DZIAMBOR TAKI SAM ALE JUŻ NIE TEN SAM

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Kiedy słucham posła Dziambora z KONFEDERACJI to przymykam oczy i automatycznie młodnieję. Przenoszę się w czasie do końcówki rządów PZPR i nauk towarzysza Mietka Rakowskiego – b. I sekretarza KC PZPR, który 25 sierpnia 1983 wziął udział w spotkaniu ze stoczniowcami Stoczni Gdańskiej.

Jako ówczesny wicepremier w rządzie Wojciecha Jaruzelskiego, tow. Rakowski sprawował równolegle stanowisko przewodniczącego Komisji Rady Ministrów ds. Dialogu ze Związkami Zawodowymi. Jak pamiętamy – Polska Zjednoczona Partia Robotnicza – po kolejnej wojnie z warchołami, wyszła naprzeciw masom robotniczym i 22 lipca 1983 roku zakończyła stan wojenny, o czym nie omieszkał poinformować stoczniowców tow. Mietek. Bo w 1983 roku PZPR – choć była taka sama, to nie była już ta sama!  PZPR kolejny raz przepoczwarzyła się, mając jednak nadal robotników na swoim celu. Ale bynajmniej nie na celowniku…

Tow. Rakowski odważył się na spotkanie w stoczni im. Lenina, gdzie stosując zasady dialektyki marksistowskiej udowodnił stoczniowcom, że gdyby nie PZPR – paśli by nadal krowy. Wdzięczność stoczniowców nie trwała jednak długo, gdyż 1 listopada 1988 mimo najlepszych wyników ekonomicznych ze wszystkich liczących się stoczni polskich, Stocznia Gdańska została postawiona w stan likwidacji przez rząd premiera Mieczysława Rakowskiego. Pod pretekstem słabych wyników ekonomicznych. Dialektyka marksistowska zatoczyła swój kolejny krąg…

Tryumf dialektyki marksistowskiej – czyli zdolność do udowodnienia wszystkiego, w tym do usprawiedliwienia każdej bredni przetrwał aż do dnia dzisiejszego, czego przykładem jest nie tylko stacja TVN, obsadzona przez resortowe dzieci. Dialektykę marksistowską stosuje także Konfederacja, w tym poseł Dziambor, który gdy mówi – człowiek od razu młodnieje.

Wprawdzie nie masz większego kontynuatora dialektyki marksistowskiej niż syn komunisty Mośka Mordki - red. Andrzej Morozowski który stwierdził w TVN24, że gdyby nie PZPR to „nie byłoby walki z analfabetyzmem czy masowej elektryfikacji” - to przecież właśnie Konfederacja i osobiście poseł Artur Dziambor czerpią garściami ze spuścizny komunizmu.

Wywiad publicysty tygodnika „wSieci” Jakuba Maciejewskiego z Dziamborem na portalu wPolityce.pl. udowodnił niedowiarkom, że posłowie Konfederacji pobierali nauki bezpośrednio od tow. Mietka Rakowskiego - mistrza dialektyki marksistowskiej. Okazją do wywiadu z Dziamborem - uczniem tow. Rakowskiego był fakt zbanowania konta Konfederacji na Facebooku oraz żądań polityków Konfederacji interwencji państwa. Argumentacja jest prosta jak zasady dialektyki marksistowskiej – „bo to zagraniczny kapitał, bo to ich ogranicza, bo przeszkadza, bo potrzeba porządku. Można się z tym zgodzić - ale dlaczego w takim razie ta zasada nie zadziałała przy tzw. „lex TVN”? Wtedy Konfederacja broniła prawa zagranicznego kapitału do wpływania na demokrację, na wybory, na cenzurowanie jednych i promowanie drugich?” – pyta się red. Maciejewski…

Odpowiedź Dziambora jest prosta, jak proste były słowa towarzysza Rakowskiego do mas robotniczych: Telewizja TVN nie wpływa na wybory w takim stopniu, jak Facebook!

Stąd jest prosta droga do konkluzji, że gdyby nie TVN i Konfederacja, paślibyśmy krowy, bylibyśmy analfabetami a elektryczność do dziś byłaby nieznana w Polsce. Red. Maciejewski zwraca uwagę, że jeszcze niedawno Janusz Korwin-Mikke mówił, że „Facebookowi wszystko wolno, bo to kapitalizm przecież, że jeśli to jest monopol to upadnie, ale że w sumie monopolem nie jest, bo są inne portale społecznościowe i „nie każdy musi mieć konto na Facebooku”. Gdy zaś Facebook - zresztą faktycznie stosując cenzurę - zawiesza profil Konfederacji, to Korwin twierdzi, że to faszyści i bolszewicy”.

Czy oparty na dialektyce marksistowskiej przekaz TVN-u i Konfederacji wystarczy, by postraszyć Polaków, że będą paśli krowy, nie będzie szkół i elektrowni i rządzić nami będą faszyści i bolszewicy – jeśli Polacy nie wybiorą sił postępu? Tak przynajmniej sądzą resortowe dzieci z TVN-u, poseł Dziambor i Konfederacja…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika uczeń nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Racja, że p. Dziambor bywa nikewyraźny (ale bez przesady).

Niestety PIS od początku woli koalicje z Lewicą", a najmniejszy w konfederacji jest większy niż największy lewus.

Vote up!
4
Vote down!
-6

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639892

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy...Konfederacja chodzi na pasku Putina a jej "pomysły" zniszczyły by Polskę w jedną kadencję. Ot, np. likwidacja podatków... 

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1639893

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika uczeń nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Myślę, że konfederacja nie jest wolna od wpływów agentury, jak PIS (w mniejszym stopniu, bo są mniejsi).

Też bałbym się rządów Konfederacji (ale kłamstwa Cowidowe, którym poddał się PIS, coraz bardziej oddala mnie od tej partii; podzielam też większość argumentów zwykłego polaka odnośnie błędów PIS.)

Warto słuchać p. Sławomira Mentzena i p. Bosaka i p. Kluski (który nie jest politykiem, ale jego wnioski, są zbieżne z postulatami Konfederacji w zakresie podatków). Braun ma trudną formę, więc nie polecam na początek wrogom Konfederacji. 

Najważniejsza sprawa w podatkach to ich prostota- o tym mawia p. Kluska (nie jest politykiem -ale chyba najbliżej mu do konfederacji) i Mentzen

Mentzen - czysty zdrowy rozsądek- powinien być  co najmniej doradcą w ministerstwie finansów

Mentzen nie zlikwidowałby podatków i z tego co mówił rok temu nawet by ich przez pierwsze lata nie obniżył.

Sam Korwin Mikke - to ciekawy bajkopisarz i satyryk. Jego wizje są przejaskrawione, ale jest w nich dużo rozsądku, co przyciąga młodych.

Niestety nie śledzę dokłądnie wyników głosowania. KIlka razy, w różnych sprawach próbowałem poznać kto jak głosował (niestety nie wiem jak to sprawdzić) i bywałem zawiedziony, ale bardziej-  na PISie (na który oddałem swoje iksy).

Vote up!
4
Vote down!
-7

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639899

1. Konfederacja nie ukrywa swoich powiązań z Rosją. Braun i Korwin Mikke nawet fotografowali się w Moskwie z wydalonym z Polski agentem KGB Leonidem Swiridowem. Korwin regularnie udzielał wywiadów telewizji Rossija. Już te kontakty dyskwalifikuja całą partię.

2. Co oznacza "prostota" w podatkach? Jeden podatek? A co z cłami? Zapewne nie wiesz, ale lista różnych ceł importowych wynosi kilka tysięcy i jest taka sama w całej Unii! Niczego nie da się "uprościć" ! "Prostota" to słowo wytrych, na które nabrać można setki tysięcy dyletantów. 

3. Co oznacza "zdrowy rozsądek" w podatkach??? Czy należy tak samo opodatkować singla i czteroosobową rodzinę? Na jakie towary można znieść podatki wg. "zdrowego rozsądku"?  Już sobie wyobrażam ten kompletny bałagan w sytuacji np. braku kontroli w płaceniu podatków... A może tak jak w społeczeństwach aborygenów - czyli znieść podatki i każdemu dać łuk do obrony?

4. Korwin "ciekawy bajkopisarz"(sic!) Przecież to szef partii a w dodatku poseł na Sejm! 

P.S. Bajkopisarze z Konfederacji nie zagłosowali za poddaniem TVN takiej samej procedurze jakiej poddane są inne media! Z "prostoty", czy ze "zdrowego rozsądku"?

Pozdrawiam

 

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1639903

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika uczeń nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oj Panie kapitanie, mnie majtka w szalupie, na pełne morze?

1. nie wiem, słyszałem takie pomówienia (?), ale wówczas nie znalazłem powiązań (proszę o źródła)

2. Pan Kluska opowiadał, że największy rozwój jego "garażowej firmy" w potężnego "Optimusa" był możliwy dzięki m.in. ustawie Wilczka o działalności gospodarczej (była prosta - "co nie jest zakazane, jest dozwolone") i takim samym podatku, który dotyczył wszystkich (nie było możliwości rozbieżnej interpretacji). P. Kluska opowiada, że wycofał się z Optimusa bo nie był konkurencyjny w stosunku do firmy, która płaciła inny podatek, ze względu na inną interpretację działalności.

Przykład omówionej ulgi dla klasy średniej (S. Mentzen) - jej zagmatwanie:

https://www.youtube.com/watch?v=eD6EilIX9RU

3. Mentzen mówił (kilka miesięcy temu), że zmiany mają teoretycznie odciążyć biednych a dociążyć bogatszych, ale w praktyce bogaci mogą skorzystać z nowych, lub powiększonych ulg, i za wszystko zapłacą średni. Wielcy i tak uciekają poprzez wprowadzone ulgi. Pamiętam, że było hasło, że PIS chce opodatkować Google za reklami i skończyło się na niczym. Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw to inwestycja w bezpieczeństwo narodowe...
Mentzen mówi: że duże firmy będą mogły skorzystać z ulgi na innowacje, ulepszoną ulgę badawczo-rozwojąwą, CIT estoński, ulgę dla spółek holdingowych, a zwiększa się drobnym przedsiębiorcom: składki zdrowotne o 5%,  nie można odpisać amortyzacji mieszkania i oprocentowania kredytu od wynajmowanego mieszkania, zlikwidowany zbieg ubezpieczeń- zwolnienie z ZUS dla pracujących na umowę zlecenie powyżej przepracowanego etatu.

4. Relacje w Konfederacji są inne niż PIS. Poszczególni członkowie konfederacji często mają różne zdanie na ten sam temat. Bajki mogą być bardzo pouczające.

 

Nie znam się ani na sprawach podatkowych, ani też nie jestem szczególnym miłośnikiem Konfederacji. Jeśli prowadzić tak trudną dyskusję, to lepiej z kimś kto się na tym zna (a ja się chętnie przyjrzę)... ale pewnie już cała Konfa została stąd wywalona jako zdrajcy i "ci, którzy żyją z cwaniactwa".

Vote up!
3
Vote down!
-6

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639917

Wypłynięcie na morze wymaga znacznie większych umiejętności niż tylko pływanie. Podobnie z komentowaniem blogów: tu nie wystarczy tylko umiejętność pisania. W tym przypadku wystarczy wyszukiwarka i wszystkiego dowiemy się o związkach Konfederacji z Rosją i agenturą GRU:

https://wyborcza.pl/7,75398,24353855,grzegorz-braun-na-zdjeciach-z-podejrzewanym-o-szpiegostwo-rosjaninem.html

https://www.tvp.info/47485139/lider-konfederacjig-rzegorz-braun-skarzy-sie-na-polske-rosyjskiemu-sputnikowi-wieszwiecej

https://www.fronda.pl/a/konfederacja-obnazona-cytaty-z-korwina-ku-chwale-putina,138461.html

Skoro lider KONFEDERACJI oświadcza: "...ja bym chciał, żeby polskim prezydentem był pan Putin” - to mamy do czynienia z jawną V kolumną sowiecką, która podobnie jak komuniści chciała z Polski zrobić 17 republikę ZSRR.

Konfederacja, czyli sowiecka agentura może obiecywać Polakom raj na ziemi - ale już ten sowiecki raj poznaliśmy. Przynajmniej ja i ludzie mojego pokolenia. 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1639926

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

1. Panie Kapitanie, z tą Wyborczą to Pan dopłynął aż do samego portu pirackiego.

Jest ciekawe zarówno to czy to prawda, ale jeszcze bardziej dlaczego to umieścili. Oby się okazało, że Braun też cytował, albo była to ironia. Dopuszczam możliwość że coś z głupia chlapnął (ale nie podejrzewam go o zdradzieckie zapędy). Z uwagi na wrogie źródło nie nadaję temu większego priorytetu.

3. Cytat Korwina „Oczywiście uważam, że pan Putin jest znakomitym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski” - podejrzewam, że to właśnie taka "bajka", przejaskrawienie. Ponieważ nienawidzi zgubnych skutków tego, co nazywane jest demokracją, snuje wizję przywódcy, który nie przejmując się zasadami jakie narzucają kraje bogatsze krajom biedniejszym, bezwzględnie dąży do realizacji własnych celów (własne cele miałyby równać się celom Polski). I jak to w bajkach pomija istotne założenia (biegnie nad przepaścią i tu nie zatrzymuje się by spojrzeć w dół i powiedzieć "o oł"). W tej bajce Putin nie jest mordercą.

Oczywiście - ta opowieść o bajce Korwina to też przejaskrawienie. Myślę, że Korwin dopuszcza niektóre metody Putina. 

Jak pisałem, że bałbym się rządów Konfederacji to miałem m. in. obawę, czy moim zdaniem interesujący bajkopisarz byłby dobrym politykiem. Sama inteligencja nie wystarczy. Jest wielce prawdopodobne, że nastąpiłaby albo rewolucja, albo przewrót kopernikański (niestety łatwiej o rewolucję).

2. Dla mnie najbardziej ciekawa jest 2. Niestety nie znalazłem wytłumaczenia. Chciałbym usłyszeć jakby się do tego odniósł G. Braun (jakie były okoliczności i jaki był cel). Dziękuję

...(dzień później)

 

Znalazłem obronę Brauna (nie wiem co warta sama gazeta - ale dla mnie obrona zadowalająca)

https://wpolityce.pl/polityka/566573-jak-braun-wykryl-w-rzadzie-zbrodniarza-wojennego

Szczególnie - doniesienie przez Brauna do prokuratury na samego siebie, "że jest ruskim agentem", w celu oczyszczenia się.

Pod artykułem podpisał się Stanisław Janecki (jest zdjęcie; nie znam człowieka), natomiast pod podanym przez Kapitana paszkwilem (tam myślę -ale nie mam pewności) - brak autora.

 

Myślę, że zasypywanie oskarżeniami nie jest uczciwą drogą do dochodzenia do prawdy. Udowodnienie, że kilka osób nie jest "ruskimi agentami"  to ciężkie zadanie i  nie czuję się na siłach by mu podołać. Ale tyle co znalazłem wystarczy mi, że mój poziom nieufności do Konfederacji obniżył się do poziomu sprzed zarzutów, natomiast podniósł się w stosunku do NP.

Vote up!
2
Vote down!
-6

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639953

  W samo sedno Kapitanie! Konfederacja = Kolaboracja.

Vote up!
3
Vote down!
-1

ronin

#1639993

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1846
Krytyka Konfederacji, (w tym Dziambora):
https://www.youtube.com/watch?v=L2D2lHtu3Vw

Próbowałem na szybko przeczytać projekt, ale nie znalazłem zapisu o zmuszaniu pracodawców do zastosowania segregacji. Rozumiem, że ustawa wprowadzałaby segregację sanitarną poprzez nadanie uprawnień pracodawcom do kontroli stanu zdrowia pracowników i wprowadzania przy okazji systemu identyfikacji twarzy.

Niezależnie od wszystkiego widać zapędy do wprowadzenia niewolnictwa przez posłów PIS, a Konfederacja broni wolności obywatelskiej (pewnie "elita NP"* powiedziałaby, że niewolnictwo w pewnych przypadkach jest OK, bo sytuacja jest szczególna... ).

Tym razem nie będą patrzeć w zęby, tylko w oczy.
---
*elita NP - użytkownicy z fioletową lub granatową rangą, którzy uzyskali na forum prawo do bezkarnego lżenia innych użytkowników, nie karani za nędzne wpisy

Vote up!
1
Vote down!
-1

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640131

Zastanawiam się skąd się biorą ludzie, niezdolni do samodzielnego myślenia i podążający jak barany za fałszywym prorokiem - nawet ku przepaści. Mam swoją teorię, jednak nie to najważniejsze. Najważniejsze jest to, że fałszywi prorocy - w obronie tzw. wolności obywatelskich - dążą do stworzenia chaosu, pozbawionego wszelkich reguł - w tym także moralnych. Ci prorocy stworzyli faszyzm, komunizm a także sekty - pociągając za sobą ludzi, niezdolnych do samodzielnego myślenia. 

Takim "prorokiem" jest wódz Konfederacji Korwin Mikke, który jest na tyle groteskową postacią, że nikt poważny jego "rad" nie słucha. Przypomnę tylko, że KM uznał zapinanie pasów za przejaw niewolnictwa. Oczywiście - nikt z jego zwolenników nie ma pojęcia o "niewolnictwie", ale bez żadnej refleksji słuchają swojego proroka, który oferuje im wolność poniesienia śmierci w niegroźnym nawet wypadku. "Wolność obywatelska" polegająca na naturalnej selekcji - oferowana przez Konfederację, jest bliska teoriom Świadków Jehowy, którzy np. przetaczanie krwi uznali za grzech śmiertelny.

Nie dziwi mnie, że dla zwolenników sekty pt. Konfederacja szczepienie się przeciwko groźnemu wirusowi jest zamachem na wolność obywatelską. Ja bym nawet popierał odmowę szczepienia, gdyby tacy ludzie żyli w izolacji. Życie w społeczeństwie oznacza bowiem akceptację ogólnie przyjętych norm oraz kodeksów: jazdę samochodem po określonej stronie, załatwianie się w toalecie i ogólnie - nie narażanie innych ludzi na niebezpieczeństwo oraz obrazę moralności.

Nie dziwi mnie, że ludzie pozbawieni poczucia własnej wartości podążają za fałszywymi prorokami i wsłuchują się w ich brednie na temat niewolnictwa, wolności i ekonomii. Nie dziwi mnie, że "prorocy" - choć tacy wolni i niezależni - to żyją na koszt państwa albo swoich wyznawców... Zapytajcie takiego Bosaka, gdzie pracował w swoim życiu...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1640161

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika uczeń nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Szukając prawdy, chciałbym porozmawiać również o błędach Konfederacji, ale widzę że nie ma na tym statku miejsca na dyskusję - więc nie będę dobijał Konfederacji.
Muszę przyznać, że również nie podobają mi się zapędy "pospólstwa" (bezmyślnej części społeczeństwa) do niewłaściwej interpretacji słowa wolność.
Ale właśnie Mentzen zdroworozsądkowo podchodzi do tego zagadnienia. Będąc liberałem, przyznaje prawo do życia dzieciom nienarodzonym, gdzie PIS jest
zwolennikiem zabójstwa dziecka w przypadku, gdy jego ojciec jest gwałcicielem, chcieli też pozwolić na zabijanie matkom dzieci chorych (przesłanka eugeniczna).

Wracając do Korwina- jego nie można czytać wprost. Jeszcze raz napiszę, że to "bajopisarz".
Oczywiście pewne skutki niezapinania pasów ponosi społeczeństwo,
ale niewspółmierne do samego kierowcy i jego rodziny -więc sprawa nie jest moim zdaniem oczywista
choć raczej skłaniam się do obowiązku zapinania (są sytuacje w których nie zapinam pasów
- w przypadku transportu uniemożliwiających zapięcie, na małą odległość z małą prędkością).
Regulacja wszystkiego to utopia. Nie znaczy to, że państwo nie jest potrzebne.

Co do szczepień to kolejny duży temat i są założone oddzielne blogi na ten temat. Zgadzam się z założeniem,
że w przypadku prawdziwej epidemii (w znaczeniu sprzed wprowadzenia nowomowy) państwo powinno mieć możliwość stosowania środków przymusu.
Uważam, że nie powinno prowadzić jednocześnie kampanii dezinformacji. Brak wiedzy rządzących usprawiedliwia pewne działania prewencyjne, ale nie okłamywanie.
Kłamstwa w ulotkach nawołujących do szczepień to nie były bajki w stylu Korwina - one nie miały pobudzać do myślenia, ale zwyczajnie ogłupić.

Co do poczucia własnej wartości to rozumiem, że miał być kopniak na koniec, może nawet trafiony.
Człowiek, który chce być uczciwy zmaga się ciągle z określeniem granicy gdzie kończy się własna ludzka godność, gdzie godność sprawowanego urzędu, a gdzie zwykła pycha.
Do ustalenia tej granicy potrzebana jest prawda. Jeśli ktoś jej nie szuka to gdzieś przekroczył granicę pychy. Fałszywa skromność i bezkrytyczność
wobec własnej partii też są wyrazem złego operowania nożykiem prawdy.

Z tym życiem na koszt państwa, czy swoich wyznawców to znowu kłania się Mentzen, który woła o proste i PRZEWIDYWALNE zasady szczególnie dla drobnych przedsiębiorców.
Nie głosowałem na Bosaka, ale z czasem zacząłem cenić jego wypowiedzi. Mają one wartość co najmniej publicystyczną i szkoda byłoby jego wątłych rąk do łopaty ;)
Liberałowie (w znaczeniu klasycznym ;) ), to nie prorocy - tylko ludzie kierujący się zdrowym rozsądkiem (może i trochę prawem dżungli) chcąc przywrócić sprawiedliwe mechanizmy rynkowe.
Właśnie Liberałowie (a nie są nimi wrzeszczący pederaści, komuszki, czy platfusy) chcą przywrócić prawa "fizyki". Natomiast płapłaskoziemcy myślą, że wystarczy dodruk, bo pieniądze biorą się z bankomatu.

No dobra... na koniec trochę za daleko wypłynąłem.

Jeszcze raz podkreślę nie jestem ani Totalsem, i też nie dam sobie uciąć ręki za Konfederację.

Proszę o otwartość umysłu, jeśli usta Niepoprawnych muszą być ciasno zasznurowane.

Vote up!
0
Vote down!
-2

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1640170