniał sporo błędów i nie zawsze jego decyzje były zrozumiałe dla jego elektoratu. Byłem zdziwiony jego vetem do ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości, co i tak nic mu nie dało a kasta sędziowska tylko została rozochocona i spotęgowała swoje destrukcyjne działania. Podobnie prezydent (ale też cała ZP) zachował się w przypadku ustawy penalizującej oszczerstwa wobec Polski o współudział z nazistami w mordowaniu Żydów a nawet współudział w wybuchu II WŚ. Wtedy też byłem zadziwiony, że jednego dnia i nocy wycofano się z tego pomysłu i stało się to zapewne pod naciskiem niektórych środowisk żydowskich. W dalszym ciągu czekam też na ujawnienie w końcu Aneksu do Raportu z likwidacji WSI oraz wycofania się ze słynnej już ustawy 1066 o tzw. bratniej pomocy. Czekam też jasnej deklaracji prezydenta co do amerykańskiej ustawy 447 JUST. Ponadto oczekuję programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe. Powyższe nie obejmuje tylko prerogatyw prezydenta, ale inicjatywę ustawodawczą jednak prezydent posiada i winien z tego korzystać częściej.

 

Niemniej prezydent podpisywał niemalże wszystkie ustawy, których wprowadzenie zapowiadał PiS w swoich programach wyborczych i to zarówno w poprzedniej jak i w obecnej kadencji. Zaś tak naprawdę o ocenie jego postępowania i postępowania rządzących możemy dywagować teraz, w czasie kryzysu pandemicznego, bowiem w tak skrajnych i negatywnych sytuacjach możemy poznać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto tylko wydmuszką polityczną nie radzącą sobie w sytuacjach naprawdę trudnych dla Polski. A w mojej ocenie obecny prezydent jak i rząd radzą sobie dobrze i sprawnie, co jest też argumentem na plus dla Andrzeja Dudy.

 

Ponadto jedynie on gwarantuje to, że Polska będzie się dalej rozwijała w przyjętym przez PiS kierunku, czyli powolnego acz systematycznego upodmiotowienia Polaków i całej naszej Ojczyzny, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. To upodmiotowienie jest realizowane we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego. Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym a także gospodarczym, obniżanie podatków (przede wszystkim CIT), tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych.

 

Będę też głosował na A. Dudę bo nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z dzisiejszej opozycji mógłby zostać prezydentem Polski. To byłoby jej uwstecznienie i degrengolada podobne do tych, które były za rządów PO-PSL i za prezydentury B. Komorowskiego. To najgorszy scenariusz.

 

Swego czasu napisałem cykl notek, które dotyczyły starć w drugiej turze A. Dudy z poszczególnymi kandydatami na prezydenta. W poście dotyczącym M. Kidawy-Błońskiej [3] pisałem, że

 

"Jak na razie przebieg kampanii wyborczej został przez kandydatów zupełnie zmieniony w stosunku do planów a winien temu jest koronawirus. W najgorszym scenariuszu wirus może doprowadzić do przełożenia daty wyborów prezydenckich.

 

W dobie tej ewentualnej epidemii bardzo dobrze zdaje egzamin polski rząd razem z prezydentem A. Dudą. Ich działania "wytrącają" zasadność krytyki obecnych władz przez totalnych. Tym samym zyskuje w oczach wyborców obecny prezydent A. Duda. Z reguły jest tak, że w przypadku jakichś klęsk i zachwiania tym samym bezpieczeństwa Polaków i w przypadku gdy rządzący sprawdzają się w tak kryzysowym czasie, to właśnie oni zyskują wzrost poparcia społeczeństwa i jak sądzę będzie tak i teraz".

 
Tak więc moje zdanie jest cały czas takie same. Tylko A. Duda współpracujący z rządem jest w stanie przeprowadzić Polskę przez trudny czas zarazy. I to też jest niebagatelnym powodem, który sprawia, iż oddam na niego swój głos.
 
A. Duda jest jedynym kandydatem, który może uchronić Polskę przed powrotem do władzy tych których możemy nazwać:
 
– kłamcami i aferzystami nie mającymi nic wspólnego z patriotyczną, narodową polskością i tą polskość często zwalczającymi,
– usłużnymi wobec Niemiec i UE chłystkami w "krótkich spodenkach" (dosłownie: vide Budka), którzy doprowadzili Polskę niemal do kolejnego landu niemieckiego,
– chcącymi sprowadzać do Polski imigrantów islamskich,
– zabierającymi Polsce możliwości rozwoju i zapowiadającymi mgliście o tym, czy zostaną utrzymane przywileje uzyskane dla Polaków przez PiS (moim zdaniem niestety te przywileje zostaną drastycznie ograniczone),
– doprowadzającymi Polskę do skraju ubóstwa,
– podnoszącymi wiek emerytalny i grabiącymi nasze oszczędności (vide: OFE),
– podnoszącymi podatki i tworzących nowe (VAT, paliwo),
– uważającymi nasze państwo za takie, w którym jest "ch.j, dupa i kamieni kupa",
– takimi, których rządzenie polegało na mafijnych układach i lekceważeniu Polaków (vide: taśmy Neumanna),
– złodziejami naszej narodowej własności w postaci chęci sprzedaży naszych firm podmiotom zagranicznym (LOT, Orlen, PKP i innych)

 

Te wszystkie argumenty też przemawiają za głosowaniem na prezydenta A. Dudę, bo to on jest wystawiany na tą funkcję z ramienia ZP (PiS-u) a współpraca na linii rząd-prezydent jest dziś jak nigdy konieczna.

 

Za kilkanaście dni (oby) będziemy po raz kolejny wybierali naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybierali pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój.

 

Wzywam więc wszystkich Polaków do otrzeźwienia społeczno-politycznego i pójścia na wybory i będę zachęcał do ostatniego dnia przed nimi.

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/02/dlaczego-nie-zagosuje-na-b.html

[2] https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/674991,dlaczego-nie-zaglosuje-na-po

[3] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/03/ii-tura-wyborow-w-dobie-koronawirusa.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:13)

Komentarze

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627627

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tylko nas nie informuj o własnej tępocie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1627635

wystarczajaco duzo wiemy o twojej

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627637

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nic innego nie potrafią

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1627638

Zarzucanie komuś tępoty jest przykrywaniem własnej głupoty a niestety głupi nie wie, że jest głupi i proszę sie powstrzymywać przed takimi komentarzami. Ja nikogo nie obrażam w swoich postach ani nie krytykuję ad personam. Zawsze tylko merytorycznie staram się odnosić do adwersarzy.
pzdr mimo wszystko

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1627649

Tępotą test nieprzyjmowanie do wiadomości oczywistych zaniechań, zdrad, lenistwa, krętactw, poniżania polskiego narodu itd., itp. przez aktualnego strażnika żyrandola. Więcej nie będę się rozpisywać; kto rozumny - ten wie o czym mowa. 'Ostry' szerzej skomentował zjawisko dudomanii. Kto ma klapki na oczach - nic mu nie pomoże. No, może brak ciepłej wody w kranie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1627654

O swoich wątpliwościach napisałem w tekście. Można dorzucić więcej, więc droga wolna, ale warto jednak czytać więcej niż sam tytuł notki. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1627657

     ruski narodowiec! Jej własna boszewicka nienawiść do Polaków otumania towarzyszkę "markowa" - a innych poucza o rozumie...

W dodatku dla załganej "markowa" - słowa tępego i załganego sowieckiego politruka "ostra" z sowiecko-ruskiej propagandowej ścierwoneonówki są wyrocznią...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627660

ma(r)kówka

 

śpiewająca ma(r)kówka

od psalmów braunfka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1627655

produkujesz rymy. których powstydziłby się dziad spod śmietnika

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1627656

ze śmietnika główka...

 

ze śmietnika główka

pusta ma(r)kówka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1627662

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zapewne dlatego żeś Pan jeden ze ślepych lemingów - albo beneficjent podłej zmiany

A jeśli ani jedno ani drugie to jest to zapewne efekt "stanu umysłu" - więc co teraz czytelnicy mają zrobić?
Oczywiste że m. inn. współczuć - ale trzeba się do takiego podtrzymania na duchu aż tak ujawniać i rozpisywać

No ale niech będzie, bo jednak robota wykonana:

WSPÓŁCZUJĘ

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1627647

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627653

Piszę to, co myślę i nie traktuję tego jak zadania. Nie wiem czy jest sens dyskutować, ale lepiej mówić i pisać merytorycznie. 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1627658

wpierw zaczęli ataki ad personam, zaraz zaczną krytykować Gawriona i narzekać na fatalne obniżenie poziomu portalu.

A co pisali ci wielcy patridioci w czasach prezydęta Bula? Ostrego nie widziałam, Markowa była wielce oszczędna w swych opiniach. Teraz - demokracja ma się dobrze, a wyżej wymienieni są bardzo "odważni". Tylko - jaki mają cel? Albo - komu się wysługują? Za pieniądze, czy - z głupoty?

Nie karmić trolli,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1627665

Proszę uniżenie - odczep się pani od mojej skromnej osoby. Smrodu ci u nas dostatek i pani smuga jest całkowicie zbyteczna.

(gratuluję psiego poplecznika)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1627666

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

prócz 4 hmskch trll jst jdn ksmtny...Krzysztfjw. N wdwj sę z nm ngdy w żdną dysksję ...b t strt czs. Tn trll psz..."Tylk . Dd współprcjący z rządm jst w stn przprwdzć Plskę przz trdny czs zrzy." Tylk dt lb trll wrzy w t, ż w Plsc jst zrz. Węc wybrj...z km wdjszc sę w dysksję. l jk sę jż nwnęł t nstępn twrzyszk prpgtrk szczpń, t przypmnę... mż by tk skńczyć z szczpnkwym trrrm, z przymsznm ns d szczpń? Nch ldz mją wlnść wybr. Pmętjmy, ż Tmk n chcł ść n t szczpn. mrł jszcz tj ncy. T jst dpr pndm głpty trrr ! T jst dpr zrz ! l ldz mr p szczpnch...tylk mrdrcy- lkrz tym wdzą. jk n wdzą mm tg szczpą...t jszcz grzj. http://dkwsk.pl/ndx.php?ptn=cm_cntnt&tsk=vw&d=27874&tmd=100 https://glr.tv/pst/CCJnfFB2Lqp38fp7scPtNwk

Verita

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1627669

Chyba 'aksamitny' gorszy od prymitywnych, bo zakamuflowany. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1627674

Krzysztofjaw, z którego zdaniem się nie zgadzam i uważam go za tubę imigrantów z Wolski (PiS), jest człowiekiem, który swoje myślenie logicznymi argumentami uzasadnia, za to szacunek dla niego. Jest perełką na tle tego, jak to określił w swoim komentarzu Humpty "bolszewickiego bydła", czyli jego i tutejszego bagienka, co z polskich portali wylatują lotem koszącym płacząc żałosnymi łzami, że Polacy ich idiotyzmów nie chcą oglądać. Z takimi ludźmi jak krzysztofjaw można dyskutować, choć często przekonać dla opcji korzystnej dla Polski nie sposób. PiSowskie pralnie umysłów dość mocno wyjaławiają  z wszelkiego własnego myślenia.

A Duda, wybrany podczas wyjazdowej sesji Knesetu na krakowskim Kazimierzu, o ile w pierwszej kadencji musiał zachować przed PiS jakąś twarz, wybrany w drugiej kadencji będzie realizował zadania stawiane przez zleceniodawców, a wtedy kwik imigrantów z Wolski będzie donośny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627681

Perełką podrabianą pan krzysztof się jawi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1627682

Krzysztofjaw jest tubą PiS, to jest bezsporne, ale Polacy mają prawo do własnych poglądów i te musimy szanować inaczej będziemy jak tutejsze bagienko "bolszewickie bydło" zgodnie z określeniem Humpty, co wyzywa każdego, kto odważy się własną myśl mieć. Szanujmy szerokie spektrum poglądów, z drugiej strony pan krzysztofjaw może być dobrym przykładem dla "bolszewickiego bydła", może zrozumieją iż posługując się dialektem rynsztokowym robią tu za idiotów. Na naukę nigdy za późno. Trolli trzeba ośmieszać, dziś na gadaczce dwóch takich o swoich problemach fizjologicznych chcieli dyskutować, Humpty i Jan Patmo. No cóż, każdemu z nas pewne problemy zdrowotne się zdarzają, ale na forum publicznych o nich gadać?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627683

Nawet w tym tekście wskazuję na uchybienia prezydenta A. Dudy. Podobnie jestem przeciw obowiązkowym szczepieniom, o czym w nim nie doprecyzowałem. Takie ustawy winny być zmienione. Nie może być tak, że koncerny farmaceutyczne narzucają rozwiązania lekarzom a lekarze te rozwiązania wykonują bez szemrania na podstawie jakichś ustaw o obowiązkowych szczepieniach. 

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie szczepienia są a'priori złe. Niektóre są dla ludzi zbawienne, tyle tylko, że to te szczepienia, które są realizowane od dziesiątków lat. Nie mam jednak zaufania do tych nowych. Natomiast w tym względzie powinien być wybór dokonywany przez poszczególnych ludzi (dotyczy nowych szczepionek). 

Oczywiście są i argumenty przemawiające za obowiązkowymi szczepieniami, szczególnie dotyczącymi chorób zakaźnych, bowiem argumentacja jest taka, że szczepienie pozwala na unikanie zakażeń międzyludzkich, jest po prostu dbałością o zdrowie innych, zdrowie nas wszystkich. 

A jak to jest w przypadku wirusów? Nie jestem fachowcem, ale tak na "zdrowy, chłopski rozum: niemal wszystkie one mutują i są rokrocznie już inne niż poprzednie i szczepionki np. przeciw grypie nic nie dają, bowiem dotyczą mutacji wcześniejszej niż tej aktualnej i trwającej. Ogólnie zaś wirusy mają własnie taką cechę, więc należałoby się zastanowić nad sensem poszukiwania szczepionek na rzecz leków pomagających pokonać choroby wynikłe z działalności wirusów (np. Covid19). Poza tym można korzystać ze "szczepionek" naturalnych jak np. osocze krwi od ludzi, którzy już wyzdrowieli zakładając wszakże, że ich przeciwciała są faktycznie blokadą dla rozwoju choroby lub ją leczącymi. 

Zaś ad meritum do mojego postu.

Im człowiek starszy, tym zaczyna postrzegać świat inaczej i chyba bardziej realistycznie. Poszukuje rozwiązań, które są możliwe do wykonania w świcie realnym. Gdzieś ucieka młodzieńcza fantazja na rzecz własnie realizmu.

Tak też jest i w polityce. Mamy określoną sytuację geopolityczną i w jej ramach Polska może się poruszać. To implikuje do określonych zachowań na arenie międzynarodowej a tutaj mamy chyba jeden zero-jedynkowy wybór: albo kondominium niemiecko-rosyjskie albo tandem USA-Izrael. Można się ze mną nie zgadzać, ale ja wolę ten drugi, z tym, że to musi być podmiotowa współpraca a nie na "klęczkach". Powoli, ale jednak systematycznie zbliżamy się do tej podmiotowości.

Ale też jest tak w przypadku wewnątrzkrajowym. Musimy wybrać prezydenta i zostanie nim ktoś, nawet wtedy, gdy np. zrezygnujemy z udziału w wyborach (np. ze względu na brak odpowiednich dla nas kandydatów). Po prostu mamy takie prawo i taką demokrację i dopóki będą one trwały to musimy poruszać się w ich ramach. 

Stąd należy się zastanowić, kto na dziś jest w miarę dobrym kandydatem. Wybieram A. Dudę, bo przekleństwem Polski byłoby np. zwycięstwo kogoś z totalnej opozycji (mówię tu też o kameleonie Kosiniaku-Kamyszu). To A. Duda ma największe szanse wyborcze i - mimo zastrzeżeń - jestem skłonny dalej mu zaufać. No bo komu? Kto inny mógłby prezentować choć po części propolskie stanowisko? Nie ma takiego kandydata, bowiem nawet Konfederacja i jej kandydat mogą jedynie liczyć na kilkuprocentowe poparcie a ja już przestałem Konfederacji ufać... niestety. 

Któryś z komentatorów na innym forum zwrócił mi uwagę, że za dwa lub trzy lata będę się wstydził takiego wyboru. Może, ale wtedy będę pierwszym, który odwróci się od prezydenta. Dziś natomiast jestem pełny wiary, że jednak tak się nie stanie. Oceniam bowiem jego działania na podstawie dotychczasowej kadencji. 

Zrobiłem sobie swoistą analizę SWOT i wyszło mi, że po stronie prezydenta (i w ogóle jego formacji) jest więcej plusów niż minusów. Czy się pomyliłem? Pożyjemy zobaczymy, bo przyszłość jest nieznana i możemy tylko o niej spekulować i ją przewidywać. Ja spekuluję i przewiduję, że A. Duda będzie wyborem na dzień dzisiejszy najlepszym. A czy A. Duda wykorzysta dla Polski poparcie swoich rodaków (w tym moje) to już zależy od jego honoru, odpowiedzialności za państwo i chęci zostania prawdziwym "mężem stanu", o którym historia bezie wypowiadała się tylko pozytywnie. Druga kadencja będzie dla niego szansą aby takim mężem stanu się stać. 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1627698

...że nie potrzebujemy następnych zmarnowanych pięciu lat, aby "odwrócić się od pana Andrzeja". Za pięć lat  jako 'polińskie bydło' będziemy (za grosze) sprzątać u żydów mieszkania, które już oczekują w odremontowanych kamienicach. "Szlachta Jerozolimska" zaopatrzona w polskie paszporty już stoi w blokach startowych.

Za pięć lat 'pomazaniec' będzie miał w nosie, czy pan się od niego odwróciłeś.  Zdrada zdobi jego czoło!

Wiedziałam to już pięć lat temu. Dlaczego pan nie może/nie chce zrozumieć prostych rzeczy? Mamy przedstawiciela ugrupowań Narodowych. Młodego, nieskażonego Okrągłym Stołem, pracowitego i ambitnego Krzysztofa Bosaka. Pan Andrzej jest 'niesiony w lektyce' i już całkiem stracił poczucie rzeczywistości. Pewnie ta opona, co mu pękła w drodze do Wisły podziałała dyscyplinująco...

(cytuję) 4 marca 2016 na A4 pancerne bmw wpadło w poślizg i zjechało do rowu. Życie prezydenta Andrzeja Dudy, który pędził z Karpacza do Wisły, uratował doświadczony kierowca z 20-letnim stażem Jacek S. Tylną prawą oponę rozerwało na strzępy choć posiadała ona specjalne wzmocnienie – wkładkę pax, która pozwala jechać nawet 100 km „na flaku". Rozpadła się w kilka sekund po tym, gdy pędzące auto najechało na 10-milimetrowy przedmiot. To teoretycznie nie miało prawa się zdarzyć.

Czy pan Andrzej postawił cały BOR do pionu? Skądże! Polacy nic się nie stało...

 

https://www.rp.pl/Sadownictwo/312129930-Wypadek-prezydenta-Dudy-Zawinila-zuzyta-opona.html

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1627701

Jeśli chodzi o szczepionki to ja nie jestem antyszczepionkowcem, choć ze znajomą, która ma o tym większe pojęcie niż ja intensywnie dyskutujemy. Opracowywana szczepionka może dać większą populację ludzi, którzy uzyskali odporność, tyle, że nie wiemy na jak długo, bo wiemy iż są przypadki ponownego zarażenia ozdrowieńców. Mnie martwi fakt wielkiego pośpiechu, by zgarnąć pulę (firma, która pierwsza wypuści szczepionkę zgarnie największy kawałek tego tortu finansowego), a pośpiech może wiązać się z drogami na skróty, które później wyjdą w formie jakiś ubocznych skutków.

Jeśli chodzi a Andrzeja Dudę, to on już miał okazję okazać się prezydentem, nie skorzystał. Nie wierzę, że w drugiej kadencji zdobędzie się na to. Sposób przygotowania wyborów, błędy w ustawie (np. listonosz może wrzucić koperty do skrzynki, ale musi wylegitymować tego kto odbiera) łamanie prawa, choćby drukowanie nie zatwierdzonych list powoduje iż "wybrany" w tych wyborach nie będzie prezydentem a tylko lokatorem pałacu namiestnikowskiego.

Trzeba szukać innego rozwiązania niż Andrzej Duda, choć rzeczywiście oferta którą przedstawiły nam partie jest tragiczna. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627705

Popłuczyny okrągłostołowe wystawiły to co miały... ale jest jeden nie umoczony w ten zdradziecki układ. Krzysztof Bosak.

Wrócę jeszcze do czołowej notki. Krzysztofjaw nazywa zdradę prezydenta uchybieniami. W polskim słowniku jest ponad dwieście synonimów słowa "uchybienie", ale są one wagi lekkiej. Niestety, pan Duda dopuścił się postępków wagi ciężkiej. Krzywoprzysięstwo stało się jego udziałem. Na przykład: wierność konstytucji, strzeżenie godności Narodu...(co prawda nie sprecyzowano, którego narodu)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1627709

w następnych wyborach może być ciekawą ofertą. Teraz niestety jest jak ci ministrowie prosto po studiach. Te wybory mnie nie interesują, na razie nie zamierzam nawet odbierać kart do głosowania, może zmienię zdanie. Ktokolwiek zostanie wybrany nie będzie prezydentem Polski, bo wybory nie spełniają warunków konstytucyjnych. Jedyne co wprowadzą to jeszcze większy chaos polityczny i prawny.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627715

W odróżnieniu od wystruganego w pół roku przez nacialnika - pana Andrzeja D.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1627718

Brałem go za młodszego, możliwe dlatego, że niedawno słyszałem, że był studentem. Jak napisałem, ja na razie w tej hucpie nie zamierzam brać udziału, będą to chyba jedyne dotychczasowe wybory w jakich udziału nie wezmę bo nawet kiedyś będąc na urlopie w ambasadzie głosowałem i uważam to za patriotyczny obowiązek, ale to nie są wybory a tylko hucpa, za którą Kaczyński, Morawiecki, Sasin winni rozliczyć się przed Trybunałem Stanu. Zaś wybranego będę konsekwentnie określał "lokatorem Pałacu Namiestnikowskiego", do czasów przeprowadzenia wyborów na prezydenta zgodnych z obowiązującą konstytucją.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627730

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1627739

O tym każdy Polak mówi, że to co robi z tych wyborów PiS to pełna pogarda dla prawa, konstytucji. Im się wydaje, że jak w nazwie umieścili słowo "prawo" to już mogą Przekręty i Szmal robić. Przecież to co robi Sasin to jest czysty kryminał, ale jak prokurator chciała to sprawdzić to natychmiast kasta trolli Ziobro ją zadziobała.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627744

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627737

i młotem z bolszewicko-ruskiej ścierwoneonówki chce wmówić Polakom i polskich patriotom, że zgodne z prawem i konstytucją "wybory nie spełniają warunków konstytucyjnych"...

Czyli antypolska propaganda typowa dla postbolszewickiej i mafijnej PO.

A także dla bolszewickich politruków z sowiecko-ruskiej propagandowej ścierwoneonówki...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627721

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

C d ddy...n zrówn w prwszj ...jk w drgj kdncj jst bz bz szns , z względ n stn mysł. Ktś, kt tg n wdz ...sm sb wystw śwdctw. zsdnn swjj bzmyślnśc ślpty dchwj, któr tk chwlsz tg trll –krzysztfjw, równż wykzj ptwrdz twj dść grnczn hryznty wdzn rzczywstśc. Pszsz:-„ Z tkm ldźm jk krzysztfjw mżn dysktwć, chć częst przknć dl pcj krzystnj dl Plsk n spsób. PSwsk prln mysłów dść mcn wyjłwją z wszlkg włsng myśln”. P c węc dysktwć? T jst sprzcznść sm w sb, któr wyklcz kżdą dysksję, z tbą tż, nstty. Nsprzcznść jst jdnym z wrnków kżdj dysksj mrytrycznj. Dlj pgrąższ sę kljny rz...psząc „Plcy mją prw d włsnych pglądów t msmy sznwć ....td” Skąd tk prw by sznwć głp pglądy? Tylk dltg, ż są cdz? T szlństw tlrncj dmkrcj wymyśln przz dtów, którzy n wdzą c t jst pltyk dbr wspóln.

Verita

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1627741

On tylko takiego udaje. Przez pierwszą kadencję musiał zachowywać pozory bycia z PiS. W drugiej nie będzie już takiej potrzeby stąd obstawiam duży ból głowy na Nowogrodzkiej a także na Lisa Kuli w miejscu odosobnienia "Kryształa". Duda będzie musiał spłacić dług wynikający z ustaleń na krakowskim Kazimierzu. 

Co do rozmów, to jesteśmy jednym narodem, musimy uczyć się i czynić starania by się porozumiewać, by zakopywać te okopy jakie nam inni budują. Póki nie masz do czynienia z beznadziejnym przypadkiem z punktu widzenia psychiatrii to musimy się starać znajdować linię porozumienia. Zaś to, że się różnimy dla mnie jest czymś cennym, bo tylko wtedy można znajdować optymalne rozwiązania. Popatrz na PiS, tam nikt nie może być mądrzejszy od prezesa, stąd ministrami zostają bezpośrednio po studiach, bez żadnej praktyki, z wyjątkiem praktyki we włażeniu... bez wazeliny. :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627755

Jest krzywoprzysiężcą i kłamcą. Jego słowo nie ma wartości, bo prawie niczego nie dotrzymał. Lista hańby jest długa, ale z racji zajęć domowych szkoda mi czasu na wymienianie. Zdjęcia klapek z oczu życzę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1627765

ciemno i głucho...

 

ciemno i głucho

nad ma(r)kówką

krąży spodek UFO

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1627768

waza i dzban

 

szanowna pani

szanowny pan

kacapska waza

kacapski dzban

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1627684

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wnosisz coś istotnego swymi rzutkami?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1627727

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Obecność tego wirusa jest faktem niezaprzeczalnym. Osobną sprawą jest co z związku z tym zrobiono z nami, zwykłymi zjadaczami chleba i jak wzniecono histerię bez precedensu. W dodatku coraz śmielej przebijają się sugestie przymusowych szczepień.
Wirus, trochę bardziej zjadliwy od sezonowej grypy nagle upodlił miliardy ludzi na świecie. A właściwie to nie sam wirus, tylko ONI, trzymający sznurki ludzkiej pacynki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1627729

na sznurku

 

imbecyla minka

na sznurku

dynda pacynka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1627733

Verita, skoro nie wierzysz w "zarazę" , to może choć zgłosisz się do pomocy?

Byłby jakiś pożytek.

No chyba, że tym najświętszym katolikom i najprawdziwszym patriotom to zasady nie pozwalają?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627738

kto się z zarazą zmierzy?

 

w interwencję Arkturian

głęboko wierzy

z zarazą UFO się zmierzy!

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1627743

Katarzyno nie dziw im sie,bo odkąd krowa została zapłodniona przez człowieka, znacznie wzrosło pogłowie bydła.
8-)))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627667

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To dopiero diabelska zaraza. Jedyna nadzieja ,że duda ich zaszczepi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1627670

Zauważ, jak (przepraszam) obszczymurek patmo sam siebie przegania i przegonić nie może :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1627675

pokraczna parka...

 

pokraczna parka

bije od niej siarka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1627677

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy musisz po kretyńsku psuć wszystkie dyskusje?
Czy o rozwalanie dyskusji chodzi?
Jeśli tak, to nie mam więcej pytań.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1627747

na polskie szczurki

 

te kacapskie szczurki

szczą na polskie murki

 

PS I z tym czym miałby ktoś przy zdrowych zmysłach dyskutować?!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1627750

gdzie się podziało tych stu prokuratorów od ścigania  'mowy nienawiści' których naszczuł pan Andrzej na Polaków?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1627726

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mam w czterech literach śpiącego na stojąco gajowego z dubeltówką (komorowskiego) - teraz żondzom PIS'dzielcy a p'REZYDENTEM jest narciarz andrea'SS kornhauser-d i jego w tej chwili oceniamy

Gdy będzie Pani mieszkała w Polsce i z decyzjami tych tłuków żyła to wtedy porozmawiamy
Póki co goowno Pani o tutejszych realiach wie - ale wcale mnie to nie dziwi gdy wyciąga się wnioski z takiej propagandy jak "tfuuurczość" k-jawa czy TV PISu

A jeśli uważa się Pani za taką światłą w sprawach Polskich to chętnie poczytam co Pani sądzi o:

1- tarczy 1, 2, 3, i chyba już 9 dla Polaków

2- albo o tym "wycieczkowcu" Agia Trias (po Polsku: Trójca Święta) z Kolumbii który na dniach cumował w Gdańskim porcie

Słucham - inni PIS'owcy również mogą się na te tematy wypowiedzieć :)) :))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1627702

przegonić stąd!

 

szatana swąd

to bydło

przegonić stąd!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1627673