Apel do narodowców. Odklejcie się od JKM!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Uważam, że w Polsce autentyczny ruch narodowy ma rację bytu. Powinien rosnąć w siłę a po wyborach jest to tym bardziej możliwe. Młodzi przedstawiciele narodowców w Sejmie, kiedy to mają w końcu subwencje dla partii politycznych, jest czasem, aby ten ruch zbudować oddolnie i nie opierać go li tylko na krytyce ustawy 447 Just. Oczywiście to ważne, ale jeszcze bardziej ważne jest zbudowanie własnego programu dla Polski i to bez... JKM i jego przybocznych.

 

Niestety - o czym już pisałem - ruch narodowy wszedł w koalicję z tzw. wolnościowcami od JKM a przecież są to skrajne bieguny wartości i idei reprezentowanych przez te dwie formacje.

 

Żałuję, że tak się stało, ale cieszę się, że narodowcy uzyskali aż 5 mandatów z 11, które wzięła tzw. Konfederacja, bo to w ogóle jest twór bardziej egzotyczny niż Kukiz z PSL-em.

 

Nie wiem, co zamierzają narodowcy w Sejmie i nie wiem do końca jakby miał wyglądać podział subwencji rządowych pomiędzy te dwie frakcje, ale jestem pewien, iż  wykreowanie jakiegokolwiek programu uwzględniającego ich postulaty jest niemożliwe.

 

Stąd też zwracam się do narodowców! Odklejcie się od JKM i jego przybocznych! I to jak najszybciej.

 

Dla mnie JKM jest największym szkodnikiem od 30 lat, jeżeli chodzi o tzw. prawą stronę polskiej sceny politycznej. Za cokolwiek się wziął to owo ginęło śmiercią zadaną właśnie przez niego samego. I uważam, że to było zawsze celowe działanie i wypełniał idealnie określone mu przez innych zadania. Nie mam do niego za grosz zaufania.

 

Pragnę przypomnieć jego rolę w obaleniu w Polsce idei lustracji i dekomunizacji. Otóż w 1992 roku dla niemal wszystkich ówcześnie zaskoczeniem było zaprezentowanie ustawy lustracyjnej przez J. Korwin-Mikkego. Doprawdy przedziwny był to ruch i zastanawiające jest to, że i tak w roku 1991 powstała przecież lista Milczanowskiego, o której wszyscy wiedzieli, nie było na niej jednak L. Wałęsy - Bolka. Jest niemożliwe, żeby ustawa JKM powstała ad hoc w ciągu jednego czy dwóch dni (a taka była narracja: "powstanie na kolanie"). Musiała być przygotowana wcześniej a jej zapisy były w wielu częściach, chyba celowo, nieprecyzyjne, które można było prawnie i konstytucyjnie podważyć. Całe krytyczne wtedy larum UD, GW i KLD wspierane mediami po wprowadzeniu tej ustawy w dniu 28 maja wydaje się też przygotowane o wiele wcześniej. Ową krytyką felernego projektu ustawy zdyskredytowano w ogóle ideę oczyszczenia Polski z komunistycznej bezpieki. Późniejsze losy lustracji i dekomunizacji tylko potwierdzają ową tezę. Istotnym jest też fakt, że ustawa nie obejmowała ujawnienia najważniejszych agentów w PRL, czyli agentów wojskowych służb informacyjnych (WSW/WSI) a niemal wykluczała agentów w środowiskach kościoła i nauki.

 

J.K. Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej czy narodowej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół" z pozycji liberalno-konserwatywnej lub narodowej czy chrześcijańskiej. Robił to - wedle mnie i powtarzam - celowo, poprzez po prostu ich ośmieszanie dzięki swoim absurdalnym teoriom i wypowiedziom oraz przygarnianiem swoim buntem młodych ludzi, którzy po czasie już byli ze swojego zapału odarci. 

 

Czyż Wy, młodzi w większości narodowcy nie widzicie, że  JKM jest "koniem trojańskim", który rozsadzi Was od środka i zniszczy zalążek odbudowy ruchu narodowego w Polsce?

 

Warto też przypomnieć, że JKM w czasach komuny należał do Stronnictwa Demokratycznego, które było tolerowane przez ówczesnych komuno-bolszewików a które ponoć od początku jego powstania kojarzone było z masonerią. Czy to jest prawda? Historia oceni.

 

Dodatkowo też daleko mu do wartości chrześcijańskich, które są tak cenne dla Polaków. Do nich  chyba nigdy się nie odniósł, co ma swoje etyczno-moralne uzasadnienie widoczne w jego życiorysie.  A ponadto z pogardą odnosi się do wyborców PiS-u i często bywa prosowiecki.

 

Tak więc ponownie apeluję do narodowców! Rozwijajcie się, ale bez JKM i jego przybocznych 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

Janusz Korwin Mikke przekazuje pozdrowienia od Jego Ekscelencji Władymira Putina.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1606333

Husky znów maniPOlacyjne brednie - jak powstawało to zdjęcie, to jeszcze nikt o putinie nie słyszał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1606356

będąc "PiS-owcem" zawsze miałem szacunek do idei narodowej, nie widząc w niej żadnych sprzeczności z humanizmem i innymi takimi. To co złe o narodowcach, jest wytworzone w większości przez wrogą im propagandę. Ale muszą się zdobyć na samodzielność. Czego im serdecznie życzę.

Honic

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1606337

Numer z Konfederacją, to ten sam myk złogów WSI co z Palikociarnią, Nowoczesną czy Wiosną.
''Oto powstaje nowa siła, alternatywa dla układu'', byle zabrać elektorat PiS.
Dajecie się robić w ruja jak dzieci. Dobra Zmiana de facto rozmontowana. Wracamy do c*** dupy i kamieni kupy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

White Lives Matter

#1606343

widzę ewolucję złogów. Od biznesmenów z sukcesem, przez biznesmenów humorystycznych, do pederastów. Quo vadis, WSI? :-)))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1606345

Od dawna piszę też o narodowcach, że są po prostu potrzebni, ale wątpię czy obecnych stać na samodzielność. Oby tak.

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606371

- dodam tylko że na "bolka" robili Polaków w ruja przez 25 lat i to jest dla nich zachęta bo wiedzą jak naiwni i łatwowierni są Polacy.

Byle ruj 5 minut pomacha polską flagą udając patriotę a oni nic nie wiedząc o nim idą za nim w przepaść (przyp. Stan Tymiński w 1990 roku).

Za grosz rozsądku i rozwagi z przerośniętym ego jak u ORMO-wca a uważają się za "debeściaków".

Telewizja Polska ? - wpuszcza jeszcze obcych bandytów do studia abyśmy i tam na oczach całej Polski dostawali łomot a PiS deleguje niemowy na debaty bo Dominik Tarczyński który "oklepywał" trzech komunistów naraz jest tylko jeden.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1606348

Mnie jednak martwi Senat i jego obstrukcja legislacyjna. Będzie źle a szkoda. PiS postawił w kampanii na Sejm kosztem też kampanii do Senatu. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606376

Dość późny ten apel krzysztofjaw - czemu akurat teraz a nie wcześniej?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1606357

Oj nie. Pisałem o tym wielokrotnie i przestrzegałem narodowców, np. w postach:

1) 23-02-2016 - "M. Kiszczak jak J.Korwin-Mikke i "spec-zieloni" w tle?" (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2016/02/m-kiszczak-jak-jkorwin-mikke.html), ale też jest na niepoprawnych,

2) 03.05.2019 - "Po co "Konfederacji" J. Korwin-Mikke z A. Dudą i D. Tuskiem w tle..." (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/05/po-co-konfederacji-j-korwin-mikke-z.html), ale jest i na niepoprawnych, 

3) 11.10.2019, tuż przed wyborami: "Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach" (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/10/konfederaci-chopcy-w-krotkich-spodenkach.html), też na niepoprawnych. 

 

Zrobiłem więc co mogłem jako bloger zrobić... I co? Ano nic. Stary wyjadacz niedługo rozsadzi Konfederację. 

Pozdrawiam

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606375

Tak widziałem wcześniej te linki, jednak były one raczej po prostu informacyjne, a dopiero teraz taki stanowczy apel - informacja a apel to różnica.

Co do Korwina, to jeśli rozsadzi Konfederację, to PiSowcy raczej płakać nie będą ;)

Ps. mi też nie leży Korwin i też uważam, że Konfederacja powinna się oddzielić od Korwina i Narodowcy zbudować swoją siłę - jednak spokojnie i rozważnie, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1606383

Być może masz rację, bo w tle jest podział subwencji rządowej na partie polityczne i z tego co wiem będą wpływały na konto wolnościowców od Korwina. I tak naprawdę w tym upatruję, że do tej pory - mimo, że o tym bywało głośno - nie dokonał się podział klubu Konfederacja na dwa odrębne. 

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606397

Ponieważ ma struktury w terenie mimo braku spójnej organizacji  i nadal otrzymuje sporo głosów (być może jeszcze "starych złogów"). Do wyborów zobowiązałem się nie zajmować głosu na jego temat mimo, że w internecie nadal chodzą moje wypowiedzi. Teraz mogę. Całkowita zgoda co do "jego uchwały lustracyjnej". Dodam tylko, że chodziło nie tylko o zablokowanie przygotowywanej przez Rząd "Ustawy Dekomunizacyjnej" (w tym też i pełnej lustracji), ale być może przede wszystkim o RATYFIKOWANIE przez Sejm "Umowy Stowarzyszeniowej" ze Wspólnotami Europejskimi której termin ratyfikacji mijał 15.06.1992, a której ratyfikacji nie chciał Rząd Jana Olszewskiego. Umowa ta podpisana 16.12.1991 bezprawnie przez ustępującego wówczas V-ce Premiera L. Balcerowicza (i kogoś z ministrów, a desygnowanym był już J. Olszewski) zobowiązywała Polskę do "ograniczenia" (de facto likwidacji") produkcji przemysłowej w Polsce. Treści "umowy" nie upubliczniono do dzisiaj.  Po odwołaniu J. Olszewskiego w trakcie jazgotu "lustracyjnego" umowę po cichu Sejm ratyfikował i już w "świetle prawa" rozpoczęła się grabież, dewastacja polskiego przemysłu w czym niemałe zasługi oprócz zbrodniarza L. Balcerowicza miał też JKM

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1606484

Ponieważ ma struktury w terenie mimo braku spójnej organizacji  i nadal otrzymuje sporo głosów (być może jeszcze "starych złogów"). Do wyborów zobowiązałem się nie zajmować głosu na jego temat mimo, że w internecie nadal chodzą moje wypowiedzi. Teraz mogę. Całkowita zgoda co do "jego uchwały lustracyjnej". Dodam tylko, że chodziło nie tylko o zablokowanie przygotowywanej przez Rząd "Ustawy Dekomunizacyjnej" (w tym też i pełnej lustracji), ale być może przede wszystkim o RATYFIKOWANIE przez Sejm "Umowy Stowarzyszeniowej" ze Wspólnotami Europejskimi której termin ratyfikacji mijał 15.06.1992, a której ratyfikacji nie chciał Rząd Jana Olszewskiego. Umowa ta podpisana 16.12.1991 bezprawnie przez ustępującego wówczas V-ce Premiera L. Balcerowicza (i kogoś z ministrów, a desygnowanym był już J. Olszewski) zobowiązywała Polskę do "ograniczenia" (de facto likwidacji") produkcji przemysłowej w Polsce. Treści "umowy" nie upubliczniono do dzisiaj.  Po odwołaniu J. Olszewskiego w trakcie jazgotu "lustracyjnego" umowę po cichu Sejm ratyfikował i już w "świetle prawa" rozpoczęła się grabież, dewastacja polskiego przemysłu w czym niemałe zasługi oprócz zbrodniarza L. Balcerowicza miał też JKM

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1606485