Niedobry Kaczyński! Brzydki Kaczyński!

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Ach jaki ten Kaczyński niedobry! Od prostego blogera do najwybitniejszego analityka sceny politycznej każdy musi obowiązkowo wyrazić swój żal co do zmiany retoryki PiS i rozpłakać się nad utratą szans wyborczych tej partii. Martwią się tym zarówno jego dotychczasowi zwolennicy jak i, co nieco dziwi, przeciwnicy.

Ludzie zachowują się tak jakby przez kilka miesięcy musieli chodzić w niewygodnych żelaznych bucikach, a teraz znaleźli okazję by te budziki zdjąć i mogą wesoło majtać paluszkami. Prawda, że uff?

A ja się pytam, czy Kaczyński i jego partia mają być bębenkiem na którym PO wygrywa swoje melodyjki? Doprawdy, też mi godna rola!

Mili państwo, raczcie zdać sobie sprawę z oczywistego faktu, że polityką na co dzień, interesuje się góra dziesięć procent ludzi, z czego prawie wszyscy mają wyrobione zdanie i trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś pod wpływem felietonu czy programu TV zmieni swoje sympatie. Nie mierzcie społeczeństwa swoją miarą! Na TVN24 czy łamach gazet świat nie tylko się nie kończy, ale nawet porządnie nie zaczyna.

Ale jednocześnie jest tak, że prawie do każdego docierają strzępy informacji, medialna sieczka od czasu do czasu okraszona jakimś gwałtownym wydarzeniem, echem sporu czy opisaną i pokazaną aferą związaną z ludźmi polityki.
Większość energii specjalistów od wizerunku idzie w kierunku maksymalnego uproszczenia, Dobry temat to temat na który prawie każdy może się wypowiedzieć i stanąć po jakiejś stronie, a nawet zabrać głos na internetowym forum.

To co was drażni, drodzy czytelnicy, dla milionów jest tak naprawdę jedynym kontaktem z polityką.

Nie trzeba być szczególnie wnikliwym obserwatorem by zauważyć w jaki sposób pokrzykiwania jednego osła ustawiają publiczność w bojowych szykach. Tematem nigdy nie będą sprawy merytoryczne. Problemy gospodarcze czy upadek systemów emerytalnych nie mają szans konkurować z rykiem jednego osła! To smutne, ale tak jest w dzisiejszym świecie.

Oczywiście do czasu gdy kołderka nie skróci się do wielkości chusteczki. Wtedy zmieni się nie tylko tematyka ale i sposób przedstawiania swoich racji.

I tu pojawia się Kaczyński ze zmianą retoryki, która to zmiana tak was drażni psując nieco wydumany obraz estetycznej politycznej spolegliwości.

Przypominam, że dzieje się to w momencie gdy PO realnie przejmuje władzę nad mediami publicznymi, mając zapewnioną przychylność mediów prywatnych.

W tym kontekście dla mnie ta zmiana jest dość oczywista. Choćby Kaczyński zaczął chodzić we włosiennicy i kazał się codziennie ćwiczyć dyscypliną i tak będzie przedstawiany jako łajdak i agresor.

Rozgrywka jaką prowadzi wydaje mi się zupełnie zrozumiała i sensowna tym bardziej w kontekście zbliżających się wyborów lokalnych, obarczonych wadą niskiej frekwencji, gdzie dużo łatwiej i skuteczniej można użyć „żelaznego elektoratu” nie tylko podczas głosowania ale także przy tworzeniu lokalnych struktur, które są bardzo słabe.

Oczywiście, podobnie jak każda polityczna rozgrywka i ta jest obarczona ryzykiem niepowodzenia, ale bez podjęcia ryzyka szanse na jakikolwiek sukces są żadne. Siedzenie cicho i uśmiechanie się do kanibali nie wybawiło jeszcze nikogo od skończenia w kociołku czy na ruszcie.

( O „kanibalach” piszę oczywiście w sensie przenośnym i politycznym, żeby nie było, że coś brzydkiego sugeruję )

 

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Żenada, ta nagonka na pana Kaczyńskiego zmasowany atak przez swołocz medialną jak was nazwał Sobiesiak, tego już nie da się słuchać, w tym prym wiedzie TVN24,Olejnik, Morozowski, Kolenda-Zalewska, Durczok, Kuzniar Sekielski, Miecugow i inni ,http://www.fakt.pl/Palikot-jak-Kaczynski-,artykuly,77746,1.html http://www.fakt.pl/Sekielski-Jaroslaw-Msciwy,artykuly,77237,1.html http://www.gazetakrakowska.pl/opinie/285484,jaroslaw-kaczynski-kreci-polityczny-sequel,id,t.html......trzeba przestać oglądać tych nie obiektywnych telewizji. Skandalem ostatnich dni były informacje o paradzie gejów w Warszawie, a dlaczego nie drążony był temat pogrzebu ks. Jankowskiego i nieobecności na nim tzn. legendy Solidarności Wałęsy jak często przytacza pani Kolenda-Zalewska i jej pytanie sztandarowe w czasie spotkania Komorowski Kaczyński.Wasza stacja co dzień jątrzy co powie prezes, co zrobi, aby czy się zmienił, czy też nie i wkoło Macieju, a co z rządem i PO, przecież powinniście rozliczać rząd z wszystkiego co nie robi, chyba że akurat piłkę kopie, czy też premier bawi się młotkiem.Będę oglądać was i pisać co mi się nie podoba. Czekam na odpowiedz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#74315

J.Kaczyński ostatnio.My to mówiliśmy zaraz po katastrofie.Najgorsi krętacze omijają te mat.Sumienia tylu ludzi nie zagłuszy żadna tvn-owska kreatura.Pozdrawiam.             Dorzucę tylko że wątpliwości wokól sprawy starczyły by zetrzeć w proch nie tylko taki nierząd.To tylko świadczy o sile tego układu!   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#74379

i z nudów klepał g.... młotkiem , a g.... jak to
g..... tłukło się nie równo.
Morał z tej opowiastki taki że, czego się nie dotknie Donek , wszystko spiepszy w każdy dzionek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74390

Krzysztof Kłopotowski napisał:

"Znam się trochę na psychologii, kulturze, historii, odrobinę - na religii. W takiej perspektywie lubię czasem ujmować politykę. Mógłbym z tego punktu widzenia ujrzeć pana Tuska. Niestety, nie da się. Zawzięty chłopiec z boiska nie pobudza mojej ciekawości ani psychologicznej ani kulturalnej. Natomiast Jarosław Kaczyński jest inspirujący. Ogniskuje w sobie podstawową problematykę Polski ostatnich 300 lat - obrony suwerenności kraju - i ostatnich 20 lat, czyli kłamstwa założycielskiego III Rzeczpospolitej. Jestem pewien, że byłby świetnym partnerem do rozmowy we wszystkich dziedzinach, które mnie interesują i na których trochę się znam. Myślę, że jego życie psychiczne jest ciekawe. Nie będę o tym pisał, ale gdy analizuje się jego działalność publiczną, to przecież niewymawiane głośno hipotezy psychologiczne muszą być obecne w świadomości. To pobudza do myślenia o ni mniej ni więcej - przeznaczeniu i tajemnicy ludzkiego losu, już nie mówiąc o tragedii Polski, którą co najmniej sugeruje w swoich wypowiedziach. Jego życie jest materiałem dla ambitnego reżysera i powieściopisarza. A więc i dla krytyka w tych dziedzinach kultury.
Kochani, po prostu Jarosław Kaczyński jest gościu. Dlatego tak interesuje wszystkich, i przyjaciół i wrogów".
Nic dodać, nic ująć!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#74423

wkłada lewy but na prawa nogę i odwrotnie a potem tańczy trepaka.

http://amazoniawweekend.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74428