More Bohemico

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Teraz sobie pomyślałem, że Klaus jednak stracił znakomitą okazję, bo to przecież w Pradze się działo! A w Pradze wiadomo – już kiedyś wysłannicy innej, organizującej Europę potęgi przez okna fruwali, szczęśliwie lądując na kupie odpadków. A historia tak już ma, że lubi się powtarzać.

Ale mniejsza z tym, bo gdzie w Pradze znaleźć kupę odpadków. To nie Neapol ani inna europejska metropolia.

A te typki spod ciemnej, tej niewidocznej na fladze gwiazdki, jak nie mają co robić niech sobie każdy kupi krowę, tą krową niech się opiekuje – niech ją wyprowadza na pastwisko, niech ją poi i o jej względy zabiega, a potem niech ją doi a z mleka sobie niech zrobi ser, czy co tam lubi. Pożytek z tego jakiś będzie a ręce i głowa stosowne zajęcie.

Ale nie, gdzież tam! Zamiast krową, zachciało się towarzystwu rządzić całym kontynentem, cały kontynent doić, na swoje ideologiczne pastwiska wyprowadzać, a nawet – uwaga! – bo już podobno niedługo będą grodzić elektrycznym pastuchem. I to nie pastwiska, ale od razu się wezmą za Ciebie, miły czytelniku – że się tak wyrażę „od środka”

Pomyślisz, albo co gorsza napiszesz coś sprzecznego z Ideą, coś o czym ani myśleć ani tym bardziej swych przemyśleń publikować krowie się nie godzi to tak cię trzepnie, że padniesz!

Zaczynają z głupia frant od ekologii, bo przecież nie te czasy by biegać w skórzanej kurtce z naganem za paskiem. To ja też mam ekologiczny postulat. Skoro ta energia jest taka cenna to niech zakażą używania klimatyzatorów. To jest nawet bardzo socjalistyczny postulat! Czy klasa pracująca używa klimatyzatorów? Ja na przykład nie używam i żyję!

Skoro ja mogę to może też radykał w rodzaju Cohn-Bendita i jego kolegów w Eurodisneylandzie. Jak im z powodu ocieplania klimatu podczas tego ich ględzenia o nowym wspaniałym świecie podczas kolejnej nasiadówki fundowanej przez pierwszych naiwnych – czyli nas akurat - za gorąco, koszule się do pleców a majty do tyłków przyklejają to tym lepiej!

Niech zbierają się po piwnicach, co im się niezawodnie przyda na przyszłość. I chłodniej i dużo bezpieczniej, bo nijak z piwnicy nie można wyfrunąć przez okno.

0
Brak głosów