Czy w najbliższym czasie czeka nas III WŚ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Od momentu, kiedy świat dowiedział się o skutecznej eliminacji przez amerykańskiego drona w Iraku irańskiego "terrorystycznego" generała Kassem Suleymani'ego, wszelkie media zastanawiały się się przede wszystkim nad możliwymi skutkami zabicia tego najważniejszego w Iranie przedstawiciela sił zbrojnych i wojsk specjalnych tego kraju.

 

Wysuwane były różne teorie o możliwych kontr-posunięciach Iranu wobec Amerykanów a może i całego świata zachodniego. Co niektórzy nawet wróżyli rozprzestrzenienie się konfliktu na cały świat a tym samym prorokowali wybuch III Wojny Światowej.

 

Jak na razie nic takiego się nie stało i obie strony chcą raczej deeskalować konflikt, bo zarówno Stanom Zjednoczonym jak i Irakowi nie zależy na otwartym konflikcie na Bliskim wschodzie a może nie tylko tam.

 

Po zamachu i śmierci generała Kassem Suleymani'ego, w Iranie wybuchła zdwojona nienawiść do USA i presja ludu na władze Iranu jakiegoś kontrataku, zemsty na Amerykanach. I ta zemsta nastąpiła w postaci nalotów na bazy amerykańskie.

 

Z tym, że jakoś tak się stało, że nikt nie zginął a skutkiem ataku były jedynie straty materialne. To jest stanowisko USA i uważam, że jest prawdziwe. Ale zauważmy, że władze irańskie w swoich mediach dla Irańczyków oświadczyły, że zginęło 80 Amerykanów (lub też wespół z sojusznikami), co miało świadczyć, że zemsta została dokonana. Jak widać tymi informacjami władze irańskie chciały uspokoić swoich rodaków i skłonić ich do zmniejszenia eskalacji konfliktu i zapewnić sobie w dalszej mierze popularność i sądzę, że to im się na razie udało.

 

Po tym ataku Irańczyków cały świat czekał na odpowiedź D. Trumpa. I znów co niektórzy wieszczyli, że zapowie - namawiany przez Izrael - wojnę z Iranem. Nic takiego się nie stało a D. Trump zapowiedział jedynie nałożenie sankcji na Iran oraz intensyfikację działań uniemożliwiających Iranowi wyprodukowanie broni jądrowej. Cała jego wypowiedź też była niemal koncyliacyjna wobec Iranu i skierowana była na osiągnięcie jakiegoś politycznego wzajemnego porozumienia pomiędzy oboma krajami.

 

Oczywiście taka sytuacja jest na dzisiaj i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się w przyszłości wydarzy. W tym rejonie bowiem sytuacja jest tak skomplikowana, że bardzo trudna do przewidzenia.

 

Jednak moim zdaniem na razie nie grozi nam III Wojna Światowa, ale nie jestem specjalistą w tych obszarach więc pragnę zaprezentować trzy arcyciekawe filmy/wywiady/komentarze na YouTube, które mogą nas przybliżyć do zrozumienia o co w ogóle chodzi na Bliskim Wschodzie:

 

1. Konflikt USA - Iran! Czy czeka nas wojna światowa?Jacek Bartosiak wRealu24

2. Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego: Perska wojna

3. Wszystko co musisz wiedzieć o Irańskim Banku Centralnym

Mam nadzieję, że po ich obejrzeniu Szanowny Czytelnicy podzielą się swoimi opiniami.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (9 głosów)

Komentarze

Wysluchalem tylko Gadowskiego (Ostatnio czas mi sie kurczy) Podziwiam jego wiedze i bezstronnosc. Czlowiek duzej klasy. Mnie sie wydaje, ze D. Trump znalazl droge, by jego wrogowie przestali szarpac mu nogawki. Nie sadze, by po tej lekcji, jakikolwiek przywodca osmieli sie wydac rozkaz ataku na USA. Troche przykro, ze zginal czlowiek wybitny, ale poniewaz byl wrogiem, to dobrze sie stalo ze zginal.

Vote up!
3
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614573

Światowa to pewnie nie, ale Straszni Bracia ewidentnie wszelkimi sposobami wykorzystują USA do swojej rozprawy z Iranem (nawiasem mówiąc całkiem podobnie jak na innej płaszczyźnie wykorzystują Waszyngton przeciw Polsce). Wcale bym nie wykluczał, że w atak na Sulejmaniego Trump został przez nich wmanewrowany, ale jak to wyglądało od zaplecza to pewnie jak zwykle nie dowiemy się nigdy.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1614589

"Straszni Bracia" - dobre :).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1614659

A ja patrząc na ten "odwetowy" teatrzyk coraz bardziej jestem przekonany, że "zlecenie" na Suleymani'ego wyszło z kręgów irańskich (może od samego ayatollaha Ali Khamenei?). To, że Amerykanie pozyskali wiarygodną informację o miejscu pobytu Suleymani'ego... OK, mają świetny wywiad, z pewnością monitorują aktywność różnych takich. Ale cała ta późniejsza szopka z demonstracjami, straszeniem i atakiem odwetowym, o którym wcześniej Iran raczył "powiadomić" Amerykanów (podobno poprzez polskie służby, czy to prawda?) to przedstawienie pod swoich obywateli. Pamiętajmy, że Irańczycy nie mają nieskrępowanego dostępu do informacji, to co im pokażą narodowe media to w zasadzie wszystko, więc nie mogą skonfrontować oświadczenia władz (o zabitych osiemdziesięciu żołnierzach amerykańskich) z niezależnymi relacjami.

Powściągliwe oświadczenie Donalda Trumpa, które po odarciu z retoryki ogranicza się do "ok, oddali nam, jesteśmy teraz kwita" tylko wzmacnia moje podejrzenia.

Zresztą nie pierwszy (i zapewne nie ostatni) Suleymani zawiódł się na swoich towarzyszach broni, że wspomnę choćby Che Guevarę wydanego na odstrzał przez jego własnych kubańskich "przyjaciół".

pozdr...

/benjamin

PS: Szkoda tylko, że jak się zapewne okaże, jakiś nadgorliwy napaleniec zestrzelił pasażerski samolot. Nie wiadomo czy ze strachu przed nalotem, czy w ramach osobistej vendetty ;-(

Vote up!
1
Vote down!
0
#1614593

Też jest taka wersja, że generał został "wystawiony na odstrzał", ale tego sie już nigdy pewnie nie dowiemy. 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1614660

w jego walkę z NWO. Ze światowym Syjonizmem. Dziś straciłem złudzenia, zobaczywszy go we właściwym świetle, jako kukiełkę Rothschilda! Odsetek miłośników spada na łeb na szyję, kiedy dokładnie zastanowimy się, nad imperializmem amerykańskiego żydostwa, kierującego posunięciami Trumpa. Aneksje i podbój wolnych narodów Iraku, Libii czy Syrii, budzi nie tylko sprzeciw, ale pytanie o mandat moralny. Czy tym mandatem, jest wyłącznie podbicie jeszcze wolnych od żydowskiego nadzoru, złóż ropy? Czy moralnym jest mantra na temat obrony interesów bandyckiego Izraela, który Palestyńczykom na oczach tzw. wolnego świata, zgotował holocaust na miarę tego w czasach Hitlera?. Czy mordercy Palestyńczyków, nie pobierali nauk u funkcjonariuszy Policji Żydowskiej pacyfikującej własnych braci w Gettach na terenie Polski? Czy tylko u tych, którzy po "pracy" w katowniach UB osiedli na zasłużonych emeryturach w Izraelu? Ktoś legitymizujący bandytów jak Putin, czy Trump, nie może liczyć na sympatię polskich patriotów. Jedynie tę okazywaną im, przez zdradzieckich renegatów! ...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1614613

Sluszne, chociaz moze nieco zbyt skrajne uwagi. Ja uwazam, ze Trump, przede wszystkim pragnie odzyskac dawna wielkosc Ameryki. Dlatego, zwiazany tez rodzinnie, popiera interesy zydowskie - co uwazam za blad, mimo, ze nie znam motywow i uwarunkowan jego postepowania. Nie sadze, ze moglby osiagnac zamierzony sukces w odbudowaniu US, gdyby rozpoczal otwarta wojne z banksterami. Mysle ze sami Amerykanie dostrzega niebezpieczenstwo terroru poprawnosci i rozprawia sie z ich autorami. Pierwsze proby juz widac. Natomiast wsciekle ataki "lewicy" utwierdzaja mnie w tym, ze Trump jest jednym z najlepszych prezydentow US. 

Vote up!
1
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614640

Po wrogach ich poznacie... zdałoby się powiedzieć, choć faktycznie D. Trump zbyt ulega żydostwu. Czy mimo to udaje mu się uzyskać niezależność? Sam nie wiem, ale ufam, że jest pragmatykiem i ma swoje niezależne cele. Oby!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1614662

Masz dużo racji. Ja osobiście jednak przychylam się coraz bardziej do tego, co zostało powiedziane w trzecim i krótkim filmiku: likwidowane są państwa, w których banki centralne są poza władaniem przez Rothschildów. Ropa jest na drugim miejscu. 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1614661