Drugie życie generała u boku druha Bronka

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Humor i satyra

Nie rozumiem tego oburzenia i zamieszania w związku z zaproszeniem Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przecież tematem tego posiedzenia będzie wizyta prezydenta Rosji w kraju, który ufa Moskwie od czasu katastrofy pod Smoleńskiem, gdzie zginął Prezydent Lech Kaczyński. Niedawny druh Bronek, którego spotyka wielki zaszczyt osobistego spotkania się z władzą imperium, nie może przecież podpaść Miedwiediewowi i zniweczyć wszystko, co nam zgotowali Tusk z Putinem...

Ot, taki na przykład Sikorski, w dodatku minister: żeby dobrze wypaść w oczach Ławrowa, zwołał wszystkich ambasadorów do Warszawy na osobiste spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Rosji. Tego min. Sikorski nie zrobił nawet wtedy, gdy do Polski przyjechała Hilary Clinton! Ale kura nie ptica, Polsza nie Amierica! Dlatego inicjatywa Radka musiała się bardzo spodobać Moskwie i nie inaczej zamierza postąpić rezydent Pałacu Namiestnikowskiego, chcąc się także Moskwie spodobać.

- Co tu jeszcze zrobić, by zaufanie Moskwy wzmóc i uzyskać osobiste poparcie władcy imperium? – tak zapewne pomyślał rezydent Pałacu i zaprosił generała Jaruzelskiego, by mu doradzał w tak ważnej dla bezpieczeństwa narodowego sprawie.

Bo przecież jest sporo dylematów, których bez Jaruzelskiego Komorowski nie rozwiąże. Ot, choćby sprawy proceduralne: czy ucałować ręce drogiego przywódcy Kremla przed wprowadzeniem go na salony Pałacu, czy też od progu całować go w usta ? Czy wypada powiedzieć cokolwiek, zanim władca Kremla się  odezwie? Czy w trakcie osobistego spotkania wypada siedzieć przy prezydencie Rosji, czy też stać na baczność? Jak dziękować władcy Kremla za przychylność do kraju nad Wisłą i do jego rezydenta? Czy zwyczajne: „balszoje spasiba wasze błagarodje” wystarczy na Miedwiediewa? Dylematów proceduralno-dyplomatycznych jest zatem sporo, ale to przecież nie wszystkie pytania, na które rezydent Pałacu Namiestnikowskiego nie jest w stanie sobie sam odpowiedzieć -bez Jaruzelskiego.

Przecież istotnym elementem rozmów rezydenta Pałacu z prezydentem Rosji będzie paląca kwestia opozycji anty-socjalistycznej, czego nie załatwiła przecież katastrofa pod Smoleńskiem. A więc, czy już prosić Moskwę o pomoc, czy też obiecać, że rezydent dołoży starań, by rozprawić się z opozycją samodzielnie? Jakie metody stosować, do ostatecznego pokonania wrogów przyjaźni polsko-radzieckiej a obecnie polsko-rosyjskiej? Czy już internować, a może tylko proponować podpisywanie aktów lojalności wobec rządu i Platformy Obywatelskiej? Tu bez Jaruzelskiego, ani rusz !

A pomoc gospodarcza Rosji, w sytuacji możliwego krachu finansowego? Przecież tylko gen. Jaruzelski wie, jak może pomóc nam Moskwa, wysyłając np. byczki w zalewie olejowej do wygłodzonej Warszawy… Być może będzie konieczne poprosić Miedwiediewa, by zgodził się na stacjonowanie wojsk rosyjskich w Polsce, lub choćby na pomoc techniczną w postaci specjalistów rosyjskich, ulokowanych w polskiej armii ? Bez Jaruzelskiego, tego problemu Komorowski przecież sam nie rozwiąże !

Bo przecież każdy w tym kraju wie, że Jaruzelski wiernie służył Moskwie przez całe swoje życie, o czym świadczy kolekcja orderów, które otrzymał na Kremlu. Być może i Komorowski zatęsknił za podobną sławą, więc zaproszenie Jaruzelskiego nie jest niczym dziwnym, jak na Bronka. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ostatniej chwili rezydent Pałacu zaprosił na naradę do RBN-u także gen. Kiszczaka, którego osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego PRL-u są nie do podważenia!

III RP, po dokonaniu zwrotu z kierunku Irlandia, idąc teraz w kierunku PRL-bis - w naturalny sposób musi korzystać ze zdobyczy PRL-u, którymi są nie tylko gen. Jaruzelski, ale i gen. Kiszczak, że nie wspomnę o Urbanie, który marnuje się w NIE. A przecież Urban mógłby wiele wnieść w działania Ministerstwa Prawdy i tworzenie właściwego wizerunku partii i przywódcy Narodu…

Naturalną konsekwencją oddania śledztwa smoleńskiego Moskwie, jest zaproszenie Jaruzelskiego do Rady Bezpieczeństwa Narodowego. A swoją drogą – nosa miał Jarosław Kaczyński nie wchodząc do organu, który ożywia sowieckie trupy…

 

Brak głosów

Komentarze

komoRUSki nie POtrzebuje rad jaRUSela, sam wie świetnie jak padać na twarz.Jednak obecność i hołd zbiorowy całego komitetu to coś więcej niż hołd POjedynczy i chyba o to chodzi.
Potrzebne jest też mnóstwo prób, przeciez nie wyjdą tak sobie bez przygotowania,wyjdzie nierówno i co, kicha, a ile decyzji o POtężnej wadze,choćby czy padają na 1,2,3 czy na 3,4.
To nie jakieś jaja,to POważne dylematy.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#108246

"Wasze błagarodje" w najmniejszym nawet stopniu nie oddaje powagi Dostojnej Osoby, która raczy zawitać w nasze niegodne progi. Wobec Dostojnej Osoby można zastosować, a i to tylko dzięki demokratyzacji i egalitaryzmowi łaskawie dopuszczonym w Stolicy, zwrot: "Wasze Wysokoprewoschoditielstwo".

Vote up!
0
Vote down!
0

yarc

#108247

Kapitanie dycha!

Proponuję jeszcze kpt.Piotrowskiego,który pracował w "Faktach i Mitach" jako ekspert w sprawach kościelnych jako doradcę ds. stosunków państwo - kościół.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#108254

Jan Bogatko

...tę propozycję gorąco popieram. Jest jeszcze pan Urban!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108256

Jan Bogatko

...tę propozycję gorąco popieram. Jest jeszcze pan Urban!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108257

nieco zapomnianą książkę Stanisława Lubomirskiego "Pod władzą księcia Repnina". To dzienniki sejmowe Lubomirskiego z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ta flaga Rosji wkomponowana w Pałac Namiestnikowski powiewająca nad pomnikiem St. A. poniatowskiego świetnie się wpisuje w koloryt wspomnień Lubomirskiego a nasz Gajowy znajdzie w tej książce tysiące bezcennych rad! Wspominałam obszernie tę książkę w swoim wpisie tu, na niepoprawnych: 250 lat minęło a tak swojsko brzmi.

Za chwile dodam link dla zainteresowanych.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#108260

a szkoda, bo to naprawdę pouczające przypomnienie :-(

Vote up!
0
Vote down!
0
#108261

http://niepoprawni.pl/blog/1790/250-lat-minelo-ciagle-brzmi-swojsko

Vote up!
0
Vote down!
0
#108263

13 grudnia już niedaleko! Po konsultacji z "sojusznikiem" może chodzi o powtórkę?
niezależny Poznań

Vote up!
0
Vote down!
0

niezależny Poznań

#108269

Opowiadał kiedyś taki dowcip:
Jaruzelski wrócił z Moskwy i zakłada futro, które dostał od breżniewa i mówi do jednego z kolegów: "jakoś ono kiepsko leży, a przecież, gdy przymierzałem je u Leonida, pasowało jak ulał!"
"tak, ale tam towarzysz wkładał je klęcząc!" - odpowiada tamten :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#108272

Kto wie, a nuż reaktywować będą - na razie dwustronnie - układ warszawski?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#108275

bo na razie współpraca w ramach NATO się dobrze rozwija.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#108321

NIE UMIEM NA TEJ STRONIE URUCHOMIC SAMODZIELNEGO WYRAZANIA SWOICH MYSLI WIEC SIE PODCZEPIAM GDZIE SIE DA! DO DZIS MIALEM NADZIEJE ZE JESZCZ ISTNIEJE POLSKA INTELIGENCJA, ALE DZIS SLUCHAJAC POLSKICH SZCZEKACZEK I W NICH PRZEDSTAWICIELI POLSKICH UNIWERSYTETOW, KREW W ZYLACH STYGNIE, TO LUDZIE KTORZY DOBRZE PAMIETAJA REZIM KOMUNISTYCZNY WIEC DLACZEGO SIE TAK UPADLAJA I W IMIE CZEGO. RACJE MIAL DORN - WYKSZTALCIUCHY - LIZA DUPE JARUZELSKIEMU JAK REISDEUTSCHE HITLEROWI, SMUTNE ALE PRAWDZIWE! TO TAK JAK TU NA ZACHODZIE NIE MOGA POJAC, ZE NAZIZM I KOMUNIZM TO DWIE SIOSTRY BLIZNIACZE KTORE WYROSLY Z JEDNEGO PNIA ALE POTEM WYSZLY ZA MAZ ZA INNYCH MEZCZYZN I SIELANKA SIE SKONCZYLA. ALE CIEMNY, MALO WYKSZTALCONY LUD W DZIEDZINIE HISTORII WSPOLCZESNEJ, W SZKOLACH OKRES II WOJNY BYL TRAKTOWANY POBIEZNIE, A POWOJENNA SYTUACJA W EUROPIE TO TABU. Z TAKA WIEDZA MOZNA BYLO Z NICH ZROBIC EUROPEJCZYKOW NA MODLE AMERYKANSKA, GDZIE LICZY SIE BIZNES I TYLKO BIZNES! TERAZ TO ZAPLANOWANO ZROBIC NA POLSKIM NARODZIE REKOMA NASZYCH DEGENERATOW! TA SYTUACJA DOTYCZYLA CALY PRZKROJ SPOLECZNY OD ROBOTNIKA PO PROFESORA UNIWERSYTETU I DLATEGO IM CIEZKO ZROZUMIEC NASZA MENTALNOSC. DZIS WE WLOSZECH ZACZYNA SIE JASNO MOWIC O MINIONYM CZSIE, HISZPANIA CZYNI TO OD 15 LAT, TERAZ TROCHE TO SIE SPOWOLNILO, A MY SIE UWSTECZNIAMY! TU MLODZIEZ CORAZ BARDZIEJ SIE GARNIE DO KOSCIOLA, BO NIE WIDZI SESU ZYCIA W BEZIDEOWOSCI, A NASZYM MLODYM SIE PLUCZE MOZGI. TO JEST UNICESTWIANIE NARODU POLSKIEGO. KIEDY 4 LATA TEMU BYLISMY W POLSCE W MIESZNYM MIEDZYNARODOWYM TOWARZYSTWIE - POLACY, WLOSI, NIEMCY PODCZAS TRIDU WIELKIEJ NOCY I ONI WIDZIELI PELNE KOSCIOLY MLODZIEZY BYLI ZDZIWIENI, ZASKOCZENI MILE, A JEDEN Z NIEMCOW MIAL LZY W OCZACH I STWIERDZIL - PRZED TYMI MLODYMI JEST PRZYSZLOSC, BYLI SMUTNI ZE W ICH KRAJACH TO WSZYSTKO PRZEPADLO NA ZAWSZE, A BYLI TO LUDZIE Z TYTULAMI NAUKOWYMI I OSIAGNIECIAMI NAUKWYMI W SWOICH DZIEDZINACH. PYTALI DLACZEGO NIE ROZLICZONO KOMUNIZMU, JA IM ODPOWIEDZIALEM ZE TO BYLA PRESJA WASZYCH RZADOW, PO CHWILI NAMYSLU PRZYZNALI RACJE. DZIS ONI WRACJA DO KORZENI, A NAS RZADZACA BANDA SPYCHA W NIEBYT. NIECH TE NIEUKI POCZYTAJA KSIAZKI FALLACI TO ZROZUMIEJA CHOC TROCHE CO CZYNIA. KOMOROWSKI W JAKIEJS KSIZCE BESZCZELNIE POSLUGUJE SIE TYTULEM DOKTORA NAUK A TO PONOC W POLSCE KARALNE, ALE O TYM CICHO SZA! I TAK BY MOZNA BYLO PISAC GODZINAMI! MORALE NARODU TO JEGO BYT, TAK JAK W ARMII, NIE MA MORALE NIE MA ARMII, NIE MA WOJNY, JEST TYLKO BARBARZYNSTWO! DZIEKUJE ZA CIERPLIWOSC!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#108276

oburzenia.
I mam takie same reakcje wymiotne jak widzę w TV tych pseudonaukowców, pracowników uczelni, profesorów, doktorów i innych dupków!
Ale pocieszające jest to, że twarz ma się tylko jedną! Pamiętaj o tym! Te dupki i zdrajcy odejdą w niebyt, pójdą na bezrobocie lub będą walczyć o posadę ciecia!
A jak słyszę Iwińskiego, wielkiego profesora, znawcę wszelkiej problematyki, poliglotę, który się rozsypał ostatnio przysłowiami, cytatami i mądrościami innych, to mam chęć mu przypomnieć, że odwoływanie się do innych autorytetów bardzo źle świadczy o jego własnym!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#108339

 I ja daje Panu 10 z + m.

Natomiast co do wpisujacy to chyba 5-ke. Cos Panom jest wesolo.Widac jasno,ze PO wraz z Tuskiem,Komorowskim i Sikorskim jawnie i beszczelnie obrazaja Narod Polski. Mordercy i kanalie sa przyimowani z honorami.

A polacy milcza i zadowoleni z niewolnictwa.

Gdzie Kluzik i Jakubiak.Jeszcze nie dorosli do tej bandy zdrajcow.?

Mysle,ze nalezy bic na alarm i protestowac.

Czekaja w Stanach (8-go grudnia) polonusi na Namiestnika Moskwy. Obamie tez nie bedzie wesolo.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108281

CI POLONUSI MUSZA SIE ZORGANIZOWA Z AMERYKANAMI REPUBLIKANMI I GLOSNO KRZYCZEC O SZUBRASTWACH GAJOWEGO, O JEGO CIAGLYCH KONSULTACJACH Z FSB - BLOGI PALIKOTA O TYM DOBITNIE INFORMUJA.

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#108288

albo tego nie przezyliscie, bo poslugujecie sie jezykiem, ktory Tuskomatoly nie rozumieja.

Uslyszalem to po raz pierwszy i zadalem sobie nieco trudu i poprostu spisalem powojenne przemyslenia Emila Kaminskiego.

Oda do slepego - Emil Kamiński, a ja za nim:

przebrzydła szumowino,
pachołku moskiewski,
ty farbowana świnio,
marszałku kurewski,
chamie zbuntowany,
zatęchła sklerozo,
gnoju zasmarkany,
ty zdrajco,
zomoso,
gnido zarzygana,
jadowita mendo,
Ty kukło gówniana,
kacapski przybłędo,
tchórzu zafajdany,
ropiejący strupie,
padalcu rozdeptany,
ty wrzodzie na dupie,
Ty diabelskie łajno,
ty głupi żołdaku,
ty kurwo sprzedajna,
ty ruski żupaku,
wypierdku breżniewa,
ty ślepy pedale,
kurduplu tępogłowy,
ty głupi bencwale,
sukinsynie śmierdzący,
pluskwo zaszuszona,
wrzodzie ropiejący,
ty małpo zielona,
ty strachu na wróble,
zboczony sadysto,
judaszu za ruble,
ty ruski marksisto,
ty pało gumowa,
nędzny okupancie,
zakało narodu,
złamany palancie,
cuchnący pierdzielu,
pełzająca glizdo,
ponury skurwielu,
czerwony faszysto,
ty sługo kremlowy,
lokaju sowiecki,
ty zbóju wojskowy,
pomiocie radziecki,
ty mówco obłąkany,
nadęty bufonie,
za Naród sprzedany ....

piekło cię pochłonie .. 1:23

orginał: http://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo&featu...

Vote up!
0
Vote down!
0
#108286

w takim tepie to gajowy Komoruski herbu WSI znacznie wczesniej doczeka sie hymnow pochwalnych, choc i tak ma juz sporo w swoim dorobku.

wk..ny rodak zza zachodniej miedzy

Vote up!
0
Vote down!
0
#108291

MINELO 65 LAT OD ZAKONCZENIA WOJNY. MAJA BARDZO DOBRE STOSUNKI Z SASIADAMI, WIEC MOZE DONEK I GAJOWY W IMIENIU POLAKOW PODPISZA TRAKTAT POKOJOWY Z NIEMCAMI, BO TYLKO POLSKA NIE MA TAKOWEGO W EUROPIE I ROSJA Z JAPONIA. A ONI PIPSZA O BZDURACH. WEDLUG PRAWA CIAGLE JESTESMY W STANIE WOJNY Z NIEMCAMI, MOGA SIE DO NAS WYBRAC Z WIZYTA BEZ PROBLEMOW I KONSEKWENCJI MIEDZYNARODOWYCH. GAJOWY PREZ MUSKULY I WAL DO ANGELI I UZGADNIAJ, DO POMOCY BIERZ DONKA BO TO JEJ RODAK !

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#108299

Jaruzela? (proszę o wybaczenie, bo to cytat):
Nie pokona Orła WRON-a! Sama zginie pierdolona!"

Vote up!
0
Vote down!
0
#108340

Proszę dodać do tego i ten fakt, że to nie kto inny jak sam Jaruzelski dostrzegł u Komorowski charyzmę podczas wspólnego spaceru na Placu Czerwonym pod Kremlem i defilując wspólnie przed carem w maju 2010 roku.

Pozdrawiam
To jest nowe logo TV-WSI Bronka

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#108323

W POLSCE I NA EMIGRACJI MOZE MUSIMY SIE ZORGANIZOWAC I PISAC TYSIACE LISTOW, A MOZE MILIONY DO DONALDZIA BY Z ANGELINA PODPISALI TE PAPIERKI KTORE NAZYWAJA SIE "TRAKTAT POKOJOWY"! BEDA MOWILI ZE TO NIE ISTOTNE, A JA PYTAM - DLACZEGO INNI O TO ZADBAL? JEZELI TO TAKI BANAL TO NIECH ZREALIZUJA A MY ICH POCHWALIMY! WIEM CO PISZE, A JUTRO WYJASNIE.

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#108356

Omawianie tego spotkania z perspektywy moralności, a nawet żartowanie z niego wydaje mi się niewłaściwe. Przecież ten skład jak najbardziej nadaje się do omawiania kwestii: „jak wziąć z bratnią pomocą społeczeństwo za mordę gdy staniemy się drugą Irlandią”.
ps.
Armia już ćwiczy zwalczanie terrorystów.

"prawda przeciw wszystkim"

Vote up!
0
Vote down!
0

"prawda przeciw wszystkim"

#108363

JAKIE WOJSKO? ONYSZKEWYCZ NA POCZATKU LAT 90-TYCH ROZPOCZAL DEMOBILIZACJE, A WARIAT Z DYPLOMEM PSYCHIATRY WRZNAL GENERALICJE, POBOROWYCH NIE MA, MLODZI NA EMIGRACJI, KOMU WYDAC BRON "WOT I ZAGWOSTKA". A TO CO DZIS ODBYLO SIE W PALACU NAMIESTNIKOWSKIM, PO PRZEJRZENIU TYCH ZDJEC NASUNELA MI SIE REFLEKSJA "SABAT MAFIJNYCH GANKSTEROW WIELOPOKOLENIOWY", A OJCOWIE W DALEKIEJ RASIJI. A BANDA "NIE ZNAJET SZTO DIELAT" BATIUSZKA PRIJEDIET 6.12.2010, A 8.12.2010 GAJOWY MUSI SIE ZGLOSIC W WASZYNKTONIE I NIEWIADOMO CO STRZELI DO LBA "OPALONEMU" I O CO BEDZIE PYTAL I PRZY KIN, CO NAKAZE, CZY BEDZIE TO GRALO Z WYTYCZNYMI "BATIUSZKI" ZE WSCHODU. WIDZICIE JAK GAJOWY MA CIEZKIE I PELNE GACIE NIE TYLKO STRACHU! ZYRANDOLE SIE SKONCZYLY, LEB GLUPI, TYLKO ZDOOLNY DO LAJDACTWA, A TU PROBLEM - "PYSKIEM CHLAPNIE I MOZE STRACIC DURNY LEB" ON WIE JAK TO ROBIA - FALZMAN, PANKO, MICHNIEWICZ, LITWINIENKO.......GAJOWY TYLKO NIESRAJ W GACIE!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#108431

Mam ogromną prośbę by pisać tu na NP normalnym pismem, a nie drukowanym.
Drukowanym piszemy wówczas, gdy chcemy krzyczeć lub zaznaczyć podniesiony głos - tak się przyjęło w necie ;)

Pisanie drukowanymi literami utrudnia również czytanie.

Poza tą uwagą - o literkach drukowanych - treści wpisów popieram w całej rozciągłości.

Pozdrawiam serdecznie.

TAK TRZYMAĆ!

PS
Nie tylko gajowemu z gaci capi smrodem lecz całej bandzie bolszewickich zaprzańców.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#108443