„Żeby platformerskiej mafii żyło się jeszcze lepiej !”

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Audyt, czy jak by to zwał ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL, ujawnił szerokie zaplecze ćwierćintelektualne postępowych partii, które po przegranych wyborach chcą Polakom „przywrócić normalność”. Czyli (mówiąc normalnym językiem) - chcą przywrócić dalsze rządy mafii, która rozkradła Polskę. Tym zapleczem ćwierćintelektualnym są liczni demagodzy, wychowani na trwającej 26 lat propagandzie sukcesu...

Weźmy pierwszy z brzegu fakt. A mianowicie obiektywny fakt wzrost długu publicznego w okresie radosnych rządów PO-PSL z kwoty 500 mld złotych do ponad biliona złotych w 2015 roku. Dziś właśnie usłyszałem „wyjaśnienie” tego faktu przez młodego hunwejbina PO, który ostro zaprotestował przeciwko „kłamstwom” rządu Beaty Szydło. Otóż, zdaniem hunwejbina - ten dodatkowy dług w wysokości 500 mld złotych (czyli ca.125 mld dolarów), który zafundowała Polakom koalicja PO-PSL, należy odnieść do PKB. A PKB wzrósł w czasach rządów „najlepszego w dziejach rządu” ! Czyli nie jest aż tak źle, jak maluje to PIS. Sytuację mamy zatem towarzysze dobrą, ale nie beznadziejną, gdyż zwiększył się nasz PKB !

W tym miejscu przypomnę, że Polska spłaciła cały dług zaciągnięty w Klubie Londyńskim w okresie, gdy I Sekretarzem KC PZPR był Edward Gierek po…. 40 latach . Dodajmy, że był to dług zredukowany po tym, gdy w 1994 roku Polska zawarła porozumienie na mocy którego zobowiązania wobec Klubu Londyńskiego zredukowano o 49,2 proc., a spłatę pozostałego zadłużenia rozłożono do 2024 roku. Zredukowane zobowiązania zostały przekształcone w dług rynkowy (tzw. obligacje Brady'ego), których wartość wyniosła skromne 8 mld dolarów. Bardzo skromne w porównaniu z długiem towarzyszy Tuska i Kopacz w łącznej kwocie 125 mld dolarów…

Mimo, że Polska mogła spłacać dług jeszcze przez 12 lat, zadecydowano by całość zobowiązań uiścić już w 2012 roku. Zdaniem ekonomistów, przyniosło to znaczące korzyści gospodarcze, gdyż obsługa wyemitowanych obligacji jest tańsza niż obsługa spłaconego już zadłużenia…

Rację więc miał wicepremier Morawiecki mówiąc, że wzrost gospodarczy który odnotowano za czasów rządów koalicji PO-PSL był pochodną zaciągniętego przez PO-PSL gigantycznego długu, który ciągnąć się będzie za Polską i Polakami, co najmniej przez kolejne 40 lat ! Za tow. Gierka Polska też się rozwijała do czasu, gdy się zwinęła. To samo byłoby w przypadku trwania „postępowej” koalicji i teoretycznego państwa…

Przypomnę więc, że tow. Tusk – podobnie, jak tow. Gierek - chciał w krótkim okresie czasu zmodernizować Polskę i zapewnić obywatelom wyższy standard życia. Po to były te najdroższe autostrady i Orliki – kuźnia przyszłych kadr piłkarskich! Hasło PO „Aby wszystkim żyło się lepiej” nie odbiegało zatem od hasła PZPR z czasów tow. Gierka: „Aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”. Problemem był jednak stan budżetu, który nie pozwalał na wydatki związane z planami towarzyszy Gierka i Tuska. Bez opamiętania zaciągano więc kredyty za granicą z tą tylko różnicą, że I sekretarz KC PZPR coś tam budował, zaś towarzysze Tusk oraz E. Kopacz (nazywana już „ Ewa Rozpacz”) sprzedawali wszystko, co tow. Gierek zbudował. Często za bezcen, jak w przypadku Ciechu, lub likwidacji polskich stoczni, banków i znaczącej części przemysłu - o czym rząd PIS-u wspomniał także w swoim audycie.

Te wszystkie informacje są dzisiaj przysłowiową wodą na młyn demagogów PO-PSL. Oni teraz pasjonują się perspektywą obniżenia ratingu Polski przez agencję Moody’s ! Bo obniżenie ratingu skutkować będzie zwiększeniem kosztów obsługi polskiego zadłużenia i zmniejszeniem zysków z tytułu emitowanych przez Polskę obligacji ! Czyli wszyscy demagodzy „postępowej” Polski będą mogli swobodnie walić tym rankingiem w PIS, podczas gdy głównym sprawcą gigantycznego zadłużenia Polski jest właśnie koalicja PO-PSL.

Weźmy za przykład wielokrotnie mniejszy dług do spłacenia przez Polaka. Ot, choćby 50000 złotych. Bez uwzględnienia oprocentowania długu/kredytu - miesięczna stała rata wyniesie 417 złotych. I tak przez 10 lat. Gdy ten dług zwiększymy dwukrotnie – także co najmniej dwukrotnie wzrośnie rata obsługi zadłużenia ! Każdy, kto się zadłużył wie, co oznacza brak w miesięcznym budżecie kwoty, którą trzeba oddać bankowi. Ile zatem kosztowały nas rządy koalicji PO-PSL, które zadłużyły Polskę o 100 procent w porównaniu ze wszystkimi rządami od 1990 roku ? Koalicja PO-PSL zadłużyła przecież Polskę przez osiem lat ponad dwukrotnie więcej, niż przez 18 lat neoliberalnych rządów ! To absolutny rekord niegospodarności, nieznany nawet w czasach komuny !

Zgodnie z rządowym dokumentem, przygotowanym przez premier Kopacz (ps. „Rozpacz”) pt. "Strategia zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2015-2018" - w 2015 roku relacja kosztów obsługi długu Skarbu Państwa do PKB wyniosła 1,8 proc. (tj. ok. 36,6 mld zł). To niemal tyle, ile Polska wydała w 2015 roku na wojsko i obronność. W 2014 roku obsługa długu krajowego i zagranicznego pochłonęła 34,4 mld zł. W 2015 roku było już niestety gorzej, gdyż obsługa długu wyniosła grubo ponad dwa miliardy złotych więcej niż w 2014 roku. I to bez obniżenia ratingu przez agencję Moody’s !

Warto odnotować, że zapadalność (czyli moment, kiedy dług należy oddać) osiągnęła w 2015 roku aż 78,1 mld zł pożyczek i obligacji zaciągniętych w latach poprzednich! Uwzględniając dotychczasową politykę rządów Tuska- Kopacz, polegającą na ciągłym rolowaniu zapadalnego długu (tj. zaciąganiu nowych pożyczek na poczet spłaty starych) - ekipa Platformy pobiła w 2015 roku rekord pod względem wysokości zaciągniętych długów. Towarzysz Gierek to był doprawdy prawdziwy amator w porównaniu z tym, do czego Platforma i jej przywódcy doprowadzili Polskę po ośmiu latach swoich rządów !

Jest niewątpliwe, że Polacy o Platformie i tej całej mafijnej koalicji, nie zapomną przez następne pokolenia. Przez dziesięciolecia Polacy spłacać będą kolacyjki ministrów rządu Platformy, którzy w restauracjach budowali „teoretyczne państwo” w myśl prawdziwego hasła : „żeby wszystkim świniom przy korycie, żyło się jeszcze lepiej”.

Kiedy zatem ogłoszony zostanie komunikat, że Polska spłaciła długi Tuska i Kopacz? W 2060 roku, czy jeszcze później ?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Rzady koalicji peowcow wraz z ludowcami byly tragedia dla gospodarki Polskiej byl to istny sabotaz gospodarczy a pol biliona dlugu mowi samo za siebie .

Mimo duzych pieniedzy z Unii i budowy autostrad  to rozwoj nie byl odpowiedni do kosztow jakie byly roztrwonione w Polsce , Niezapominajmy i upadku wielu firm budowlanych aferach , przekretach i potobnych przewalkach.

Oczywiscie bylo cos zrobione dla Polski dobrego ( co ? ) a byl to obowiazek rzadzacych bo za to brali pieniadze i zyli jak paczki w masle .

Kazdy chodzi do pracy aby wypracowywac zysk i pozytek dla panstwa i ludzi  wiec nie ma co chwalic bylych rzadzacych ze cos tam zrobili dla Polski bo byl to ich obowiazek .

Vote up!
7
Vote down!
0
#1513230

PO-przestępcy zostawili po sobie tyle brudów i długów,że pewnie kilka pokoleń Poalków będzie to naprawiac i spłacać, ale nie spodziewali się,że PIS zacznie pokazywać publicznie ich działania i po imieniu wymieniać sprawców...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1513232

Dziś jakaś impreza u Szechtera na Czerskiej, beczki piwa, samych kijów do nalewania chyba z 11, stoliki, ogrodzenia, no i ten od KOD Kijowski znowu pobiera instrukcje, coraz częściej tam go widzę, przed marszem też tam był.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1513233

http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675
Sygnatura akt. II K 680/13 Bronislawa Bledniak i mgr . adwokat Anny Alianowicz !
3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu. Bronislawa Bledniak zam. 59-700 Dabrowa Boleslawiecka w obecnosci mgr. adw. Anny Aljanowicz
„ KANCELARIA ADWOKACKA. ANNA ALJANOWICZ ”
Ul . Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec skladala propozycje,
„ Korupcyjna Bieglej sadowej Ofman Lilia ” .
zanizenia wycena nieruchomości wartosci domu
59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7.
W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie Bledniak.
W drugim z jerzym karpinskim jak widac ?
Artykol Gazeta Regionalna 11.03.2015 rok.
Historia człowieka okradzionego w majestacie prawa III RP.
To może przydarzyć się każdemu...
https://www.facebook.com/624680607593846/photos/a.769389396456299.1073741828.624680607593846/854447341283837/?type=1&theater

Vote up!
3
Vote down!
0

blumenalle

#1513245

Zespół Kolesi którzy bronią status quo poprzedniej władzy .
Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1 k.k.
http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/
Art. 231. § 1.
Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
https://www.facebook.com/Poszkodowani-przez-wymiar-niesprawiedliwości-624680607593846/?ref=aymt_homepage_panel

Vote up!
3
Vote down!
0

blumenalle

#1513246

Zaplecze ćwierćintelektualne ! Miodzio. Studium podyplomowe - dyplom z okazji 22 lipca (dawniej E.Wedel).

Vote up!
4
Vote down!
0

#1513257

Vote up!
4
Vote down!
0
#1513258