DZIAMBOR TAKI SAM ALE JUŻ NIE TEN SAM

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Kiedy słucham posła Dziambora z KONFEDERACJI to przymykam oczy i automatycznie młodnieję. Przenoszę się w czasie do końcówki rządów PZPR i nauk towarzysza Mietka Rakowskiego – b. I sekretarza KC PZPR, który 25 sierpnia 1983 wziął udział w spotkaniu ze stoczniowcami Stoczni Gdańskiej.

Jako ówczesny wicepremier w rządzie Wojciecha Jaruzelskiego, tow. Rakowski sprawował równolegle stanowisko przewodniczącego Komisji Rady Ministrów ds. Dialogu ze Związkami Zawodowymi. Jak pamiętamy – Polska Zjednoczona Partia Robotnicza – po kolejnej wojnie z warchołami, wyszła naprzeciw masom robotniczym i 22 lipca 1983 roku zakończyła stan wojenny, o czym nie omieszkał poinformować stoczniowców tow. Mietek. Bo w 1983 roku PZPR – choć była taka sama, to nie była już ta sama!  PZPR kolejny raz przepoczwarzyła się, mając jednak nadal robotników na swoim celu. Ale bynajmniej nie na celowniku…

Tow. Rakowski odważył się na spotkanie w stoczni im. Lenina, gdzie stosując zasady dialektyki marksistowskiej udowodnił stoczniowcom, że gdyby nie PZPR – paśli by nadal krowy. Wdzięczność stoczniowców nie trwała jednak długo, gdyż 1 listopada 1988 mimo najlepszych wyników ekonomicznych ze wszystkich liczących się stoczni polskich, Stocznia Gdańska została postawiona w stan likwidacji przez rząd premiera Mieczysława Rakowskiego. Pod pretekstem słabych wyników ekonomicznych. Dialektyka marksistowska zatoczyła swój kolejny krąg…

Tryumf dialektyki marksistowskiej – czyli zdolność do udowodnienia wszystkiego, w tym do usprawiedliwienia każdej bredni przetrwał aż do dnia dzisiejszego, czego przykładem jest nie tylko stacja TVN, obsadzona przez resortowe dzieci. Dialektykę marksistowską stosuje także Konfederacja, w tym poseł Dziambor, który gdy mówi – człowiek od razu młodnieje.

Wprawdzie nie masz większego kontynuatora dialektyki marksistowskiej niż syn komunisty Mośka Mordki - red. Andrzej Morozowski który stwierdził w TVN24, że gdyby nie PZPR to „nie byłoby walki z analfabetyzmem czy masowej elektryfikacji” - to przecież właśnie Konfederacja i osobiście poseł Artur Dziambor czerpią garściami ze spuścizny komunizmu.

Wywiad publicysty tygodnika „wSieci” Jakuba Maciejewskiego z Dziamborem na portalu wPolityce.pl. udowodnił niedowiarkom, że posłowie Konfederacji pobierali nauki bezpośrednio od tow. Mietka Rakowskiego - mistrza dialektyki marksistowskiej. Okazją do wywiadu z Dziamborem - uczniem tow. Rakowskiego był fakt zbanowania konta Konfederacji na Facebooku oraz żądań polityków Konfederacji interwencji państwa. Argumentacja jest prosta jak zasady dialektyki marksistowskiej – „bo to zagraniczny kapitał, bo to ich ogranicza, bo przeszkadza, bo potrzeba porządku. Można się z tym zgodzić - ale dlaczego w takim razie ta zasada nie zadziałała przy tzw. „lex TVN”? Wtedy Konfederacja broniła prawa zagranicznego kapitału do wpływania na demokrację, na wybory, na cenzurowanie jednych i promowanie drugich?” – pyta się red. Maciejewski…

Odpowiedź Dziambora jest prosta, jak proste były słowa towarzysza Rakowskiego do mas robotniczych: Telewizja TVN nie wpływa na wybory w takim stopniu, jak Facebook!

Stąd jest prosta droga do konkluzji, że gdyby nie TVN i Konfederacja, paślibyśmy krowy, bylibyśmy analfabetami a elektryczność do dziś byłaby nieznana w Polsce. Red. Maciejewski zwraca uwagę, że jeszcze niedawno Janusz Korwin-Mikke mówił, że „Facebookowi wszystko wolno, bo to kapitalizm przecież, że jeśli to jest monopol to upadnie, ale że w sumie monopolem nie jest, bo są inne portale społecznościowe i „nie każdy musi mieć konto na Facebooku”. Gdy zaś Facebook - zresztą faktycznie stosując cenzurę - zawiesza profil Konfederacji, to Korwin twierdzi, że to faszyści i bolszewicy”.

Czy oparty na dialektyce marksistowskiej przekaz TVN-u i Konfederacji wystarczy, by postraszyć Polaków, że będą paśli krowy, nie będzie szkół i elektrowni i rządzić nami będą faszyści i bolszewicy – jeśli Polacy nie wybiorą sił postępu? Tak przynajmniej sądzą resortowe dzieci z TVN-u, poseł Dziambor i Konfederacja…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Racja, że p. Dziambor bywa nikewyraźny (ale bez przesady).

Niestety PIS od początku woli koalicje z Lewicą", a najmniejszy w konfederacji jest większy niż największy lewus.

Vote up!
4
Vote down!
-6

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639892

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy...Konfederacja chodzi na pasku Putina a jej "pomysły" zniszczyły by Polskę w jedną kadencję. Ot, np. likwidacja podatków... 

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1639893

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Myślę, ż knfdrcj n jst wln d wpływów gntry, jk PS (w mnjszym stpn, b są mnjs).

Tż błbym sę rządów Knfdrcj (l kłmstw Cwdw, którym pddł sę PS, crz brdzj ddl mn d tj prt; pdzlm tż wększść rgmntów zwykłg plk dnśn błędów PS.)

Wrt słchć p. Słwmr Mntzn  p. Bsk p. Klsk (który n jst pltykm, l jg wnsk, są zbżn z pstltm Knfdrcj w zkrs pdtków). Brn m trdną frmę, węc n plcm n pczątk wrgm Knfdrcj. 

Njwżnjsz sprw w pdtkch t ch prstt- tym mw p. Klsk (n jst pltykm -l chyb njblżj m d knfdrcj) Mntzn

Mntzn - czysty zdrwy rzsądk- pwnn być  c njmnj drdcą w mnstrstw fnnsów

Mntzn n zlkwdwłby pdtków z tg c mówł rk tm nwt by ch przz prwsz lt n bnżył.

Sm Krwn Mkk - t ckwy bjkpsrz styryk. Jg wzj są przjskrwn, l jst w nch dż rzsądk, c przycąg młdych.

Nstty n śldzę dkłądn wynków głswn. Klk rzy, w różnych sprwch próbwłm pznć kt jk głswł (nstty n wm jk t sprwdzć)  bywłm zwdzny, l brdzj-  n PS (n który ddłm swj ksy).

Vote up!
4
Vote down!
-7

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639899

1. Konfederacja nie ukrywa swoich powiązań z Rosją. Braun i Korwin Mikke nawet fotografowali się w Moskwie z wydalonym z Polski agentem KGB Leonidem Swiridowem. Korwin regularnie udzielał wywiadów telewizji Rossija. Już te kontakty dyskwalifikuja całą partię.

2. Co oznacza "prostota" w podatkach? Jeden podatek? A co z cłami? Zapewne nie wiesz, ale lista różnych ceł importowych wynosi kilka tysięcy i jest taka sama w całej Unii! Niczego nie da się "uprościć" ! "Prostota" to słowo wytrych, na które nabrać można setki tysięcy dyletantów. 

3. Co oznacza "zdrowy rozsądek" w podatkach??? Czy należy tak samo opodatkować singla i czteroosobową rodzinę? Na jakie towary można znieść podatki wg. "zdrowego rozsądku"?  Już sobie wyobrażam ten kompletny bałagan w sytuacji np. braku kontroli w płaceniu podatków... A może tak jak w społeczeństwach aborygenów - czyli znieść podatki i każdemu dać łuk do obrony?

4. Korwin "ciekawy bajkopisarz"(sic!) Przecież to szef partii a w dodatku poseł na Sejm! 

P.S. Bajkopisarze z Konfederacji nie zagłosowali za poddaniem TVN takiej samej procedurze jakiej poddane są inne media! Z "prostoty", czy ze "zdrowego rozsądku"?

Pozdrawiam

 

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1639903

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

j Pn kptn, mn mjtk w szlp, n płn mrz?

1. n wm, słyszłm tk pmówn (?), l wówczs n znlzłm pwązń (prszę źródł)

2. Pn Klsk pwdł, ż njwększy rzwój jg &qt;grżwj frmy&qt; w ptężng &qt;ptms&qt; był mżlwy dzęk m.n. stw Wlczk dzłlnśc gspdrczj (był prst - &qt;c n jst zkzn, jst dzwln&qt;) tkm smym pdtk, który dtyczył wszystkch (n był mżlwśc rzbżnj ntrprtcj). P. Klsk pwd, ż wycfł sę z ptms b n był knkrncyjny w stsnk d frmy, któr płcł nny pdtk, z względ n nną ntrprtcję dzłlnśc.

Przykłd mównj lg dl klsy śrdnj (S. Mntzn) - jj zgmtwn:

https://www.ytb.cm/wtch?v=D6lX9R

3. Mntzn mówł (klk msęcy tm), ż zmny mją trtyczn dcążyć bdnych dcążyć bgtszych, l w prktyc bgc mgą skrzystć z nwych, lb pwększnych lg, z wszystk zpłcą śrdn. Wlcy tk ckją pprzz wprwdzn lg. Pmętm, ż był hsł, ż PS chc pdtkwć Ggl z rklm skńczył sę n nczym. Rzwój młych śrdnch przdsębrstw t nwstycj w bzpczństw nrdw...
Mntzn mów: ż dż frmy będą mgły skrzystć z lg n nnwcj, lpszną lgę bdwcz-rzwjąwą, CT stńsk, lgę dl spółk hldngwych, zwększ sę drbnym przdsębrcm: skłdk zdrwtn 5%,  n mżn dpsć mrtyzcj mszkn prcntwn krdyt d wynjmwng mszkn, zlkwdwny zbg bzpczń- zwlnn z ZS dl prcjących n mwę zlcn pwyżj przprcwng tt.

4. Rlcj w Knfdrcj są nn nż PS. Pszczgóln człnkw knfdrcj częst mją różn zdn n tn sm tmt. Bjk mgą być brdz pczjąc.

 

N znm sę n n sprwch pdtkwych, n tż n jstm szczgólnym młśnkm Knfdrcj. Jśl prwdzć tk trdną dysksję, t lpj z kmś kt sę n tym zn ( j sę chętn przyjrzę)... l pwn jż cł Knf zstł stąd wywln jk zdrjcy &qt;c, którzy żyją z cwnctw&qt;.

Vote up!
3
Vote down!
-6

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639917

Wypłynięcie na morze wymaga znacznie większych umiejętności niż tylko pływanie. Podobnie z komentowaniem blogów: tu nie wystarczy tylko umiejętność pisania. W tym przypadku wystarczy wyszukiwarka i wszystkiego dowiemy się o związkach Konfederacji z Rosją i agenturą GRU:

https://wyborcza.pl/7,75398,24353855,grzegorz-braun-na-zdjeciach-z-podejrzewanym-o-szpiegostwo-rosjaninem.html

https://www.tvp.info/47485139/lider-konfederacjig-rzegorz-braun-skarzy-sie-na-polske-rosyjskiemu-sputnikowi-wieszwiecej

https://www.fronda.pl/a/konfederacja-obnazona-cytaty-z-korwina-ku-chwale-putina,138461.html

Skoro lider KONFEDERACJI oświadcza: "...ja bym chciał, żeby polskim prezydentem był pan Putin” - to mamy do czynienia z jawną V kolumną sowiecką, która podobnie jak komuniści chciała z Polski zrobić 17 republikę ZSRR.

Konfederacja, czyli sowiecka agentura może obiecywać Polakom raj na ziemi - ale już ten sowiecki raj poznaliśmy. Przynajmniej ja i ludzie mojego pokolenia. 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1639926

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639953

  W samo sedno Kapitanie! Konfederacja = Kolaboracja.

Vote up!
3
Vote down!
-1

ronin

#1639993

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1846
Krytyka Konfederacji, (w tym Dziambora):
https://www.youtube.com/watch?v=L2D2lHtu3Vw

Próbowałem na szybko przeczytać projekt, ale nie znalazłem zapisu o zmuszaniu pracodawców do zastosowania segregacji. Rozumiem, że ustawa wprowadzałaby segregację sanitarną poprzez nadanie uprawnień pracodawcom do kontroli stanu zdrowia pracowników i wprowadzania przy okazji systemu identyfikacji twarzy.

Niezależnie od wszystkiego widać zapędy do wprowadzenia niewolnictwa przez posłów PIS, a Konfederacja broni wolności obywatelskiej (pewnie "elita NP"* powiedziałaby, że niewolnictwo w pewnych przypadkach jest OK, bo sytuacja jest szczególna... ).

Tym razem nie będą patrzeć w zęby, tylko w oczy.
---
*elita NP - użytkownicy z fioletową lub granatową rangą, którzy uzyskali na forum prawo do bezkarnego lżenia innych użytkowników, nie karani za nędzne wpisy

Vote up!
1
Vote down!
-1

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640131

Zastanawiam się skąd się biorą ludzie, niezdolni do samodzielnego myślenia i podążający jak barany za fałszywym prorokiem - nawet ku przepaści. Mam swoją teorię, jednak nie to najważniejsze. Najważniejsze jest to, że fałszywi prorocy - w obronie tzw. wolności obywatelskich - dążą do stworzenia chaosu, pozbawionego wszelkich reguł - w tym także moralnych. Ci prorocy stworzyli faszyzm, komunizm a także sekty - pociągając za sobą ludzi, niezdolnych do samodzielnego myślenia. 

Takim "prorokiem" jest wódz Konfederacji Korwin Mikke, który jest na tyle groteskową postacią, że nikt poważny jego "rad" nie słucha. Przypomnę tylko, że KM uznał zapinanie pasów za przejaw niewolnictwa. Oczywiście - nikt z jego zwolenników nie ma pojęcia o "niewolnictwie", ale bez żadnej refleksji słuchają swojego proroka, który oferuje im wolność poniesienia śmierci w niegroźnym nawet wypadku. "Wolność obywatelska" polegająca na naturalnej selekcji - oferowana przez Konfederację, jest bliska teoriom Świadków Jehowy, którzy np. przetaczanie krwi uznali za grzech śmiertelny.

Nie dziwi mnie, że dla zwolenników sekty pt. Konfederacja szczepienie się przeciwko groźnemu wirusowi jest zamachem na wolność obywatelską. Ja bym nawet popierał odmowę szczepienia, gdyby tacy ludzie żyli w izolacji. Życie w społeczeństwie oznacza bowiem akceptację ogólnie przyjętych norm oraz kodeksów: jazdę samochodem po określonej stronie, załatwianie się w toalecie i ogólnie - nie narażanie innych ludzi na niebezpieczeństwo oraz obrazę moralności.

Nie dziwi mnie, że ludzie pozbawieni poczucia własnej wartości podążają za fałszywymi prorokami i wsłuchują się w ich brednie na temat niewolnictwa, wolności i ekonomii. Nie dziwi mnie, że "prorocy" - choć tacy wolni i niezależni - to żyją na koszt państwa albo swoich wyznawców... Zapytajcie takiego Bosaka, gdzie pracował w swoim życiu...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1640161

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Szukając prawdy, chciałbym porozmawiać również o błędach Konfederacji, ale widzę że nie ma na tym statku miejsca na dyskusję - więc nie będę dobijał Konfederacji.
Muszę przyznać, że również nie podobają mi się zapędy "pospólstwa" (bezmyślnej części społeczeństwa) do niewłaściwej interpretacji słowa wolność.
Ale właśnie Mentzen zdroworozsądkowo podchodzi do tego zagadnienia. Będąc liberałem, przyznaje prawo do życia dzieciom nienarodzonym, gdzie PIS jest
zwolennikiem zabójstwa dziecka w przypadku, gdy jego ojciec jest gwałcicielem, chcieli też pozwolić na zabijanie matkom dzieci chorych (przesłanka eugeniczna).

Wracając do Korwina- jego nie można czytać wprost. Jeszcze raz napiszę, że to "bajopisarz".
Oczywiście pewne skutki niezapinania pasów ponosi społeczeństwo,
ale niewspółmierne do samego kierowcy i jego rodziny -więc sprawa nie jest moim zdaniem oczywista
choć raczej skłaniam się do obowiązku zapinania (są sytuacje w których nie zapinam pasów
- w przypadku transportu uniemożliwiających zapięcie, na małą odległość z małą prędkością).
Regulacja wszystkiego to utopia. Nie znaczy to, że państwo nie jest potrzebne.

Co do szczepień to kolejny duży temat i są założone oddzielne blogi na ten temat. Zgadzam się z założeniem,
że w przypadku prawdziwej epidemii (w znaczeniu sprzed wprowadzenia nowomowy) państwo powinno mieć możliwość stosowania środków przymusu.
Uważam, że nie powinno prowadzić jednocześnie kampanii dezinformacji. Brak wiedzy rządzących usprawiedliwia pewne działania prewencyjne, ale nie okłamywanie.
Kłamstwa w ulotkach nawołujących do szczepień to nie były bajki w stylu Korwina - one nie miały pobudzać do myślenia, ale zwyczajnie ogłupić.

Co do poczucia własnej wartości to rozumiem, że miał być kopniak na koniec, może nawet trafiony.
Człowiek, który chce być uczciwy zmaga się ciągle z określeniem granicy gdzie kończy się własna ludzka godność, gdzie godność sprawowanego urzędu, a gdzie zwykła pycha.
Do ustalenia tej granicy potrzebana jest prawda. Jeśli ktoś jej nie szuka to gdzieś przekroczył granicę pychy. Fałszywa skromność i bezkrytyczność
wobec własnej partii też są wyrazem złego operowania nożykiem prawdy.

Z tym życiem na koszt państwa, czy swoich wyznawców to znowu kłania się Mentzen, który woła o proste i PRZEWIDYWALNE zasady szczególnie dla drobnych przedsiębiorców.
Nie głosowałem na Bosaka, ale z czasem zacząłem cenić jego wypowiedzi. Mają one wartość co najmniej publicystyczną i szkoda byłoby jego wątłych rąk do łopaty ;)
Liberałowie (w znaczeniu klasycznym ;) ), to nie prorocy - tylko ludzie kierujący się zdrowym rozsądkiem (może i trochę prawem dżungli) chcąc przywrócić sprawiedliwe mechanizmy rynkowe.
Właśnie Liberałowie (a nie są nimi wrzeszczący pederaści, komuszki, czy platfusy) chcą przywrócić prawa "fizyki". Natomiast płapłaskoziemcy myślą, że wystarczy dodruk, bo pieniądze biorą się z bankomatu.

No dobra... na koniec trochę za daleko wypłynąłem.

Jeszcze raz podkreślę nie jestem ani Totalsem, i też nie dam sobie uciąć ręki za Konfederację.

Proszę o otwartość umysłu, jeśli usta Niepoprawnych muszą być ciasno zasznurowane.

Vote up!
0
Vote down!
-2

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640170